;
تفریح و سرگرمی

آزمون هوش: باهوش ها به این سوال ریاضی پاسخ بدهند؟

امروز برای اینکه مغز و ذهن شما را مورد ارزیابی قرار دهیم، سوال هوش ریاضی برایتان در نظر گرفته ایم. تمام کسانی که علاقه به سوالات معمایی و تست هوش دارند، می توانند سوالات هوش که بیشتر در زمینه ریاضیات است را مورد بررسی قرار دهند. این سوالات شاید ساده به نظر برسند، اما می توانند برای مدت کوتاهی ذهن و مغز شما را مجبور به فعالیت کنند. این فعالیت ها می‌توانند دقت نظر، توجه و تمرکز شما را افزایش دهند و زمینه موفقیت شما را فراهم کنند. تمرکز و دقت، اصل موفقیت در هر کاری است.

بیشتر بخوانید: تیزبین ها و چشم عقابی ها| اگر مار را در 10ثانیه پیدا کنید،آدم تیزبینی هستید!

سوال هوش ریاضی

جمع و ضرب با موز، ساعت و شکل چند ضلعی.

پرش تالوالکار یک ریاضیدان آمریکایی است که به‌ویژه به خاطر بازی‌های فکری که مرتباً در MindYourDecisions پست می‌کند، شناخته شده است. مسائل معمولا بر اساس تمرین های ساده ای است که می توان آنها را با عملیاتی که همه ما در سال های اول مدرسه یاد گرفتیم حل کرد: جمع، تفریق، ضرب و تقسیم. موردی که اکنون پیشنهاد می کنیم از این چهار عمل استفاده می کند و اعداد را جایگزین سه شکل ساده می کند: چندضلعی، موز و ساعت. اگر می خواهید مهارت های منطقی خود را آزمایش کنید، یک مداد و کاغذ بردارید. هدف یافتن مقادیر واقعی هر شکل و یافتن راه حل برای آخرین عملیات است.

اماده ای؟ معمولاً بسیاری به خود می بالند که تقریباً پاسخی فوری برای این معادله یا سوال هوش ریاضی پیدا می کنند. امیدوارم شما هم به خود ببالید. اما در پایان، جواب درست همانی باشد که شما حل کرده اید. به شکل دقت کنید!

به نظر شما عدد صحیح به جای علامت سوال چه عدد می تواند باشد.

.

.

.

.

.

.

.

اما پاسخ صحیح:

به تعداد موزها، ضلع ها و زمانی که هر ساعت نشان می دهد، باید دقت شود.

راه حل،  11×3+3+2  معنای 38 می شود. مهم است که به یاد داشته باشید، همانطور که در مدرسه به ما گفتند، اولین کاری که باید انجام دهید همیشه ضرب است و به دنبال آن جمع. اگر شما جواب صحیح را بدست آورید،در نظرات به ما اطلاع دهید. باید به تعداد چند ضلعی در ابتدایی ها و بعد صورت سوال دقت کنید.

در حالت نرمال:

چند ضلعی: 45/3= 15

موز: 23-15= 8   8/2=4

ساعت: 10-4= 6   6/2=3

در صورت سوال ما یک مربع کم داریم. یک موز و ساعت هم زمان 2 را نشان می دهد.

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

آلزیمر و فعالیت مغز و سوال هوش ریاضی

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

برای رسیدن اکسیژن بیشتر به مغز چه کنیم؟

ورزش منظم می‌تواند جریان خون را به رگ‌های خونی کوچکی که خون غنی از اکسیژن را به بخش متفکر مغز می‌رسانند افزایش دهد. پیاده‌روی گردش خون را بهبود می‌بخشد و گلوکز بیشتری به مغز می‌رود. پیاده روی می تواند جریان اکسیژن به مغز را به طور موثرتری نسبت به ورزش شدید بهبود بخشد.همچنین حل پازل ها، منعماها، سوالات هوش و ریاضی و … نیز می تواند نقش مهمی در رسیدن اکسیژن بیشتر به مغز کمک کند.
شما می توانید با این چند راه ساده قدرت شناختی و هوش خود را بهبود ببخشید.

کارهای جدید انجام دهید.
به طور منظم سوالات هوش و ریاضی تمرین کن.
حافظه خود را آموزش دهید.
کنجکاو باشید.
مثبت فکر کنید.
غذای سالم بخورید.کتاب بخوانید.
خواب کافی داشته باشید.

همکاران ما در بخش تفریح و سرگرمی چشمک، تست های متعددی را برای شما فراهم ساخته اند. شما برای اینکه بهتر از ویژگی های پنهان و آشکار خود مطلع شوید می توانید به این تست ها مراجعه کنید. لطفا این تست و آزمونها را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید، احتمالا آنان نیز در کنار سرگرمی علاقمند به شناخت خود هستند. برای ارائه نظرات و پیشنهادات خود می توانید از بخش نظرات یا صفحات چشمک در شبکه های اجتماعی آن  در اینستاگرام و فیس بوک استفاده کنید.

مطلب مرتبط:

تست قدرت بینایی: قهوه جوش‌های بدون دسته را در تصویر پیدا کنید؟

در تصویر ابتدا مار دیدی یا دست؟

تست شخصیت:با انتخاب یک الگوی یین و یانگ خود را بهتر بشناسید!

یکی از جغدها را انتخاب کن تا خودت را بهتر بشناسی!

قابل توجه تیزبین ها: شبدر 4 برگی در تصویر کجاست!

نوشته های مشابه

105 دیدگاه

 1. جواب اشتباه می باشد.در ردیف آخر تعداد موز ۳ تا می باشد و ساعت روی ۲ تنظیم شده و یک چهار ضلعی از شکل آخر حذف شده است. جواب میشه 2+3+(3×11)=38 .لطفاً جواب را درست کنید. سوال قشنگی بود.سپاس .

    1. دوست عزیز درسته داخل پرانتز نیست ولی یک بار دیگه قواعد را مرور کن
     اول پرانتز
     دوم توان رادیکال
     سوم ضرب و تقسیم
     چهارم جمع و منها

   1. اشتباه است جواب می‌شود ۴۱چونکه تعداد موزمیشود۴ وتعدادچندزلعی می‌شود۱۵
    وتعدادساعت ۳
    درمعمای آخر تعداموز۳تاازچهارموز بودوتعدادساعت ۲هست وتعدادچندزلعی ۱۲عدداست وچونکه اول بایدازضرب شروع کنیم بعدجمع جواب میشود۴۱

    1. چند ضلعی ها میشه یازده تا
     چون یک چهار ضلعی رو ازش برداشتیم از ۱۵ تا ۴ تا کم کنی میشه..

   2. نه جواب صحیح ۳۸ چون فکر کردی هر چند ضلعی پنجه ی چهار ضلعی کم شده پنج تا از پونزده کم کردی در صورتی که اول پونزده ضلع بوده جواب پونزده بوده حالا چهار تا ضلع کم میشه جواب یازده ۱۱×۳=۳۳
    ۳۳+۵=۳۸

  1. اومدم نظر بدم دیدم چقدر ریاضی دان داریم تو کشور پس چرا انقدر پشت سرمون بد میگن که صنعت ضعیف و از این حرفا😂😂😂

  1. اول ازین ک خودش نوشته ب تعداد موزها و ضلع وعقربه ساعت دقت کنید زمانی موزها چهارتا بودن عدد چهار محسوب میشود و همچنین ساعت و… هرکدام یکی کم شده پس ب ترتیب ساعت 2+3+3*10=80جواب 80ب همین راحتی خوب دقت نکردید دقت کنید ب نتیجه جواب من میرسید

    1. احسن.جواب میشه ۳۵
     ینی ۳×۱۰=۳۰
     ۳+۲=۵
     جمع کل ۳۵
     البته اگه ۳×10داخل پرانتز حساب کنید
     اما اگر بدون پرانتز حساب کنید میشه جوابش ۸۰

   1. آفرین جواب شما صحیح میباشد ۸۰ میشود چرا که چند ضلعی ها سه تا عدد هست و ۱۵ وقتی دو چند ضلعی باشد یعنی ۱۰ موزها هم در معادله ۴ عدد است که میگیم عدد ۴ ساعت هم روی سه بوده پس مبنا عدد نشان دهنده بوده و ساعت معادله دو میباشد ، بنابراین جواب معادله میشود ۸۰

    1. اشتباهه میشه ۳۸ اول شکل چند ضلعی ها در نظر بگیر یه ۶ ضلعی یا یه ۵ ضلعی و ۴ ضلعی میشه جمع ضلع ها ۱۵ و سه تا ازش ۴۵ خب حالا تو شکل بعد ۲۳-۱۵=۸ ÷۲=۴ ۴ تا موزن پس یک موز مساویه یا ۱ حالا ساعت ا موز ۴ تایی میشه ۴ به اضافه دوتا ساعت که عقربه روی ۳ هست و دوستان جمعش میشه ۶ پس عقربه رو هر ساعتی باشه اون عدد میشه حالا گفته ۱ ۶ ضلعی با ۵ ضلعی که میشه جمعش ۱۱ ×سه تا موز که میشه ۳۳+۳تا موز دیگه +ساعت ۲ که جمع کنیم میشه ۳۸ نابغه!!

 2. اشتباهه ۶۷ میشه

  ۶۷=۱۵×۳+۴+۴
  اول ضرب ۴×۱۵ رو انجام میدم بعد حاصلش که ۶۰ شد با عدد ۳و۴ جمع میکنیم که میشه ۶۷
  تو ریاضی اولویت با ضربه بعد جمع و تفریق.

  1. اول من ۶۷ را درآوردم ولی بعد متوجه تعداد اضلاع و موزها و ساعت شدم که مساله همون ریزه کاری بود که هوش رامیطلبیید و ۳۸ درست بود.

   1. شما تا الان ریاضی خوندی ..
    دانش آموز پایه ششم این قانون رو یاد گرفته و یه چیز کلی که تو عبارت ها اول پرانتز و بعد توان بعد ضرب و تقسیم بعد جمع و تفریق

    اینجوریه..

   2. اگر ماهیت خود ساعت مطرح باشد جواب ۳۶ است واگر فقط ساعت جواب ۳۵ است
    ۲+۳=۵
    ۳×۱۰=۳۵
    ۵+۱۰=۳۵
    در خط اول هر شکل شامل سه طرح است که هر کدام ۵ امتیاز
    هرموز ۱ امتیاز

  1. کاملا درست. یک شش ضلعی و پنج ضلعی که داخلش مرع نیست می شود 11
   بعد 11 ضربدر 3 می شود. دست موزها در صورت سوال 3 عدد است.
   ساعت عدد 2 را نشان می دهد.
   حال همون 38 می شود.

  1. جواب سوال میشه ۳۸ ببینید راه حل اینه که ما اول ۴۵ رو تقسیم بر ۳ میکنیم و جواب شش ضلعی میشود ۱۵ اگه دقت کنید جمع گوشه های شش ضلعی میشه ۱۵ خوب ! بعد میریم سراغ دومی شما میتوانید با چشمان تیز بینتان زود تعداد موز ها را حساب کنید و جواب رو پیدا کنید که ۴ تاست ولی میتوانید با حل آن جواب را پیدا کنید شما میتوانید اون ۱۵ رو منهای ۲۳ کنین و عدد باقیمونده رو به ۲ تقسیم کنید که جواب باز هم همان ۴ میشود و بعد میریم سراغ سومی در سومین سوال بهتون ساعت نشون دادن شما میتوانید بدون حل سوال جواب را پیدا کنید چگونه ؟! خوب با نگاه کردن به عقربه ی ساعت نه دقیقه اون عقربه روی عدد ۳ افتاده پس جواب ۳ است و یا میتوانید طبق روال قبلی جواب را بدست بیاورید بعد میریم سراغ چهارمین مسئله اینجا یکم دقت لازم است چون اگه دقت کنید یکی از شاخه های موز رو برداشته اند و عقربه ی ساعت نه دقیقه روی عدد دو میباشد و اون شش ضلعی که درونش یک پنج ضلعی هست و درون پنج ضلعی یک چهار ضلعی که اون چهار ضلعی حذف شده خوب ، خوب نگاه کنید شما میتوانید با استفاده از تعداد موزها و جهت عقربه ی ساعت که رو ی کدام عدد افتاده و حذف شدن اون چهارضلعی جواب را پیدا خواهید کرد یعنی : ۲+۳+(۳×۱۱) جواب میشود ۳۸ و تمام فقط یه نکته که فکر کنم بیشترتون بدونید این هستش که اول عمل ضرب را انجام دهید بعد جمع و تفریق امیدوارم به دردتون خورده باشه فعلا 🖐️

 3. ۵۱=۱۱×۳+۴+۴

  اول ضرب ۴×۱۱ را به دست میاریم بعد حاصلش که ۴۴ میشه با ۴,۳ جمع میشه در نتیجه میشه ۵۱
  لطفا اصلاح کنید

  1. داخل چند صلعی رو ببینید. یک چهار ضلعی یا مربع کم هست. موزها سه تاست و ساعت عدد 2 را نشان می دهد.

 4. سلام ، به نظر من جواب اشتباهه لطفا اگه جواب من اشتباهه توضیح بدید
  موز ها هرکدوم ۳ هستند
  ساعت ۲ هست
  و یک ۶ ضلعی که داخلش ۵ ضلعی هست یعنی ۱۱
  ۳+۳=۶ ۶+۲=۸ ۸×۱۱= ۸۸
  پس جواب ۸۸ میشه
  لطفا اگه اشتباه گفتم توضیح بدید.

  1. خیلی دقیق به نصاویر دقت کردید. اما یک نکته در ریاضی هیت و آن اینکه همیشه اول ضرب انجام میشه بعد جمع.

 5. اول ازین ک خودش نوشته ب تعداد موزها و ضلع وعقربه ساعت دقت کنید زمانی موزها چهارتا بودن عدد چهار محسوب میشود و همچنین ساعت و… هرکدام یکی کم شده پس ب ترتیب ساعت 2+3+3*10=80جواب 80ب همین راحتی خوب دقت نکردید دقت کنید ب نتیجه جواب من میرسید یازده اون تعداد ضلع هاش 10تاهست نه11

 6. من نمی‌دونم بعضی از دوستان ریاضیات چرا پرانتز باز کردن دلیلش رو بگید لطفاً جواب اینه 2+3+3*10=80

   1. متاسفانه بی سواد اونیه که همیشه فکرمیکنه خودش درست میگه شما رو چه حساب میگی ۸۸ ؟ اصلا اندازه هاشون میخوره به ۸۸؟ عجبا

  1. بعضی از دوستان درس خود را درست و دقیق خوانده آمد که مثل شما خنگ و نفهم نباشند
   که اول اولویت با ضرب است

 7. پاسخ ۳۸ است
  مورهای ردیف آخر هر کدوم ۳ حساب میشن
  ساعت ۲
  شش صلعی و ۵ ضلعی رو هم ۱۱ میشه
  در ریاضی وقتی پرانتز نباشه اولویت با ضرب است
  پس جواب ۳۸ است

 8. جواب میشه ۸۸ کی این قانون گذاشته از وسط حل کنی بعد بیای ابتداش . هر چیزیو همه چیو باید از اول حل کرد. خب ضرب میزاشتی اول بعد علامت جمع میزاشتی .

 9. هر موز یکی ارزش داره، این موضوع دقت میخواد. داخل بخش نهایی ۳ موز وجود داره که ۳ حسابش میکنیم

  ارزش ساعت، همون ساعتی هست ک نشون میده و داخل بخش نهایی ۲ هست

  چند ضلعی ها هم به تعداد ضلع ها یا گوشه هاشون ارزش دارن ک تو بخش نهایی میشه ۱۱
  پس 2+3+3×11=38

  1. جواب میشه ۳۵ چون تو قسمت اخر موز ها میشن ۳ تا و ساعت از روی ۳ میاد رو ۲ پس میشه ۲+۳+۳×۱۰

   1. ممنون. سوال خیلی خوبی بود. این سوال هم باید به جزییات دقت کرد و هم قوانین ریاضی. خیلی ها اومدن سریع طبق عکس های اول یه نتیجه دادن. در صورتی که صورت سوال، شکل ها متفاوت است.

 10. اگر ماهیت خود ساعت مطرح باشد جواب ۳۶ است واگر فقط ساعت جواب ۳۵ است
  ۲+۳=۵
  ۳×۱۰=۳۵
  ۵+۱۰=۳۵
  در خط اول هر شکل شامل سه طرح است که هرخط یک امتیاز
  هرموز ۱ امتیاز

 11. ۲+۳=۵
  ۳×۱۰=۳۰
  ۳۰+۵=۳۵
  اگر فقط ماهیت ساعت باشد
  ۳+۳=۶
  ۳×۱۰=۳۰
  ۳۰+۶=۳۶
  ارسالی قبلی را بعلت اشتباه در تایپ درست مینمایم

 12. ببینید بعضی ها دوتا ملاک مختلف قرار دادن برای جواب ک هردوش درسته
  بعضیا اومدن اضلاع شکل هارو حساب کردن . ک شده ۱۱ تا.بعضی هام مثل خود من اومدن گفتن خب هر شکلی پونزده تاست حالا داخل این شکله دوتا شکل دیگه هم هست ک جمعا میشه سه شکل . ک هرکدومشم میشه پنج تا پس هر کدوم از شکل ها ۵ تاست.حالا تو مرحله آخر دقت کنین اولویت با ضربه فرق نمیکنه ضرب کجا قرار داشته باشه همیشه عدد قبل و بعد از علامت ضرب زودتر حساب میشن ! الآن تو مرحله آخر ۲ تا شکل داریم ینی یه دونه شکل پنج تایی از روش حذف شده ک میشه ده تا.ده رو ضربدر سه موز میکنیم میشه سی تا و به اضافه سه تا موز و همچنین ساعت دو میکنیم ک میشه ۳۵

 13. شکل ساعت، ساعت سه رو نشون میده پس میشه سه ولی توی شکل آخر چون ساعت دو رو نشون میده میشه دو همینطور هر قاش موز میشه یک ک با توجه به شکل آخر میشه سه هر چند ضلعی پنج رو نشون میده ک توی شکل آخر میشه ده با توجه به قانون اول ضرب بعد جمع میشه دهِ چند ضلعی ضرب در سهِ موز ک میشه سی به اضافه ی سه ِ موز و دوِ ساعت ک میشه سی و پنج

 14. وااای چقد ای کیو🤣😆

  جواب بر این اساسه:( اول ضرب و حساب میکنیم چون اولویت با ضربه که‌ شکله میشه 11 و موز هم میشه 3 با هم ضرب میشن میشه 33 حالا میریم سراغ جمع که‌ ساعت 2 هست و اون دسته موز دیگه هم 3 اینا باهم جمع بشن میشه 5 حالا این‌ دوتا رو با هم جمع میکنیم چون علامت‌ بینشون جمع هس جواب => 38=5+33

 15. ببخشید شکل هندسی ما یعنی 15 و موز یعنی 4 و ساعت یعنی 3 ما اول 15 رو ضرب چهار میکنیم یعنی موز ضرب شکل هندسی که میشه شصت به علاوه سه که ساعت و 4 که موز میشه 67 لطفا اگه میخوای سوال هوش بذاری بلد باش بعد بذار کاملا اشتباه به بقیه هم بد یاد میدی و کارت اشتباهه هیچ جواب دیگه ای هم به جز 67 درست نیست هیچ جوابییییییی من خودم تیزهوشان خوندم پس جواب همینه

  1. خانم تیزهوشان!
   نویسنده درست گذاشته. شما حواست جمع نیست. تو قسمت تصویر سوال، شکل هندسی مربع ندارد یعنی چهار تا از شکل هندسی کم میشه. موز سه تا هست و ساعت، زمان ۲ را نشون میده. ما ایرانیا کلن خیلی زود همدیگه رو متهم می کنیم.

  1. وای چقدر ریاضی ات خوبه، کجا خوندی؟ این ۶۷ را از کجا درآوردی؟ من موندم این آقایون چطور مهندس می شن؟

  1. دوست عزیز. شما باید به تعداد ضلع ها، تعداد موزها و زمانی که ساعت نشون می ده دقت کنید. بعدش در ریاضیات ضرب مقدم بر جمع هست.

 16. تشکر از مطلب جالبی که گذاشتین. این سوال هوش، واقعا جالب بود. چرا که. هم نیاز به این داشت که آموخته های ریاضی خود را مرور کنیم و هم کمی به جزئیات توجه کنیم. در دوران ابتدایی همیشه به ما می گفتند ضرب بر جمع مقدم است. هم چنین خیلی از دوستان به شکل تصاویر در صورت سوال توجه نکرده اند. اگر توجه می کردند به عدد ۳۸ می رسیدند.

 17. قابل توجه آقایون
  من دیدگاه ها رو خوندم، ۹۰ درصد آقایون اشتباه جواب دادند. این همه ادعاتون در مورد ریاضی چی شد؟ اصلا ناامید کننده است. یه سوال به این سادگی رو نتونستید درست جواب بدین؟

 18. ماشالله چقدر باهوش اینجا جمع شدند. همه هم تیزهوشان بودند. بعد نتونستن تعداد شکل ها را درست تشخیص بدن. تازه فهمیدم چرا ما در جا می زنیم. ادعا زیاد ولی عمل صفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا