;
تفریح و سرگرمیحکایت

داستان ضرب المثل مثل سگ و گربه به هم پریدن| داستان شنیدنی دشمنی سگ و گربه!

ضرب المثل مثل سگ و گربه به هم پریدن: روزگار قدیم پیرمرد و پیرزنی در یک کلبه دور افتاده کوهستانی زندگی می کردند، مردمی که در کوهستان سفر می کردند در خانه این دو استراحت می کردند و آب و غذا تهیه می کردند و در ازای این خدمات پولی به پیرمرد و پیرزن پرداخت می کردند.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل مثل سگ پشیمان است!

داستان ضرب المثل مثل سگ و گربه به هم پریدن

در خانه آنها سگ و گربه ای هم ساکن بودند که پیرمرد و پیرزن به آنها رسیدگی می کردند و این دو حیوان زندگی راحتی آنجا داشتند.

روزی دو مرد وارد خانه شدند و از آنها خواستند که اجازه بدهند شب را در منزل آنها بمانند.پیرمرد و پیرزن از آنها پذیرایی کردند و داستان مسافران و پولی که از آنها می گیرند را تعریف کردند.

وقتی صبح شد پیرزن و پیر مرد متوجه شدند که پولهایشان سرجایشان نیستند. آنها متوجه شدند که آن دو مرد هم در اتاق شان نیستند حدس زدند که ممکن است کار آنها باشد خیلی ناراحت شدند ولی کاری از دستشان بر نمی آمد نمی دانستند که آن دو مرد کی و به کدام سمت فرار کرده اند.

سگ و گربه از دیدن ناراحتی آن دو بسیار ناراحت شدند و بخاطر اینکه آنها خودشان را مدیون محبت آنها می دانستند بنابراین تصمیم گرفتند هرجور شده آن دو مرد را پیدا کرده و پولها را پس گرفته به پیرمرد و پیرزن برگردانند.

سگ با بو کشیدن و گربه چشمهای تیزبین خودش جستجو را آغاز کردند از کوهها و رودها گذشتند تا اینکه به دزدها رسیدند .منتظر ماندند تا مردها به خواب رفتند سپس به سراغ کیسه های پول رفته و آنها را برداشته و به سرعت به سمت خانه حرکت کردند.

شاید بپسندید: کدام پنگوئن با بقیه فرق دارد!؟ | اکثر افراد نمی توانند این پنگوئن را شناسایی کنند!

پس از اینکه بقدر کافی از مردها دور شدند تصمیم گرفتند تا کمی استراحت کنند و سپس ادامه مسیر را طی کنند.سگ خوابید اما گربه با خودش فکر کرد که بهتر است از این موقعیت استفاده کرده و سریع سکه ها را به پیرمرد و پیرزن برساند و خودش را پیش آنها عزیزتر کند و جایگاه بهتری نسبت به سگ در خانه پیدا کند.

بنابراین از خواب سگ استفاده کرده و به سمت خانه حرکت کرد .پیرمرد و پیرزن با دیدن گربه و کیسه پولها خیلی خوشحال شدند و با غذاهای خوشمزه و جای گرم ونرم از او استقبال کردند.

اما سگ پس از بیدار شدن دید که گربه و پولها نیستند ناچار به سمت خانه حرکت کرد و تا اوضاع گربه را دید متوجه موضوع شد ، پیرمرد و پیرزن هم فکر کردند که سگ برای تفریح و خوشگذرانی از خانه خارج شده با سنگ و چوب از او استقبال کردند و اورا داخل خانه راه ندادند.

از آن روز دشمنی سگ و گربه آغاز شد.هر جا که فرصتی پیش می آمد به جان هم می افتادند.

شاید بپسندید: داستان تاریخی حماقت بشر انتها ندارد!

کاربرد ضرب المثل مثل سگ و گربه به هم پریدن

وقتی می خواهند اختلاف و جنگ بین دو نفر را به چیزی تشبیه کنند از اصطلاح مثل سگ و گربه به جان هم افتادن استفاده می کنند.

شاید بپسندید:اولین برداشت شما از یک تصویر می تواند ویژگی های شخصیتی شما را روشن کند!

 

ضرب المثل مثل سگ و گربه به هم پریدن

احتمالاً بپسندید: فقط نابغه ها متوجه میشن: چه چیز غیر عادی در تصویر می بینید؟

امیدوارم از داستان ضرب المثل مثل سگ و گربه به هم پریدن استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: آیا می توانید سه اختاپوس متفاوت را در کمتر از 10 ثانیه پیدا کنید؟

 

 

 

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

احتمالاً بپسندید: یکی از گل ها را انتخاب کن تا بگم که در کارها وظیفه شناسی یا یک آدم زیرکار در رو!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل بز خری کردن!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: یکی از کوله پشتی ها را انتخاب کن تا بگم کلاً چه جور آدمی هستی، کینه توز یا مهربان!؟

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید:در 10 ثانیه، چند گرگ را در تصویر شناسایی کردی!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل این شتری است که در خانه هر کس می خوابه!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید:اگر در میان خطوط، حیوان تصویر را شناسایی کردی بینایی ات مشکلی نداره!

 

 

شاید برایتان جالب باشد

 داستان زیبا و عاشقانه پستچی!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا