;
تفریح و سرگرمی

نابغه های باهوش: با شش عدد چوب کبریت 4 تا مثلث بسازید!

بازی ریاضی با ساخت مثلث: آیا می توانید در 10 ثانیه یا کمتر 4 مثلث را با 6 عدد چوب کبریت بسازید؟ پس هی نابغه، آیا برای چالش آماده ای؟  چالش امروز ساختن 4 مثلث تنها با استفاده از 6 چوب کبریت است. بیان مشکل در تصویر زیر خلاصه شده است. از طریق این پازل می‌توانیم توانایی‌های حل مسئله و مهارت‌های تفکر منطقی خود را آزمایش کنیم. وقت آن است که مغز خود را به کار بگیرید و ببینید آیا می توانید این چالش را از بین ببرید یا خیر!

آزمون های منطق و تفکر توسط کارفرمایان هنگام استخدام کارکنان جدید و همچنین توسط روانشناسان برای ارزیابی هوش و توانایی حل مسئله استفاده می شود. آنها یک فرصت واقعی برای نشان دادن استعداد شما برای حل پازل ارائه می دهند، بنابراین وقت خود را صرف کنید و بهترین عکس را به دست آورید! با مجله خبری چشمک و بازی ریاضی با ساخت مثلث همراه شوید.

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که پر و خالی اش یک وزن دارد!؟

بازی ریاضی با ساخت مثلث

فقط با استفاده از 6 کبریت، شما وظیفه ایجاد 4 مثلث را دارید. این چالش در سطح متوسطی است و باید به دقت در نظر بگیرید که چگونه و کجا مسابقات را برگزار کنید. ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه تلاش زیادی لازم باشد. برای شروع، ممکن است بخواهید سعی کنید یک مثلث بسازید، سپس دو و به همین ترتیب تا زمانی که 4 مثلث داشته باشید.

با تمرین و صبر می توان این چالش را حل کرد. آموزش ذهن منطقی شما برای حل پازل هایی مانند این ضروری است. توانایی تفکر انتقادی، تجزیه و تحلیل یک مشکل و ارائه راه حل های خلاقانه مهارتی است که می تواند با تمرین توسعه یابد. وقتی صحبت از ساخت 4 مثلث با 6 چوب کبریت انجام می شود، باید بسیار فکر کنید. شما باید از منطق خود برای شناسایی الگوها، استنتاج راه حل های ممکن و آزمایش برای یافتن بهترین رویکرد استفاده کنید. این نوع حل مسئله شما را تشویق می‌کند که خارج از چارچوب فکر کنید و راه‌حل‌های غیرمتعارف ارائه دهید.

شاید بپسندید: یه مسیر رو برای پیاده روی ات انتخاب کن تا بگم موقع شکست و مشکلات چیکاره ای!؟

بازی ریاضی با ساخت مثلث

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل کلاه سر کسی گذاشتن!

.

.

.

.

 

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل دم خود را روی کول گذاشتن!

.

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: کدومیکی از این خانم خوشکلا یه راز بزرگ داره یا اینکه تلاش می کنه چیزی رو قایم کنه!؟

پاسخ بازی ریاضی با ساخت مثلث

همه ما می‌خواهیم ذهن خود را تیز نگه داریم و یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، ورزش کردن با بازی‌های فکری است. حل منظم چالش های بازی فکری به بهبود مهارت های حل مسئله، حافظه و تمرکز کمک می کند. همچنین ما را به چالش می کشد که خارج از چارچوب فکر کنیم و دیدگاه های خود را گسترش دهیم. بازی‌های فکری همچنین این پتانسیل را دارند که منبعی عالی برای سرگرمی باشند و به ما اجازه می‌دهند از یک چالش سرگرم‌کننده با دوستان یا خانواده لذت ببریم. هنوز به دنبال پاسخ هستی. بیشتر فکر کن!

شاید بپسندید: باهوشا بگن: کدومیکی از معلمای تصویر میتونه معلم بهتری برای دانش آموزا باشه!؟

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: چقدر تو زندگی مستقل و آزادی!؟| کافیه یکی از کبوترها را انتخاب کنی تا متوجه بشی!

 

 

 

 

برایتان جالب خواهد بود: زن باردار به همراه برادر و شوهرش به بیمارستان مراجعه کرده، حالا کدومیکی شوهرشه و کدوم برادرش!؟

پاسخ بازی ریاضی با ساخت مثلث:  ما راه حل داریم: با کبریت ها یک هرم بسازید! یک هرم با 6 کبریت ایجاد کنید. هر یک از 4 وجه آن نشان دهنده یک مثلث است. برای جزئیات بیشتر در مورد راه حل، به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: کدومیکی از این دو تا خوشتیپ، تو عکس تظاهر می کنه که پولداره!؟

ریاضی با ساخت مثلث

شاید بپسندید: یه منظره رو انتخاب کن تا بگم کلاً چه جور آدمی هستی!؟

امیدوارم از بازی ریاضی با ساخت مثلث استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

جالب خواهد بود: چیستان: گربه ای در یک اتاق شش گوشه خوابیده است این گربه چند زاویه می بیند!؟

 

 

 

 

 

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید: فقط زبل ها میتونن تو 10 ثانیه تفاوت های تصویر پلیکان را پیدا کنند!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید: چیستان: می تونی اون رو اندازه بگیری، اما قابل مشاهده نیست، اون چیه!؟

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

تا حالا فکر کردی بهترین ویژگی شخصیتی ات چیه!؟ یکی از نمادها را انتخاب کن تا متوجه بشی!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

احتمالاً بپسندید: چیستان جالب: کدام حیوان است که وارونه اش در حمام وجود دارد!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید:  چیستان: آن چیست می خورد خون سیاه می رود راه سفید!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

چقدر نسبت به دوستان تان وفادارید!؟ | با انتخاب یه دونه از این گربه ها متوجه خواهید شد!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید برایتان جالب باشد

کدومیکی از این دانش آموز لباس بافت همکلاسی اش رو برداشته!؟| تیزبینا سریع تشخیص میدن!

داستان ضرب المثل کره را روغن کرده!

در نگاه اول به این درخت، چی کم داره چی زیاد داره!؟| پاسخت خیلی چیزا درباره ات رو میکنه!؟

چیستان: آن چیست که متعلق به شماست، اما افراد دیگر هم از آن استفاده می كنند!؟

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا