;
دنیای مدگوناگون

۸ بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر + نقاط ممنوعه

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر: میزان ماندگاری و پخش بوی عطرها معمولا جزو دغدغه هایی هستند که دوستداران محصولات عطری با آنها مواجه اند. اگرچه ماندگاری عطرها تا حد بسیار زیادی به نوع پوست افراد بستگی دارند، اما نقاطی از بدن که عطرها بر روی آنها اسپری می شوند نیز می توانند در میزان ماندگاری عطرها بسیار تاثیرگذار باشند.

به عنوان مثال اسپری کردن عطرها بر روی نواحی دارای نبض بدن، می تواند میزان ماندگاری آنها را دو چندان سازد. در این مطلب قصد داریم تا به نکاتی برای بالا بردن ماندگاری عطرها اشاره کنیم و در عین حال به معرفی نواحی از بدن بپردازیم که طبق نظر متخصصین اسپری کردن عطر بر روی آنها پیشنهاد می شود. در نهایت در این مطلب دنیای مد نیز نقاط ممنوعه برای اسپری کردن عطر را مورد بررسی قرار می دهیم.

بیشتر بخوانید: محبوب ترین و جذاب ترین رژ لب کم رنگ !

۱.پشت گوش ها

در صورتی که عطر را بر روی نبض پشت گوش های خود اسپری نمایید، رایحه آن در تمامی طول روز در اطراف صورت تان باقی می ماند. همچنین اگر بالای گوش های شما چرب است نیز می توانید یک پاف از عطر خود را به این نقطه اسپری کنید.

شاید بپسندید: شب یلدا چی بپوشم که باکلاس و شیک باشم + ۱۳ ایده جذاب

۲.زیر گلو

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر، اسپری کردن عطر در قسمت پایین گلو باعث می شود که رایحه آن در طول روز به آرامی در محیط پخش شود.

۳.پشت زانوها

پشت زانوها نیز دارای نبض است و اسپری کردن عطر در این قسمت، به پخش بوی بهتر رایحه آن کمک می کند. البته مشروط بر آنکه لباس شما به گونه ای باشد که این قسمت از بدن را نپوشاند.

بیشتر بخوانید: رفع تیرگی زیر چشم ها با ۶ تکنیک آرایشی

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر

۴.مچ دست ها

شاید بتوان گفت که متداول ترین بخش دارای نبض بدن برای اسپری کردن عطر، مچ های دست هستند. با این حال اشتباه رایجی که در این مورد وجود دارد این است که افراد پس از اسپری کردن عطر در این ناحیه، مچ دست های خود را به یکدیگر مالش می دهند. این کار موجب تجزیه مولکول های عطر و تبخیر سریع تر آن می شود.

بیشتر بخوانید: آرایش شاین: ۸ مرحله برای انجام آرایش شاین حرفه ای!

۵.عطر زدن روی مچ دست ها– داخل آرنج ها

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر، داخل آرنج ها نیز می تواند همانند پشت زانوها رایحه عطر را بهتر پخش کند. البته لباس شما نباید این قسمت از بدن را بپوشاند. پس از اسپری کردن عطر به قسمت داخلی آرنج ها، تا زمانی که عطر کامل خشک نشده است بازوهای خود را خم نکنید تا مولکول های عطر تبخیر نشوند.

نواحی مذکور، پنج نبض اصلی بدن هستند که اسپری کردن عطر در آنجا بسیار مرسوم است. در ادامه به چند قسمت دیگر از بدن اشاره می کنیم که اسپری کردن عطر در آنجا به بالا رفتن ماندگاری و پخش بوی آن کمک می کنند، اما در میان عموم مردم کمتر مرسوم هستند.

شاید بپسندید: معجزه ای به نام روغن کرچک برای پوست و زیبایی!

۶.قفسه سینه

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر، اگر یقه لباس شما باز است، می توانید عطر خود را بر روی قفسه سینه تان اسپری کنید. هرچند این روش به اندازه مچ دست ها، پخش بوی عطر را تضمین نمی کند، اما رایحه ای لطیف را منتقل می کند.

احتمالاً بپسندید: جوانسازی پوست دست با ۸ روش خانگی شگفت انگیز! 

۷.موها

از اسپری کردن عطر به موهای خود غافل نشوید. البته باید در نظر داشته باشید که الکل موجود در عطرها ممکن است سبب خشکی موهای شما شود. برای پیشگیری از این مشکل بهتر است از عطرهای مخصوص مو استفاده نمایید. اگر به عطر مو دسترسی ندارید، عطر خود را مستقیم روی موها اسپری نکنید. روش پیشنهادی این است که عطر را به شانه خود بزنید و سپس موهایتان را شانه کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که عطر را تنها بر روی موهای تمیز استفاده کنید؛ زیرا روغن طبیعی موها ممکن است بر روی رایحه عطر تاثیر بگذارد.

شاید بپسندید: خانم های باکلاس، هیچ وقت از این مدل کفش ها نمی پوشن؟

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر

شاید بپسندید: ۱۰ بهترین ماسک روشن کننده پوست با مواد گیاهی و اثر فوری

نقاط ممنوعه برای اسپری کردن عطر

همانگونه که اسپری کردن عطر در برخی از نقاط بدن توصیه می شود، قسمت های دیگری نیز وجود دارند که استفاده از عطر بر روی آنها می تواند مضر باشد که برخی از آنها شامل موارد زیر می شوند:

برایتان جالب خواهد بود: پوشیدن کفش پاشنه بلند خوبه یا بد + ۶ نکته جالبی که نمی دانستید!

۱.نزدیک چشم ها

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر، از اسپری کردن عطر بر روی هر نقطه ای نزدیک چشم ها خودداری نمایید؛ زیرا عطرها حاوی الکل هستند و ممکن است در تماس با نواحی حساس اطراف چشم باعث به وجود آمدن مشکلات و حساسیت های جدی شوند.

احتمالاً بپسندید: پیر و سن بالا: ۱۲ اشتباه در استایل شما که پیر و سن بالا نشان تان می دهد!!

۲.زیر بغل

ترکیب غدد تعریق با الکل موجود در عطرها می تواند پوست را به صورت جدی تحریک کند. در نتیجه برای معطر کردن ناحیه زیر بغل، از دئودورانت و اسپری های مخصوص استفاده کنید.

احتمالاً بپسندید: آرایش صورت گرد و تپل: چند راز مهم برای آرایش حرفه ای صورت گرد و تپل

۳.کف دست ها

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر، اسپری کردن عطر کف دست ها باعث خشک شدن پوست می شود. دلیل این مسئله آن است که کف دست معمولا جز نقاطی است که زیاد عرق می کند و این کار می تواند بر روی رایحه عطر تاثیر بگذارد.

احتمالا بپسندید: عوارض دکلره کردن مو: ۶ عارضه دکلره کردن مو که جدی تر از تصور شماست!

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر

۴.اطرف اندام تناسلی

هرگز عطر را در ناحیه حساس تناسلی اسپری نکنید؛ زیرا اسانس و الکل موجود در فرمولاسیون عطر موجب خارش، سوزش و تحریک پوست می شود.

شاید بپسندید: خواستگاری این لباس ها رو نپوش + تیپ خواستگاری دخترانه شیک و خاص!

نکاتی برای افزایش ماندگاری عطرها

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر، هنگامی که عطر را در نقاط دارای نبض خود اسپری می کنید، رعایت کردن چند نکته زیر می تواند به افزایش ماندگاری آن کمک کند:

– برای اسپری کردن عطر، بطری آن را در فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری محل مورد نظر نگاه دارید.

– عطر را بالافاصله پس از استحمام بر روی نبض های اسپری کنید؛ زیرا تمیز بودن پوست موجب افزایش ماندگاری رایحه عطر می شود.

– با توجه به آنکه عطرها بر روی پوست چرب ماندگاری بالاتری دارند، اگر پوست خشکی دارید، پیش از اسپری کردن عطر بر روی ناحیه مورد نظر از یک لوسیون بدن استفاده نمایید. توجه داشته باشد که لوسیون بدن حتما بدون بو باشد تا در رایحه عطر تداخلی ایجاد نکند.

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر

– تعداد استاندارد اسپری عطر بر روی هر نقطه از نبض ها بین ۲ تا ۴ پاف است. استفاده بیشتر یا کمتر از این تعداد در رایحه عطر و ماندگاری آن اختلال ایجاد می کند.

– هنگامی که عطر را بر روی ناحیه مورد نظر اسپری می کنید، یه هیچ عنوان نباید روی آن قسمت دست بکشید؛ زیرا این عمل موجب تبخیر شدن مولکول های عطر می شود.

– زمانی که عطر را بر روی بدن خود اسپری می کنید، پیش از پوشیدن لباس از خشک شدن عطر اطمینان حاصل کنید.

– در صورتی که مشابه رایحه عطر شما محصولاتی نظیر لوسیون بدن، شاور ژل، دئودورانت در بازار موجود است، حتما آنها را تهیه کنید و با استفاده از آنها شدت رایحه عطر خود را چند برابر کنید.

شاید بپسندید: دسرهای خوشمزه شب یلدا: این ۱۷ دسر و کیک شیک رو یخچالی و فوری درست کن!

آیا اسپری کردن عطر بر روی لباس پیشنهاد می شود؟

بهترین نقطه بدن برای اسپری کردن عطر، خیر، زیرا ممکن است با اسپری کردن عطر بر روی لباس، لک عطر روی آن باقی بماند. همچنین جنس پارچه به گونه ای است که هرم بویایی عطر را دچار مشکل می کند و می تواند موجب شود تا رایحه عطر به خوبی نمایان نشود.

بیشتر بخوانید: آرایش زمستانی: ۷ نکته مهم آرایش در زمستان که چهره شما را جذاب تر می کند!

 

 

 

 

 

برایتان جالب خواهد بود

این مطلب هم جالب است: لباس هایی که خانم های چاق رو لاغر و خوش هیکل نشان می ده!

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ برای آشپزخانه از منظر روانشناسی چیست +تصاویر

احتمالاًبپسندید: اگه با موی خیس می خوابی منتظر این ۹ اتفاق وحشتناک باش!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا