;
تفریح و سرگرمی

آزمون مغز:اگر مغز فعالی دارید،باید هر دو چهره تصویر را ببینید!

چشم ها همیشه قادر نیستند به اسانی برخی واقعیت های موجود را درک کنند. این مسئله ارتباط مستقیم با سطح ادراک مغزی ما دارد. تصاویر توهم نوری به خوبی این مسئله را اثبات می کنند. در تصاویر توهم نوری هر کس با توجه به توانائیهای شناختی ممکن است درک متفاوتی از یک تصویر داشته باشد که با دیگری کاملا متفاوت است. در آزمون دقت ذهن با نقاشی های جالب شما می توانید توانائیهای شناختی خود را محک بزنید. شما اگر سریعتر در هر تصویر، تصویر دیگر را کشف کنید نشان می دهد که دقت و تمرکز بسیار عالی دارید. با چشمک همراه باشید.

شاید بپسندید: اگر فکر می‌کنی تیزبین‌ هستی،آهو را در تصویر پیدا کن!

آزمون دقت ذهن با نقاشی های جالب

در آزمون امروز که مرکب از سه تصویر نقاشی شده است شما با تصاویری روبرو هستید که در هر کدام دو چهره پنهان است. هر کسی بتواند دو تصویر را تشخیص دهد، دارای دقت و تمرکز بسیار بالاست. هر کس در ابتدا ممکن است با یک چهره و یا تصویر روبرو شود، اما یک درصد افراد که دارای قدرت تمرکز مناسب و عالی هستند، می توانند چهره مخفی موجود دیگر در تصویر را نیز در همان لحظه بلافاصله شناسایی کنند. اگر آماده هستید تصاویر را با هم مرور می کنیم.

شاید بپسندید: تست شخصیت: مهمترین ویژگی جذاب شما از نگاه مردم چی هست!؟

تصویر 1

مطالعه  ای با مشارکت 280  نفر (200 مرد، 80 زن) از سنین 18 تا 68 سال با میانگین سنی 36 سال انجام شد. از آنان خواسته شده بود که چشمان خود را ببندند و سپس این تصویر برای 1 ثانیه به آنها نشان داده شد. سپس از آنها خواسته شد که بگویند در تصویر چهره جوان می بینند یا پیر؟ نتایج مطالعه نشان داد اگر بتوانید هر دو تصویر یعنی هم شخصیت جوان و هم شخصیت پیر تصویر را در این توهم بینایی تشخیص دهید، قدرت تمرکز، دقت و همچنین بینایی بسیار خوبی دارید.

شاید بپسندید: با پاسخ به این سوالات هوش،جنبه پلیسی شخصیت‌تان را تقویت کنید!

تصویر 1

شاید بپسندید: تست قدرت بینایی: پلنگ مخفی که در حال دید زدن شماست، کجاست!؟

.

.

.

تست بینایی: اگر تیز بین هستی، علامت سوال متفاوت را پیدا کن

.

پاسخ تصویر 1

برخی ممکن است شاهد مرد جوان کلاهداری باشند که به سمت چپ خود متمایل شده و نگاه می کند. برخی دیگر شاهد دیدن پیرمردی هستند که به جلو نگاه می کنند. بیشتر شرکت کنندگان قادر به دیدن فرد مسن تصویر بودند. هنگامی که محققان 10 درصد مسن ترین و 10 درصد جوان ترین افراد مورد بررسی را از هم جدا کردند، دریافتند که گروه مسن تر ابتدا فرد  مسن را دید. از سوی دیگر، افراد جوان، چهره جوان‌تر را می‌دیدند. به مانند تصویر زیر….

شاید بپسندید: تست شخصیت:در تصویر ابتدا چی دیدی تا بگم چه شخصیتی داری!

تصویر 1

شاید بپسندید: چقدرباهوشید؟ | با این سوالات هوش خود را محک بزنید!

البته در این میان برخی از جوانان نیز قادر به دیدن فرد جوان تصویر نبودند و فقط پیرمرد می دیدن مانند تصویر زیر….

شاید بپسندید: تست بینایی: یوز پلنگ در کمین بزهای کوهی را در تصویر پیدا کنید!

تصویر 1

شاید بپسندید: آزمون خطای دید: چه کسی بر روی صندلی نشسته است؟

بررسی ادامه یافت و تیم تحقیقات متوجه شد که این افراد بیشتر سرگرمی خود را صرف تماشای تلویزیون کرده اند. در مقابل دیگر افراد جوان که فرد جوان تصویر را دیده اند در عین حال که سرگرمی شان گردش در طبیعت و … بوده هرازگاهی به حل پازل و بازهای فکری را انجام داده اند.

خوب اگر آماده باشید تصویر دوم را با هم مرور کنیم.

شاید بپسندید: در این مجسمه باستانی، ابتدا چه حیوانی را تشخیص دادید!؟

تصویر 2 در آزمون دقت ذهن با نقاشی های جالب

پس از انتشار این تصویر در  شبکه های اجتماعی، تنها عده کمی توانستند تصویر دوم را شناسایی کنند. بیشتر افراد می توانند تصویر یک پیرمرد خوابیده را مشاهده کنند. آیا آیا شما می توانید چهره مخفی دوم را ببینید. اگر دقت و قدرت تمرکزتان عالی باشد پس از ده ثانیه دقت در تصویر این تصویر دوم را شناسایی خواهید کرد!

برایتان جالب خواهد بود: تست شخصیت شناسی: کدام حیوان را ابتدا در تصویر تشخیص دادید!؟

تصویر 2 در آزمون دقت ذهن با نقاشی های جالب

شاید بپسندید: سوالات هوش: میزان هوش خود را با این سوالات محک بزنید!

.

.

.

.

پاسخ تصویر 2 در آزمون دقت ذهن با نقاشی های جالب

اگر برای این تصویر به یک سرنخ نیاز دارید، باید بگوئیم که در این تصویر سعی کنید به دنبال یک زن خوابیده باشید. بار دیگر به تصویر نگاه کنید و اگر خسته شدید به پاسخ در پایین مراجعه کنید!

اگر هنوز نمی توانید چهره زن را ببینید، مطمئنا تنها نیستید. حتی با وجود آن سرنخ بزرگ، دیدن آن آسان نیست. کسانی که مغز خود را فعال نگه داشته اند، سریعا این تصویر مخفی را پیدا می کنند.

شاید بپسندید: تست بینایی: اگر قدرت دید عالی داری،حیوانات مخفی را پیدا کنید!

تصویر 1

اگر آماده باشید تصویر سوم را با هم مرور کنیم.

شاید بپسندید: آزمون ذهن: قدرت تمرکز خود را با این آزمون جالب محک بزنید!

تصویر 3 در آزمون دقت ذهن با نقاشی های جالب

این تصویر توسط یکی از کاربران در شبکه تیک تاک منتشر گردید. او از مخاطبانش خواسته بود که به بگوید آیا این چهره، چهره یک مرد غمگین است یا یک مرد ناراحت و دیوانه؟ اگر شما نیز در تصویر نگاه کنید، با چهره  یک مرد روبرو می شوید. به واقع درون این چهره، یک چهره دیگر نیز مخفی است. اگر تمرکزتان عالی باشد، چهره دوم را نیز به آسانی شناسایی خواهید کرد. اگر آماده هستید به تصویر زیر با دقت نگاه کنید.

شاید بپسندید: تست شخصیت:کدام زن در تصویر می‌خواهد چیزی را پنهان کند!؟

تصویر 3 در آزمون دقت ذهن با نقاشی های جالب

برایتان جالب خواهد بود: آزمون تمرکز: آیا می‌توانید جوجه تیغی پنهان تصویر را پیدا کنید؟

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: با این تست شخصیت بفهمید: چرا مجرد و تنها هستید؟!

پاسخ تصویر 3

برخی از افراد هستند که می توانستند به زودی چهره را پیدا کنند، اما برخی هستند که هرگز آن را پیدا نمی کنند تا زمانی که به آنها دربار ه تصویر توضیح  داده شود. اگر به دسته دوم تعلق دارید، این راه حل برای شماست. نقاشی ممکن است به شما این تصور را بدهد که اصلاً چهره عصبانی در نقاشی وجود ندارد، مگر اینکه یک ترفند کوچک را اعمال کنید. برای دیدن چهره یک مرد عصبانی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که سمت راست صورت را بپوشانید.

برایتان جالب خواهد بود: تست شخصیت آزاردهنده‌ای که در عرض 1 ثانیه می‌گوید حیله گری یا نه!

 آزمون دقت ذهن با نقاشی های جالب

شاید بپسندید: آزمون دقت ذهن: کدامیک از این سه زن یک ربات نیست؟

اکنون می توانید چهره یک مرد عصبانی را تشخیص دهید.

تصویر 4 در آزمون دقت ذهن با نقاشی های جالب

در تصویر یک سگ خانگی بسیار جذاب دیده می شود. اما در ورای این سگ کوچک چهره ای مخفی شده است. آیا قادر به شناسایی آن هستید؟

تصویر 4 در آزمون دقت ذهن با نقاشی های جالب

شاید بپسندید: آیا می توانید همسر گاوچران را پیدا کنید؟ 7 ثانیه فرصت دارید!

.

.

.

.

.

.

برایتان جالب خواهد بود: تست حیوانات درهم: اولین چیزی که می بینی چیه؟ شوکه خواهید شد!

پاسخ تصویر 4

کافی گوشی خود را برعکس کنید تا متوجه تصویر یا چهره یک شخص شوید.

تصویر 4

شاید بپسندید: تست شخصیت آزاردهنده‌ای که در عرض 1 ثانیه می‌گوید حیله گری یا نه!

لزوم توجه به انجام آزمون هایی شبیه آزمون دقت ذهن با نقاشی های جالب

عدم فعالیت جسمی و فکری در عصر حاضر به بزرگترین مشکل بشر تبدیل شده است. راه های زیادی برای تمرین مغز وجود دارد. محبوب‌ترین آنها جدول کلمات متقاطع، سؤالات هوش و پازل سودوکو هستند. اینترنت همچنین مجموعه‌ای از تست‌های آنلاین سریع را برای انتخاب سریع مغز فراهم می‌کند. در اینجا یکی از این تست ها وجود دارد.شما می توانید با پرداختن به سوالات هوش، معماها، تصاویر پرسشی و … مغز خود را به فعالیت وادار کنید. فعالیت مغز می تواند در کهنسالی از بروز بیماری های مربوط به حافظه و مغز جلوگیری کند. چشمک این زمینه را فراهم کرده تا هر روز زمان کمی را به تمرین و ورزش مغز بپردازید.

شاید بپسندید: تست: کدام نیمکت را برای نشستن در کلاس انتخاب می کنید!؟

تاریخچه این نقاشی ها

نقاشی های به این سبک که در دورن خود چهره یا چهره های نهفته دارند به صورت گسترده از سال 1880 شرع کردید. یک شرکت تبلیغاتی شروع به تهیه و توزیع گسترده تصاویر نمود. در ابتدا این تصاویر وسیله ای برای سرگرم کردن کودکان بود، اما خیلی زود مورد توجه دیگر افراد نیز قرار گرفت. از آن تاریخ تاکنون، مرتباً انواع و اقسام این تصاویر تهیه و در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

شاید بپسندید: آزمون ذهن:چهره مخفی در تصویر را پیدا کنید؟

امیدوارم از تست قدرت بینایی و آزمون ذهن امروز استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: شخصیت شناسی براساس گروه خونی شما !

شاید برایتان جالب باشد:

تست شخصیت: دستان خود را چگونه به یکدیگر قلاب می کنید!

آزمون ذهن: تنها عده کمی قادر به دیدن خرگوش پنهان تصویر هستند!

با انتخاب یکی از ماهی ها، نقاط ضعف خود را بهتر بشناسید!

آزمون هوش:کدامیک از زنان با مرد در تصویر ارتباط عاطفی دارد!؟

تست تمرکز: آیا قادر به شناسایی تمام حیوانات این تصویر، در 15 ثانیه هستید!

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. سلام.ازبین تصاویر، تصویر اول راحت ترین بود بعد تصویر سوم تاحدودی نیمه سخت بود و تصویر دوم سخت ترین بود.ولی در مجموع خوب بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا