;
خانواده و زناشویی

ویژگی های زن مستقل: ۸ مهم ترین ویژگی زن مستقل و قوی

ویژگی های زن مستقل: هر زن مستقل و قوی دارای این ۸ ویژگی است که او را با بقیه زن ها متفاوت نشان می دهد. زیرا زن مستقل و قوی دارای اعتماد به نفس بالا و استقلال مالی است. او وابسته به هیچ مردی نیست و خودش به تنهایی از عهده زندگی اش برمی آید.

او به خاطر نیازهایش با مردی زندگی نمی کند بلکه به خاطر این که مردی را دوست دارد، در کنارش می ماند. زنان مستقل زنان قدرتمندی هستند که در زندگی مشترک باعث رشد بیشتر خود و همسرش می شود. در بخش خانواده و زناشویی چشمک به بررسی ویژگی های زن مستقل پرداخته شده است.

بیشتر بخوانید: با این دختران ازدواج نکنید: از دختری با این ۵ ویژگی دوری کنید

۱.اعتماد به نفس بالا دارد

این ویژگی اساس ۷ ویژگی بعدی است که در ادامه می آید. هر زن قوی و مستقل اعتماد به نفس بالایی دارد. او ترسو و وابسته به کسی نیست. وقتی می خواهد کاری را انجام دهد، دست و دلش نمی لرزد. منتظر کس دیگری نمی ماند و خودش همه کارها را پیش می برد. زیرا او به خودش و توانایی هایش اطمینان و باور دارد.

۲.از نظر مالی به کسی وابسته نیست

ویژگی های زن مستقل، این بدان معناست که زن مستقل نیازی ندارد که همسرش پول هزینه های او را بدهد. او منتظر همسرش نمی ماند و چشمش به جیب شوهرش دوخته نشده، زیرا خودش کار می کند و پول دارد. از این نظر در زندگی نقش مساوی در تمام جنبه های زندگی را دارد.

مرد نمی تواند او را نادیده بگیرد و یا برایش تصمیم بگیرد. زیرا او هیچ نیاز مالی به همسرش ندارد که بخواهد به خاطر نیازهایش با همسرش مصالحه کند و از حق و حقوقش در تصمیم های بزرگ زندگی بگذرد.

ویژگی های زن مستقل

۳.او به شما نیاز ندارد

می دانم که مردان دوست ندارند این موضوع را بشنوند. اما او به عنوان یک فرد کامل است و نیازی به شما إحساس نمی کند. بنابراین اگر می‌خواهید کسی به شما این حس را بدهد که نمی‌تواند بدون شما زندگی کند، قطعاً یک زن مستقل برای شما مناسب نیست.

اما زن مستقل کنار شما نمی ماند به دلیل این که به شما نیاز دارد بلکه او با شما زندگی می کند چون شما را دوست دارد و یار و شریک زندگی اش می داند.

بیشتر بخوانید: عادت های بد زنانه: ۸ کار زن که برای شوهر جذاب نیست

۴.به خودش احترام می گذارد

ویژگی های زن مستقل، زن مستقل می داند که مردم هرگز بیشتر از خودش به او احترام نمی گذارند. بنابراین او کسانی که او را همان طور که هست می پذیرد، احترام می گذارد. او به بدن، شخصیت و احساسات خود احترام می گذارد و دوست دارد.

بنابراین اگر به هر نحوی به این زنان بی احترامی کنید، در برابر آن ساکت نمی ماند. زیرا همان طور که قبلا اشاره کردیم، زن مستقل به شما نیازی ندارد.

۵.او نمی خواهد برای شما مادر یا مربی باشد

ویژگی های زن مستقل، اگر به دنبال زنی هستید که زندگی و شخصیت شما را تغییر دهد، تمام مشکلات دوران کودکی شما را حل کند، و احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشد، وقت آن است که به جای شریک زندگی، به دنبال یک درمانگر و روان پزشک باشید.

این زنان وقت ندارند شما را اصلاح کنند و نمی خواهند مادر شما باشند. البته، او در مواقعی که آسیب پذیر هستید یا به کمک نیاز دارید، در کنار شما خواهد بود و از شما حمایت می کند. اما او سعی نمی کند یک فرد کاملا متفاوت از شما خلق کند.

بیشتر بخوانید: خصوصیات همسر خوب: ۱۰ نشانه که همسر خوبی انتخاب کردی

۶.او می تواند نه بگوید

ویژگی های زن مستقل, گاهی نه گفتن برای زنان بسیار سخت است، زیرا به ما آموخته اند که در هر شرایطی درک و سازگاری داشته باشیم. ما فکر می کنیم باید همیشه اطرافیان مان را خوشحال کنیم. با این حال، زنان قوی توانایی نه گفتن را مهم می دانند.

آنها به احتمال زیاد آن را آگاهانه هر روز تمرین می کنند، در حالی که سعی می کنند آنچه را که جامعه از دوران کودکی به آنها آموخته است، را کنار بگذارد. بنابراین، اگر او نمی‌خواهد کاری را انجام دهد، یا با شما موافق نیست، برای این که شما احساس شادی و راحتی کنید، «بله» نمی‌گوید. انتظار داشته باشید که گاهی اوقات “نه” را به عنوان پاسخ بشنوید.

ویژگی های زن مستقل

۷.او برای چیزی که به آن اعتقاد دارد، می ایستد

ویژگی های زن مستقل، اگر شما با بی ادبی و بدهنی با او رفتار کنید، او در مورد آن ساکت نخواهد بود. اگر در بی عدالتی های اجتماعی که او به آنها اهمیت می دهد کمک کنید، احتمالا با شما مقابله خواهد کرد. اگر رفتار خود را نسبت به او و اعتقاداتش تغییر ندهید، او حتی شما را کنار خواهد گذاشت.

۸.او از دوستان و خانواده خود برای بودن با شما دست نمی کشد

ویژگی های زن مستقل, او اهمیت و ارزش افرادی را که بیش از شما در زندگی او بوده اند، می داند. او می داند که چقدر در رشد او نقش داشته اند. اگر از او بخواهید که رابطه خود را با دوستانش قطع کند یا کمتر از حد معمول آنها را ببیند، او این کار را نمی کند.

اگر او با شما باشد و به شما اجازه ورود به زندگی اش را بدهد، شما را به عنوان یک فرد ارزشمند دیگر می بیند که باید به زندگی خود بیافزاید. نه به عنوان فردی که بخواهد همیشه او را پرستش کند. به علاوه هرگز از او نخواهید که کم تر خانواده و دوستانش نزدیکش را ببیند. چون حتما به شما جواب رد خواهد داد.

بیشتر بخوانید: برای داشتن یک زندگی عاشقانه این ۱۰ افسانه را حذف کنید

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا