;
تفریح و سرگرمیحکایت

حکایت مرد دستفروش و الاغ حیله گری که فکر می کرد می تواند مرد دستفروش را خر کند!

حکایت مرد دستفروش و الاغ: هر داستانی که می خوانیم، یک پیام اخلاقی و آموزشی برای ما دارد. این پیام ها و توجه و عمل به آنها می تواند زندگی بهتری برای ما و اطرافیانم را تضمین کند. چرا که هیچگاه در این داستان ها شر و بدی پیروز نیست. آنچه که همواره موفق است نیکی و صداقت است. چشمک امروز نیز با شماست با یک داستان زیبای دیگر. حکایت مرد دستفروش و الاغ.

شاید بپسندید: حکایت شنیدنی و جالب دو همسایه و ترس از مرگ!| حتماً بخوانید!

حکایت مرد دستفروش و الاغ

روزی روزگاری در روستایی دور ، پیرمرد فروشنده دورگردی به همراه خانواده خود زندگی می کرد.  او از مال دنیا تنها یک الاغ داشت. وسایلی را که برای فروش در بازار می برد، بر روی الاغ بار می کرد و هر روز به بازار می رفت. آنها برای رسیدن به شهر، باید هر روز از رودخانه وسط جاده عبور می کردند تا به بازار برسند. مرد فروشنده برای الاغ خود ارزش زیادی قائل بود. بهترین یونجه ها و غذاهای دیگر را در اختیارش می گذاشت و همین موضوع سبب غرور الاغ شده بود. الاغ که کارش بارکشی بود، از این کار خسته شده و به دنبال فرار از کار بود.

احتمالاً بپسندید: یکی از این دو زن در خطره، اگه ذهن کارآگاهی داشته باشی سریع تشخیص میدی!

یک روز فروشنده، مقدار زیادی نمک از جایی سفارش گرفت. او باید نمک ها را به بازار می برد. طبق معمول با بار کردن آن بر پشت الاغ به بازار رفت. الاغ که کم کم به تن پروری و تنبلی عادت کرده بود، هنگام تلاش برای عبور از رودخانه، پایش لیز خورد و با بار خود به دورن رودخانه افتاد. همین اتفاق باعث شد تا تمام بار نمک او در آب حل شود. در حالی که پیرمرد از این وضعیت بسیار ناراحت بود، الاغ بسیار خوشحال شده بود. چون احساس سبکی می کرد.

فردای آن روز، پیرمرد فروشنده مقدار دیگری نمک تهیه کرد تا آن را به صاحبش تحویل دهد. لذا نمک را بر پشت الاغ بار کرد و راهی بازار شد. الاغ تنبل هنگام عبور از رودخانه باز هم پاهایش را کمی خم کرد. این کار باعث شد تا لیز بخورد و به همراه کیسه های نمک در آب بیفتد. الاغ تنبل از اینکه بارش سبک شده بسیار خوشحال بود.

شاید بپسندید: حکایت آن ناشنوا که به عیادت همسایه خود رفت | از مثنوی معنوی مولانا

دیگر داستانها: داستان ملا نصرالدین و غاز یک پا حکایت بهلول و مرد کفشدوز شیاد بار کج هیچ گاه به مقصد نمی رسد: داستان الاغ سخت کوش و بز حسود حکایت مرد حکیم و حاکم شهر حکایت مرد دستفروش و الاغ

شاید بپسندید: الان که داری عکس رو نگاه می کنی یه گربه داره دیدت میزنه، اگه تیزبین باشی می بینیش!

حکایت مرد دستفروش و الاغ: مرد حیله الاغ را فهمید

پیرمرد متوجه شد که الاغ عمداً خود را در آب انداخته است. برای همین تصمیم گرفت به الاغ درس عبرتی دهد. روز بعد پنبه های زیادی بر الاغ بار کرد. پنبه هنگام خیس شدن سنگین می شود. الاغ که این را نمی دانست وانمود کرد که آن روز هم پایش لیز خورده است. این بار با پنبه ها در آب افتاد. خواست بلند شود، اما بارش انگار سنگین تر شده بود. او مجبور شد با بار سنگین تری به سوی بازار حرکت کند.

این اتفاق باعث شد تا الاغ ادب شود و بعد از آن مثل یک الاغ زحمتکش به کارش ادامه دهد. هیچگاه سعی نکنید که از صداقت و خوبی افراد سو استفاده کنید. چرا که هم اعتماد را از میان می برید و هم اینکه در نهایت نیرنگ و فریب به خودتان باز خواهد گشت.

شاید بپسندید:حکایت فقیر پرخور و هیزم فروش از سری داستان های حکمت آمیز مثنوی معنوی

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: تو عکس چی دیدی تا بفهمی که آیا به عشق واقعی اعتقاد دارید یا خیر!؟

 

معمای تصویری چیست؟

معمای تصویری یک سرگرمی عالی برای کاربرانی است که وقت آزاد دارند و می‌خواهند از آن بهترین استفاده را ببرند. این چالش شامل یافتن یک شخص، حیوان، شی یا عدد در یک تصویر است. برخی محدودیت زمانی دارند و برخی نه. آنها همچنین به عنوان چالش ها، تست های تصویری، پازل های تصویری یا منطقی شناخته می شوند.

احتمالاً بپسندید: شاید کمی عجیب باشد، اما با انتخاب یکی از این گل ها متوجه میشی که برای موفقیت چی کم داری!؟

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

شاید بپسندید: باهوشا بگن: کدام بطری آب معدنی، اول پر می شود؟

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید: حکایت نه خانی آمده نه خانی رفته!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید: معمای شناسایی خون آشام در منزل: اگه باهوشی، بگو که خون آشام واقعی تصویر چه کسی است!؟

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

احتمالاً بپسندید: حکایت دو قورت و نیمش باقی مانده!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید:  چشات قویه، پس ببین کدوم سیب گازخورده با بقیه فرق داره!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: آزمون بینایی با پیدا کردن آهو: اگر فکر می‌کنی تیزبین‌ هستی،آهو را در تصویر پیدا کن!

دیگر داستانها:

کدوم منظره نظرت رو جلب کرد تا بگم چه چیزی مانع پیشرفت‌ات هست و تو رو عقب نگه میداره !؟

بار کج هیچ گاه به مقصد نمی رسد: داستان الاغ سخت کوش  و بز حسود

همین که تصویر رو دیدی چی چیزی رو درک کردی!؟| سریع بگو تا بگم دقیقاً چه جور آدمی هستی!؟

فنچ تصویر رو تو 5 ثانیه پیدا کنید! | فقط اونایی که ادعای تیزبینی دارند و فکر می‌کنند چشم عقابین، بیان!

کمک آزمون شناسایی چوب بر آماتور: کدامیک از این دو چوب بر، کارش رو خوب بلد نیست و آماتوره!؟

اگه فکر می کنی آخر باهوشایی، بگو که چه کسی قرص های پیرزن بیمار را برداشته!؟

اول نیم رخ دیدی یا نصف صورت تا بگم خلق و خوی شما چطور است!؟

 اگر نابغه و تیزبین باشی خیلی راحت 5 تا کتاب تصویر را پیدا می کنی!؟ خیلی ها موفق نمیشن!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 16 =

دکمه بازگشت به بالا