;
ترفندهای زندگی

ترفندهای خانه داری: ۱۸ کاربرد شگفت انگیز و جالب پوست لیمو که قطعاً نمی دانید!

کاربرد پوست لیمو ترش: بسیاری از ما زمانی که آب لیمو را می گیریم پوست آن را دور می ریزیم و فکر می کنیم که قابل استفاده نیست. اما دور ریختن پوست لیمو اصلا کار درست نیست. زیرا کاربردهای شگفت انگیزی دارد و برای شست و شو، تمیز کاری، سفید کردن دندان ها، از بین بردن لکه های زنگ زدگی، روشن کردن پوست و موارد دیگر بسیار مفید است و عالی عمل می کند. بنابراین در بخش تازه ها مجله خبری چشمک ۱۸ کاربرد پوست لیمو ترش بررسی شده است.

بیشتر بخوانید: کاربرد پوست مرکبات: ۱۰  کاربرد شگفت انگیز پوست پرتقال و لیمو که نمی دانستید!

18 کاربرد پوست لیمو ترش

مهمترین کاربردهای پوست لیمو ترش عبارتند از:

۱.سینک و وان حمام را تمیز کنید

پوست لیمو ترش, جوش شیرین را در سینک یا وان حمام مرطوب بپاشید و از قسمت بریده شده لیمو برای تمیز کردن این سطوح استفاده کنید. این روش کثیفی را از بین می برد، به عنوان یک سفید کننده عالی عمل می کند و سینک و وان حمام را درخشان می کند.

احتمالاً بپسندید: تصاویر دیدنی از پیری ستارگان فوتبال با کمک هوش مصنوعی!

۲.ظروف را درخشان کنید

لیمو نه تنها به عنوان چربی زدا عمل می کند، بلکه اسید سیتریک موجود در لیمو به از بین بردن لکه ها از ظرف ها نیز کمک می کند. پوست لیمو را به همراه تفاله آن در آب ظرفشویی خود بریزید تا چربی را از بین ببرد و لیوان ها و ظروف نقره درخشان شوند.

احتمالاً بپسندید: ۱۱ ترفند ساده برای از بین بردن حشره برنج و حبوبات!

۳.لکه های چربی یا زیر بغل را از روی لباس پاک کنید

پوست لیمو ترش، اگر نصف لیموی دارید که فشرده شده است، هنوز هم به اندازه کافی آب لیمو در تفاله باقی مانده برای پاک کردن لکه ها عالی است. نصف لیمو را روی چربی یا لکه های زیر بغل روی لباس بمالید. اجازه دهید یک شب بماند. برای لکه های سخت، کمی جوش شیرین روی لکه آغشته به لیمو بپاشید و سپس طبق معمول بشویید.

بیشتر بخوانید: با مصرف منظم و روزانه این نوشیدنی، مغز خود را سم‌زدایی کنید!

۴.قهوه جوش ها را تمیز کنید

اسید موجود در لیمو باعث از بین بردن رسوبات آب سخت و لکه های قهوه سوخته قهوه جوش های شما می شود. به یک قهوه جوش خنک، پوست لیمو، چند قاشق غذاخوری نمک (به عنوان یک ماده ساینده ملایم) و یک یا دو فنجان یخ اضافه کنید. مواد را به مدت چند دقیقه یا تا زمانی که لکه ها به طور کامل پاک شوند در قهوه جوش بچرخانید. اگر لکه ها سرسخت هستند، مخلوط را در قهوه جوش بگذارید و چند ساعت یا یک شب خیس کنید. قبل از استفاده مجدد، قوری قهوه را خوب بشویید.

شاید بپسندید: تصاویری جالب و حیرت انگیز از پیکا یا خرگوش بی دم آمریکایی

کاربرد پوست لیمو ترش

۵.کف صابون و لکه های آب سخت را روی درهای دوش تمیز کنید

پوست لیمو ترش، لکه های آب سخت به دلیل مواد معدنی موجود در آب است و کف صابون نتیجه واکنش مواد معدنی آب شما با صابون شما است. ما قبلا از ترفند قابلمه قهوه می دانیم که لیمو برای از بین بردن این تجمع عالی عمل می کند. نصف پوست لیمو را در حالی که پالپ آن دست نخورده است بردارید، در صورت تمایل داخل آن نمک بپاشید و مستقیماً روی درهای دوش بمالید. وقتی تمام شد خوب بشویید.

احتمالاً بپسندید: شخصیت های کارتونی دیزنی اگر جنسیت شان فرق داشت، چه شکلی بودند!+ هوش مصنوعی کار را راحت کرد!

۶.یک پاک کننده همه منظوره بسازید

پوست لیمو ترش، این یکی از ساده ترین راه ها برای استفاده از باقی مانده پوست لیمو است. پوست چند لیمو را به یک شیشه بزرگ اضافه کنید و با سرکه سفید مقطر پر کنید. اجازه دهید محلول به مدت چند هفته در کابینت “خیب” شود. پوست ها را صاف کنید و از محلول سرکه به عنوان یک پاک کننده همه کاره عالی با عطر لیمو استفاده کنید. این پاک کننده عالی برای چربی زدایی، ضدعفونی کردن و ایجاد بوی تازه است. سرکه دم کرده مرکبات را به یک بطری اسپری اضافه کنید و از آن برای تمیز کردن کانترها، سینک ها، توالت ها، ریخته ها، اجاق گاز یا سطوح دیگر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: خواص پوست انار: پوست انار را دور نریزید + ۹  معجزه آن

۷.تخته های برش را تازه و ضدعفونی کنید

پوست لیمو ترش، لیمو برای از بین بردن بوهای محبوس شده در تخته های برش شما مانند سیر و پیازعالی است. همچنین به دلیل خاصیت ضد باکتریایی تخته ها را ضدعفونی می کند. نصف لیمو ترش را با مغز آن دست نخورده بردارید و به شدت روی تخته برشی که با نمک درشت آسیاب شده) پاشیده شده است، بمالید. سپس خوب بشویید و بگذارید خشک شود.

۸.بوی بد دست ها را از بین ببرید

پوست لیمو ترش، اگر از خرد کردن چیزهایی مانند سیر یا پیاز دست‌های تان بو گرفته، پوست لیمو را روی انگشتان، ناخن‌ها و دست‌هایتان بمالید تا دوباره بوی تازه‌ای داشته باشند.

احتمالاً بپسندید: جذاب ترین و زیباترین زنان جهان، اهل کدام کشورند!؟ + تصاویر

۹.محل های دفع زباله را خوشبو کنید

پوست لیمو ترش، زباله های بدبو را می توان با باقی مانده پوست لیمو تازه کرد. به سادگی پوسته ها را با چند تکه یخ در محل دور ریختن زباله ها قرار دهید. بوی بد را از بین می برد.

بیشتر بخوانید: ۱۴ کاربرد جوش شیرین در شستشو و نظافت خانه که باورتان نمی شود!

۱۰.مایکروویو و اجاق گاز خود را تمیز کنید

پوست لیمو ترش، یک یا دو نصف لیمو را که از قبل فشرده شده اند به مدت ۱۵-۲۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید. نیمه های لیمو را با احتیاط جدا کرده و از آنها برای تمیز کردن داخل مایکروفر و همچنین اجاق گاز و هود استفاده کنید. نصف لیمو را روی سطوح مالیده، سپس با یک دستمال مرطوب تمیز کنید.

شاید بپسندید:واقعیت های جالب در مورد قرون وسطی که همه فیلم ها نادرست به تصویر می کشند!

۱۱.لکه های زنگ زدگی را پاک کنید

پوست لیمو ترش، اسید موجود در لیمو به از بین بردن لکه های زنگ کمک می کند. این می تواند در دوش هایی که قوطی های کرم اصلاح حلقه زنگ زده اند مفید باشد. همچنین روی سینکی که گلدان های آهنی اثر خود را گذاشته اند مفید است. روی آن نمک بپاشید زنگ زدگی را بمالید و با نصف یک لیمو که هنوز تفاله داخلش دارد خوب بمالید. اجازه دهید نمک و لیمو چند ساعت بماند و در صورت نیاز به صورت دوره ای آن را بشویید. اگر هنوز لکه از بین نرفته است، اجازه دهید لیمو یک شب روی سطح بماند، سپس به خوبی با آب بشویید.

بیشتر بخوانید: پوست تخم مرغ: دیگر پوسته های تخم مرغ را دور نریزید + ۹ کاربرد جالب

۱۲.دندان ها را سفید کنید

پوست لیمو ترش، محتوای اسید موجود در پوست مرکبات می تواند دندان های کدر یا لکه دار را سفید و درخشان کند. قسمت سفید داخلی پوست لیمو را برای چند دقیقه روی دندان های خود بمالید تا اثر سفید کنندگی داشته باشد. بعد از استفاده از پوست مرکبات با آب بشویید. من این درمان را دوست دارم زیرا تقریباً بلافاصله اثرات سفید کنندگی را مشاهده خواهید کرد. توجه: برای جلوگیری از آسیب به مینای دندان یا حساسیت دندان، از این دارو بسیار کم استفاده کنید.

شاید بپسندید: هوش مصنوعی چهره شاهان صفوی را ترسیم کرد!

۱۳.آبکشی مو با سرکه مرکبات

پوست لیمو ترش، سرکه یک آبکشی فوق العاده برای موها ایجاد می کند. افزودن لیمو به آبکشی حالت دهنده خانگی شما به کنترل چربی پوست سر و مو کمک می کند و در عین حال موهای کدر را بهبود می بخشد و بسیاری از مشکلات پوست سر را حل می کند. پوست چند لیمو را به یک شیشه اضافه کنید و تقریبا تا بالای آن را با سرکه سیب پر کنید. اجازه دهید ۱-۲ هفته بماند و پوست آن را صاف کنید. حدود ۱ قاشق غذاخوری از این محلول سرکه مرکبات را به ۱ فنجان آب اضافه کنید و بعد از شامپو کردن از آن به عنوان آبکشی حالت دهنده استفاده کنید. اجازه دهید آبکشی چند دقیقه روی موها بماند، سپس آبکشی کنید یا فقط بگذارید داخل موها بماند.

شاید بپسندید: تصاویر شبیه سازی شده از نقاشی ها و مجسمه های قدیمی با کمک هوش مصنوعی!

۱۴. تقویت و روشن شدن پوست

پوست لیمو ترش، PH  پایین لیمو آن را به یک تونر عالی برای پوست تبدیل می کند. می توانید پوست یک لیمو را مستقیماً روی لکه های آفتاب و لکه های پیری بمالید تا روشن شوند. فقط اجازه دهید آب آن روی پوست خشک شود یا بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید. شما همچنین می توانید از پوست لیمو به عنوان اولین گام برای روشن کردن پوست صورت تان استفاده کنید. داخل لیمو را به تمام صورت خود بمالید، سپس ماسک عسل را روی آن بمالید. بعد از ۲۰-۳۰ دقیقه بشویید.

شاید بپسندید: شبیه سازی کهنسالی افراد مشهوری که در جوانی جان خود را از دست دادند!| مرلین مونرو تا بروس لی

کاربرد پوست لیمو ترش

۱۵.آرنج های خشک و پوسته پوسته را صاف و آرام کنید

پوست لیمو ترش، این ترفند عالی برای نرم کردن آرنج هایی است که در اثر هوای زمستان خشک و پوسته پوسته شده اند. بعد از آب لیمو، دو نیمه را (با پالپ سالم) بردارید و داخل آن ها جوش شیرین بپاشید. آرنج را داخل نیمه لیمو بچسبانید، لیمو را روی آرنج خود بچرخانید و بچرخانید تا لایه برداری و نرم شود. در صورت تمایل، می‌توانید نیمه‌های لیمو را روی میز قرار دهید و آرنج‌ها را برای چند دقیقه روی آن قرار دهید.

شاید بپسندید: تغییر چهره سلبریتی های مشهور در طول دهه ها که نشان از تغییرات زیاد است!

۱۶.پودر ویتامین C  بسازید

از آنجایی که پوست مرکبات حاوی مقادیر زیادی ویتامین C است، می توانید پودر ویتامین C خود را با پوست لیمو درست کنید. پوست را روی کاغذ روغنی، در فر ۲۰۰ درجه یا آبگیر خشک کنید تا کاملا خشک شود. با استفاده از آسیاب ادویه آن را خرد کنید. از این پودر ویتامین C در تونر خانگی ضد پیری صورت خود استفاده کنید.

شاید بپسندید: شخصیت های دیزنی از جاسمین تا آریل در نژادی دیگر چگونه به نظر می رسند!؟

۱۷.برای دستور پخت، پوست لیمو را فریز کنید

پوست لیمو ترش، می توانید پوست یا حتی لیمو کامل را فریز کنید و از آنها در دستور العمل هایی استفاده کنید که خواستار پوست لیمو هستند. همچنین می توانید پوست لیموی تازه خود را قبل از استفاده از آن جدا کنید و پوست لیموترش را در فریزر نگهداری کنید. در یک کیسه زیپ دار نگهداری کنید تا راحت تر یک تکه پوست لیموی منجمد را جدا کنید. قبل از افزودن به دستور العمل ها اجازه دهید ذوب شود. مقدار کمی را به غذاها، اسموتی ها یا دسرها اضافه کنید تا طعمی پررنگ داشته باشید.

شاید بپسندید: دختر معین عروس شد اما ظاهر داماد همه رو شوکه کرد + عکس

۱۸.پوست لیمو خشک برای دستور پخت

پوست لیمو ترش، پوست را به صورت نوار برش دهید و روی کاغذ روغنی، در فر ۲۰۰ درجه یا در آبگیر خشک کنید. پس از خشک شدن کامل، در ظروف شیشه ای نگهداری کنید و برچسب بزنید. در محصولات پخته شده، چای یا سایر دستور العمل ها استفاده کنید.

احتمالاً بپسندید: تقلب درسی خفن در دانشگاهی در اسپانیا: عکسهایی جالب از خودکارهایی که برای تقلب استفاده می شد!

بیشتر بخوانید

احتمالاً بپسندید: چرا تصویرمان در عکس و آینه با هم تفاوت دارد!؟

 تمیز کردن سریع و آسان مایکروفر با ۸ روش خانگی عالی!

احتمالاً بپسندید: آیا ژان لوئیز کالمان واقعا 122 سال عمر کرد یا اینکه دخترش پس از مرگ نقش او را بازی کرد!؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =

دکمه بازگشت به بالا