;
تفریح و سرگرمی

با پیدا کردن پلنگ کوهستان ثابت کن که چشات مثل شاهین تیزه!

تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان: از دست دادن حافظه و آلزایمر به یکی از مشکلات سلامت و معضلات اصلی نسل جدید تبدیل شده است. نبود یک رژیم غذایی مناسب و کاهش فعالیت های جسمی و روانی در این زمینه نقش اصلی و اساسی دارد. با یک رژیم غذایی مناسب و انجام فعالیت های ورزشی می تواند می تواند تا اندازه زیادی مشکلات جسمی و حتی روانی را پیشگیری و حتی درمان نمود. وب سایت چشمک هر روز با مطالب فکری جدید با شماست.

انجام فعالیت های مربوط به مغز می تواند سبب افزایش کارکرد مغز و در نهایت کاهش مشکلات مغزی شد. تست ها، پازل ها و … در این زمینه می توانند کمک زیادی به ما کنند. در تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان با پیدا کردن پلنگ کوهستان که می شود او را به سختی در میانصخره ها و سنگ های ریز و درشت تشخیص داد، می توان به بهترین شکل مغز را وادار به فعالیت کرد. با بخش سرگرمی مجله خبری چشمک و تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان همراه باشید.

شاید بپسندید: یکی از جاده ها را انتخاب کن تا بگم در مسائل مختلف راحت تصمیم میگیری یا نه!؟

تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان

بدون یک چشم ماهر آموزش دیده،تشخیص “پلنگ برفی” که کاملاً در این عکس از تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان، پنهان شده اند غیرممکن است. اسماعیل شریف، 41 ساله، عکاس حیات وحش است که در عکاسی از پلنگ های برفی در محیط طبیعی آنها تخصص دارد. مجموعه تصاویر او  از پلنگ های برفی بسیار معروف است. یکی از عکس های او  در تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان در این مطلب نشان داده شده است.

این عکس در منطقه اسپیتی در هیماچال پرادش، هند گرفته شده است. مجموعه تصاویر او به همراه رمانش تحت عنوان«نگاه پلنگ برفی»، در هشت سال گذشته لقب «مرد پلنگ برفی هند» را برای او به ارمغان آورده است. او از تصاویر خود برای تفریح و سرگرمی نیز استفاده کرده. در تصویر ذیل او معتقد است که یک نگاه تیز بین تنها می تواند پلنگ برفی را در کمتر از 5 ثانیه تشخیص دهد.

در این آزمون که در یک پست در شبکه اجتماعی برگزار شد، تنها 24 درصد شرکت کنندگان توانستند در یک نگاه پلنگ کوهستان را شناسایی کنند. این عکس یک تست خوب برای به چالش کشیدن دقت و قدرت بینایی شماست. اگر آماده هستید با هم تصویر تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان را مرور می کنیم.

بیشتر بخوانید: اگه بتونی دو پرنده مخفی تصویر رو پیدا کنی دقت و تمرکزت عالیه!؟

تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان

شاید بپسندید: حکایت سلمان کر و شعبان کر از مثنوی معنوی

.

.

.

اگه هند رفتی و هوس زولبیا کردی بی خیال شو | میخوای بدونی چرا، این فیلم رو ببین!

.

.

.

شاید بپسندید: حکایت شاه و دو غلام زرخریدش!

پاسخ تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان

آیا هنوز در جستجوی پلنگ کوهستان تصویر هستید؟

احتمالاً بپسندید: تست هوش: کدام یک از تساوی های زیر نادرست است!؟

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید:چیستان : چهارتا کبوتر رو درخت نشستن؛ دوتاشون می خوان پرواز کنن، چندتا کبوتر رو درخت مونده!؟

پاسخ تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان:به سمت راست و پائین تصویر دقت کنید. آیا توانستید آن را تشخیص دهید.

بیشتر بخوانید:داستان شنیدنی ابن سیرین و زن هوس باز!

تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان

استتار چیست؟

همانطور که اشاره گردید استتار، در کلی‌ترین معنای آن، استفاده از مواد، رنگ‌ها، ساختارها و اندام‌های مختلف است تا خود را نامرئی کند یا دیدن آن را دشوارتر کند. یا آن را مانند یک شی دیگر پنهان کند. این گونه جانوری می تواند پلنگ، قورباغه، آخوندک یا انسان یا شیر باشد. در وب سایت چشمک ما در آزمون های مختلف، نمونه های زیادی از استتار تکامل یافته در انواع مختلف ارائه خواهیم کرد. در تصویر زیر نمونه یک استتار انسان در طبیعت را می توانید مشاهده کنید:

شاید بپسندید: بازسازی چهره فرعون دوران حضرت موسی با کمک هوش مصنوعی!

پلنگ برفی

شاید بپسندید: با انتخاب یکی از این خرگوش ها می تونی اطلاعات جالبی را درباره خودت و اطرافیانت بفهمی!

انسان‌ها نیز در دفاع نظامی از این روش استفاده می‌کنند. به مجموعه اقداماتی که فرد یا افراد برای در امان ماندن خود یا تجهیزات‌شان از دید دشمن انجام می‌دهند، استتار گویند. بدیهی‌ست دشمن نمی‌تواند کسی را که نمی‌بیند یا نمی‌داند کجاست، هدف قرار دهد.

شاید بپسندید: حکایت ضرب المثل از ریش به سبیل پیوند زدن!

چرا جانوران از استتار استفاده می‌کنند؟

جانوران به علت‌های مختلفی از استتار استفاده می‌کنند.

رایج‌ترین علت استتار، رفع تهدید شکارچیان است؛ چنان‌که قورباغه ممکن است با پنهان شدن در لابه‌لای برگ‌ها، جان خود را در مقابل شکارچیان بزرگ‌تر (مثلاً پرنده‌ها) حفظ کند. اما این تنها کارکرد استتار نیست.

استتار جانوران در طبیعت

گاهی هم حیوانات شکارچی با استفاده از تکنیک استتار خود را از چشم شکار پنهان می‌کنند. پلنگی که خود را لابه‌لای بافت زمین و درختان در بیابان و جنگل پنهان می‌کند، به این شیوه می‌تواند خود را به شکار بسیار نزدیک کرده و در فرصت مناسب به او حمله کند.

از جمله کاربردهای دیگر استتار می‌توان به پنهان شدن از دید جنس مخالف اشاره کرد. برخی از حیوانات، در زمانی که میل به جفت‌گیری ندارند، با استتار می‌توانند خود را از چشم جنس مخالف پنهان کنند و از حملهٔ آن‌ها در امان بمانند.

شاید بپسندید: (ویدیو)تهیه بستنی جلو چشم مشتری با میوه‌های تازه، خیلی هم بهداشتی و خوشمزه!

استتار انسان

استتار انسان

شاید بپسندید: حکایت مرد دباغ در بازار عطر فروشان!

استتار انسان در طبیعت

استتار حیوانات

استتار در همه جای جهان طبیعی اتفاق می افتد، اما استتار حیوانات پدیده ای جالب است. در این دنیای شگفت انگیز، استتار حیوانات به روش های مختلفی انجام می شود.

شاید بپسندید: کدامیک از این سه نفر دکتر نیست و یک خون آشام است، چرا!؟

استتار حیوانات

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل ریش گرو گذاشتن!

تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان

شاید بپسندید:اگه بتونی عدد گمشده را در یک نگاه پیدا کنی، آخر باهوشایی!

مزایای استتار در طبیعت

در حالت کلی می توان گفت، استتار در طبیعت در مرحله ی اول برای حفاظت از جان در برابر حیوانات و همچنین حملات نظامی صورت می گیرد. اما همیشه حفاظت از جان دلیل این کار نیست، بلکه شکار حیوانات و پرندگان و همچنین شکار سوژه های عکاسی در طبیعت نیز می توانند از جمله مزایای استتار به شمار آیند که به شدت مورد توجه قرار می گیرد.

شاید بپسندید: حکایت ضرب المثل روغن ریخته را نذر امامزاده کرده!

استتار جالب در شاخه ها

 

اصول مهم استتار در طبیعت

قبل از یادگیری روش های استتار لازم است بدانید که آشنایی با این روش شرط لازم می باشد اما شرط کافی نیست و تا اصول این کار را ندانید، نمی توانید انتظار رسیدن به موفقیت در این زمینه را داشته باشید.

استتار پرندگان

قرار گرفتن در مکان مناسب

اگر عکاسی هستید که قصد دارید از پرندگان و حیوانات، تصاویر ناب و خارق العاده ای را به ثبت برسانید یا قصد حفاظت از جانتان در برابر حیوانات و انسان ها را دارید، در مرحله ی اول باید بتوانید مکان مناسبی را برای ایستادن و قرار دادن وسایل و تجهیزاتتان انتخاب کنید. سعی کنید مکانی را انتخاب کنید که شباهت رنگی بیشتری به وسایل و لباس هایتان داشته باشد.

تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان

نظم داشته باشید

استتار در طبیعت مستلزم به کار بردن تجهیزات و وسایل مختلفی می باشد و باید بتوانید این وسایل را به گونه ای روی زمین و در محیط بچینید که نظم کلی طبیعت به هم نخورد. به هم خوردن نظم توسط حیوانات و پرندگان براحتی قابل تشخیص می باشد و به نوعی با شکست در استتار همراه خواهد بود.

شما می توانید تست قدرت بینایی با پلنگ کوهستان را به عنوان یک هدیه به دوستان خود نیز ارائه دهید. به این ترتیب لحظاتی آنان را شاد و سرگرم نمائید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: اگه پرنده های استتار شده میون برف رو تو تصویر تشخیص بدی، چشات مثل شاهینه!

 

 

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

شاید بپسندید: کدومیکی از این خانم خوشکلا توهم زده و فکر می کنه مرد جوون خوش تیپ شوهرشه!؟

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

 آزمون خطای دید: آیا دو خط مشکی در این شکل یک اندازه هستند؟

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید:اگه شکلک بامزه متفاوت رو تو 5 ثانیه پیدا کنی بعدش به قدرت چشمات شک نکن!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید:فقط 1 چوب کبریت را حرکت دهید تا در هر دو طرف، مجموع اعداد یکی شود!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

اگه هرکول پوآرو هستی بگو که کی راننده بخت برگشته رو کشته!؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: معنی خط عشق کف دست شما، چه می گوید!؟ | تست شخصیت با خطوط کف دست

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: یکی از اسب های دریایی را انتخاب کن تا استعدادت رو کشف کنی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: دقت و تمرکز خوب باشه، خرگوش رو میون موش ها پیدا می کنی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: ضریب هوشی خود را با مجموع عددی سگ های بامزه ارزیابی کن!| فقط نابغه ها موفق می شوند!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: آدم عملگرا هستی یا گوشه گیر و منزوی، یکی از سایه ها را انتخاب کن تا بفهمی!

شاید برایتان جالب باشد

حکایت جالب و شنیدنی حکم نا حق از مثنوی مولانا | حکایت مردی که از پس گردنی زدن پول در آورد!

اگه دقت ات بالا بشه تو یه نگاه خرس قطبی رو میون یخ های قطبی تشخیص میدی!

بگو کدوم فصل متولد شدی تا بهت بگم دقیقا چه جور آدمی هستی!

دقت‌ات مثل شرلوک هولمز باشه 5 شکلک متفاوت با روند تصویر را پیدا می کنی!؟

اگر تفاوت های تصویر جری را در 10 ثانیه پیدا کنی، معلوم میشه چشای تیز مثل عقاب داری!

نوشته های مشابه

31 دیدگاه

 1. خاک توی سرتون اصلن تو تصویر بالا اصلن پلنگ نیسته این دو تا عکس یکیش بدون پلنگ که مردم رو سر کار گذاشتی یکشیم که عکس آخر ی هم هسته با پلنگ برو بابا فکر میکنید فقط تو چش داری

  1. تو عکس اولی دقت کنی معلومه زیر صخره ی خورده عکسو بیار جلو ببینی بعد توهین کنین ما فقط بلدیم چیزی ک نمی‌تونیم ببینیم به همدیگه توهین کنیم دقتتونو ببرین بالا 🙏♥️

 2. جالبه تو تصویر اول و دوم نمی بینی ولی تو تصویری سوم که میگه کجاست یهو ظاهر میشه .. خودتونید خخخخ

 3. اونی که گفت تو ۴ ثانیه و ۵ ثانیه چطور روتوشون میشه اینطوری خالی ببندین تو تصویر اول و دوم نیست تو سومی کور مادرزادم میتونه ببینه. چشمک جان تو هم خالی بستی جون داداش… چی…..

 4. ما خر نیستیم خودتونو خر کنید تو تصویر اول دومی نیست تو تصویر سوم هست 🤣🤣🤣

 5. اونایی که میگن تو تصویر اول و دوم نیس و فک میکنن خیلی زرنگن باید بگم شما کورین نمیبینین من زیر۵ثانیه دیدمش😂

  1. منم همون چندثانیه اول دیدم
   اونایی که میگن در تصویر سومی هست و قبلی ها نیست، خیلی آیکیو پایین هستند که متوجه نمیشن که ذره بین گذاشته به جای ذره بین دقت نمی کنن

 6. من زیر دو ثانیه در تصویر اول دیدم. کسایی هم که در تصویر اول ندیدن، واقعا چشاشون نزدیک بینی مشکل داره.

 7. منم همون چندثانیه اول دیدم
  اونایی که میگن در تصویر سومی هست و قبلی ها نیست، خیلی آیکیو پایین هستند که متوجه نمیشن که ذره بین گذاشته به جای ذره بین دقت نمی کنن

 8. دورود
  بنده هم دیدمش ولی توی تصویر اول کمی تصویر مات هست
  با این حال به خودم میبالم😜😜😜

  1. سلام صخره های تصویر دوم وسوم شبیه هم نیستند حداقل معمای الکی طرح میکنید تصوير رو عوض نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا