;
خانواده و زناشوییگوناگون

تأثیر رنگ قرمز بر مردان: آیا رنگ قرمز مردان را تحریک می کند؟

تأثیر رنگ قرمز بر مردان: در فرهنگ های مختلف رنگ قرمز، به عنوان رنگ عشق، شور و داستان‌های عاشقانه شناخته می شود. برخی مطالعات نشان داده‌اند که چهره‌های قرمز، اندکی جذاب‌تر و از نظر جسمانی سالم‌تر هستند. همچنین صورتی یا قرمز بودن گونه‌ها نشان دهنده اکسیژن زیاد و عملکرد مناسب قلب است.

به علاوه رنگ ها می توانند تاثیراتی را برروی افراد بگذارند همان طور که همه میدانیم رنگ آبی سمبل آرامش و قرمز باعث برانگیخته شدن هیجانات است.

به عنوان مثال ورزش و تمرین‌های هوازی می‌تواند سطح اکسیژن خون را افزایش دهد، پوست شما را قرمز‌تر یا صورتی‌تر کند و به نوعی سیگنال‌های تحریک جنسی را به طرف مقابل بدهد. مردان این سیگنال‌ها را بیشتر دریافت می‌کنند و بیشتر جذب رنگ قرمز می‌شوند همچنین تحریک جنسی در آن‌ها بیشتر است. در این مطلب از بخش خانواده و زناشویی تاثیر رنگ قرمز بر مردان بررسی شده است.

شاید بپسندید: شخصیت شناسی براساس رنگ: چه رنگی علاقه داری تا بگم دقیقاً چه جور آدمی هستی!؟

رنگ قرمز و تحریک جنسی در مردان

تأثیر رنگ قرمز بر مردان: زنان در طی چرخه قاعدگی در روزهای تخمک گذاری سطح استروژن خونشان بالا می‌رود. بدین صورت رگ‌های خونی سطح پوست صورتشان منقبض شده و چهره‌شان به رنگ صورتی و قرمز در می‌آید. احتمالا مردان متوجه این تغییرات رنگ پوستی شریک جنسی‌شان نمی‌شوند، اما در ناخودآگاه‌شان همسرشان زیباتر جلوه می‌کند. از دیدگاه روانشناسی تکاملی میل جنسی زوج در این دوره به قصد بارور شدن بیشتر می‌شود.

احتمالاً بپسندید: نشانه های علاقه مردان: ۸ نشانه واضح که مردی شما را دوست دارد

تأثیر رنگ قرمز بر مردان

احتمالاً بپسندید: انتظارات نابجای شوهر از زن: به این ۸ خواسته شوهر تان نه بگویید!

زنان از ده‌‌ها هزار سال پیش لب‌های خود را قرمز می‌کردند. در مطالعه‌ای مشخص شد زنان برای جذب مرد مورد علاقه خود بیشتر از رنگ قرمز در لباس و آرایش شان استفاده می‌کردند. بر عکس زنانی که هیچ تمایلی به برقراری ارتباط نداشتند، به هیچ عنوان از رنگ قرمز استفاده نمی‌کردند. همچنین زمانی که خانم‌ها شاد هستند بیشتر احتمال دارد از لباس‌هایی با رنگ قرمز استفاده کنند.

شاید بپسندید: ابراز عشق شوهر به زن: چرا شوهرم بهم نمیگه دوستت دارم؟ + ۹ دلیل

واکنش مردان به رنگ قرمز

تأثیر رنگ قرمز بر مردان: تحقیقات نشان داده که مردان، نسبت به رنگ‌های قرمز در ناحیه صورت حساس‌تر از لباس یا لوازم دیگر هستند. نکته جالب در مردان این است که آن‌ها به تاثیری که رنگ قرمز روی آن‌ها می‌گذارد آگاه نیستند و نمی‌دانند چه اتفاقی در حال رخ دادن است.

ممکن است رنگ مورد علاقه‌شان آبی، سبز و یا هر رنگ دیگری باشد، اما رنگ قرمز برای آن‌ها به صورت ناخودآگاه تحریک کننده‌ی قوای جنسی و حتی در مواردی قوای جسمانی است.

رنگ قرمز برای مردان می‌تواند نشانه اعتماد به نفس نیز باشد و زنانی که رنگ قرمز را ترجیح می‌دهند، از نظر مردان، زنی با اعتماد نفس هستند. یک نکته جالب درباره مردان این است که آن دست مردانی که تمایل بیشتری به رنگ قرمز دارند، احتمال بالا بودن درآمد و موفقیت شان از نظر اجتماعی بیشتر است.

احتمالاً بپسندید: بی محلی کردن شوهر به زن: چرا شوهرم بی محلی می کنه؟ چی کار کنم؟ + ۱۰ راهکار

تأثیر رنگ قرمز

همچنین گاه در روابط عاطفی بین دو نفر حضور شخص سومی که به اصطلاح قرمز پوش است منجر به بروز شکست عشقی و مشکلات در روابط می‌شود. حتی اگر دقت کرده باشید، افرادی که از خجالت سرخ می‌شوند، سر خود را پایین می‌اندازند چون فکر می‌کنند نگاه همه را به سمت خود جذب کرده‌اند. اما اگر همین سرخی ناشی از فعالیت جسمانی باشد، فرد سر بالا و مفتخر از خود خواهد بود.

شاید بپسندید: ناز کردن برای شوهر: چگونه برای شوهرم ناز و دلبری کنم؟ + ۱۱ راه جالب

تاثیر رنگ قرمز برروی جنس مخالف

تأثیر رنگ قرمز بر مردان: کایزر، الیوت و فلتمن (۲۰۱۰) این تحقیقات را انجام داده اند؛ که زنانی که قرمز می‌پوشند تاثیر آن بر رفتار و احساسات مردان چگونه می‌شود.

در این آزمایش از مردان خواسته شد که با زنانی تعامل داشته باشند که یکی از آنها لباس قرمز پوشیده بود و یکی لباس آبی و دیگری سبز. آزمایش نشان داد که مردی که با زنی که لباس قرمز پوشیده بود تعامل نزدیک‌تر بیشتری داشت و به او نزدیک‌تر می‌ایستاد و پرسش های صمیمانه تری می پرسید. در صورتی که همه ی خانم ها از لحاظ دیگر معیارهای زیبایی و جذابیت در یک سطح بودند.

دقیقا مشابه همین آزمایش را در خانم‌ها سنجیدند و نتیجه ی مشابه‌ای دریافت کردند که خانم‌ها نیز در برابر مردی که لباس قرمز پوشیده است همین احساس را دارند.

شاید بپسندید: بهترین زن برای شوهر: چگونه می توانم بهترین همسر دنیا برای شوهرم باشم؟ + ۲۰ ترفند

تأثیر رنگ قرمز بر مردان

احتمالاً بپسندید: ۵ ویژگی مهم زوج های خوشبخت

دلیل تاثیر رنگ قرمز روی مردان

تأثیر رنگ قرمز بر مردان: رنگ قرمز باعث پاسخ اولیه‌ای مانند سیگنال در درون انسان عمل می‌کند. حتی این اتفاق در بدن حیوانات نیز رخ می‌دهد.

یعنی یک فرد با دیدن رنگ قرمز بخشی از ناخود آگاهش فعال می‌شود که فرد را جذاب‌تر نشان می‌دهد. این امر به طور غریزی اتفاق می‌افتد.

در واقع با پوشیدن رنگ قرمز این ویژگی را القا می‌کنید که من را بیشتر بشناسید. البته این تاثیر جذب سریع و زودگذر رخ می‌دهد.

شاید تاکنون دیده باشین که از این ویژگی رنگ قرمز در بسیاری از کارهای تبلیغاتی نیز استفاده می‌شود.

دنیای رنگ‌ها بسیار گسترده است و داشتن علم به آنها زندگی را برای ما جذاب‌تر می‌کند.

شاید بپسندید: نیازهای پنهانی مردان: مردان در مورد این ۲۴ نیاز خود به زنان شان چیزی نمی گویند!

شناخت دنیای مردان: اگر می خواهید ازدواج کنید حتما این ۱۰ راز دنیای مردان را بدانید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + شش =

دکمه بازگشت به بالا