;
خانواده و زناشوییزندگی

فراری دادن مردان: ۷ اشتباه رایج زنان در روابط عاطفی که مردان را فراری می دهد!

فراری دادن مردان: رابطه‌ها منحصربه‌فرد هستند. گاهی ناخواسته افراد کارهایی می‌کنند که می‌تواند روابط آنها را خراب کند. در این مطلب از سری مطالب خانواده و زناشویی مهم‌ترین اشتباهات زنان در روابط عاطفی و نحوه برطرف کردن آنها را بررسی می کنیم. نکاتی که زنان برای داشتن یک رابطه عاطفی‌ پایدار و پربار باید در نظر داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خواسته های مردان در رابطه عاشقانه: در یک رابطه عاطفی مرد از شما ۶ خواسته دارد!

۷ اشتباه رایج زنان در روابط عاطفی که مردان را فراری می دهد

۱.اتکای بیش‌ازحد به روابط عاطفی

فراری دادن مردان، تکیه کردن به دیگری برای دریافت حمایت بد نیست. با وجود ِاین، وابستگی به یک فرد تا آن اندازه که نقش عصا را برای حرکت شما پیدا کند، رویکرد بسیار ناسالمی است. زندگی با این شیوه حرمت نفس، ثبات عاطفی و شادی ما را به چیزی وابسته می‌کند که هیچ کنترلی روی آن نداریم.

احتمالاً بپسندید: ویژگی های مردان بی وفا: مردانی با این ۶ ویژگی هرگز با شما ازدواج نمی کنند!

فراری دادن مردان

ازدواج موفق: ۱۰  قانون طلايي ازدواج موفق که از آن بی خبرید!

۲.ترجیح دادن انزوا به برقراری ارتباط

بعضی اوقات درک دیگران دشوار است. به‌خصوص وقت‌هایی که ناراحت، عصبانی یا غمگین هستیم، راحت‌تریم که با دیگری حرف نزنیم. بااین‌حال، حرف زدن، سؤال کردن و برقراری ارتباط در یک رابطه همیشه انتخاب خوبی است، به‌ویژه اگر ابهامی در شناخت نیازها و نحوه برقراری ارتباط شریک زندگی‌ خود داریم. برقراری ارتباط رابطهٔ شما را تقویت می‌کند و هرکدام‌تان دیگری را بهتر خواهید شناخت.

احتمالاً بپسندید: انتظارات نابجای شوهر از زن: به این ۸ خواسته شوهر تان نه بگویید!

۳. دست‌کم گرفتن خود

فراری دادن مردان، امروزه خیلی پیش می‌آید که در معرض آسیب‌پذیری و از دست دادن اطمینان‌خاطرمان قرار می‌گیریم. ما دائما موظف به اثبات خودمان هستیم و تقریبا همیشه باید با قطاری از موفقیت ها و شکست ها روبه‌رو شویم.

بنابراین اعتماد‌ به نفس و حس ارزشمندی ما تزلزل پیدا می‌کند، با وجودِ این، باید تلاش کنیم که خودمان را دست‌‌کم نگیریم. باور داشته باشید که ارزش همهٔ خوبی‌های دنیا را دارید و هرچه به دست می‌آورید، شایسته‌اش بوده‌اید. حتما به شریک زندگی‌تان تکیه کنید، اما برای دریافت حمایت نه از سر احتیاج.

احتمالاً بپسندید: کاهش وزن تا عید: با این ۱۲ نکته تا عید لاغر و خوش هیکل می شوید!

فراری دادن مردان

شاید بپسندید: نشانه های عاشق شدن زنان: وقتی یک زن عاشق شما می شود این ۱۴ نشانه در رفتار او دیده می شود!

۴. تلاش برای تغییر شریک عاطفی

فراری دادن مردان، ما زنان و مردان هم‌نسل و پیشینیان ما، به‌خاطر دوگانه‌های جنسیتی پررنگی که طبق آن پرورش یافته‌ایم، کاملا در طرز تفکر، عمل و رفتار متفاوت هستیم، البته نه همه بلکه تعداد زیادی از ما. وقتی ازدواج می‌کنیم، با موارد خوشایند و ناخوشایندی در همسرمان رو‌به‌رو می‌شویم.

فراری دادن مردان، ممکن است ترجیح بدهید که او برخی از این خصوصیات را نمی‌داشت؛ بااین‌حال، اکنون که او این‌گونه است، از این خصوصیات چشم‌پوشی کنید و سعی کنید به آنها عادت کنید. برای تغییر او به دلخواه خودتان تلاش نکنید؛ به‌جایش بیشتر روی آنچه در او دوست دارید، تمرکز کنید و به آنچه دوست ندارید، بی‌توجه باشید!

بیشتر بخوانید: عشق اشتباهی: ۹ نشانه که با فرد اشتباهی وارد رابطه عاشقانه شده ایم!

۵.دست‌کم گرفتن کارهایی که همسرشان برای‌شان انجام می‌دهد

فراری دادن مردان، برخی مردان می‌دانند که زنان چه کاری را عاشقانه به حساب می‌آورند. البته، بیشتر مردان حتی وقتی واقعا عاشق‌اند، مطابق دیدگاه زنان عاشقی نمی‌کنند. به یاد داشته باشید که او شاید نداند که چه می‌خواهید؛ اما این معادل با اهمیت ندادن نیست. اگر دل‌تان می‌خواهد کاری برای شما انجام دهد، مستقیما خواسته‌تان را بگویید. این کار زندگی‌ شما و البته او را راحت‌تر خواهد کرد.

احتمالاً بپسندید: علت بی حوصله شدن زنان: آقای شوهر زنان به این ۱۲ علت بی حوصله و عصبی می شوند!

فراری دادن مردان

احتمالاً بپسندید: مسئولیت شوهر در قبال همسر: هر شوهری باید این ۱۲ کار را برای همسرش انجام دهد!

۶. پیش کشیدن موضوع تعهد پیش از شناخت کامل

برخی زنان اغلب مردان را برای ازدواج تحت فشار قرار می‌دهند تا در رابطه احساس امنیت کنند. البته هیچ اشکالی در درخواست رابطه‌ای امن و طولانی‌مدت نیست. هرچند، باید به خاطر داشته باشیم که تعهد موضوعی دوطرفه است. در ابتدا باید شناخت کافی دربارهٔ او داشته باشیم. آیا ۵ سال دیگر همچنان می‌خواهیم با او باشیم؟ توجه کنید که آدم‌ها در گذر زمان دچار تغییر و تحول می‌شوند؛ بنابراین به خودتان و البته او فرصت بدهید. برای تقویت رابطه و رفع احساس عدم اطمینان‌خاطر، با او صحبت کنید تا با کمک هم راهی برای تجربهٔ امنیت‌خاطر بیشتر پیدا کنید.

شاید بپسندید: ۹ مهترین نشانه که فردی شما را دوست دارد، حتی اگر به زبان نیاورد!| شناخت زبان بدن عشق

۷. دست‌نکشیدن از رابطه عاطفی ناسالم

فراری دادن مردان، کسی درباره فکرهایی که به ذهن می‌آیند مسئولیتی ندارد و این بدیهی است. آزادانه فکر کردن حق ابتدایی ماست و از آن لذت می‌بریم؛ اما عمل براساس افکار، موضوعی کاملا متفاوت است. در رابطه دوره‌هایی سخت وجود دارد.

بیشتر بخوانید: ازدواج پایدار: ۹ نکته مهم که هر کسی باید قبل از ازدواج بداند!

فراری دادن مردان، در این زمان‌هاست که آسیب‌پذیر، تهی از امنیت‌خاطر و گاهی ناراحت می‌شویم. اگر در چنین موقعیتی هستید، با همسرتان حرف بزنید. اگر رابطهٔ فعلی‌تان پاسخ‌گوی خواسته شما نیست، شجاعت داشته باشید و آن را تمام کنید. در غیر این‌ صورت، اعتماد میان خودتان را براثرِ تصمیمی ناپخته یا لحظه‌ای خدشه‌دار نکنید. کاملا ضروری است که همان رفتاری را با همسرتان داشته باشید که از او انتظار دارید؛ پس وفاداری یک اصل است.

بیشتر بخوانید: تغییر رفتار پس از ازدواج: خانم ها و آقایان پس از ازدواج این ۸ عادت تان را ترک کنید

ویژگی های شوهر خوب: ۲۰ ویژگی یک شوهر جنتلمن و ایده آل

مردان نامناسب برای ازدواج: مردی با این ۱۴ ویژگی مناسب ازدواج و دوستی نیست!

زن جذاب از نظر مردان: ۱۷ چیزی که مردان در زنان بسیار جذاب و دوست داشتنی می دانند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هجده =

دکمه بازگشت به بالا