;
تفریح و سرگرمی

حکایت احمق تر از احمق داستانی از داستان های محلی مردم خوزستان!

حکایت احمق تر از احمق: در زمان قديم پيرزنى بود که يک پسر داشت. وقتى که پسر بزرگ شد پيرزن براى او زن گرفت و بزغاله‌اى را نيز براى او خريد. روزى زن داشت کار مى‌کرد و در حين کار اشتباهى از او سر زد. به مادر شوهرش گفت: اين بزغاله ديده است که من چه اشتباهى کرده‌ام به همين خاطر به شوهرم مى‌گويد. چه کار کنم؟ پيرزن گفت: بهتر است لباس‌هايت را به بزغاله بدهى تا حرف نزد.

آنها نيز لباس‌ها را به تن بزغاله کردند. غروب که پسر برگشت ديد به تن بزغاله لباس پوشيده‌اند پرسيد: چرا اين کار را کرده‌ايد؟ آنها گفتند: ما کار اشتباهى کرديم. ترسيديم که بزغاله به تو بگويد. اين لباس‌ها را به او داديم تا حرف نزند.

شاید بپسندید: حکایت راه و بیراه از جمله داستان های پندآموز و آموزنده ادب فارسی!

حکایت احمق تر از احمق، قهر کردن مرد

پسر آنقدر عصبانى شد که نمى‌دانست چه کار کند، به مادر و زنش رو کرد و گفت: من از دست شما فرار مى‌کنم و تا زمانى که آدم‌هائى احمق‌تر از شما پيدا نکردم برنمى‌گردم. اين را گفت و به راه افتاد. رسيد به‌جائى در کنار رودخانه و پيرزنى را ديد که پارچه سياهى را روى سنگى گذاشته بود و با سنگ ديگرى روى آن مى‌کوبيد! به او گفت: مادر! چه کار مى‌کني؟ پيرزن گفت: مى‌خواهم اين پارچه را بشورم تا سفيد شود. جوان با خود گفت: اين يک احمق. جوان از آنجا حرکت کرد. رفت و رفت تا رسيد به روستائي.

شاید بپسندید: باهوشا جواب بدن: کدومیکی از این دو تا زن ثروتمندتره!؟

حکایت احمق تر از احمق

واقعا خودت رو میشناسی؛ ذهن تحلیلی داری یا خلاق!؟| کافیه بگی تو نگاه اول چی دیدی!؟

ديد دختر تازه عروسى کنار جوى آب نشسته و دارد کله‌پاچه را تميز مى‌کند. در حين تميز کردن کله‌پاچه، کله گوسفند از دستش به داخل جوى آب افتاد. زن وقتى اين وضعيت را ديد فورى رفت و مقدارى علف چيد و جلوى کله گوسفند که آن را آب مى‌برد گرفت و مرتب مى‌خواست که کله گوسفند برگردد، به خيال اينکه گوسفند به هواى دسته علف از آب بيرون مى‌آيد، جوان وقتى اين موضوع را ديد با خود گفت: خدا را شکر که احمق‌تر از مادرم و زنم کسان ديگرى را ديدم. به همين دليل راه افتاد و به خانه‌اش برگشت.
– احمق‌تر از احمق، قصه‌هاى مردم خوزستان، ص ۹۵

 

احتمالاً بپسندید: رنگ مورد علاقه‌تان در مورد انتظارات عشقی و عاطفی شما از فرد مقابل چه می گوید!

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

بیشتر بخوانید:فکر می کنی دقت و تمرکزت خوبه، پس تفاوت های سگ بامزه سمت راستی و چپی را پیدا کنید!

 

 

 

 

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

شاید بپسندید:اگه خیلی باهوشی، سریع بگو صاحب عروسک کدومیکی از این دختر بچه هاست!؟

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

حکایت اگه برای من آب نداره‌، برای تو که نون داره!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

احتمالاً بپسندید: اگه در کمتر از 5 ثانیه معادله ریاضی را اصلاح کنی، ضریب هوشی ات خیلی بالاست!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

برایتان جالب خواهد بود: بگو تو تصویر چی دیدی تا بگم استعداد و نقاط قوت‌ات برای پیشرفت تو کارها چیه!؟

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: معمای شناخت احمق ساختمان: با توجه به شرایط، کدومیکی میتونه یه احمق تمام عیار باشه!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

احتمالاً بپسندید:تیزبین و دقیقی، پس باید بتونی 3 تفاوت مرغ بامزه سمت چپ و راست رو پیدا کن!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

برایتان جالب خواهد بود: تیزبین و دقیق باشی خیلی راحت، سه تا تفاوت تصویر پنگوئن شال و کلاه کرده را پیدا می کنی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: کدومیکی از این دو زن واقعیت را می گوید!؟ | آیا زن سمت راست یک تازه به دوران رسیده است!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: درباره خودت چی فکر می کنی،تحلیل گری یا خلاق!؟| این تستو از دست نده و بگو تو عکس چی دیدی!؟

دیگر داستانها

داستان لباس جدید پادشاه شاهکاری ادبی از ادبیات کشور دانمارک!

حکایت دشمنی گرگ و سگ و گربه و موش از سری داستان های کشور لتونی!

فقط نابغه هایی که خیلی تیزن، 5 تفاوت تصویر دخترک رو تو 8 ثانیه پیدا می کنند!

داستان مرد فقیر و بقال از سری داستان های هزار و یک شب!

آیا می دونی با هر کسی چطوری رفتار و تعامل کنی!؟ کافیه بگی که کدومیک از این پرها را می پسندی!؟

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. سلام
  راوی در این داستان که بود ؟
  هیچ آدمی نمیاد اینجوری خودشو در یک داستان خنگ معرفی کنه که داستان بر پایه حماقت اون باشه چون اصولاً هیچ وقت یه آدم مقصر نیست ، هیچ برگی از درخت خشک نمیشود و نمی افتاد مگر با دانش و خواسته پنهان همه درخت ، همسر مرد نمیتونه راوی بوده باشه .
  مادر پسر هم نمیاد خودشو منشأ این فکر که احمقانه به نظر میرسه معرفی کنه و به عنوان راوی، عروس و پسر خودشو هم احمق بشناسونه.
  هر مردی که احمق نباشه اینجوری بد خودشو و همسرش و مادرشو به عنوان راوی داستان و ناظر نمیگه چون اگه مادر و همسرش احمق باشن خودش هم حتما احمق معرفی میشه .
  مونده اونی که در داستان لباس همسر مرد به هر صورت تن اون شده ، ولی بزغاله اگه بفهمه هم که زبون بلد نیست که این داستان را تعریف کنه ، مگه اینکه بخواد برای یه بزغاله دیگه تعریف کنه ، پس همون طوری که همسر مرد می‌تونه بزغاله نفهم باشه ، مردش می‌تونه اونو از زبون بزغاله راوی بشنوه و بفهمه یعنی بزغاله باشه ، و همچنین هر کسی این داستان را بشنوه با بزغاله درونش میتونه اونو می‌فهمه .
  وقتشه که گفته بشه حالا کی گفت فهمید داستان درباره چی بود !!؟
  – بله شاید بزغاله راوی_شنونده نفهمه !
  همیشه هدف رسیدن با راستی و سه نیکی به خوشنودی از نعمتهای زندگی اهداییه به بهترین بودن در دم در بخششه ، نه فهمیدن بخشش ، برو حالشو ببر ، حالا اگه نور خالق هم دیدی بازم حالشو ببر
  شوق مفت زندگی ها عشق …
  ، اگر نبود هوس . بیدل دهلوی
  آنچه او ریخت به پیمانه ما نوشیدیم
  اگر از خمر بهشت است وگر از باده مست
  روشن دلی آریایی (سامی از فریدون ) سلاماً… شهریارا چون به میدان آمدی گویی بزن ! … سلاما…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا