;
تازه هاتناسب اندام و تغذیه

10 مسخره ترین رژیم غذایی کاهش وزن که باور نمی کنید کسی در گذشته آنها را انجام می داده!

رژیم های غذایی عجیب کاهش وزن: در طول سالیان متمادی، افراد روش های مختلفی را برای رسیدن به وزن مورد نظر و تناسب اندام خود امتحان کرده اند. برخی از این رژیم ها سالم و معقول هستند، در حالی که برخی دیگر بسیار مضر و عجیب و غریب هستند. بیایید به برخی از رژیم های غذایی عجیب کاهش وزن بپردازیم. رژیم هایی که حتی باور نمی کنید وجود داشته باشند. با بخش تناسب اندام و تغذیه و تازه ها مجله خبری چشمک همراه باشید.

شاید بپسندید: ۳۰ سالگی: اگر سن‌تان از ۳۰ عبور کرده، دور این ۷ غذا و خوراکی‌ را مطلقا خط بکشید!

رژیم های غذایی عجیب کاهش وزن

در ادامه به معرفی این رژیم ها خواهیم پرداخت. رژیم هایی که نه تنها سبب کاهش وزن نمی شدند، بلکه ممکن بود جان فرد را کاملاً به خطر بیندازد. با مجله خبری چشمک همراه باشید.

شاید بپسندید:  آرایش هانده ارچل: زیبایی و جذابیت خیره کننده هانده ارچل با ۴ راز آرایشی او!

رژیم یخ

این رژیم به افراد توصیه می کند که روزانه چهار فنجان (یک لیتر) یخ مصرف کنند. هیچ تغییر دیگری در رژیم غذایی یا سبک زندگی مورد نیاز نیست. برخی از متخصصان تغذیه فکر می کنند که افراد می توانند با این رژیم لاغر شوند زیرا آب بیشتری مصرف می کنند. تلاش بدن برای به تعادل رساندن میان سرمای یخ و دمای طبیعی بدن به کالری سوزی کمک می کند.

جدا از درست یا غلط بودن این رژیم غذایی، مطمئن هستیم که جویدن یخ می‌تواند برای دندان‌های شما مضر باشد. بعید است که این رژیم به کاهش چربی کمکی کند.

شاید بپسندید: مصرف برنج به روش چینی ها: چینی ها برنج رو چطوری میخورن که چاق نمیشن؟

رژیم غذایی توپ پنبه ای

از دیگر رژیم های غذایی عجیب کاهش وزن، رژیم غذایی توپ پنبه ای بود. این رژیم افراطی که توسط بسیاری از پزشکان خطرناک و مضر خوانده شده است. تاریخچه شکل گیری این رژیم غذایی در صنعت مدلینگ بوده است. افرادی که از این رژیم پیروی می کنند، گلوله های پنبه را در آب، سوپ و سایر مایعات فرو می برند. تصور می شد  که این کار به آنها کمک می کند تا غذای کمتری بخورند. به این ترتیب آنان با خوردن پنبه های زیاد کالری کمتری مصرف می کنند و لاغرتر می مانند. پزشکان بارها گفته‌اند که خوردن اقلام غیرخوراکی مانند گلوله‌های پنبه و دستمال کاغذی می‌تواند باعث مشکلات شدید و دائمی در روده شود.

شاید بپسندید: 10 مهترین فواید تخم مرغ آب پز که قطعاً سلامتی شما را تضمین می کند!؟

رژیم غذایی هوا

این رژیم از رژیم های غذایی عجیب کاهش وزن شاید از مسخره ترین های آن باشد. رژیم هوایی شامل درست کردن غذا، تصور غذا، کشیدن غذا، نقاشی غذا یا صحبت در مورد غذا است. اما هر کاری که انجام می دهید، غذا را نخواهید خورد. نام این رژیم کاملاً واضح است – شما چیزی جز هوا مصرف نمی کنید. افرادی که این کار را انجام می دهند، تقریباً مطمئن هستند که وزن آنها بر روی ترازو کاهش می یابد.

احتمالاً بپسندید: چرا بیشتر دزدان دریایی از چشم بند استفاده می کردند!| آیا همه دزدان دریایی یک چشم بودند!؟

رژیم های غذایی عجیب کاهش وزن

اما آنها همچنین احتمالاً با از سرگیری عادات غذایی منظم به جای چربی، عضله را از دست می دهند. به متابولیسم خود آسیب می رسانند و به سرعت وزن اضافه می کنند.

احتمالاً بپسندید: درمان تپش قلب با داروی گیاهی + دلایل تپش قلب

رژیم غذایی کودک

غذای کودک برای نوزادان ساخته شده است، اما برخی افراد معتقدند که برای بزرگسالان نیز فوایدی دارد. افراطی‌ترین نسخه‌های رژیم غذایی کودک از مردم می‌خواهد به جای هر وعده غذایی کامل، یک شیشه غذای کودک بخورند. نسخه‌های دیگر این رژیم چهارده شیشه غذای کودک در روز یا ده شیشه غذای کودک را در کنار یک وعده غذایی کامل بزرگسالان توصیه می‌کند.

احتمالاً بپسندید: اگر هر صبح ناشتا یک لیوان آبلیمو گرم بنوشید چه اتفاقی می افتد!؟ | فواید نوشیدن آبلیمو در ناشتا

رژیم دعا کردن

رژیم دعا در میان کسانی که از یک دین پیروی می کنند محبوب است. دعای مداوم هر روز صبح بخش اصلی این رژیم است. افرادی که از این رژیم پیروی می کنند از خدای خود برای خوردن غذای کمتر، کاهش چربی یا عضله سازی کمک می خواهند. نتایج معمولاً تنها زمانی دیده می‌شوند که دعا در کنار عادات غذایی سالم و سبک زندگی گنجانده شود.

احتمالاً بپسندید: 9 جالب ترین حقایق در مورد کوکاکولا که قبلا نمی دانستید!

منگنه گوش

برخی از مطالعات نشان داده اند که منگنه زدن نواحی خاصی از گوش می تواند به کاهش وزن کمک کند. با این حال، بسیاری از متخصصان پزشکی تفاوت بین این طب و طب سوزنی سنتی را زیر سوال برده اند. طب سوزنی سنتی توسط یک متخصص آموزش دیده می تواند به بدن کمک کند تا آرام شود و انرژی مثبت را به مناطق خاصی از بدن هدایت کند. به عنوان بخشی از یک سبک زندگی سالم و متعادل، می تواند باعث کاهش پایدار چربی و عضله سازی شود.

احتمالاً بپسندید: در خانه یک کرم دور چشم سه کاره بسازید: این کرم خانگی باعث رفع چین و چروک، خطوط ریز و حلقه های تیره چشم می شود!

رژیم خواب

از دیگر رژیم های غذایی عجیب کاهش وزن، رژیم خواب بود. بر اساس شیوه انجام این رژیم، موثرترین رژیم غذایی این است که فرد تقریباً 24 ساعت در روز بخوابد. دلیل این امر این است که خوابیدن فرد را از خوردن منع می کند. بسیاری از متخصصان پزشکی چنین رژیم های غذایی افراطی را محکوم کرده اند. اما خواب اضافی می تواند کمک زیادی به ارتقای سلامتی کند. در واقع، کیفیت خواب خوب با عمر طولانی تر، مغز و قلب سالم تر و سلامت کلی بهتر مرتبط است.

احتمالاً بپسندید: 5 شگفت انگیزترین حقایق جالب در مورد تابلو مونالیزا

رژیم غذایی دسر با صبحانه

در جامعه ای که اغلب به ما می گویند دسرها برای ما مضر است، این رژیم کاملاً عجیب به نظر می رسد. به عنوان بخشی از این رژیم غذایی، افراد تشویق می شوند که یک نوع دسر را همراه با صبحانه خود بخورند. این قرار است به کاهش میل به شکر در روز کمک کند. این می تواند یک کیک، یک کلوچه یا یک بستنی باشد. با این حال، خوردن غذاهای پر قند در اولین وعده غذایی در روز می تواند باعث افزایش سطح قند خون شود. همچنین می تواند اضطراب یا بدخلقی را در طول روز تشدید کند و بر سطح انرژی شما تأثیر بگذارد.

شاید بپسندید: فواید نوشیدن آب لیمو: ۲۴ معجزه نوشیدن آب لیمو با شکم خالی که نمی دانستید!

رژیم غذایی ویژن

رژیم ویژن در آغاز قرن بیست و یکم به وجود آمد. بر اساس این ایده غذاهایی که از طریق عدسی آبی دیده می شوند، برای چشم انسان جذابیت کمتری دارند. تصور می‌شود که استفاده از عینک با لنزهای آبی به جلوگیری از هوس غذا کمک می‌کند و غذا را به روشی کمتر جذاب می‌بینید.

شاید بپسندید: مسکن های طبیعی: کدام مسکن های طبیعی برای کدام دردها استفاده می شوند؟

رژیم های غذایی عجیب

چندین سال بعد، نسخه دیگری از رژیم غذایی ویژن ساخته شد. عینک‌های واقعیت مجازی باعث می‌شوند که کاربر اقلام غذایی را بزرگ‌تر از آنچه بود ببیند. این باعث شد آنها باور کنند که غذای بیشتری خورده اند.

احتمالاً بپسندید: ورزش مخصوص ژاپنی ها برای پیر نشدن و جلوگیری از میگیرن و آلزایمر!

رژیم سیگار

در دهه 1920، یک شرکت تولید سیگار شروع به تبلیغ اثرات بالقوه کاهش وزن با سیگار کرد. براساس تبلیغات این شرکت، نیکوتین موجود در سیگار می تواند اشتها را سرکوب کند و باعث شود فرد کالری کمتری بخورد.

پیشنهاد شده بود که مردم به جای خوردن یک وعده غذایی یک سیگار بکشند. اما تصور اینکه چگونه این رژیم تا به حال به عنوان یک رژیم غذایی مؤثر تبلیغ شده است، دشوار است. سیگار کشیدن به طور منظم خطر ابتلا به سرطان ریه و سایر انواع سرطان و بیماری را به همراه دارد. با وجود این خطرات، رژیم سیگار هنوز هم نوعی از سرکوب اشتها است که توسط افراد در صنعت مدلینگ استفاده می شود.

افراط و تفریط هایی که برخی افراد برای دستیابی به اهداف بدن خود می کنند، باورنکردنی است. در طول دهه ها، رژیم های غذایی عجیب توسط شرکت ها و افراد تبلیغ شده است. بسیاری از پزشکان اکیداً از پیروی از این رژیم‌ها که می‌توانند باعث آسیب قابل توجهی شوند، هشدار داده اند.

به نظر شما کدام رژیم از همه شوکه کننده تر بود؟ ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال و نظرات خود را مطرح کنید.

لینک های مفید:

در این لینک ها برخلاف مطلب فوق به صورت اصولی، رژیم ها و یا مواد غذایی مفید برای کاهش وزن معرفی شده اند. پیروی درست از رژیم غذایی مناسب می تواند به کاهش وزن دائم شما منجر شود.

6 بهترین راه برای حفظ کاهش وزن: مسئله ای که مهمتر از کاهش وزن است!

۱۶بهترین مواد خوراکی پر فیبر: از کاهش وزن تا درمان یبوست

خواص ترکیب زنجبیل، عسل و لیمو: از کاهش وزن تا افزایش قوای جنسی

طرز تهیه سمبوسه عدس، یک غذای خوشمزه و رژیمی برای کاهش وزن

خواص لیمو ترش: ۶ خاصیت بی نظیر لیمو برای سلامتی + کاهش وزن

ترکیب عسل و آب لیمو: کاهش وزن، پاکسازی کبد و شفافیت پوست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا