;
آرایش و زیباییدنیای مد

آرایش صورت گرد و تپل: چند راز مهم برای آرایش حرفه ای صورت گرد و تپل

: حتما برای شما هم پیش آمده است که پس از اتمام آرایش به این نتیجه رسیده اید که ظاهر شما آنگونه که می خواستید تغییر نکرده است. دلیل این مسئله می تواند عدم دقت لازم در انجام آرایش یا عدم اطلاع دقیق شما از برخی تکنیک های آرایش صورت باشد. در این مطلب قصد داریم که به ارائه نکاتی در مورد نحوه آرایش صورت گرد بپردازیم و مواردی را ذکر کنیم که در هنگام میکاپ این نوع از فرم صورت باید بدان توجه داشته باشید.

پیش از آغاز آرایش صورت نخست باید فرم صورت خود را بشناسید تا با توجه به آن بتوانید با پوشاندن نواقص و عیوب صورت، آرایش متعادلی داشته باشید و به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. علاوه بر آن شناخت فرم صورت مثل صورت گرد یا کشیده و غیره، شما را برای خرید لباس و اکسسوری مناسب تان نیز یاری می کند.

بیشتر بخوانید: با این ترفند های ساده هر خانمی می تواند زیبا ترین خط چشم را بکشد + ۱۰ نوع خط چشم

انواع فرم صورت

آرایش صورت گرد و تپل، در شناخت فرم صورت می توانید مواردی همچون طول، عرض، انحنا و زاویه صورت خود را معیار قرار دهید و با توجه به آنها فرم چهره تان را تشخیص دهید. در ادامه به معرفی انواع فرم های صورت می پردازیم:

فرم صورت گرد: افرادی که دارای صورت پر و گرد هستند، طول و عرض صورتشان با یکدیگر برابر است. در این افراد نسبت عرض پیشانی با چانه تقریبا یکی است به طوری که در قسمت فک و چانه هیچ زاویه ای ندارد. این افراد باید آرایش صورت گرد را انجام دهند.

فرم صورت مثلثی: افرادی که دارای فرم صورت مثلثی هستند، قسمت پیشانی آنها پهن تر از چانه و همانند یک مثلث برعکس است. این بدین معناست که عرض صورت این افراد از قسمت پیشانی به سمت چانه به تدریج کم می شود و قسمت چانه دارای زاویه است. لازم به ذکر است که فرم صورت های قلبی و الماسی نیز تقریبا در همین دسته قرار می گیرند و تفاوت آنها با فرم صورت مثلثی در پهنای قسمت گونه ها است.

فرم صورت مستطیلی: در این فرم صورت، طول صورت از عرض آن بیشتر است، قسمت فک گوشه دارد و پهنای پیشانی نیز با چانه برابر است. گفتنی است که صورت مستطیلی جز دسته صورت های کشیده به حساب می آیند. اگر صورت کشیده دارید مقاله آرایش برای صورت های کشیده را مطالعه نمایید.

فرم صورت بیضی: این فرم صورت در قسمت فک دارای انحنا و در قسمت چانه دارای زاویه است. فرم صورت بیضی یکی از ایده آل ترین فرم ها است که جز دسته صورت های کشیده نیز محسوب می شود.

آرایش صورت گرد و تپل، فرم مربعی: این فرم صورت همانند فرم گرد دارای طول و عرض برابر است با این تفاوت که هیچ قوسی در قسمت فک و چانه وجود ندارد. در این فرم صورت قسمت فک دارای گوشه است.

آرایش صورت گرد و تپل، حال که به اختصار در مورد انواع فرم های صورت توضیح دادیم، اگر جزو دسته اول هستید می توانید آرایش صورت گرد داشته باشید و بر اساس آن لوازم آرایشی صحیح را انتخاب کنید تا میکاپ مناسبی داشته باشید.

شاید بپسندید: تا عید خوشگل شو: ۱۰ ایده غذایی شگفت انگیز برای داشتن پوست درخشان و موهای براق!

آرایش صورت گرد و تپل

شاید بپسندید: ۱۰ بهترین ماسک روشن کننده پوست با مواد گیاهی و اثر فوری

مدل مو، لباس و اکسسوری مناسب برای همراهی با آرایش صورت گرد

پیش از آنکه به آرایش صورت های گرد بپردازیم ابتدا به مدل مو، لباس و اکسسوری مناسب برای آرایش صورت گرد اشاره ای کوتاه می کنیم:

مدل مو: اگر جز افرادی هستید که صورت گردی دارند باید توجه داشته باشید که مدل موهای شما نقش مهمی در گردتر یا کشیده به نظر رسیدن صورت شما دارند. موهای صاف و بلند جزو مدل های کاملا ساده و ایده آل برای صورت های گرد هستند. اگر موهای فر و مجعدی دارید باید آن را بلند کنید و از کوتاه کردن موها تا قسمت های شانه خودداری کنید. کوتاه ترین حالت مو برای افرادی که صورت گرد دارند تا زیر چانه است. بنابراین کوتاه کردن بیشتر موها باعث می شود که صورت شما گردتر به نظر برسد، مگر آنکه موها کاملا کوتاه باشد که در اینصورت به جذابیت صورت های گرد نیز کمک می کند.

آرایش صورت گرد و تپل. همچنین اگر صورت گردی دارید سعی کنید همیشه حجم موهای خود را کم کنید. اگر موهایتان را شینیون می کنید حتما مدل شینیون شل به سمت پایین را انتخاب کنید زیرا شینیون بزرگ و گرد موجب گرد و پر به نظر رسیدن صورت می شود. در نهایت باید گفت که فرق وسط یا کج در مدل موی شما، صورت شما را کشیده تر نشان می دهد.

احتمالاً بپسندید: پیر و سن بالا: ۱۲ اشتباه در استایل شما که پیر و سن بالا نشان تان می دهد!!

لباس: یکی از مواردی که در استایل شما تاثیر بسزایی دارند لباس است. بنابراین بسیار مهم است که لباس خود را بر اساس فرم صورت خود، قد، هیکل و حتی رنگ پوست خود انتخاب نمایید. افرادی که دارای صورت های گرد هستند و میخواهند آرایش صورت گرد داشته باشند، بهتر است از پوشیدن لباس هایی با یقه های خطی همانند یقه قایقی؛ یقه های بسته همانند یقه اسکی و یقه های پهن بزرگ خودداری کنند. در مقابل لباس هایی با یقه های کشیده و بلند برای این افراد بسیار مناسب است. به عبارت دیگر یقه هایی همچون یقه گرد بلند، یقه هفت و در مجموعه یقه های باز، پیراهن های چپ و راستی نیز باعث کشیده به نظر رسیدن صورت شما می گردد.

زیورآلات: با توجه به آنکه صورت های گرد دارای طول و عرض برابری هستند، برای انتخاب زیورآلات نیز باید به این مسئله توجه نمود. بر این اساس این افراد بهتر است که زیورآلاتی را انتخاب کنند که باعث کشیده به نظر رسیدن فرم صورتشان شود. گردنبندهای چند لایه بلند، گردنبندهای دارای مهره و نگین هایی که وقتی روی گردن قرار می گیرد تشکیل V می دهد و همچنین گوشواره های بلند و آویز گزینه های بسیار مناسبی برای این افراد هستند. این افراد همچنین می بایست از استفاده از گوشواره های تک مهره بزرگ، دکمه ای، گوشواره های میخی و اشکی، گردنبندهایی که در قسمت گردن کیپ می شوند، خودداری کنند.

عینک: آرایش صورت گرد و تپل، در انتخاب عینک توجه به فرم صورت بسیار ضروری است. برای افرادی که صورت گردی دارند فریم های کشیده، فریم های مستطیلی و باریک، فریم های نیم دایره یا D شکل، فریم های زاویه دار و تیز و همچنین عینک های کائوچوئی بزرگ و ضخیم گزینه های بسیار مناسبی هستند. برای این افراد استفاده از عینک هایی با فریم های گرد و بیضی دارای انحنا انتخابی نادرست است.

شاید بپسندید: خانم های باکلاس، هیچ وقت از این مدل کفش ها نمی پوشن؟

نحوه آرایش صورت گرد

آرایش صورت گرد و تپل، پس از ارائه این توضیحات، نوبت به نحوه آرایش صورت های گرد می رسد. با به کار بردن ترفندهایی که در این مقاله به شما ارائه می کنیم می توانید آرایشی متناسب با فرم صورت خود داشته باشید.

کرم پودر: برای آرایش صورت های گرد اولین گام پس از استفاده از پرایمر، انتخاب کرم پودر است. رنگ کرم پودر تاثیر قابل ملاحظه ای در کشیده به نظر رسیدن صورت دارد. بر این اساس رنگ کرم پودر باید یک تا دو درجه تیره تر از پوست شما باشد. با استفاده از کرم پودر می توانید عیوب و ایرادات پوستی خود را بپوشانید و فرم صورتتان را اصلاح کنید.

ابرو: پس از زیرسازی صورت، نوبت به ابروها می رسد. برای کشیده به نظر رسیدن صورت های گرد باید طوری میکاپ کنید که طول صورت بیشتر به نظر برسد. بر این اساس باید گفت که ابروهای زاویه دار و کمانی به سمت بالا طول صورت را افزایش می دهند. همچنین ابروهای صاف و پهن می تواند صورت شما را گردتر از آنچه که هست نشان دهد. آرایش صورت گرد و تپل

شاید بپسندید: خواستگاری این لباس ها رو نپوش + تیپ خواستگاری دخترانه شیک و خاص!

کانتورینگ: اگر فرم صورت شما گرد است و تمایل دارید که آرایش صورت گرد شما به شکلی باشد که صورتتان کشیده و استخوانی به نظر برسد، نقش هایلایت و کانتور را نباید نادیده بگیرید. توجه داشته باشد که زمانی که شما بخشی از صورت خود را هایلایت می کنید، قصد دارید که برجستگی بیشتری به آن قسمت بدهید. در مقابل هنگامی که قسمتی از صورت را کانتور می کنید، می خواهید آن قسمت از صورت مخفی باشد.

آرایش صورت گرد و تپل، برای کانتور صورت های گرد باید روی صورت خطوط عمودی ایجاد کنید. برای این منظور در ابتدا باید توسط کانتور صورت پودری، استیکی یا کرمی در قسمت استخوان زیر گونه خطی با زاویه ای به سمت گوشه صورت و استخوان زیر چشم بکشید و محل رویش مو در کناره پیشانی و شقیقه ها را نیز کانتور کنید. از قسمت استخوان زیر گونه به طور عمودی خطی به سمت فک بکشید و همچنین قسمت های فک را به سمت بیرون کانتور کنید. کانتور قسمت فک بسیار مهم است، زیرا باعث ایجاد زاویه در صورت های گرد می شود.

حال نوبت به محو کردن این خطوط می رسد. برای این منظور این خطوط را با بلندر یا براش به صورت ضربه ای به سمت پایین محو کنید. کانتور پیشانی به سمت محل رویش مو، کانتور فک به سمت گردن و کانتور استخوان گونه باید به سمت فک انجام شود. کانتور فک باعث ایجاد زاویه در فک می شود و موجب لاغرتر به نظر رسیدن صورت می شود.

آرایش صورت گرد و تپل،  همچنین اگر دارای غبغب هستید حتما ناحیه زیر چانه را کانتور کنید و این یکی از مهمترین نکات آرایش صورت گرد است. برای محو کردن خطوط کانتور پیشانی، به سمت وسط پیشانی نزدیک نشوید و برای بزرگ به نظر رسیدن لب نیز، خطی تیره زیر لب ایجاد کنید و با انگشتان دست آن را محو سازید. در پایان روی تیغه بینی و نرسیده به سوراخ بینی نیز دو خط باریک ایجاد کنید.

احتمالا بپسندید: عوارض دکلره کردن مو: ۶ عارضه دکلره کردن مو که جدی تر از تصور شماست!

آرایش صورت گرد و تپل

شاید بپسندید: شب یلدا چی بپوشم که باکلاس و شیک باشم + ۱۳ ایده جذاب

هایلایت: آرایش صورت گرد و تپل، برای هایلایت کردن و ایجاد خطوط عمودی بر روی صورت می توانید از کانسیلر، کرم پودر روشن، پودر هایلایت یا هایلایتر استیکی استفاده کنید. قسمت هایی از صورت که باید روشن شوند عبارتند از: خطی به صورت تیک در ناحیه زیر چشم و بالای استخوان گونه، خطی عمودی در قسمت وسط تیغه بینی، خطی به صورت حرف V انگلیسی بر روی چانه و چند خط عمودی بر روی پیشانی در قسمت میان دو ابرو. همچنین می توانید قسمت میانی بالای لب را نیز هایلایت کنید.

شاید بپسندید: ۶ معجزه لیمو شیرین برای تیرگی پوست قسمت های مختلف بدن!

گونه: آرایش صورت گرد و تپل، توجه داشته باشد که در آرایش صورت گرد، نباید گونه ها بیش از اندازه برجسته به نظر برسند. از این رو از زدن رژگونه یا برنزر بر روی برجستگی گونه ها یا سیب گونه (APPLE CHEEK) خودداری کنید. این عمل باعث گردی و پری صورت شما می گردد. برای این منظور رژگونه های پر رنگ انتخابی نادرست هستند. برای این کار می توانید از پودر برنزه به صورت مورب رفت و برگشتی در زیر استخوان گونه ها استفاده کنید. همچنین می توانید از برنزر بر روی پیشانی نیز استفاده نمایید.

چشم: در مورد چشم و کشیدن خط چشم و استفاده از نوع ریمل آنچه که اهمیت دارد کوچکی و بزرگی چشم ها، افتادگی پلک و فرم چشم ها است و نه فرم صورت. به طور کلی به یاد داشته باشید که کشیدن خط چشم گربه ای به هر فرم صورتی جذابیت و زیبایی دوچندان می بخشد. نکته ای که افراد دارای صورت گرد باید به آن توجه داشته باشند این است که از استفاده از سایه های پر رنگ، رنگارنگ و طرح دار و به طور کلی آرایش غلیظ خودداری کنند. در مقابل استفاده از رنگ های خنثی و سرد به این افراد توصیه می شود

بیشتر بخوانید: آرایش صورت مناسب موی مشکی: با موی مشکی چگونه آرایش کنم تا جذاب و باکلاس باشم؟

 

 

 

 

 

برایتان جالب خواهد بود

بیشتر بخوانید: چه مدل یقه ای شما را زیباتر و باکلاس تر نشان می ده!

جالب خواهد بود: پرپشت کردن ابرو: ۷ راه آسان خانگی برای پرپشت کردن ابرو در یک هفته!

شاید بپسندید: 9 بهترین روش های فر کردن مو در خانه + تصاویر

بیشتر بخوانید: این رنگ رژ لب دندونها را سفیدتر نشون می ده و لبخندتون قشنگ تر میشه!

شاید بپسندید: دسرهای خوشمزه شب یلدا: این ۱۷ دسر و کیک شیک رو یخچالی و فوری درست کن!

این مطلب هم جالب است: لباس هایی که خانم های چاق رو لاغر و خوش هیکل نشان می ده!

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ برای آشپزخانه از منظر روانشناسی چیست +تصاویر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + دو =

دکمه بازگشت به بالا