;
زندگیموفقیت

خوش شانسی: ۵ وسیله که اگر در خانه باشد شانس و ثروت می آورد + عکس

وسایلی که خوش شانسی می آورد: خیلی از مردم دنیا به ماورالطبیعه باور دارند و اکثرا زنان در این مقوله پیش قدم هستند. از نظر آن ها وسایلی وجود دارد که، نماد خوش‌شانسی و انرژی مثبتند. در این مطلب جالب چند سمبل که نماد دوری شیطان و خوش شانسی است برایتان آماده شده. با ما همراه باشید.

البته موارد که مطالعه خواهید کرد مربوط به دیدگاه و اعتقاداتی که در دیگر فرهنگ ها مورد توجه و نمادی برای ثروت و شانس بوده است. این نمادها توانسته اند در فرهنگ های دیگر نیز جایگاهی برای خود پیدا کرده و بر آن تأثیر بگذارند. ناگفته نماند که در فرهنگ اسلامی جایگاهی برای این نمادها در زمینه ثروت و شانس تعریف نشده است و ما در پایان مطلب دیدگاه اسلام به شانس و ثروت نیز ذکر شده است.

بیشتر بخوانید: گیاهان خوش یمن از نظر فنگ شویی: ۵ گیاهی که برای شما خوش شانسی، ثروت و رفاه می آورد!

۱.شبدر چهاربرگ

شبدر به عنوان نماد باستانی قوم سلت، نمادی همیشه حاضر در ایرلند میباشد. در فرهنگ مدرن امروز نیز نشانه ای از خوش شانسی به حساب می آید. شبدر دارای سه برگ میباشد و عموما با سه برگ یافت میشود.

وسایلی که خوش شانسی می آورد، باور برخی بر اینست که هر برگ نمادی از چیزیست: برگ نخست: برای ایمان، برگ دوم: برای شادی،  سوم: عشق و برگ چهارم: شانس

شبدر به عنوان نماد باستانی قوم سلت، نمادی همیشه حاضر در ایرلند میباشد. در فرهنگ مدرن امروز نیز نشانه ای از خوش شانسی به حساب می آید. شبدر دارای سه برگ میباشد و عموما با سه برگ یافت میشود. شبدر چهار برگ نتیجه تغییرات غیر عادی در شبدر سه برگ است. بر اساس سنت، یافتن شبدر چهار برگ نشانه خوش شانسی است. بویژه اگر بصورت تصادفی بوسیله فرد یافته شود.

بیشتر بخوانید: ۵ گیاه آپارتمانی شیک و زیبا برای لاکچری ها! گیاهانی مناسب افراد پولدار!

وسایلی که خوش شانسی می آورد

۲.چشم شیطان

وسایلی که خوش شانسی می آورد، چشم شیطان یا همان چشم زخم در 2 رنگ سبز و آبی وجود دارد. چشم شیطان امواج منفی را گرفته وخیر و برکت از خود به جای میگذارد. چشم شیطان یا همان چشم زخم را بر سر در خانه ها آویز میشود.

نماد چشم نظر یا نظر قربانی که امروزه به عنوان نماد چشم زخم شناخته می شود و در خانه های ایرانی‌ها، اتومبیل ها و جواهرات تزئینی استفاده می شود هیچ برهان و مستند شرعی ندارد. در فرهنگ  باستان افرادی که چشم آبی داشتند مقدس و خوش شانس تلقی می شدند و در فرهنگ مدرن غرب، چشم آبی نوعی حرز در برابر بلا محسوب می‌شود.

برخی معتقدند این نماد چشم آبی در حقیقت چشم دجال یا همان شخصیت شیطانی  ای است که در زمان پیش از قیامت وانمود می کند که حضرت مسیح است. چرا که طبق احادیث شیعه و اهل تسنن دجال یک چشم دارد و چشم دیگر آن نابینا است از سوی دیگر در اکثر ادیان الهی موجودات شیطانی با رنگ آبی مشخص می شوند با فرض بر صحت این مسئله بسیاری از ما نه نتها درگیر خرافه های پیرامون چشم زخم شدیم بلکه ناخواسته از یک نماد شیطانی بجای توسل و دعا برای رفع بلا استفاده کرده ایم.

بیشتر بخوانید: عادت های افراد موفق | اگر این عادت ها را دارید قطعا در زندگی آدم موفقی هستید!

راهکار های برای در امان ماندن از چشم زخم

 • خواندن آیه و «ان یکاد الذین…» برای رفع چشم زخم مفید است.
 • هنگام اذان، با صوت جهر و آشکار{صدای بلند مثل نماز صبح}، اذان بگویید.
 •  پس از نماز صبح ۵۰ آیه از قرآن را با صوت جهر و آشکار تلاوت نمایید.
 • دو سوره‌ی معوّذتین (فلق و ناس) را زیاد بخواند.
 • پیش از خواب ۴ قل (یعنی سوره‌های کافرون، توحید، ناس و فلق) را بخوانید.
 • همراه خود قرآن داشته باشید.
 • آیه الکرسی را فراوان بخوانید وآن را نوشته و در خانه نصب کنید.
 • صدقه دادن و تکرار معوذتین و تکرار لاحول و لا قوۀ الا بالله.

بیشتر بخوانید: فراموش کردن خاطرات بد با ۱۱ روش عملی و ساده!

چشم شیطان

شاید بپسندید: اگر این ویژگی ها را دارید درونگرا هستید + تفاوت درونگرایی و خجالتی بودن!

بیشتر بخوانید: این عادت های رفتاری، شما را به فردی با کلاس و باشخصیت تبدیل می کند!

۳.سکه

سکه های چینی با شکل متفاوت از سکه های دیگر نماد خوش شانسی شناخته شده اند این سکه با حفره ای در دل خود خوش شانسی و بخت و روزی فراوان به دارندگانش خواهد داد.

بیشتر بخوانید: ۱۱ روشی که میلیاردرها باهاش پولدار شدن!!

وسایلی که خوش شانسی می آورد

۴.کفش دوزک

وسایلی که خوش شانسی می آورد، میگویند اگر روی کسی بنشیند برای او خوش شانسی و بخت و اقبال می آورد.در بعضی کشورها کفش دوزک را نماد رهایی از بیماری میدانند.

شاید بپسندید: چگونه بهترین باشیم | با به کارگیری این 4 راز، در هر چیزی بهترین باشید!

احتمالا بپسندید: پولدار شدن: ۲۰ راه آسان برای رسیدن به پول و ثروت!

وسایلی که خوش شانسی می آورد

۵.نعل اسب

وسایلی که خوش شانسی می آورد، در اروپا و آمریکا نعل اسب را به عنوان وسیله ای برای شانس آوردن استفاده می کنند! به گفته برخی کارشناسان این موضوع از اسپانیای قدیم (اندلس) وارد اروپا و بعد وارد آمریکا شده است

شکل نعل اسب شبیه هلال ماه است و باروری و شکوفایی را به‌همراه دارد. برخی افراد نیز برای دفع ارواح شیطانی و جذب انرژی‌های مثبت، نعل اسب را روی درهای ورودی آویزان می‌کنند. بااین‌حال، موقعیت قرارگیری نعل اسب ممکن است بر معنای آن تأثیر بگذارد. برخی معتقدند نعل اسبی که به‌سمت بالا باشد، شانس می‌آورد و نعل اسبی که به‌سمت پایین باشد، از اعضای خانواده محافظت می‌کند.

براساس برخی افسانه‌ها، نعل اسب نمادی است که می‌تواند برای برخی افراد، شادی و اعتمادبه‌نفس ایجاد کند؛ اما تضمینی برای موفقیت یا به ثروت رسیدن نیست. خوشبختی یک احساس ذهنی است که به عوامل زیادی مانند نگرش، اهداف، روابط و شرایط شما بستگی دارد. نعل اسب ممکن است یادآور امیدها و رؤیاهای شما باشد.

بیشتر بخوانید: رنگ شانس و ثروت شما در طالع بینی چینی چه رنگی است

شانس از دیدگاه اسلام و قرآن

واژه شانس در فرهنگ فارسی به معنای بخت و اقبال، اختر و طالع به کار می رود (لغت نامه دهخدا) و در زیر شاخه های آن، واژه بدشانسی به عنوان واژه مقابل شانس قرار گرفته است. (فرهنگ عمید) البته اصل واژه «شانس» در فرانسوی به معنای فرصت است ولی به معنای جدیدی در فارسی به کار می رود که اکنون برای همه شناخته شده است؛ زیرا روزانه بارها این کلمه را در قالب جملات و عبارات مختلفی می شنویم.

مثلاگفته می شود: «میگن بنده خدا خیلی خوش شانسه. این قدر کارش گرفته که نگو. . . »، «ما که اصلاشانس نداریم!»، «راستی تو چقدر خوش شانسی که منو پیدا کردی!»، «شانس ما این بود که. . . » و. . .

مردم بر این باورند که بدشانس ها، افرادی هستند که با تمام تلاش و کوشش و استعداد و نبوغی که در راه رسیدن به هدف هزینه می کنند، ولی هیچ گاه به هدف خویش نمی رسند؛ چون بر پیشانی این گونه افراد بدشانسی و بدبختی از ازل نوشته شده و نقش بسته است.

این افراد به عنوان آدم های بدیمن نیز شناخته می شوند و در قدیم خانواده ها اجازه نمی دادند که در اعیاد نوروز و فطر و قربان، نخستین کسی باشند که بر ایشان وارد می شوند؛ زیرا ورود ایشان را به عنوان نخستین افراد، شوم و بدیمن می دانستند و به جای آن آرزو داشتند تا افراد خوش یمن و بخت یار وارد بر ایشان شوند تا سالی پر از نعمت و برکت داشته و از مصیبت و حوادث در امان باشند.

با توجه به معانی قضا و قدر و نیز دایره اراده و اختیار انسان، دانسته می شود که چیزی به نام شانس و بخت به معنای تقدیر قابل تغییر وجود ندارد و اینطور نیست که حوادث و رخدادها در جهان اتفاقی رخ دهد و تصادفی پدیدار گردد.

بیشتر بخوانید: این مرد بی برو برگرد عاشق شما شده | نشانه های عاشق شدن مردان

شانس از دیدگاه اسلام

احتمالا بپسندید: این 9 رفتار نشان می دهد که شما دارای مهارت های اجتماعی بالا هستید!

دراین مسئله باید بدان توجه داشت این که خوش شانسی و بدشانشی بیش از آن که معلول علت های ناشناخته باشد، دستاورد تفکر و اندیشه هرشخص درباره خویشتن است. کسی که به هر دلیلی، خود را همواره بدشانس می داند، طبیعتا عملی متناسب با آن، بروز می دهد و زمینه ساز بدشانسی خویش می شود. نکته دیگر آن که ممکن است رفتارهایی از ما سربزند- که عواقب آن مدت ها بعد ظاهر گردد- ولی آدمی نتواند ریشه آن را دریابد.

درحالی که با دقت و توجه می توان دریافت که هیچ چیزی به عنوان معلول نمی تواند بدون تحقق علت تامه آن به وجود آید و به قول شهید مطهری گاه ما تنها به علت های ظاهری توجه داریم درحالی که مثلادر افزایش و کوتاهی عمر همان گونه که تغذیه خوب و سالم نقش دارد، صله رحم یا قطع رحم نیز نقش دارد؛ بسیاری از مصیبت هایی که انسان گرفتار می شود به سبب نوعی رفتار آدمی است که می تواند حتی برماده نیز تاثیر منفی گذارد و آثار تبعات خوب و یا بد به همراه داشته باشد.

قرآن قاعده ای کلی در این گونه موارد ارائه می دهد و می فرماید: «ما اصابک من سیئه فمن نفسک؛ آنچه از بدی ها به تو می رسد، دستاورد عمل خودت است» (نساء، آیه 97).

 

احتمالا بپسندید: با توجه به این رفتارها، از دیدگاه دیگران فردی اجتماعی به نظر می رسید!

نوشته های مشابه

7 دیدگاه

 1. با سلام
  می‌دونم جهت اطلاع عموم این مطلب را گذاشتید .
  اما چند نکته که می خواستم بگم اینه که . این وسایل با
  سنت و اعتقادات ما ناسازگارن و سنخیتی ندارن . وبر عکس عمل می کنند .
  مثل چشم شیطان که انرژی را می گیرد و نابود می کند .
  یا نعل اسب که نماد ظلم بر اهل بیت است .

  نماد خوش شانسی ما ایرانیها . آب و هفت سین و … است
  و نماد ما مسلمانان قرآن و باران و … است

 2. از وقتی چشم شیطان از خونمون خارج شد زندگیمون رو روال افتاد برکت نداشت هیچ یه تصادف بد و یه دعوای خیلی بزرگم پیش اومد مشکلات مالی بماند اینا نمادای شیطان پرستی برکتش کجا بود

 3. من نمیدونم چرا بدون مطالعه این چرت و پرت هارو تبلیغ میکنید چشم زخم از یونان و روم باستان نشان شیطان با همون دجال تک چشم هست و در اسلام نباید از نماد شیطان در خانه استفاده کرد چون انگار داری اجنه و شیاطین رو احزار میکنی ، لطفا اول مطالعه کنید بعد مطلب بنویسید

 4. سلام.ای کاش یه مقدار بیشتر درباره مطالبی که می‌گذارید مطالعه و تحقیق می‌کردید….آخه چشم شیطان که خودش عامل جذب شیطان هست باعث جذب شانس و ثروت میشه؟؟؟؟!!!!
  یا نعل اسبی که بعداز عاشورا دشمنان اهل بیت برای خوشحالی شان به درب خانه هایشان وصل می‌کردند و بعدا نعل اسب متاسفانه وارد فرهنگ ما شده موجب جذب ثروت میشه؟؟؟؟!!!!!!!

 5. گاهی طوری خرافات رو با قاطعیت میگویند که آدم واقعا فکر می‌کنه که دارید یک موضوع ثابت شده و صحیح رو میگید
  همین چشم شیطان رو. آخه کی گفته که آویزون کردن یک شی بشدت ضد اسلامی و فراماسونری محور انرژی های منفی رو دور میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

دکمه بازگشت به بالا