;
تفریح و سرگرمیحکایت

داستان شتر را خواستند نعل کنند قورباغه هم پايش را بلند کرد!

داستان شتر را خواستند نعل کنند قورباغه هم پايش را بلند کرد: روزي بود، روزگاري بود. در روزگاران گذشته، جمعيت زيادي در جايي جمع شده بودند. هر کس از آنجا عبور مي کرد ، جلو مي رفت تا ببيند چه خبر است. اين بود که تعداد افرادي که جمع شده بودند، هر لحظه بيشتر و بيشتر مي شد.

شاید بپسندید: افراد با ضریب هوشی بالا می توانند با جابجایی 2 چوب کبریت، معادله را اصلاح کنند!

داستان شتر را خواستند نعل کنند

چه اتفاقي افتاده بود؟ داستان از اين قرار بود که شترباني تصميم گرفته بود شترش را نعل کند . شتربان مي گفت : ” من با اين شتر براي ديگران بار مي برم و با پولي که از بارکشي به دست مي آورم ، زندگيم را مي گذرانم. مي ترسم پاهاي شتر، توي اين رفت و آمدهاي زياد آسيب ببيند و زخمي شود. به همين دليل تصميم گرفته ام به پاهاي شترم نعل بکوبم که مشکلي پيش نيايد.”

يکي مي گفت : ” مگر شتر هم مثل اسب و الاغ است که پاهايش را نعل کني ؟”

ديگري مي گفت : ” ما که تا به حال نديده ايم کسي پاي شترش را نعل بکوبد.”

يکي ديگر مي گفت : ” بابا ! سُم شتر هم مثل سم اسب و الاغ است ، اگر نعل نداشته باشد ، زخمي مي شود.”

شاید بپسندید: آدم بی خیالی یا جدی، فقط بگو کدام منظره قشنگتره تا به جواب برسی 

اما صدايي هم جواب مي داد : ” سُم شتر نرم است . مثل سم اسب و الاغ نيست. سري را که درد نمي کند دستمال نمي بندند . شتري که بدون نعل هم بار مي برد ، نيازي به نعل ندارد، هر کس حرفي مي زد، اما مهم اين بود که شتر حاضر نبود چهار تا نعل فلزي را با ميخ هاي آهني به پاي نازنينش بکوبند. به همين دليل، سنگيني هيکل بزرگش را روي چهار تا پايش انداخته بود تا کسي نتواند پاهاي او را از زمين بلند کند و بالا بگيرد تا نعلبند بتواند به آن ها نعل بکوبد.

گفت و گوي جمعيتي که دور شتر و شتربان جمع شده بودند و مقاومت شتر، همچنان ادامه داشت.

قورباغه اي که در آن دور و برها، زندگي مي کرد، صداي جمعيت را شنيد. از جايي که بود بيرون آمد و از لا به لاي پاهاي مردم عبور کرد و خودش را به شتر رساند. مدتي منتظر ماند و به حرف هاي اين و آن گوش داد تا فهميد که موضوع از چه قرار است بعد، ناگهان، جستي زد و به بالاي کوهان شتر پريد. همه با ديدن قورباغه تعجب کردند و خنديدند.

کمي بعد ، قورباغه گفت : ” بابا! اين شتر بيچاره فکر مي کند که نعل کوبي درد دارد اين است که پاهايش را از روي زمين بلند نمي کند. حال که اين طور است، من پايم را بلند مي کنم. پاي مرا نعل کنيد تا شتر ببيند نعل کوبي درد ندارد.”

همه قاه قاه به ناداني قورباغه خنديدند. شتر هم که ديد او خودش را وارد معرکه کرده، تکاني خورد و قورباغه را از روي کوهانش به زمين انداخت. بعد هم براي اينکه از شر آدم هايي که دور و برش جمع شده بودند راحت شود، جفتکي انداخت و از آنجا دور شد.

شاید بپسندید: اگر چشمات مثل عقاب باشه 3 تفاوت تصویر جوجه تیغی را در 10 ثانیه پیدا می کنی!

داستان شتر را خواستند نعل کنند

شاید بپسندید: چیستان: کدام کشور است که سه حرف اولش نام یک کشور است!؟

کاربرد ضرب المثل داستان شتر را خواستند نعل کنند

از آن به بعد ، وقتي آدم آگاه و با تجربه اي از قبول کاري سر باز مي زند، اما فردي که از گرفتاري هاي کار خبر ندارد، براي انجامش داوطلب مي شود، مي گويند: ” شتر را مي خواستند نعل کنند، قورباغه هم پايش را بالا گرفت.”

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: چیستان:آن چیست که هر چه بیشتر باشد، کمتر می‌بینید؟

 

 

 

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید:آزمون هوش: کی عروس خانم رو کشته!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: بگو اول چی دیدی تا بهت بگم دقیقاً چه جور آدمی هستی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: با دلیل منطقی بگو کدومیکی از افراد تصویر مدیر یه شرکته!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: اگه مجموع ارزش ساندویج، پسرک و کتونی را در 10 ثانیه پیدا کنی، واقعاً نابغه ای!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: داستان کوتاه تاریخی گرگ طمعکار!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

اختمالا بپسندید: تست قدرت تمرکز: 10 ثانیه فرصت دارید تا تعداد کرگدن های تصویر را پیدا کنید!

شاید بپسندید:حکایت پیاده و سوار، حکایتی جالب و شنیدنی از مرزبان نامه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا