;
زندگیموفقیت

۱۲ عادت مشترک میلیاردرهای موفق که باعث پولدار شدن آن ها شده!

عادت های مشترک میلیاردرها: پول اهمیت خیلی زیادی در زندگی دارد و بسیاری از مشکلاتی که در زندگی داریم، ناشی از بی‌پولی است. اگر فکر می‌کنید چون خانواده‌ی پولداری ندارید، نمی‌توانید هیچ‌وقت پولدار شوید، سخت در اشتباه هستید. تمام افرادی که پولدار هستند، ثروت زیاد خود را از طریق شانس و ارث به دست نیاورده‌اند. بسیاری از آن‌ها حسابی تلاش کرده‌اند، بی‌خوابی کشیده‌اند و از بخش زیادی از خوشی‌هایشان دست کشیده‌اند تا بتوانند پول در بیاورند و به موفقیت برسند.

پولدار شدن سخت است، اما اگر زیاد تلاش کنید و برای یک مدت نسبتا طولانی قید مهمانی و خوش‌گذرانی کردن را بزنید، مطمئن باشید که شما هم به اهداف مالی خود می‌رسید. پولدار شدن هدف بسیاری از افراد است. اگر شما هم می‌خواهید پولدار شوید، خوب است با عادت‌های افراد میلیاردر آشنا شوید و این عادت‌ها را در خود تقویت کنید. اگر می‌خواهید به پول زیادی دست پیدا کنید و از این طریق رفاه خانواده‌تان را تأمین کنید، مطلب درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. امروز در این مقاله از بخش موفقیت می‌خواهیم به ۱۲ عادت‌ مشترک افراد پولدار اشاره کنیم که نقش چشمگیری در پولدار شدن آن‌ها داشته‌اند.

بیشتر بخوانید: 8 بهترین راههای افزایش آسان اعتماد به نفس!

۱. صبح زود از خواب بیدار می‌شوند

اولین ویژگی مشترک پولدارها این است که همیشه صبح زود از خواب بیدار می‌شوند. کمتر پیش می‌آید که فرد پولداری را پیدا کنید که ساعت ۱۰، ۱۱ ظهر از خواب بیدار می‌شود. همه‌ی ما دوست داریم صبح‌ها بیشتر بخوابیم. صبح زود بیدار شدن از خواب برای همه‌ی ما دشوار است، اما اگر می‌خواهید پولدار شوید، باید دیر بیدار شدن از خواب در صبح را فراموش کنید.

عادت های مشترک میلیاردرها، جالب است بدانید که صبح زود بیدار شدن از خواب نه تنها باعث می‌شود وقت بیشتری برای انجام کارهای خود داشته باشید، بلکه فواید متعدد دیگری هم دارد. زود بیدار شدن از خواب شما را به مسیر موفقیت نزدیک‌تر می‌کند. افراد میلیاردر هیچ‌وقت صبح‌ها تا دیر وقت نمی‌خوابند، چون کارهای زیادی برای انجام دادن دارند.

شاید بپسندید: با تکرار این ۱۵ جمله، زندگیت تغییر می کنه و تبدیل به یک انسان موفق، شاد و ثروتمند میشی!

۲. بعد از بیدار شدن بلافاصله سراغ فضای مجازی نمی‌روند

گفتیم پولدارها صبح‌ زود از خواب بیدار می‌شوند. سؤالی که پیش می‌آید این است که آن‌ها در وقت اضافی که دارند چه می‌کنند؟ مطمئن باشید آن‌ها بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب تلفن همراه خود را چک نمی‌کنند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند اینکه صبح‌ها پیام‌ها و ایمیل‌های خود را چک کنند و به آن‌ها پاسخ دهند، کار مفیدی کرده‌اند و یک قدم جلو افتاده‌اند، اما میلیاردرها این‌طور فکر نمی‌کنند.

افراد پولدار کارهای بهتری برای انجام دادن در صبح دارند. بسیاری از آن‌ها صبح خود را با مدیتیشن کردن آغاز می‌کنند. اگر تا به حال مدیتیشن نکرده‌اید، همین امروز آن را انجام دهید تا به فواید معجزه‌آسای آن پی ببرید‌.

عادت های مشترک میلیاردرها، افراد میلیاردر همچنین صبح‌ها خاطره می‌نویسند، یک کتاب یا مقاله‌ی علمی و مفید می‌خوانند و انجام یک پروژ‌ه‌ی مهم را شروع می‌کنند. آن‌ها یک صبحانه‌ی مقوی و انرژی‌زا می‌خورند و کمی ورزش می‌کنند. این افراد چک کردن تلفن همراه را جزء اولویت‌های خود در صبح نمی‌دانند. افراد میلیاردر صبح‌ها به انجام فعالیت‌هایی می‌پردازند که به آن‌ها در شروع یک روز پرانرژی و بانشاط کمک می‌کند.

احتمالاً بپسندید: از شایعه تا واقعیت: تصاویر ازدواج ایلان ماسک با رباتی به نام کاتانلا

۳. غذاهای سالم می‌خورند

تغذیه نقش غیرقابل‌انکاری روی سلامتی بدن دارند. شما باید سالم باشید تا بتوانید کار کنید و پول در بیاورید. افراد میلیاردر برای سلامتی خود اهمیت زیادی قائل هستند و عادت‌های غذایی سالم را دنبال می‌کنند. یک مطالعه روی افراد میلیاردر به این نتیجه رسید که ۵۷ درصد از افراد پولدار هر روز کالری‌شماری می‌کنند. این در حالی است که فقط ۵ درصد از افراد فقیر این کار را انجام می‌دهند.

عادت های مشترک میلیاردرها، این مطالعه همچنین نشان داد که ۷۰ درصد از آدم‌های پولدار در طول روز کالری کمی از غذاهای ناسالم دریافت می‌کنند که این نشان می‌دهد آن‌ها غذاهای ناسالم نمی‌خورند. این در حالی است که ۹۷ درصد از افراد فقیر غذاهای ناسالم زیادی مصرف می‌کنند. منظور ما از غذاهای ناسالم همان غذاهای سرخ‌کردنی و غذاهایی است که حاوی قند، چربی و کالری زیادی هستند.

۴. خرج اضافی نمی‌کنند

شما اهل ولخرجی کردن هستید یا پولتان را عاقلانه خرج می‌‌کنید؟ خوب است بدانید که افراد میلیاردر ولخرجی نمی‌کنند. آن‌ها بخش زیادی از درآمد خود را صرف خرید ملک و دلار می‌کنند. بیشتر افرادی که مشکل مالی دارند، بیشتر از درآمد خود پول خرج می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود هیچ پولی جهت پس‌انداز کردن برایشان باقی نماند. برای اینکه بتوانید مسائل مالی خود را بهتر مدیریت کنید، به نکات زیر توجه کنید.

احتمالاً بپسندید: فواید دراز کشیدن بر روی زمین: با خواندن این مطلب، خوابیدن روی تخت را رها می کنی!

عادت های مشترک میلیاردرها

۵. انجام کارها را به تأخیر نمیندازند

به تأخیر انداختن کارها عادت بسیاری از افراد ناموفق به شمار می‌رود. افراد میلیاردر می‌دانند که به تأخیر انداختن کارها کیفیت را کم کرده، کارفرماها، مشتریان و فروشندگان را ناراضی می‌کند و به هر رابطه‌ی کاری و غیرکاری آسیب می‌رساند. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که کارها را به موقع انجام نمی‌دهند، از استراتژی‌های زیر کمک بگیرید.

عادت های مشترک میلیاردرها، لیستی از کارهایی که باید در طول روز انجام دهید را تهیه کنید. خودتان را متقاعد کنید هر روز دست‌کم ۷۰ درصد از کارهایی که در لیست نوشته‌اید را انجام دهید. شب‌ها زودتر بخوابید تا بتوانید صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوید و زمان کافی برای انجام کارهایتان داشته باشید‌. سرتان را با کارهای مختلف شلوغ نکنید و فقط روی یک کار متمرکز شوید.

۶. اهداف خود را دنبال می‌کنند

دنبال کردن رویاها و اهداف باعث ایجاد شادی بلندمدت و جمع‌آوری پول بیشتر می‌شود. مشکلی که وجود دارد این است که بسیاری از افراد رویای دیگران را دنبال می‌کنند؛ برای مثال پدر و مادرشان آرزو دارند فرزندشان پزشک شود و آن‌ها هم در راستای محقق کردن رویای والدین خود قدم برمی‌دارند.

آدم‌های پولدار اهداف مشخصی را برای خود تعریف می‌کنند و برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنند. شما یک بار بیشتر زندگی نمی‌کنید. پس باید هر کاری که دوست دارید را انجام دهید و رویاهای خود را دنبال کنید. هیچ‌وقت به خاطر دیگران از رویاها و خواسته‌های خود دست نکشید.

بیشتر بخوانید: راز پولدار شدن: اگر می خواهید پولدار و ثروتمند شوید این ۱۷ راز را حتما بدانید!

۷. چند منبع درآمد دارند

عادت های مشترک میلیاردرها، آد‌م‌های پولدار خودساخته فقط به یک منبع درآمد تکیه نمی‌کنند و درآمد خود را از راه‌های مختلف درمی‌آورند. نتایج یک مطالعه نشان داد که ۶۵ درصد از افراد پولدار دست‌کم سه منبع درآمد دارند. اگر می‌خواهید به پول زیادی دست پیدا کنید، نباید به یک منبع درآمد راضی باشید و باید تا جایی که می‌توانید مشغول انجام کارهای مختلف شوید و از این طریق درآمد خود را افزایش دهید.

۸.مثبت‌اندیش هستند

منفی‌نگری بدترین ویژگی اخلاقی است که متأسفانه بسیاری از افراد دارند. اگر منفی‌نگر باشید، نمی‌توانید پولدار شوید. دلیلش هم مشخص است. برای پولدار شدن باید کار و تلاش کنید، اما اگر منفی‌نگر باشید، پیش خودتان می‌گویید: «من در این کشور هیچ‌وقت به هیچ جایی نمی‌رسم و تا ابد در فقر و فلاکت می‌مانم.» این موضوع باعث می‌شود تلاش کردن را متوقف کنید و هیچ پیشرفتی در زندگیتان نکنید. قبول داریم که اوضاع نابسامان اقتصادی باعث شده جوانان زیادی ناامید شوند؛ با این حال اگر دست از تلاش کردن بردارید، اوضاعتان بدتر می‌شود.

چه قصد داشته باشید در ایران بمانید و چه دلتان بخواهد مهاجرت کنید، در هر حال به پول نیاز دارید. منفی‌نگری را کنار بگذارید و تمام انرژیتان را روی کار کردن بگذارید. باور کنید درصد زیادی از افرادی که الان پولدار شده‌اند، یک زمان حتی برای پرداخت کرایه‌ی اتوبوس هم پول نداشتند.

در ادامه تعدادی از افراد میلیاردر را معرفی کرده‌ایم که یک زمان اوضاع مالی خیلی بدی داشتند. آن‌ها به جای اینکه منفی‌نگر باشند و فکر کنند که هیچ‌وقت موفق نمی‌شوند، کار کردند و عرق ریختند تا تبدیل به یک فرد پولدار شوند.

۱. اپرا وینفری

اپرا وینفری را افراد زیادی می‌شناسند. او گذشته‌ی سختی داشت. اپرا وینفری که حالا ثروتش بیش از ۳ میلیارد دلار است، عنوان می‌کند خانواده‌اش آن‌قدر فقیر بودند که حتی به آب آشامیدنی و برق هم دسترسی نداشتند.

۲. جیم کری

عادت های مشترک میلیاردرها، جیم‌ کری کمدین معروف و محبوب هالیوود که امروزه از او به عنوان یک فرد فوق‌العاده پولدار یاد می‌شود، گذشته‌ی تلخی داشت؛ به طوری که بعد از اینکه پدرش کار خود را از دست داد، مجبور شد در سن ۱۲ سالگی به همراه خانواده‌اش در یک ون زندگی کند!

عادت های مشترک میلیاردرها

۳. سیلوستر استالونه

ثروت سیلوستر استالونه هم‌اکنون بیش از ۴۰۰ میلیون دلار است، اما ثروت او آسان به دست نیامده است. او یک زمان آن‌قدر فقیر بود که مجبور شد سگ خود را بفروشد تا به پول دست پیدا کند.

۴. گروه BTS

اعضای گروه BTS که این روزها به شهرت بسیار زیادی در سراسر جهان دست پیدا کرده‌‌اند، گذشته‌ی بسیار سختی داشتند. آن‌ها کار خود را از یک کمپانی ورشکسته و بدون پول زیاد آغاز کردند و با تلاش شبانه‌روزی توانستند ثروت و مجبوبیت فوق‌العاده‌ی زیادی را کسب کنند.

ما در بالا فقط به ۴ نمونه اشاره کردیم. افراد زیادی وجود دارند که با وجود فقر و اوضاع بد اقتصادی ناامید نشدند و سخت تلاش کردند به اهدافشان برسند. شما هم تبدیل به یکی از همین افراد شوید و با مثبت‌‌نگری غیرممکن را تبدیل به ممکن کنید. به یاد داشته باشید که منفی‌نگری هیچ سودی برای شما ندارد؛ در عوض مثبت‌‌نگری می‌تواند انگیزه‌ی شما را زیاد کند.

۹. ۱۵ تا ۳۰ دقیقه از روز را فقط فکر می‌کنند

یکی دیگر از عادت‌های افراد میلیاردر این است که هر روز صبح به مدت دست‌کم ۳۰ دقیقه یک گوشه می‌نشینند و درباره‌ی مسائل مختلف فکر می‌کنند. آن‌ها از خود می‌پرسند:«چه کار می‌توانم انجام دهم تا پول بیشتری به دست بیاورم؟ آیا شغلی که دارم من را خوشحال می‌کند؟ به اندازه‌ی کافی ورزش می‌کنم؟ دانستن کدام اطلاعات به موفقیت بیشتر من کمک می‌کند؟» این‌ها سؤالاتی است که افراد پولدار از خود می‌پرسند‌. آن‌ها با پرسش از خود تلاش می‌کنند روی خودشان کنترل بیشتری پیدا کنند.

۱۰. هیچ‌وقت تسلیم نمی‌شوند

عادت های مشترک میلیاردرها، آدم‌های پولدار جزء آن دسته از افراد نیستند که در مواجهه با سختی‌ها تسلیم شوند و دست از تلاش کردن بکشند. چنین افرادی مقاوم هستند و آن‌قدر کار و تلاش می‌کنند تا به رویاها و اهداف خود برسند. در یک مطالعه روی افراد پولدار نشان داده شد بیش از یک چهارم آن‌ها دست‌کم یک بار در زندگیشان شکست خورده‌اند. آنچه آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند این است که بعد از هر بار شکست، قوی‌تر از قبل به صحنه برمی‌گردند و کار کردن را ادامه می‌دهند.

۱۱.به شانس اعتقادی ندارند

شما به شانس اعتقاد دارید یا نه؟ خوب است بدانید که خوش‌شانسی و بدشانسی در فرهنگ لغت آدم‌های پولدار هیچ جایی ندارد. آن‌ها موقفیت را نتیجه‌ی کار و تلاش بی‌وقفه می‌دانند و باور دارند هیچ موفقیتی از راه شانس به دست نمی‌آید. کسانی که از لحاظ مالی اوضاع خوبی ندارند، بدشانسی خود را مقصر می‌دانند، در حالی که علت این است که به اندازه‌ی کافی تلاش نمی‌کنند و تصمیم‌های علاقلانه‌ای نمی‌گیرند. به فکر بهبود وضعیت زندگیتان باشید و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نکنید.

۱۲. حساب شده ریسک می‌کنند

عادت های مشترک میلیاردرها، آدم‌های میلیاردر می‌دانند که اگر ریسک کنند، به موفقیت بیشتری دست پیدا می‌کنند. البته این بدین معنی نیست که آن‌ها همیشه ریسک می‌کنند. آن‌ها به‌طور حساب شده و فقط زمانی ریسک می‌کنند که ۹۰ درصد احتمال دهند نتیجه‌ی خوبی می‌گیرند. آن‌ها قبل از اینکه ریسک کنند، بررسی می‌کنند که در صورت شکست خوردن چه چیزهایی را از دست می‌دهند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند متوجه شوند ریسک کردن ارزش دارد یا نه.

بیشتر بخوانید: مراحل رسیدن به موفقیت: هر آدم موفقی با این ۵ مرحله به هدف خود می رسد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هشت =

دکمه بازگشت به بالا