;
تفریح و سرگرمیحکایت

داستان ضرب المثل آب زیر کاه!

ضرب المثل آب زیر کاه: بسیاری از ضرب المثل ها در زندگی روزمره ما کاربرد فراوانی دارند، چرا که با به کارگیری این ضرب المثل ها افراد بهتر مفهوم گفته های خود و یا اتفاقات پیش آمده را بیان می کنند، بنابراین دانستن اینکه کدام ضرب المثل در کدام موقعیت نیاز است بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

آب زیر کاه

بنابراین به همین منظور به بررسی ریشه و معنی تاریخی یکی از ضرب المثل های قدیمی به نام آب زیر کاه بپردازید، چنانچه احساس کردید به کارتان می آید در شرایط مختلف از آن استفاده نمایید.

شاید بپسندید: حکایت ضرب المثل تب کرد و مرد!

مفهوم و داستان ضرب المثل آب زیر کاه

ضرب المثل آب زیر کاه در بسیاری از مواقع مورد استفاده خیلی از افراد واقع می شود و کم و بیش از مفهوم آن مطلع هستیم اما اینکه ریشه تاریخی آن به زمان های گذشته و دور و دراز تعلق دارد باعث می شود که شنیدن و خواندن ماجرای آن برایتان جذاب و جالب باشد.

شاید بپسندید: یکی از این سه خانم فیس و افاده ای باردار نیست، کدومه!؟

داستان ضرب المثل آب زیر کاه

شاید بپسندید: تقلب درسی خفن در دانشگاهی در اسپانیا: عکسهایی جالب از خودکارهایی که برای تقلب استفاده می شد!

همانطور که میدانید آب زیر کاه به آن دسته از افرادی گفته می شود که زندگیشان و حشر و نشر اجتماعی خود را بر پایه حیله گری و مکر و عذر بنا نهاده اند. قبایل و جوامعی که ضعیف بودند برای اینکه به مبارزه و مقابله با دشمن بپردازند سعی می کردند از طریق مکروحیله این کار خود را عملی کنند به خاطر همین آب زیر کاه بودن از ابتکارات آنها به شمار می رود.

قبایل برای اینکه بتوانند حریف قدرتمند را مغلوب کنند در مسیرشان باتلاقی پر از آب می کردند و روی آن را با پوشانده و با این روش سعی می کردند آنها را به دردسر بیندازند چراکه در تصور هیچ عابری نمی گنجید که آبی زیر آن کاه وجود داشته باشد.

جالب است بدانید که ایجاد چنین باتلاق های آب زیر کاه اطراف مزارع ممکن است تا وجود کاه موجب توهم و سوءظن عابران نشود و دشمن با خیال آسوده در گذرگاه پوشیده از کاه قدم بر دارند و در نهایت درون آب زیر کاه غرق شوند.

بنابراین آب زیر کاه جزو حیله های جنگی قرون و اعصار قدیمی به شمار می رفت.

در گذشته این آب زیر کاه در مناطق باتلاقی و یا نقاطی مانند گیلان و مازندران که شالیزار داشت بسیار متداول و رایج بود و در مسیر قشون مهاجم اقدام به حفر باتلاق های متعددی می کردند و روی آن باتلاق ها را با کاه می پوشاندند و این باعث می شد که پیشتازان و سوارکاران مهاجم در باتلاق ها گیر کنند و به کندی پیش روند تا فرصتی برای آمادگی و تجهیز سپاه مدافعان فراهم شود.

شاید بپسندید:جمع گرایی یا فردگرایی!؟ | به عکس نگاه کن و بگو چی اول نظرت رو جلب کرد!؟

داستان ضرب المثل آب زیر کاه

شاید بپسندید: اگه آهوی تصویر رو تو یک نگاه پیدا کنی چشات مثل عقاب تیزه!

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 احتمالاً بپسندید:  تا حالا دیده بودی کبریت چطور ساخته میشه، اگه نه این فیلمو ببین+ویدیو

 

 

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:باهوشا بگن: کدوم دانش آموز سر جلسه امتحان ادبیات، داره تقلب می کنه!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: حکایت الاغ سخت کوش و بز حسود؛ بار کج هیچ گاه به مقصد نمی رسد!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: یک شکل  دایره ای را انتخاب کن تا بگم خوش بینی یا بدبین!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: ضریب هوشی‌ات رو با ایجاد 3 مثلث آن هم تنها با جابجایی 2 کبریت، ارزیابی کن!

 

لینک های مرتبط

داستان ضرب المثل شندرغاز (چندرغاز) نمی ارزه!

 شاید بپسندید: اگه تو یه نگاه موش رو تو تصویر شیر جنگل پیدا کنی، آخر نابغه هایی!

 چقدر پیگیر و خستگی ناپذیری!؟ یکی از این 3 کاملیا را انتخاب کن تا متوجه شوی!؟

شاید بپسندید: با حل معمای قتل مرد تصویر اثبات کن که لیاقت استخدام شدن در FBI داری!

 (ویدیو)تهیه بستنی جلو چشم مشتری با میوه‌های تازه، خیلی هم بهداشتی و خوشمزه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا