;
تفریح و سرگرمیحکایت

داستان ضرب المثل ریگ به کفش داشتن!

ضرب المثل ریگ به کفش داشتن درباره اشخاصی به کار می رود که در ظاهر بی عیب هستند اما در باطن غیر قابل اعتماد بوده و مکر و حیله ای در سر دارند. این افراد به هیچ عنوان آن چیزی که در ظاهر نشان می دهند، نیستند و عیب و نا خالصی در کار یا نیت شان وجود دارد که دیر یا زود برای اطرافیان آشکار می شود.

کسی که ریگی در کفش دارد، در واقع شخصی است که روزی کاملا به او اطمینان داشتیم اما در زمانی مناسب باطن بد خود را آشکار کرده و آن چنان برای مان خطر ساز می شود که برای مقابله با او باید تمام توان و انرژی خود را صرف کنیم.

شاید بپسندید: حکایت شنیدنی مردی که روزی بی زحمت می خواست!

داستان ضرب المثل ریگ به کفش داشتن

در زمان ها قدیم، از ساقه ی کفش برای پنهان کردن سلاح استفاده می شد، این سلاح ها برای دفاع از خود یا حمله به دشمن مورد استفاده قرار می گرفت.

شمشیر، سنگ یا ریگ از جمله سلاح هایی بود که در ساقه ی کفش پنهان می شد تا برای طرف مقابل سوء تفاهم ایجاد نکرده و موجب بد گمانی نشود اما در زمان مورد نیاز نیز می توانست به کمک فرد بیاید.

ضرب المثل ریگ به کفش داشتن

شاید بپسندید: تست شخصیت: چه ارتباطی میان سبک مویتان و شخصیت تان وجود دارد!؟

در گذشته های دور و در سرزمینی پهناور مرد دانا، شجاع و جنگ آوری به نام سنجر زندگی می کرد، او قبل از جنگ همیشه خوب فکر می کرد تا فریب دشمن را نخورده و پیروز میدان باشد.

روزی حاکم او را به قصر فرا خواند و به او گفت: قرار است در روز های آینده کاروانی به کشور وارد شود که هدایای گران بهایی را با خود حمل می کند، این هدایا به نشانه ی پایان جنگ از سوی کشور همسایه برای ما ارسال خواهد شد اما چون سال ها با این کشور در جنگ بوده ایم من به آن ها اعتماد ندارم و فکر می کنم شاید آوردن هدایا حیله باشد و نقشه ی شومی در سر داشته باشند، تو چاره ای بیندیش تا مشکلی پیش نیاید.

سنجر چند روزی تا رسیدن کاروان فرصت داشت پس خوب فکر کرد و تمام مسائل را سنجید سپس به سربازانش سپرد که کسی از کاروانیان را با شمشیر و نیزه و خنجر به قصر راه ندهند.

سرانجام روز موعود فرا رسید و کاروانیان وارد شهر شدند، طبق دستور سنجر، سربازان آن ها را بررسی کردند اما تازه واردان هیچ اسلحه ای همراه خود نداشتند پس کاروان پادشاه کشور همسایه، بدون هیچ مشکلی وارد قصر حاکم شد.

سنجر کمی دیرتر به قصر آمد و دید که فرستاده ی پادشاه کشور همسایه، پشت در اتاق حاکم منتظر ایستاده است تا نامه ی صلح و هدایا را به او تقدیم کند.

شاید بپسندید:چیستان: آن چیست که سه چشم و یک پا دارد!؟

نگاهی به فرستاده و افراد او کرد و رو به آن ها گفت: حاکم سرزمین ما منتظر ورود شما مهمانان عزیز است؛ اما من به عنوان رئیس تشریفات از شما می خواهم که چکمه های تان را قبل از ورود به اتاق حاکم در آورید.

با شنیدن این حرف، افراد تازه وارد سراسیمه شدند، با آشفتگی نگاهی به یک دیگر انداختند و رنگ صورت شان سرخ شد.

یکی از آن ها بهانه آورد و به سنجر گفت: ولی قربان! این لباس رسمی ماست. ما نمی توانیم بدون این لباس ها به حضور حاکم برسیم.

سنجر کوتاه نیامد و در پاسخ گفت: اما این قانون حاکم و قصر اوست، شما اکنون در قصر حاکم ما هستید و باید بدانید که کسی نمی تواند قانون این قصر را زیر پا بگذارد، حالا همگی شما چکمه های تان را در آورید.

افراد کاروان که دیدند اصرار شان بی فایده است و سنجر پی به نقشه ی آن ها برده،خم شدند و خنجر هایی که در چکمه ها پنهان کرده بودند را در آورده و با سنجر و نگهبانان درگیر شدند.

سنجر که از نقشه ی آن ها مطلع بود برای این لحظه آمادگی داشت پس شجاعانه با آن ها جنگید و شکست شان داد و سپس به ماموران قصر دستور داد تا دست و پای آن ها را بسته به زندان ببرند.

شاید بپسندید: اگه تو 5 ثانیه معادله رو با حرکت دادن یه چوب کبریت اصلاح کنی، نابغه ای!

ضرب المثل ریگ به کفش داشتن

 شاید بپسندید: چیستان: چه کلمه ای است که مردم به دنبالش هستند ولی از برعکسش دوری میکنند؟

حاکم به هوش و درایت سنجر آفرین گفت و برای سپاسگزاری از او هدایایی را تقدیمش کرد.

پس از آن ماجرا به افرادی که در ظاهر خطرناک نیستند ولی در فکر و ذهن خود برای طرف مقابل نقشه کشیده اند، می گویند: حتما ریگی به کفشش دارد.

احتمالاً بپسندید: باهوشا جواب بدن: مجموع عددی ماسک ها در معادله آخر چند می شود!؟

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: اگه هند رفتی و هوس زولبیا کردی بی خیال شو | میخوای بدونی چرا، این فیلم رو ببین!

 

 

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: چیستان: کدوم بچه‌ است که وقتی به مادرش می‌رسه ناپدید می‌شه!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: اگه تو یه نگاه جغدی که خودش رو استتار کرده پیدا کنی، چشات مثل عقاب تیزه!

 

 

لینک های مرتبط

حکایت شنیدنی ضرب المثل شریک دزد و رفیق قافله!

 احتمالاً بپسندید:  تا حالا دیده بودی کبریت چطور ساخته میشه، اگه نه این فیلمو ببین+ویدیو

شاید بپسندید: چیستان: آن چیست که یک لایش نمی رسد ولی دولایش می رسد!؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا