;
تفریح و سرگرمیدانش

می دونی واقعاً چند ساله ای!؟| با این آزمون علمی،سن واقعی (بیولوژیکی) خودت رو تشخیص بده!

آزمون شناخت سن واقعی: یکی از سوال هایی که همیشه از ما پرسیده می شود، سن ماست. پاسخ به سوال «چند سالته؟» هم ناظر بر مدت زمانی است که ما در این زمین سپری کرده ایم. یعنی یکسال شمسی کامل. با این حال، سن بدن ما ممکن است متفاوت از این سن تقویمی ما باشد. بخش تفریح و سرگرمی و تازه ها وب سایت چشمک با یک آزمون شناسایی سن واقعی یا سن بیولوژیکی باشماست. این آزمون برای تعیین سن واقعی شما طراحی شده است. معیار آن نیز مبتنی بر مطالعات کاملا علمی است. با مجله خبری چشمک و آزمون شناخت سن واقعی همراه باشید.

شاید بپسندید:آیا دیگران شما را یه آدم صادق می دونند!؟ | فقط بگو تو نگاه اول تو تصویرچی دیدی، تا جواب رو بفهمی!

آزمون شناخت سن واقعی

با محاسبه سن بیولوژیکی خود، سرعت پیری بدن خود را خواهید فهمید. بهتر متوجه خواهید شد که آیا رژیم غذایی فعلی و انتخاب سبک زندگی شما مناسب است. این مسئله میتواند بر پیری سالم شما تأثیر می گذارد، به این معنا که برای اینکه در پیری سالم باشید یاید دارای یک سبک زندگی سالم و رژیم غذایی متعادل باشیم. با کمک آزمون شناخت سن واقعی، شما قادر خواهید بود تشخیص دهید که چه میزان پیری و آسیب در بدن شما در طول زندگی کنونی شما رخ داده است.

شاید بپسندید:اگر دقت و توجه ات بالا باشه خیلی راحت اشتباه جشن تولد را پیدا می کنی!

 سن بیولوژیکی، بهتر از سن تقویمی می تواند در پیش بینی مرگ و میر نقش داشته باشد– جازوینسکی و کیم، 2017

سن تقویمی در مقابل سن بدن (سن بیولوژیک یا سن بدن)

سن بدن یا سن بیولوژیکی

باید دانست که سن بدن به این اشاره دارد که یک فرد چقدر به لحاظ بدنی پیر به نظر می رسد. سن بیولوژیکی نیز به سن فیزیولوژیکی اشاره دارد و شامل بسیاری از عوامل سبک زندگی مانند ورزش، رژیم غذایی و الگوی خواب است. نحوه پیری ما بر سلول های بدن ما تأثیر می گذارد و پیری خارج از کنترل ما است. اگرچه ژنتیک نقش مهمی در افزایش سن واقعی دارد، اما عوامل خارجی دیگری مانند استرس، ورزش، سیگار کشیدن وجود دارد که بر پیری تاثیر می‌گذارد. استرس مزمن پیری زودرس را تسریع می کند.

سن بیولوژیکی را می توان با شناسایی طول تلومرهای یک فرد، انتهای محافظ یک کروموزوم که از اطلاعات DNA در برابر آسیب محافظت می کند، محاسبه کرد. تلومرها سرعت پیری و مرگ سلول‌ها را تعیین می‌کنند. به گفته دکتر تری گروسمن، موسس و مدیر پزشکی مرکز سلامت گروسمن در دنور، هر بار که یک سلول تقسیم می شود، یک مهره تلومر می افتد. بنابراین، هر چه بیشتر عمر کنیم، یعنی هر چه سن تقویمی ما بیشتر باشد، طول تلومرهای ما کوتاهتر خواهد بود.

مطالعات نشان می‌دهد افرادی که تلومرهای کوتاه‌تری دارند، احتمال مرگ زودهنگام یا ابتلا به بیماری یا اختلال نورودژنراتیو بسیار زیاد است. استرس تلومرهای DNA شما را کوتاه می کند و خطر ابتلا به سیستم ایمنی ضعیف و بسیاری از بیماری های مزمن را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید:فکر می کنی خیلی چشات قویه، پس تفاوت های تصویر مرد و میمون بازیگوش امتحان کن!

شناخت سن واقعی

احتمالاً بپسندید: نحوه پرورش لیمو در گلدان در 4 مرحله عملی

با حفظ یک سبک زندگی سالم، می‌توانیم با افزایش طول تلومرها، پیری را معکوس کنیم. دانشمندان در حال بررسی هستند که آیا متیلاسیون DNA می تواند به تعیین سن بافت ها و انواع سلول های انسان کمک کند. یک مطالعه نشان داد که برخی از اعضای بدن سریعتر از سایرین پیر می شوند. حتی بافت سالم سینه می تواند تا سه سال بزرگتر از بقیه اعضای بدن یک زن باشد. بافت سینه سالم در نزدیکی بافت سرطانی به طور متوسط ​​12 سال پیرتر است.

شاید بپسندید:فقط افراد با ضریب هوشی بالا و عاشقان ریاضی قادرند تو 7 ثانیه معادله را درست کنند!

سن تقویمی

سن تقویمی مدت زمانی را که ما روی زمین گذرانده ایم، از روز تولدمان اندازه گیری می کند. یعنی تعداد سالهایی که یک فرد زنده بوده است. سن تقویمی سن بر حسب سال، ماه، روز و اولیه ترین راه برای تعریف سن است. پیری زمانی یک عامل خطر اولیه برای بیماری های مزمن، مرگ و میر و اختلالات شنوایی و حافظه است. برخلاف سن بیولوژیکی، سن تقویمی را نمی توان با تغییرات سبک زندگی تغییر داد. با آزمون شناسایی سن واقعی مجله خبری چشمک همراه باشید و خود و سلامتی خود را جدی بگیرید.

شاید بپسندید: فقط کسایی که دقت و تمرکزشون خوب باشه، میتونن پاسخ معادله چهارم را بدست بیارن!؟

آزمون شناخت سن واقعی

بدن شما چند ساله است؟

در اینجا با آزمون شناسایی سن واقعی، تمرین ساده ای وجود دارد که می توانید خودتان در خانه انجام دهید و به شما کمک می کند سن بیولوژیکی بدن خود را محاسبه کنید.

احتمالاً بپسندید: یکی از بیمارای حاضر در بخش رادیولوژی، بزودی می میره!| تیزبین باشی سریع متوجه میشی!

.

.

.

شاید بپسندید: 10 مسخره ترین رژیم غذایی کاهش وزن که باور نمی کنید کسی در گذشته آنها را انجام می داده!

 

.

.

شاید بپسندید: قدرت دید و تمرکز خود را بسنجید: آیا می توانید 8 تفاوت دو تصویر کوپه قطار را در کمتر از 10 ثانیه پیدا کنید؟

آزمون شناخت سن واقعی

ابتدا مقداری خود را گرم کنید: مانند حرکات کششی، پرش آهسته و…  قبل از آزمون انجام دهید.

اکنون که آماده هستید، صاف بایستید، پاهای خود را کنار هم قرار دهید و از ناحیه باسن خم شوید.

برای شناسایی سن بیولوژیکی خود، باید ببینید تا کجا می توانید به پاهای خود برسید، بدون آنکه زانوی شما خم شود.

برایتتان جالب خواهد بود: آیا می‌تونی 6 انسان را در این تصویر ببینی؟|سلامت روانی خودت را با این تست جذاب بررسی کن!

.

.

.

احتمالاً بپسندید: چرا بیشتر دزدان دریایی از چشم بند استفاده می کردند!| آیا همه دزدان دریایی یک چشم بودند!؟

.

.

اگه خیلی زبل باشی، می تونی در یک نگاه نکته اصلی تصویر این فروشگاه را پیدا کنی!

 دریافت نتیجه آزمون شناخت سن واقعی

1) اگر بتوانید کف زمین را با دستان خود با پاهای صاف لمس کنید، بدن شما 20 تا 25 سال سن دارد.

۲) اگر می‌توانید کف را با نوک انگشت و پاهایتان صاف یا خم کنید، حدود ۳۵ تا ۳۸ سال سن دارید.

3) اگر می توانستید انگشتان پا را با زانوهای خمیده لمس کنید، بدن شما متعلق به فردی است که بین 38 تا 50 سال سن دارد.

4) اگر اصلا نمی توانستید پاهای خود را لمس کنید و برای انجام این کار باید زانوهای خود را خم می کردید، سن بدن شما بالای 50 سال است.

آیا سن بیولوژیکی شما بیشتر از سن تقویمی شماست؟ برای بهبود سن بیولوژیکی خود باید استراتژی های سلامتی خود را تغییر دهید. در اینجا نکاتی موجود است که باید انجام دهید.

احتمالاً بپسندید: با پیدا کردن تفاوت های دو تصویر سگ فانتزی، قدرت دید و میزان دقت‌ات را ارزیابی کن!

نکاتی برای بهبود سن بدن (سن بیولوژیکی)

1.حداقل 20 دقیقه در روز به فعالیت بدنی بپردازید. نه تنها کاردیو، حتی پیاده روی سریع به عنوان یک تمرین روزانه می تواند تفاوت قابل توجهی در شما ایجاد کند.

2.روزه متناوب (6:18 یا 4:20) را امتحان کنید یا محدودیت کالری را در فواصل منظم تمرین کنید. این به تمیز کردن سلول های بدن، حذف سموم و جلوگیری از رفتار غیر طبیعی سلول کمک می کند.

3.گرما درمانی مانند استفاده از سونا را انتخاب کنید.

4.قرار گرفتن در معرض تشعشعات EMF را کاهش دهید. تلفن ها و لپ تاپ ها را از بدن خود دور نگه دارید، وای فای خانه را قبل از خواب خاموش کنید، تلفن های همراه را قبل از خواب خاموش کنید، از پوشیدن وسایل الکترونیکی در رختخواب خودداری کنید و تا حد امکان از مایکروویو استفاده نکنید.

5.قرار گرفتن در معرض سموم محیطی را کاهش دهید. محصولات مراقبت از پوست ایمن بخرید، سیگار نکشید، از عطر و ادکلن ساخته شده از اسانس های طبیعی استفاده کنید. از رایحه های پلاگین در خانه و ماشین خودداری کنید، گیاهانی را پرورش دهید که هوا را فیلتر می کنند و تهویه مناسب را در خانه حفظ کنند.

6.استرس خود را کاهش دهید

شما نمی توانید سن تقویمی خود را کنترل کنید، اما سن بیولوژیکی به سبک زندگی شما بستگی دارد. داشتن یک سبک زندگی سالم می تواند به شما یک سن بیولوژیکی 20 ساله بدهد حتی اگر سن تقویمی شما بیش از 50 سال باشد!

احتمالاً بپسندید: میخای اطرافیانت را بهتر بشناسی کافیه ازشون بپرسی که کدوم منظره رو پسندیدن!؟

آزمون شناخت سن واقعی

امیدوارم از آزمون شناخت سن واقعی استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: معمای شناسایی مرد خیانتکار: کدامیک از این دو تا مرد تصویر به همسرش خیانت کرده است!؟

 

 

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

احتمالاً بپسندید: حکایت فوت کوزه گری است!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: حکایت یکی از گرسنگی مرد آن وقت دو تا دو تا نان بالای سرش می گذاشتند

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناسایی مادر و دختر واقعی:تو تصویر دو نفر واقعاً مادر و دختر نیستند،کدومیکی!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

احتمالاً بپسندید: کدامیک از این دانش آموزان، ژاکت بافت همکلاسی خودش را برداشته است!؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: یکی از گل ها را انتخاب و مهمترین ویژگی شخصیتی خودت را بشناس!| نتایج عجیبه!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: از جمله آدمایی هستی که راحت اعتماد می‌کنی،اگه نمیدونی بگو که تو تصویر چی نظرت رو جلب کرد!؟

شاید برایتان جالب باشد

تست شخصیت متکی به برداشت اول: چیزی که اول می بینی نشان می ده که حافظه خوبی داری یا خیر!؟

 دقت و قدرت دیدت رو با پیدا کردن سه تفاوت تصویر گربه امتحان کن!

آزمون شناسایی زوج ساده زیست: به نظر شما کدومیکی از این دو زوج خیلی ساده زیست هست!؟

حکایت چند مرده حلاجی !؟

حکایت خر بيار باقلا بار کن !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا