;
خانواده و زناشوییزندگی

تغییر رفتار پس از ازدواج: خانم ها و آقایان پس از ازدواج این ۸ عادت تان را ترک کنید

تغییر رفتار پس از ازدواج: ازدواج زمانی موفق و شاد است که هر دو شریک زندگی احساس رضایتمندی داشته باشند و خود را خوشبخت إحساس کنند. این رضایت و شادی در زندگی مشترک به نوع رفتارها و عمل کردهای ما بستگی دارد.

در واقع مهم این است که شما چگونه رفتار می کنید تا بتوانید خوشبختی را در زندگی خود احساس کنید. در این قسمت از بخش خانواده و زناشویی ترک کردن رفتارهای بد بررسی شده است. در واقع به شما معرفی می کنیم که بهتر است بعد از ازدواج یک سری عادت های تان را ترک کنید.

بیشتر بخوانید: باورها و تصورات غلط در مورد تقش های زن و مرد در زندگی مشترک که بسیاری از آن بی خبرند!

خانم ها و آقایان پس از ازدواج این ۸ عادت تان را ترک کنید

۱.بی میل بودن به زندگی

تغییر رفتار پس از ازدواج، وقتی که وارد یک رابطه ای می ‌شوید، باید میل و اشتیاق خود را نشان دهید. خیلی ها از این موضوع شکایت می‌ کنند که طرف مقابل کاملاً بی میل و رغبت است؛ اما شما باید سرشار از ذوق و انگیزه باشید و حس سرزندگی را در زندگی زناشویی تان به جریان بیندازید.

تغییر رفتار پس از ازدواج

۲.رفتار مانند دوران مجردی

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که فکر نکنید فقط خودتان در زندگی حضور دارید. زندگی مشترک نیازمند تبادل نظر و مشورت است؛ بنابراین نباید احساس کنید که فقط خودتان تصمیم می‌ گیرید و مجرد و تنها هستید؛ باید در همه زمینه ها همسرتان را هم دخیل کنید.

۳.ناتوانی در سکوت کردن

تغییر رفتار پس از ازدواج، وقتی که وارد زندگی مشترک می‌ شوید؛ باید تمرین کنید که گاهی اوقات سکوت کنید و حرفی به زبان نیاورید تا باعث رنجش همسرتان نشود و بهتر است که عادت پرحرفی و یا ابراز زیاد از حد خشم و عصبانیت را تا حد زیادی در خودتان از بین ببرید.

احتمالاً بپسندید: انتظارات نابجای شوهر از زن: به این ۸ خواسته شوهر تان نه بگویید!

۴.نادیده گرفتن یکدیگر

تغییر رفتار پس از ازدواج، بسیار مهم است که احساسات همسرتان را نیز در نظر داشته باشید. اولویت شما باید این باشد که در کنار او حال خوبی را به وجود بیاورید. یک دیگر را نادیده نگیرید و تمام توجه و تمرکزتان را روی زندگی بگذارید.

تغییر رفتار پس از ازدواج

۵.استفاده از کلمات ناپسند

بسیار مهم است که در زندگی مشترک یاد بگیرید چگونه صحبت کنید. شاید گاهی اوقات هنگام دعوا چیز های خوبی نگویید؛ اما در حالت عادی باید یاد بگیرید که حرف های خوب به زبان بیاورید و کار های عاشقانه انجام دهید تا حس عاشقی در شما و زندگی تان بیدار شود.

بیشتر بخوانید: 10 مهمترین نشانه های نیاز به ازدواج درمانی که برای بقای زندگی مشترک باید جدی بگیرید!

۶.خسته کننده بودن

تغییر رفتار پس از ازدواج، اول از همه باید یاد بگیرید که در کنار همسرتان کار های هیجان انگیزی را انجام دهید. با هم بازی های مشترک انجام دهید؛ به یکدیگر پیام کوتاه بدهید و سعی کنید هیجان را در زندگی بیدار کرده و خسته کننده نباشید.

تغییر رفتار پس از ازدواج

۷.نادیده گرفتن خودتان

تغییر رفتار پس از ازدواج، بعد از این که متاهل می شوید، شاید فراموش کنید که باید به خودتان هم رسیدگی کنید. باید یاد بگیرید که از لحاظ جسمی، روحی و معنوی به خودتان برسید، در اجتماع حضور پیدا کنید و هرگز خود را فراموش نکنید.

۸.مانند بچه ها رفتار کردن

تغییر رفتار پس از ازدواج، فراموش نکنید که باید زندگی خود را در کنار همسرتان به خوشی سپری کنید و مانند افراد نادانی نباشید که مثل بچه ها رفتار می کنند و هرگز بابتِ هر چیزی به خودتان مغرور نشوید.

بیشتر بخوانید: نکات مهم برای موفقیت در زندگی مشترک: 7 نکته مهم برای داشتن زندگی مشترک شاد و موفق!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا