;
تفریح و سرگرمیحکایت

داستان شنیدنی شیر مغرور و موش!

داستان شنیدنی شیر مغرور و موش: در بیشتر حکایات و داستان های ادب فارسی تلاش شده است که عالی ترین توصیه ها در زمینه اخلاق و تربیت از زبان حیوانات نقل شود. در واقع راویان جکایات و داستان ها می دانستند که مردم در برابر نصیحت معمولاً واکنش منفی نشان می دهند. لذا با در نظر گرفت به در گفتن تا دیوار بشنود، تلاش می کردند، مردم را از دروغگویی، تکبر و خودستایی و … منع کنند. داستان شنیدنی شیر مغرور و موش به نکات جالبی اشاره کرده است. با مجله خبری چشمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید:حکایت شنیدنی ضرب المثل شریک دزد و رفیق قافله!

داستان شنیدنی شیر مغرور و موش

داستان شنیدنی شیر مغرور و موش: روزی روزگاری جنگلی سرسبز بود که حیوانات زیادی در آن زندگی می کردند. خرس، روباه، گرگ، فیل، میمون، شیر شاه جنگل و موش کوچک در این جنگل زندگی می کردند. از همه این حیوانات بدبخت ترین موش بود، چرا که او ضعیف ترین همه حیوانات به شمار می رفت. علاوه بر این، همه حیوانات دیگر دائماً او را تحقیر می کردند و می ترساندند. به او می گفتند: موش حیوان بسیار ترسویی است و  همیشه در مکان ها و گودال های تاریک پنهان می شود.

احتمالاً بپسندید: باهوشا بگن که این زن چند تا بچه دارد!؟

داستان شنیدنی شیر مغرور و موش!

یک روز  موش، نقشه ای به ذهنش رسید. او فکر می کرد که اگر از قوی ترین حیوانات این جنگل کمک بگیرم و با او متحد شوم، از شر همه حیوانات در امان خواهم بود.

با این افکار به غاری رفت که پادشاه جنگل یعنی شیر در آن زندگی می کرد.

شاید بپسندید:ریاضی ات خوب باشه در کمتر از 20 ثانیه، مجموع عددی اشیا را پیدا خواهی کرد!

ملاقات موش با شیر

موش با دیدن شیر به او کفت:

– پادشاه من، تو قوی ترین این جنگل، موفق ترینی. شما از هیچ کس نمی ترسید. هیچکس نمی تواند با قدرت تو  رقابت کنید. تو موفق ترین و با شکوه ترین پادشاهان هستی. پادشاه بزرگ من از ترسیدن خسته شده ام. همه حیوانات دیگر مرا می ترسانند و لذت می برند. اگر مرا تحت حمایت خود بگیرید و مراقب من باشید، لازم نیست از کسی بترسم. در ادامه موش افزود:

-من در کنار شما می ایستم و اگر برای شما اتفاقی افتاد به شما کمک می کنم.”

شیر ساکت بود و با دقت گوش می داد. وقتی موش حرفش را تمام کرد اخم کرد و با تمام توان غرش کرد.

-ای موش احمق! تو کی هستی که بگی چیکار کنم؟ می توانم تو را در یک لحظه؛ بخورم و … قورتت می دهم، زود از سر راه من برو.

چشمان موش از ترس گرد شد و فرار کرد. شیر با عصبانیت خانه اش را ترک کرد و به سمت جنگل رفت. وقتی وارد جنگل شد، در جایی گرفتار شد. او در تور تله گیر کرده است. هر چه تلاش کرد نتوانست از تور بیرون بیاید، زیرا تور بسیار محکم و ریز بافته شده بود. در همان لحظه شیر متوجه اشتباه خود شد و با خود گفت:

اگر از خود راضی نبودم و موش را با خودم می آوردم، اکنون مرا نجات می داد.

شاید بپسندید: آزمون ریاضی خفن: با حرکت دادن 2 چوب کبریت، بین دو معادله تعادل ایجاد کن!

داستان شنیدنی شیر مغرور و موش!

شاید بپسندید: داستان شتر را خواستند نعل کنند قورباغه هم پايش را بلند کرد!

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: یکی از پروانه ها را انتخاب کن تا بهت بگم بهترین ویژگی ات چیه!؟

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

احتمالاً بپسندید: اگه چشات مثل عقاب تیز باشه، تو یه نگاه گربه دختر گردشگر رو پیدا می کنی!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: اگه چشات تیز مثل عقابه، پلنگ استتار شده را تو 3 ثانیه پیدا کن!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید:تست شخصیت : منظره پاییزی مورد علاقه‌ات کدومه!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: اشتباه تصویر دو بچه بازیگوش چیست!؟ | فقط یک نابغه متوجه می شود!

 

 

 

 

 

دیگر داستانها:

 داستان ضرب المثل این شتری است که در خانه هر کس می خوابه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا