;
تفریح و سرگرمی

حکایت بهلول و مرد کفشدوز دزد از سری داستان های بهلول عاقل!

حکایت بهلول و مرد کفشدوز دزد: حکایت‌های بهلول، داستان‌هایی کوتاه، جالب و آموزنده هستند که گاه حکایاتی طنزآلود و خنده‌دار نیز در بین آنها یافت می‌شود. بهلول در قرن دوم هجری قمری در شهر کوفه می زیست. می گویند او دیوانه نبود و خود را به دیوانگی زد. چشمک امروز با شماست و حکایت بهلول و مرد کفشدوز دزد.

بیشتر بخوانید: هر شی آرایشی دارای مقدار مشخصی است، در کمتر از 20 ثانیه آن را پیدا کنید!

حکایت بهلول و مرد کفشدوز دزد

بهلول که خانه ای نداشت، بدنبال مکانی برای سکونت بود. لذا در مخروبه ای در آخر شهر ساکن شد. در کنار این مخروبه، مرد کفشدوزی نیز خانه داشت. موقعیت خانه کفشدوز به گونه ای بود که کاملا به خرابه و همچنین بهلول نظارت کامل داشت. بهلول از مال دنیا چیزی نداشت، جز صد درهم که آن را در مخروبه و در زیر خاک پنهان کرده بود. گاهی در میانه شب، بهلول محل را می شکافت و به قدر نیاز یک درهمی بر می داشت و باز بقیه را در زیر خاک مخفی می کرد.

از قضا کفشدوز شبی از شب ها که خوابش نمی برد به بیرون نگاه کرد. بهلول را دید که در حال کنار زدن خاک در گوشه ای از مخروبه بود. او احتمال داد که بهلول در آن محل، چیزی را پنهان کرده است. فردا آن روزی که بهلول مخروبه را ترک کرد، کفشدوز وارد خرابه شد و محل را شکافت. کیسه درهم را یافت. آن ها را برداشت و آرام، خرابه را ترک کرد.

شاید بپسندید: اول چه حیوونی تو عکس دیدی تا بگم در برابر انتقاد، واکنشت چیه!؟

حکایت بهلول و مرد کفشدوز دزد

احتمالاً بپسندید: آقا گیج شده، کدومیکی از این خانم خوشکلا همسر اونه!

از قضا نیمه شبی که بهلول به پول احتیاج داشت؛ رفت و جای پول‌ها را زیر و رو نمود، اثری از پول‌ها ندید. او احتمال داد که تنها کسی که می تواند پول را برداشته باشد، کفشدوز است.

لذا هیچ سر و صدایی نکرد. چند روز گذشت و بهلول به خانه کفشدوز رفت.

احتمالاً بپسندید: آیا می توانید حرف I را در میان P ها در کمتر از 8 ثانیه پیدا کنید؟

بهلول در خانه کفشدوز

به کفشدوز گفت: برادر من وارثی ندارم. اما می خواهم رازی را با تو در میان بگذارم. برایم حسابی بکن.

کفشدوز گفت: بفرما برادر. در خدمت هستم.

بهلول محل چند خرابه را نام برد و ذکر کرد که در هر کدام از خرابه های چه مبلغی را پنهان کرده است. در آخر هم گفت در همین خرابه هم فلان مبلغ پنهان کرده است. از کفشدوز پرسید کل پول ها چقدر شده است.

کفشدوز گفت: دو هزار دینار.

بهلول تأملی نمود و بعد گفت: رفیق عزیز! می‌خواهم مرا مشورت کنی!

کفشدوز گفت: هر مشورتی بخواهی در خدمت هستم.

بهلول گفت: می‌خواهم همه پول‌ها را که در جاهای دیگر پنهان کرده ام، همه را  به همین جایی که سکونت دارم، انتقال دهم. چه صلاح می بینی؟

کفشدوز بلافاصله گفت: فکر بسیار عالی و پسندیده ای است. باید تمام دارایی خود را در نزد خودت نگه داری.

بهلول گفت: پس مشورت تو را قبول می‌نمایم و می‌روم تا تمام پول‌ها را بردارم و بیاورم و در همین خرابه پنهان نمایم. این را گفت و فوراً از نزد کفشدوز دور شد.

کفشدوز بعد از رفتن بهلول با خود گفت: بهتر است این مختصر پولی را که از زیر خاک بیرون آورده‌ام سرجای خود بگذارم. بعد که بهلول، تمامی پول‌ها را آورد به یک‌باره محل آنها را پیدا و تمام پول‌های او را بردارم. با این فکر تمام پول‌هایی را که از بهلول ربوده بود سر جایش گذاشت. پس از چند ساعتی که بهلول به آن خرابه آمد و محل پول‌ها را نگاه کرد، دید که کفشدوز پول‌ها را باز گردانده و سر جای خود گذاشته است. پول‌ها را برداشت و خرابه را ترک کرد و به جای دیگری نقل مکان کرد.

شاید بپسندید:با جابجایی یک چوب کبریت، معادله اشتباه 8+5-6=4 را تصحیح کنید!

حکایت بهلول و مرد کفشدوز دزد

احتمالاً بپسندید: پیرزن، زن جوان را متهم به دزدی کرده، آیا درست است!؟| اکثر افراد نمی تونن این آزمون را رمزگشایی کنند!

بهلول کیست!؟

بُهلول (بهلول دانا، بهلول مجنون کوفی یا ابو وهب بن عمرو صیرفی کوفی) یکی از عقلای مجانین سدهٔ دوم هجری و معاصر هارون‌الرشید بود. وی در کوفه رشد و نمو یافت و مردم محل او را با نام فارسی بهلول دانا یا عاقل دیوانه می‌نامیدند.

در سال ۱۸۸ق/ ۸۰۴م بود که هارون‌الرشید را ملاقات کرد. برخی بهلول را از شاگردان پیشوای ششم شیعیان دانسته‌اند. زمانی که از سوی هارون‌الرشید در معرض خطر قرار گرفت خود را به دیوانگی زد ولی در مواقع لزوم به مردم پند و اندرز می‌داد.

شاید بپسندید: یکی از مناظر کوهستانی را انتخاب کن تا بفهمی رویاپردازی یا منطقی!؟

شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی  مجله خبری چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: از هر گربه دو تا تو تصویر هست، گربه تک و تنها را تو تصویر پیدا کن!

 

 

 

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: یکی از گل های آفتابگردان را انتخاب کن تا بفهمی که آیا آدم خوش بینی یا بدبین!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:حکایت شاه و دو غلام زرخریدش!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

قاتل تصویر را پیدا کنی دست شرلوک هولمز رو در باهوشی از پشت بستی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: آنچه در ابتدا می بینید، دیدگاه شما را نسبت به دوستی آشکار می کند!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

لینک های مرتبط

میخای بفهمی نگاهت به زندگی چیه، کافیه یک نوشیدنی داغ را انتخاب کنی!

شاید بپسندید: اولویت زندگی ات چیه!؟ اگه نمیدونی فقط بگو کدوم فلامینگو نظرت رو جلب کرد!؟

تست هوش: با دلیل منطقی بگو کدوم گروه برنده مسابقه خواهد بود!؟

شاید بپسندید: با هوشا بگن: کدام تصویر مربوط به تصویر هوایی این هرم رنگی است!؟

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. کفشدوز خر
  بایدمیگفت این پولها ک اینجا پنهان کردی جایش امن نیست
  برو پولها رابیار نزد من امانت بگذار
  وبعدا برو بقیه پولها رابیار

 2. این حکایت را خواندم یاد یک قاضی ناعادل افتادم که هم در بدوی وهم در تجدید نظر قاضی شد وپرونده مرا که مالباخته ناشی از سرقت هستم به نفع دزد که کارچاق کن سفارشش را کرده بود .از ردیف رسیدگی برداشت ودر کمدی دیگر لای چند پرونده نورچشمی دیگر لواسان پنهان کرد حدود دوسال تا پرونده دوم شکایت نابجا وناحق دزد از مرا از شعبه دیگر تجدید نظر بگیرد به شعبه خودش بیاورد .اول دومین پرونده شکایت دزد از من مال دوسال بعد را رای بدوی خودش را تایید کرد باقلم ونام قاضی کناریش بعد از ان پرونده اول اتهامی دزد را که من به خاطر وجدان مدیر شریف دادگاه تجدید نظر که خانمی خداشناس است و لو داد قاضی بدوی ات اینجا امده قاضی شده پرونده ات را۱۴ماه پنهان کرده به من مرتب میگوید وقت نظارت طویل المدت بزن بناچار زده بدان من بیگناهم قاضی بدوی ات دارد بدبختت میکند وبا اطلاع از این موضوع بعد یکسال ونیم پرونده دزد را دراورد باید محکومش میکردند بخاطر حکم محکومیتی که بخاطر شکایت دزد ازمن قطعی کرده بودند دزد را با بهانه اعتبار امر مختوم تبرئه کرد
  باورش سخته پرونده را پنهان کند قاضی به نفع دزد
  حالا دزد امده طلب صدمیلیون کرده باج ها ورشوه هایی که داده میگه ندی سروکارت با اژه ای است اژه ای خدمتت میرسه اژه ای جای یک دستور وامضا ۵امضا با اثر انگشت برایم میزند
  فیلمبرداری کردم برای سرورم اقای اژه ای فرستادم ایشان فورا درجلسه عالی قضایی دستور برخورد با کسانی که به ادعای داشتن رابطه بامسئولین وایجادرعب ووحشت طرف پرونده را اخاذی میکنند به حفاظت دادند ولی در انجا به ان رسیدگی نکردند چرا نمیدانم ولی قاضی القضات عزیز وباشرف ظرف دوسه روز پس از شنیدن صوت سارق که مدعی بود اژه ای حامی او وقاضی پرونده است در جلسه مسئولین عالی قضایی دستور برخورد قاطع داد با این همه مشکلات کشور وکثرت پرونده حواسشان به دغدغه مردم وشکایات مردمی در مجازی هم هست
  واقعا دستش را میبوسم با اینکه هیچ اقدامی نشد ودزد مرتب تهدیدم میکند اخاذی کند ولی این اقدام اقای اژه ای جگر سوخته ام را کمی التیام بخشید خدا حفظش کنه سایه اش بالای سرملت باشد دست رهبر عزیزم را میبوسنم با این حسن انتخابشان در انتخاب اقای اژه ای بزرگوار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا