;
تفریح و سرگرمیحکایت

حکایت پادشاه و شاهینی که پرواز نمی کرد!

حکایت پادشاه و شاهینی که پرواز نمی کرد: با یک حکایت زیبا و پندآموز از سری داستان های بخش تفریح و سرگرمی چشمک با شما هستیم. حکایت پادشاه و شاهینی که پرواز نمی کرد. با چشمک همراه باشید.

شاید بپسندید: داستان پیرمردی که خرشانس بود، اما خودش رو خرشانس نمی دونست!

حکایت پادشاه و شاهینی که پرواز نمی کرد

به یکی از پادشاهان قدیم، دو شاهین کوچک به عنوان هدیه دادند. بعد از آن، پادشاه شاهین‌ها را به مربی دربار سپرد تا آن‌ها را برای مراسم شکار، آموزش دهد.

یک ماه بعد، مربی شاهین‌ها، نزد پادشاه آمد و گفت یکی از پرندگان به طور کامل آموزش دیده و آماده شکار است. اما شاهین دیگر از همان روز اول که او را روی شاخه قرار داده‌اند، تکان نخورده است.

شاید بپسندید: یکی از این سه نفر از بانک سرقت کرده،کدومیکی هست!؟

حکایت پادشاه و شاهینی که پرواز نمی کرد

احتمالاً بپسندید: چیستان: اسم پرنده ای است که آگر به آخر آن الف اضافه کنیم نام دخترانه می شود!

این موضوع، پادشاه را کنجکاو کرد و دستور داد تا مشاوران و پزشکان دربار کاری کنند شاهین پرواز کند. اما هیچ‌کدام نتونستند شاهین به پرواز درآورند.

روز بعد پادشاه دستور داد تا در بین مردم اعلام کنند که هرکس بتواند شاهین را به پرواز درآورد، پاداش خوبی از سمت پادشاه به او تعلق می‌گیرد. فردای همان روز، پادشاه دید که شاهین دوم نیز به زیبایی هرچه تمام‌تر در باغ پرواز می‌کند. پادشاه دستور داد تا کسی که توانسته شاهین را به پرواز درآورد، نزد او بیاورند.

کشاورزی ساده و متواضع به عنوان معجزه‌گر شاهین نزد پادشاه آمد. پادشاه پرسید: تو چگونه توانستی این کار را انجام دهی؟ آیا تو جادوگری؟

کشاورز که ترسیده بود،گفت: خیر سرورم، کار ساده‌ای بود. من فقط شاخه‌ای را که شاهین روی آن نشسته بود، بریدم. این گونه شاهین فهمید که بال دارد و می‌تواند پرواز کند.

شاید بپسندید: آیا مرد درست می گوید و عروس خانم قبلاً با کس دیگری ازدواج کرده!؟

نتیجه اخلاقی داستان

گاهی لازم است برای پیشرفت و بالا رفتن بیشتر، شاخه‌های زیر پایمان را ببریم…

در واقع باید وابستگی‌ها را قطع کنیم تا به توانایی و استعدادهای خود پی ببریم و آن‌ها را بشناسیم. ریسک کردن در زندگی بسیار مهم است.

جالب است: داستان ضرب المثل دست کسی را توی حنا گذاشتن!

حکایت پادشاه و شاهینی که پرواز نمی کرد

احتمالاً بپسندید: قابل توجه باهوشا: میون دزدایی که وارد بانک شدن یه زن هم هست، اونو شناسایی کن!

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: تنها 5 درصد از افراد موفق میشن که با حرکت دادن یک چوب کبریت، معادله اشتباه را اصلاح کنند!

 

 

 

 

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: اگه باهوشی با حرکت دادن 1 چوب کبریت معادله رو اصلاح کن!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:حکایت شاه و دو غلام زرخریدش!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: حکایت سلمان کر و شعبان کر از مثنوی معنوی

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: اگه باهوشی باید تو یه نگاه، چیزی که این تصویر کم داره رو شناسایی کنی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید:باهوشا بگن: فقط یکی از این فضانوردها، انسان واقعی است!

مطالب مرتبط

داستان ضرب المثل هیچ گرانی بی حکمت نیست، هیچ ارزانی بی علت نیست!

شاید بپسندید:ویژگی اصلی شخصیتی خودت رو با انتخاب یکی از تصاویر گل های بنفش شناسایی کنید!

احتمالاً بپسندید: دیگران تو رو با کدام ویژگی میشناسن!؟ | یه دونه از این گربه ها را انتخاب کن تا بهت بگم!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا