;
تفریح و سرگرمی

چقدر به وقت گذاشتن برای خودتان احترام قائل هستید!؟ یه پروانه را انتخاب کن تا بهت بگم!

تست شخصیت متکی به پروانه: آیا احساس می کنید باید برای خودتان وقت بگذارید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ در مسیر درست قدم بردارید و در تست شخصیت متکی به پروانه شرکت کنید. این تست سرگرم‌کننده و تعاملی به شما کمک می‌کند تا بینش خود را در مورد شخصیت خود و تأثیر آن بر زندگی روزمره خود به دست آورید تا بتوانید تصمیمات آگاهانه‌ای در مورد وقت گذاشتن برای خود بگیرید.  با مجله خبری چشمک و تست شخصیت متکی به پروانه همراه شوید.

شاید بپسندید: کیف قرمز برای کدومیکی از این خانمای عصبانی است!؟

تست شخصیت متکی به پروانه

تست شخصیت متکی به پروانه آیا حاضرید برای شناخت بهتر خود وقت بگذارید؟ انجام تست شخصیت متکی به پروانه می تواند یک تجربه روشنگر باشد و به شما کمک کند تا بینشی در مورد شخصیت و رفتار خود به دست آورید. این تست شخصیت شما را به انتخاب یک پروانه دعوت می کند. با انتخاب پروانه خود، بیشتر در مورد شخصیت خود و نحوه ارتباط خود با دنیای اطراف خود خواهید فهمید.

شاید بپسندید: اگر چشمانی تیز مثل شاهین داشته باشی 3 پروانه را در تصویر طاووس پیدا می کنی!؟

تست شخصیت متکی به پروانه

شاید بپسندید: چیستان: کدام جزیره است که اگر وارونه اش کنیم، بچه ها می نویسند!؟

.

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل ریش گرو گذاشتن!

 

 

.

.

.

شاید بپسندید: حکایت ضرب المثل آدم گرسنه سنگ را هم می خورد!

پاسخ تست شخصیت متکی به پروانه

اکنون که پروانه مورد نظر خود را انتخاب کردید بهتر است به بخش تفاسیر مراجعه کنید. این تست می تواند به خوبی از شما تصویر ارائه کند. اطمینان داریم که نتایج شما را شگفت زده خواهد کرد.

شاید بپسندید: 5 تفاوت موجود میان دو تصویر اسب را در 15 ثانیه پیدا کنید!؟

.

.

.

احتمالاً بپسندید: اگه تو یه نگاه جغد شاخدار را پیدا کنی، دقت ات مثل عقابه!

 

.

.

شاید بپسندید: قدرت دیدت بالا باشه تو 10 ثانیه 3 تفاوت تصویر خرگوش شیطون رو پیدا می کنی!

تفسیر تست شخصیت متکی به پروانه

پروانه 1

افرادی که پروانه 1 را انتخاب می کنند برنامه ریز هستند. آن‌ها این توانایی را دارند که روز خود را به بخش‌های قابل مدیریت تقسیم کنند و برای استراحت برنامه‌ریزی کنند. آنها زمانی را برای استراحت از شلوغی زندگی و کار روزمره اختصاص می دهند. آنها اهمیت مراقبت از سلامت جسمی و روانی خود را درک می کنند و از انجام آن هراسی ندارند. این تیپ شخصیتی آماده پاسخگویی به این سوال است که آیا حاضری برای خودت وقت بگذاری؟ و آن هم با یک بله قاطع پاسخ خواهند داد.

شاید بپسندید: کمی عجیب است اما با انتخاب یکی از این گربه ها می توانید خود واقعی خود را کشف کنید!

پروانه 2

افرادی که پروانه 2 را انتخاب می کنند کسانی هستند که در خواسته های زندگی غرق شده اند. آنها ممکن است احساس کنند که مدام در حال دویدن هستند تا همه چیز را انجام دهند، بدون اینکه زمانی برای خودشان در این بین باشد. این نوع از افراد باید به خاطر داشته باشند که اشکالی ندارد که یک قدم به عقب برگردند و هر چند وقت یکبار استراحت کنند. اگر می خواهند سالم و سازنده بمانند، باید برای خود وقت بگذارند. وقتی از این افراد پرسیده می شود که آیا حاضرند برای خود وقت بگذارند، باید با قاطعیت پاسخ مثبت دهند.، اما قطعاً چنین پاسخ قاطعی نخواهند داد.

شاید بپسندید:قابل توجه باهوشا: مصرع یا جمله مربوط به این تصویر را پیدا کنید!

پروانه 3

افرادی که پروانه 3 را انتخاب می کنند، وقتی برای خود وقت می گذارند، احساس گناه می کنند. این احساس گناه می‌تواند به این دلیل باشد که احساس می‌کنند باید کاری سازنده‌تر انجام دهند، یا به این دلیل که احساس می‌کنند وقت شخص دیگری را می‌گیرند. با این وجود، درک این موضوع برای این افراد مهم است که مراقبت از خود نیز مهم است.

استراحت کردن می تواند به آنها کمک کند تا احساس شادابی و سرزندگی داشته باشند تا زمانی که به وظایف خود بازگشتند، بتوانند این کار را به طور موثرتری انجام دهند. بنابراین اگر از آنها پرسیده شود که آیا حاضرند برای خود وقت بگذارند، این افراد باید مشتاقانه بله پاسخ دهند.

امیدوارم از تست شخصیت متکی به پروانه استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

تأثیر بازی های فکری بر مغز

کار بر روی یک پازل ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند، سرعت ذهن را بهبود می بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. پازل ها تولید دوپامین را افزایش می دهند، ماده ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می کند. وقتی معما را حل می کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می شود.

شاید بپسندید:فقط یه چشم عقابی میتونه چنگالی که با بقیه فرق داره رو شناسایی کنه!

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که یک لایش نمی رسد ولی دولایش می رسد!؟

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید: اگه تو یه نگاه گربه ای که داره نگات می کنه رو پیدا کنی، چشات مثل شاهینه!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید:باهوشا بگن: به جای مربع خالی کدومیک از شکل های A تا F را باید قرار بدیم؟

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید: یکی از گل های افتابگردان رو انتخاب کن تا بگم در کل آدم خوش بین هستی یا بدبین!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: حکایت ضرب المثل شاه می بخشه شیخ علی خان نمی بخشه!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

احتمالاً بپسندید: حکایت ضرب المثل روغن ریخته را نذر امامزاده کرده!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: باهوشا می تونن کوچکترین عدد ممکن رو با جابجایی دو چوب کبریت بدست بیارن!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

چیستان:دیده و چشیده نمیشه، با دستا لمس نمیشه، اما همه جا هست و همه بهش نیاز دارند!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

بیشتر بخوانید: اگر لاک پشت را بین دایناسورها پیدا کنی، دقت و تمرکزت بالاست!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: اگه دقت ات خوب باشه میتونی همه پرندگان را در تصویر شناسایی کنی!

برایتان جالب خواهد بود

ویژگی اصلی شخصیتی خودت رو با انتخاب یکی از تصاویر گل های بنفش شناسایی کنید!

معشوقه مرد دست شکسته، کدوم یکی از این خانم خوشکلاست!؟

ضریب هوشی ات را با حل آزمون ریاضی پرندگان در 9 ثانیه ارزیابی کنید!

حکایت ریش نجات بخش، داستان شنیدنی از مثنوی مولانا!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + بیست =

دکمه بازگشت به بالا