;
تفریح و سرگرمی

سوالات هوش:هوش تان را با این سوالات هوش تصویری محک بزنید!

شاید کمتر کسی پیدا شود که سوالات هوش تص.یری را دوست نداشته باشد! این سوالات علاوه بر سرگرم کردن ما می توانند در افزایش بهره هوش در هر فردی کمک کننده باشند. معماها و سوالات هوش یک فعالیت سالم برای مغز هستند، آن را ورزش می دهد و مانع از بروز بیماری های مربوط به مغز در سنین کهنسالی می شود. امروز با سوالات هوش تصویری خاص با بخش سرگرمی چشمک همراه باشید و با این سوالات خاص ضریب هوشی خود را محک بزنید.

شاید بپسندید: با این سوالات هوش، سلول های خاکستری مغزتان را ورزش دهید!

سوالات هوش تصویری خاص

یادم هست از دوران کودکی یکی از دغدغه هایم تعیین میزان IQ و بهره هوشی بود. جدول ها و پازل های روزنامه ها برایم بسیار جذاب بودند و با انجام آنها می خواستم به خودم و دیگران اثبات کنم بسیار باهوشم. چندین کتاب تحت هنوان های معما و چیستان و … خریداری کرده بودم. برای اینکه بتوانم به معماهای مطرح شده در مراسم های مدرسه پاسخ دهم.

سال ها است این دغدغه بسیاری از افراد است که هوش آن ها چقدر است و آیا میزانی برای اندازه گیری هوش وجود دارد؟ یا اینکه آیا می شود IQ را افزایش داد و اینکه چه چیز هایی موجب کاهش IQ می شود؟ یا اصلاً معنای هوش چیست ؟ همچنین خیلی از افراد به دنبال تست هایی می‌گردند که بتوانند با استفاده از آن ها میزان هوش خود را بسنجند.

هوش در همه‌ مردم یکسان و به یک اندازه نیست و تفاوت‌های فردی در این زمینه بسیار برجسته است. چیزهای گوناگونی مانند عوامل فیزیولوژیکی، وراثت، یادگیری، شرایط خانوادگی، شرایط محیطی – اجتماعی و عوامل فردی در میزان هوش نقش دارند. خوب برای افزایش بهره خوشی خود با سوالات هوش تصویری خاص همراه باشید.

شاید بپسندید: تست قدرت بینایی:چهره های مخفی تصاویر را پیدا کنید!

سوال 1

شما سه سکه طلا دارید که یکی از آن ها سکه طلای تقلبی است. همچنین یک ترازوی حساس برای وزن فلزات گرانقیمت به شما داده شده است. وزن سکه تقلبی کمتر از ۲ سکه دیگر است. چگونه تشخیص می دهید که کدام سکه تقلبی است؟

برایتان جالب خواهد بود:معمای تصویری: شما یک نابغه هستید اگر بتوانید جغد واقعی را در 5 ثانیه تشخیص دهید

سوال اول

شاید بپسندید: قابل توجه تیزبین‌ها: جغدهای مخفی تصاویر را در 10 ثانیه پیدا کنند!

سوال 2 در سوالات هوش تصویری خاص

 در یک مسابقات آشپزی شرکت کرده اید. شما برای برنده شدن در مسابقه آشپزی، باید تنها با استفاده از یک ماهیتابه، ۶ استیک را در ۱۵ دقیقه بپزد. او می تواند هر بار فقط ۴ استیک را درون تابه بگذارد. هر استیک 10 دقیقه طول می کشد تا دو طرف آن پخته شود. شما چگونه می تواند این کار را در 15 دقیقه انجام دهید؟

برایتان جالب خواهد بود: استتار عجیب قورباغه در بین گل و برگ ها: می توانید پیدایش کنید؟

سوالات هوش تصویری خاص

شاید بپسندید: تست: ویژگی های شخصیت خود را بر اساس فصل تولد شناسایی کنید!

سوال 3

یک کشاوری برای آبیاری زمین کشاورزی خود نیاز به یک چاه عمیق داشت. کشاورز برای این کار یک چاه کن را استخدام کرد.کشاورز به چاه کن قول داد که بابت هر روز کار به جای پول به او طلا دهد.کارگر موافقت کرده و به کشاورز گفت که حفر یک چاه تقریباً ۷ روز طول می کشد. وی گفت که کار خود را از روز دوشنبه شروع می کند. کشاورز یک شمش طلا داشت. او به چاه کن پیشنهاد داد که بعد از هفت روز کل شمش را به او بدهد. اما چاه کن گفت که حقوق هر روز را همان روز می گیرد. لذا کشاورز تصمیم گرفت هر روز ۱/۷ آن را به کارگر بدهد. با این حال، وقتی به ابزاری که می خواست برای اره کردن طلا از آن استفاده کند نگاه کرد، متوجه شد که فقط می تواند دو برش ایجاد کند. او باید چه کار کند تا معامله بهم نخورد؟

برایتان جالب خواهد بود: تست شخصیت: آن چه ابتدا در تصویر می بینید غرایز واقعی شما را آشکار می کند

سوال 3

شاید بپسندید: تست قدرت بینایی:چهره‌ مخفی موجود در تصاویر را پیدا کنید!

پاسخ سوالات هوش تصویری

احتمالا وقتی پاسخ ها را بخوانید، خواهید گفت که چه سوالات ساده بوده ای است و شما می توانستید با کمی دقت به آنها پاسخ دهید. با هم پاسخ سوالات را مرور می کنیم.

شاید بپسندید: تست قدرت بینایی: مواظب مارهای پنهان شده در طبیعت باشید!

پاسخ ۱

شما باید هر ۲ سکه را روی ترازو بگذارید.اگر وزن هر دو یکسان باشد، سومی تقلبی است.

شاید بپسندید: با حل سوالات هوش تصویری، دقت و باهوشی خود را محک بزنید!

پاسخ ۲ سوالات هوش تصویری خاص

۴ عدد استیک را روی تابه بگذارید و به مدت ۵ دقیقه سرخ کنید. پس از آن، دو عدد از آنها را برگردانید و دو عدد دیگر را با ۲ عدد تازه جایگزین کنید و به مدت ۵ دقیقه سرخ کنید. بعد از ۵ دقیقه دو عدد استیک را برگردانید و استیک های آماده را با دو عدد استیک نیمه آماده جایگزین کنید و به مدت ۵ دقیقه سرخ کنید. به این ترتیب شما در 15 دقیقه هر شش استیک را آماده کرده اید.

شاید بپسندید: تست: کدام نیمکت را برای نشستن در کلاس انتخاب می کنید!؟

پاسخ ۳

کشاورز باید شمش را در سه قسمت اره کند: ۱/۷، ۲/۷، و ۴/۷

فقط دو برش لازم است و کشاورز باید به این ترتیب پرداخت کند:

دوشنبه: پرداخت ۱/۷.

سه شنبه: ۲/۷ برش شده را بپردازد و ۱/۷ قبلی را از چاه کن پس بگیرد.

.چهارشنبه: دوباره ۱/۷ به کارگر بدهد.

پنجشنبه: ۴/۷ شمش را بدهد و ۱/۷ و ۲/۷ را پس بگیرد.

جمعه: دوباره ۱/۷ شمش را بدهد.

شنبه: ۲/۷  را بدهد و ۱/۷ را بگیرد.

یکشنبه: ۱/۷ شمش را به کارگر بدهد.

شاید بپسندید: اگر دقت و قدرت دیدت عالی باشه،10 حیوان تصویر را پیدا می کنی!

سوالات هوش

همه ما در زندگی ممکن است با مسائلی روبرو شده باشیم که ذهنمان را درگیر ساخته است. اما آنچه که در این میان مهم هست، حل این مسائل است. حل این مسائل قوه استدلال ما را تقویت می کند. سوالات هوش نیز، ذهن و مغز ما را با چالش روبرو می سازند. ما با حل این معماها قدرت ذهن و استدلال خود را افزایش می دهیم.

از سوی دیگر حل معما باعث می شود که ما در مسائل بیشتر دقت کنیم. تیز بینی ما را افزایش می دهد. تیزبینی خود تمرکز بیشتر را برای ما به ارمغان می آورد. هر چقدر بیشتر بتوانیم تمرکز کنیم، سلامت مغزمان و حافظه کوتاه مدتمان بیشتر تمرین می کند به همین خاطر همیشه تلاش کنید هر روز مدتی را برای حل سوالات هوش و معماها سپری کنید.

شاید بپسندید: تست بینایی: اگر تیز بین هستی 3 وزغ بین برگ ها را پیدا کن

اهمیت پرداختن به این آزمون ها

چگونه در این پازل بصری چالش برانگیز عمل کردید؟ آیا احساس کردید که نورون های مغز شما فعال شدند؟ با این فعالیت ساده، به مقابله با کاهش طبیعی «ناهمسانگردی انتشار» کمک کرده‌اید. یعنی شما به معنای واقعی کلمه آب مغز خود را در جریان نگه داشته اید و به این ترتیب پیری، بیماری و آسیب را مهار می کند. هر چه از نظر ذهنی فعال تر باشید، آب راحت تر در بافت مغز حرکت می کند.

شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید برایتان جالب باشد:

تنها افراد دارای ضریب هوشی بالا، قادر به حل این معما هستند!

تست مغز: چند چهره زن در این تصویر وجود دارد؟

در میان تصاویر، کدام غروب آفتاب را دوست دارید!

با پیدا کردن حیوانات استتار شده، ثابت کنید که چشمان عقابی دارید!

سوالات هوش: 3 معما که نشان می دهد چه اندازه جزئی بین هستید!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا