;
خانواده و زناشوییزندگی

علت بی حوصله شدن زنان: آقای شوهر زنان به این ۱۲ علت بی حوصله و عصبی می شوند!

علت بی حوصله شدن زنان: اگر همسر شما احساس سستی و بی حالی می‌کند و تمایلی به انجام هیچ گونه فعالیتی ندارد، ناامید است، و هیچ لذتی از انجام دادن فعالیتی که زمانی برای او لذت بخش بوده ‌است نمی‌برد و احساس رخوت و خستگی می‌کند؛ ممکن است مبتلا به افسردگی شده باشد.

در خیلی از موارد بی حوصلگی‌های زنان به اضطراب یا افسردگی بازمی‌گردد. خانم هایی که این دو حالت را تجربه می‌کنند بی حوصلگی زیاد دارند و به دلیل آستانه پایین تحمل خود زود عصبی می‌شوند. اگر می‌خواهید سرحال‌تر و شادتر باشید به محیط زندگی تان بیشتر توجه کرده و چیدمان خانه‌اتان را به شکلی که روحیه‌ی شما را بالاببرد و به شما آرامش ببخشد تغییر دهید. در بخش خانواده و زناشویی ۱۲ علت بی حوصله شدن زنان بررسی شده است.

بیشتر بخوانید: خصوصیات زن لجباز: ۷ دلیل قانع کننده برای ازدواج با زن لجباز که نمی دانستید

زنان به این ۱۲ علت گاهی بی حوصله و عصبی می شوند

۱.احساس بی پناهی و تنهایی

علت بی حوصله شدن زنان، این احساس شبیه حس هایی است که از دوری همسر پدید می آید. اما این مورد بیشتر برای کسانی است که شوهر یا پدر خود را که همانند کوه پشتشان بوده را از دست داده اند. آنها احساس بی پناهی و سر درگمی مبهمی دارند. خانم هایی که طلاق می گیرند نیز پس از مدتی دچار افکار و احساسات منفی مختلفی می شوند. در این مواقع باید هوشیار باشیم. این خلا عاطفی به وجود آمده را نباید با خلا پر نمود. باید چشمان را باز کرده و آن گاه انتخاب کنیم.

۲.دوری از همسر

امروزه زندگی های ماشینی زن و مردها را از هم دور نگه داشته است. گاهی اوقات هم شوهر وقت کافی برای پاسخ گویی به احساسات همسرش را نمی گذارد و این بی توجهی ها و دور ماندن ها ، زن را که سراسر از احساس و عاطفه است را دچار زدگی و خستگی می کند. او به کلی سردرگم می شود. نمی داند چه باید بکند.

علت بی حوصله شدن زنان، در خود فرو رفته و با همه در پی ستیز بر می خیزد خودش هم نمی داند چرا اینگونه شده است. پس از مدتی که این روند برای او عادی شده دیگر توان مقابله با خودش را از دست می دهد و بی حوصلگی تمام وجودش را فرا می گیرد. شوهران بیدار همواره باید رفتارهای همسرشان را زیر نظر داشته و نگذارند عواطف آن ها سرکوب گردد.

احتمالاً بپسندید: انتظارات نابجای شوهر از زن: به این ۸ خواسته شوهر تان نه بگویید!

علت بی حوصله شدن زنان

۳.نیاز به آغوش و محبت همسر

علت بی حوصله شدن زنان، بسیاری از بی حوصلگی ها، خستگی ها و … با یک نوازش و در آغوش کشیدن می تواند به پایان برسد. این شما هستید که همواره در کنار همسر خود قرار بگیرید تا او نیز محبت خود را به شما نشان دهد.

۴.نیاز به میل جنسی

خانم ها همیشه در روابط زناشویی با احتیاط رفتار می کنند و فکر می کنند هر زمان مرد بخواهد آنها نیز باید بخواهند و یا آن ها نباید از همسرشان درخواست رابطه نمایند. این تصورات باعث می شود در زمانی که آنها نیاز دارند تنها بمانند و عدم توجه به این نیاز در آنها احساسی ناخوشایند را رقم بزند.

علت بی حوصله شدن زنان، علاوه بر این گاهی اوقات در روابط زن و مرد، زن ارضا نشده و این نیز می تواند زن را از رابطه خسته کرده و احساس ابزار بودن نماید. این احساسات ناخوشایند در طول زمان زن را به بن بست می رساند و توان و حوصله ی او را فلج می نماید. شوهران توانمند با توجه و دقت در رفتارهای زن، می توانند احساسات او را درک کرده و به خوبی نیازهایش را برطرف سازند.

۵.چیدمان خانه

اگر می خواهید سرحال تر و شادتر باشید چیدمان خانه را عوض کنید. زیرا محیط اطراف تاثیری عمیق بر روحیات ما دارد. مثلا رنگ قرمز می تواند افراد را تحریک پذیر و عصبی کند، در حالی که زرد ایجادکننده شادی و آبی ایجادکننده آرامش است. تحقیقات همچنین نشان می دهد که استفاده از تصاویر آرامش بخش، مثلا مناظر زیبا بر روحیات ما تاثیری مثبت داشته و استرس و آشفتگی را کم می کند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون خانه مدرن: ۵ رنگی که برای یک خانه شاد و پر از عشق به آن نیاز دارید!

علت بی حوصله شدن زنان

۶.چراغ کنار تخت

علت بی حوصله شدن زنان، اگر مرتبا هنگام تماشای تلویزیون یا هنگام مطالعه خوابتان می برد، مراقب تاثیر این امر بر اعصاب و روان خود در روز بعد باشید. تحقیقات نشان می دهند که نور در شب می تواند مانعی برای تولید ملاتونین، هورمونی که بر خلق و خوی انسان اثر می گذارد، بشود. ملاتونین تنها در تاریکی تولید می شود بنابراین سعی کنید در منزل خود از پرده های ضخیم استفاده کرده و هنگام خواب همه چراغ ها را خاموش کنید.

۷.دوستان

ممکن است تصور کنید که وقت گذرانی با دوستان راهی مناسب برای سرحال شدن است، با این حال همه چیز به روحیات آنها بستگی دارد. به عقیده محققان احساسات ما (خواه مثبت و خواه منفی) مسری هستند و اغلب بدون این که بدانیم از شخصی به شخص دیگر انتقال می یابند. جالب آن که حتی گاهی بدون این که دوستان را ببینیم تحت تاثیر خلق و خوی آنها قرار می گیریم. مثلا در یک تحقیق مشخص شد که کاربراین فیس بوک می توانند تا مدت ۳ روز تحت تاثیر سایر کاربران قرار داشته باشند.

۸.ترفیع گرفتن

علت بی حوصله شدن زنان، اکثر ما رویای ترفیع گرفتن در محل کار را در سر می پرورانیم، اما واقعیت آنقدرها هم که فکر می کنیم امیدبخش نیست. محققان دانشگاه وارویک به این نتیجه رسیده اند که وقتی کارمندی ترفیع می گیرد، میزان استرس و فشار ذهنی ای که بر او وارد می شود افزایش یافته و سلامت ذهنی او به خطر می افتد.

۹.بی خوابی

علت بی حوصله شدن زنان، بسیاری از ما می دانیم که کمبود خواب موجب کسالت و بی حوصلگی می شود، با این حال از نظر محققان زمان خواب به اندازه میزان خواب اهمیت دارد. کسانی که دیر به رختخواب می روند حتی اگر زیاد بخوابند، در معرض افسردگی قرار دارند. پس سعی کنید شب ها زود بخوابید و البته خواب کافی داشته باشید.

علت بی حوصله شدن زنان

۱۰.عادت بد غذایی

عادت بد غذایی علاوه بر آن که می تواند حالاتی مانند تهوع و درد در شکم را ایجاد کند، بر حالات روانی ما نیز تاثیر می گذارد و حالاتی مانند تحریک پذیری، نوسانات خلقی، عدم تمرکز، پرخاشگری، عصبانیت یا بیش فعالی را ایجاد کند. اگر از نوسانات خلقی رنج می برید، غذاهایی را که در طول روز مصرف می کنید یادداشت کنید تا رابطه بین غذاهای مصرف شده و نوسانات خلقی خود را کشف کنید.

۱۱.کمبود مواد مغذی

علت بی حوصله شدن زنان، عوامل زیادی وجود دارند که می توانند به افسردگی منجر شوند، ولی در عین حال رژیم غذایی نیز می تواند علایم افسردگی را بهتر یا بدتر کند. کمبود ویتامین D، ویتامین B و اسیدهای چرب امگا ۳ می تواند به احساس افسردگی و آشفتگی منجر شود. بنابراین سعی کنید این مواد مغذی را حتما در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.

۱۲.قرص های ضدبارداری

علت بی حوصله شدن زنان، محققان می گویند زنانی که از قرص های ضدبارداری استفاده می کنند دو برابر بیشتر از سایر زنان در معرض خطر افسردگی قرار دارند. این قرص ها در برخی زنان حالاتی مانند نوسانات خلقی و کاهش میل جنسی را نیز ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: تقویت میل جنسی زنان:  ۱۰ غذای برتر برای تقویت میل جنسی

زن جذاب از نظر مردان: ۱۷ چیزی که مردان در زنان بسیار جذاب و دوست داشتنی می دانند!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا