;
تفریح و سرگرمی

رفتی هند حواست باشه جشن تولدا کیک نخوری! | میخای بدونی چرا این ویدیو رو ببین!

تهیه کیک تولد در قنادی هندی: درست کردن کیک تولد به شیوه ای کاملا حرفه ای و بهداشتی…..

یعنی جدا از عدم رعایت بهداشت و فضای کثبف، اما خدائیش خیلی حرفه ای کیک تولد رو درست و تزئین می کنند. چقدر قشنگ هم بسته بندی می کنند!

این ویدیو هم جالبه: اگر فکر میکنی بسته‌بندی میتونه نشونه اصلی بودن کالا باشه، این فیلم رو از دست نده!

 

لینک دانلود

تاریخچه کیک تولد

به طور کلی رسم جشن گرفتن سالروز تولد، به مصریان باستان نسبت داده می‌شود. آنها بر اساس اعتقادات بت‌پرستیشان، معتقد بودند که وقته فراعنه تاج گذاری کنند، به خدایی می‌رسند. به همین خاطر روز تاج گذاری فراعنه را یک روز بسیار بزرگ می‌پنداشتند که خدایی جدید متولد می‌شده است. آنها این روز را جشن می‌گرفتند.
یونانیان باستان این رسم را از مصریان وام گرفتند و به درستی دریافتند که برای اینکه این جشن، معنادارتر باشد باید یک دسر خاص در آن سرو شود. به همین دلیل در این مجالس کیک‌هایی به شکل ماه می‌پختند تا نوعی ادای احترام به آرتمیس (خدایگان ماه) داشته باشند. یونانیان این کیک‌ها را با شمع تزیین می‌کردند تا مثل ماه بدرخشند.

تهیه کیک تولد در قنادی هندی

اما شکل‌گیری جشن‌های تولد به شکل امروزی از جشن‌های قرن 17 و 18 آلمان با نام کیندرفست (Kinderfeste) آغاز شد. بسیاری از منابع، عنوان کرده‌اند که اولین کیک تولد در آلمان پخته شده است. آلمان‌ها روز تولد کودکانشان را با یک کیک جشن می‌گرفته‌اند. کیک‌هایی که در ابتدا بسیار شبیه به نان بوده و رفته رفته، انواع شیرین‌تری از آن هم درست شده است.

شاید بپسندید: (ویدیو)تهیه بستنی جلو چشم مشتری با میوه‌های تازه، خیلی هم بهداشتی و خوشمزه!

تهیه کیک تولد در قنادی هندی

در قرن 17ام میلادی پخت کیک‌های تولد مخصوص این مراسم، شکل خاص‌تر و دقیق‌تری هم به خود گرفت. به صورتی که با جزئیاتی مثل انواع خامه رویه، در چند لایه و با انواع تزیینات مانند گل‌ها، پخته می‌شده است. البته در آن زمان‌ خرید اینگونه کیک‌ها آنقدرها هم فراگیر نبوده است. چرا که فقط طبقه ثروتمند و به اصطلاح با کلاس جامعه قدرت خرید اینگونه کیک‌های گران قیمت را داشته‌اند.

رفته رفته و در قرن 18 میلادی، همراه با انقلاب صنعتی و در دسترس قرار گرفتن وسایل و تجهزات آشپزی و شیرینی‌پزی، و مقرون به صرفه‌تر شدن آنها، قیمت این نوع کیک که مشابه کیک‌های تولد امروزی بودند هم کاهش یافت. در کنار آن تولید اینگونه کیک‌ها به شکل قابل ملاحظه‌ای بیشتر شد. به این ترتیب این کیک‌های تولد فراگیرتر شد و طبقات غیر ثروتمند نیز توان خرید آن را به دست آوردند.

و امروز با گذشت 2 تا 3 قرن، شاهد یک رسم جهانی و فراگیر هستیم که در جشن تولد، کیکی با سبک و سیاق گفته شده سرو می‌شود. کیکی که در ادبیات جهان هم با نام کیک تولد شناخته می‌شود.

شاید بپسندید: با حل معمای قتل مرد تصویر اثبات کن که لیاقت استخدام شدن در FBI داری!

دلیل گذاشتن شمع روی کیک تولد و فوت کردن آن

در مورد تاریخچه گذاشتن شمع روی کیک، دو احتمال وجود دارد. یکی ریشه در همان اعتقادات یونان باستان که در تاریخچه کیک تولد ذکر شد دارد و دیگری هم در فرهنگ قرار دادن شمع روی کیک تولد بچه‌ها در آلمان. در ادامه هر دو تاریخچه در مورد دلیل گذاشتن شمع روی کیک و فوت کردن آن شرح داده می‌شود.

برخی بر این اعتقاد هستند که سنت شمع‌ تولد از یونان باستان آغاز شده است. وقتی که مردم کیک‌های تزیین شده با شمع‌های روشن را به معبد آرتمیس خدای ماه می‌بردند، شمع‌های روشن باعث درخشش کیک همچون ماه می‌شدند. و این به یک سمبل برای آرتمیس تبدیل شده بود.
یونانیان اعتقاد داشتند که دود، دعای آنان را به آسمان‌ها می‌برد. بسیاری از مراجع احتمال می‌دهند که سنت آرزو کردن قبل از فوت کردن شمع روی کیک تولد، از همین اعتقاد یونانی‌ها شروع شده باشد.

دسته دیگری از محققان بر این باورند که سنت شمع روی کیک تولد از آلمان آغاز شده است. همانطور که گفته شد در آلمان تولد بچه‌ها طی جشنی با نام کیندرفست (Kinderfeste) گرامی داشته می‌شد. در صبح روز تولد هر کودک، او یک کیک به همراه تعدادی شمع روشن روی آن، دریافت می‌کرد. این تعداد برابر بود با سن کودک به اضافه یک. این شمع اضافی که «چراغ عمر» نامیده می‌شد نشانه امید به زندگی در یک سال دیگر از عمر بود. در برخی منابع هم عنوان شده که تعداد شمع‌ها فقط یکی بوده است و روشن بودن آن شمع نشانه روشنایی زندگی در یک سال پیش رو بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:باهوشا بگن: کدوم دانش آموز سر جلسه امتحان ادبیات، داره تقلب می کنه!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: حکایت الاغ سخت کوش و بز حسود؛ بار کج هیچ گاه به مقصد نمی رسد!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: یک شکل  دایره ای را انتخاب کن تا بگم خوش بینی یا بدبین!

مطالب سرگرمی دیگر

ماری که می خواست هزارپا بخوره، خودش طعمه هزارپا شد + فیلم

 ویدیو+ ببینید نهنگ قاتل چه جوری کمر فک دریایی رو خرد و خمیر می کنه!

 تا حالا دیده بودی کبریت چطور ساخته میشه، اگه نه این فیلمو ببین+ویدیو

تقلب درسی خفن در دانشگاهی در اسپانیا: عکسهایی جالب از خودکارهایی که برای تقلب استفاده می شد!

 یکی از این سه خانم فیس و افاده ای باردار نیست، کدومه!؟

 اگه آهوی تصویر رو تو یک نگاه پیدا کنی چشات مثل عقاب تیزه!

اگه تو یه نگاه موش رو تو تصویر شیر جنگل پیدا کنی، آخر نابغه هایی!

این ویدیو هم جالبه: عمراً اگه بلد بودی شلوار جین رو اینطوری تو چوب لباسی قرار بدی!+ویدیو

شاید بپسندید: چقدر پیگیر و خستگی ناپذیری!؟ یکی از این 3 کاملیا را انتخاب کن تا متوجه شوی!؟

نوشته های مشابه

50 دیدگاه

 1. خیلی کثیف بود ولی جداً خیلی قیافه کیکا خوشگله🥲😂
  مخصوصا وقتی از تنور درشون اورد 🥲😂

  1. مگه توایران بااین همه حقوق بگیر مامور بهداشت و مامور… بهتره؟
   ما ادعای تمیزی داریم ولی کجای ایران بعد از پخت و پز آشپزخانه ولوازم ودستگاه با آب گرم و مواد شوینده مخصوص شسته و ضدعفونی میشه.؟

 2. خدا می داند تو قنادیها خودمان چه خبر است.یک بار خودم شاهد بودم برای یک قنادی در خیابان سهروردی،تو صندوق عقب ماشین،آن هم در تابستان،کیک می آوردند.

    1. میگه میخوای شاهنامه فروسی بنویسی که میخوای رو میخواهید بنویسی کاملا مشخصه تازه رفتی کلاس سوم 😂😂😂

     1. هند!!!؟ یعنی تو ایران تمیزه ؟؟
      این اعراب وحشی همه کتاب های تاریخی مارو اتیش زدن تو حمله ای که انجام دادن ایران قدمتش از یونان هم بیشتر معلوم نیست همین شمع روی کیک هم از ایران باستان سر چشمه بگیره ولی کتاب نمونده که متوجه بشیم

 3. هندی‌ها اصل ابولا و کرونا هستند که دو چیز مرگ و میر آنها را به عقب می اندازد .یکی آفتاب سوزاننده که ویتامین کای آنها را تأمین میکند و دوم خوردن بیش از حد فلفل تند….

 4. حالا انگار تو ایران خیلی بهتره
  ی سر ب کارگاه های شیرینی پزی بزن
  همه چیز برات روشن میشه
  خوبه ی سوژه پیدا کردین

 5. والا هر چی از هند نشون دادن این یکی از اون یکی دیگه بدتر بود کلا رفتن به هند رو بیخیال بشیم چون از گرسنگی مردیم بیاین همون جزایر قناری بریم و اروپا رضایت بدین بی خیال هند بشیم جون من

 6. اینجا بدتره من ۱ روز تو شیرینی پزی کار کردم دستشویی میرفتی شیر آب برای دست شستن نداشت بالا شهر هم بود

  1. حالا هندو بیخیال
   چرا راه دور همین کشور خودمون
   علاوه بر کثیف بودنشون
   هرچی دوس دارن میزنن
   به من کیک بنفش ابی با ماکارون سبز دادن

 7. انقد چرت نگین. شما میری هند چون پول ندارین از همین جاها کیک میگیری آدم بدبخت نباید بره همچین کشورایی چون پول نداره از جاهای گرون بخره. قنادی‌های هند کیک‌هاش اکثرا روکش طلا هست بنده خودم چندبار رفتم هندوستان. اما ادمایی که ندارن همین ایران کیک‌های خیلی تمیز هست بخورن نوش جان

 8. سلام من خودم کیک پزیکار کردم ایران خیلی کثیف تره فقط اینجا فر دارن اونجا تنور سنتی هست پس تو کیکای ایرانم دنبال تمیزی نباشید

 9. نصف این خود تحقیرهایی که کامنت گذاشتن تا حالا یه بار پاشون رو توی یه کشور درست و حسابی نذاشتن ببینن اونجا چه خبره! وقتی خبر گلچین شده به خوردشون داده میشه معلومه که بدترین جای دنیا ایرانه

 10. هند رتبه دوم ایدز رو داره .ملت کثیفی داره .تو رودخونه لباس میشورن همونجا دستشویی میکنن همونجا آب میخورن.زادو ولدشونم مثل سلوله

 11. از کجامعلوم اصلا بره هند باشه تازه این خوبه ی نگاه به قنادی های خودمونن بزنن اون وقت می فهمم کدوم بدتره

 12. ظاهرش خیلی خوشگله ولی اونجا که اول فیلم سفیده رو از زرده جدا میکنه با همون دست حالم بهم خورد اییی ایشَه

 13. تو ایران بعضی مغازه ها هستن واقعا تمیز هست بعضی هاتون هم شاید زیاد تمیز نباشن ولی دیگه اینطوری نیستن!

  1. والا اگه چند تا فیلم از شرکت هایی که اسم میبرم بزاری میبینی این خیلی بهداشتی تره
   شرکت تخم مرغ تلاونگ
   شرکت رب گوجه فرنگی خوشبخت
   خط تولید سس ماینز و انواع فرآورده هاش مخصوص هزار جزیره
   آب لیمو یا همون آب کاه
   این ها شرکت بهداشتی ان باکلی کارشناس پولکی بهداشت
   بیشتر نانواها بجای مخمر از جوهر قند استفاده میکنن

 14. بادرود وعرض ادب دوستان حقیقتش من یک ایده ای که اگر کارشناسان پیگیری کن وبه اجرا بشینه نام کشور عزیزمان دردنیا به صدا درمیاد
  حقیقتش این ایده من در زمینه مقاومت ساختمان دربرابر زلزله ۵وخوردی هرگز تخریب نشه یک انقلابی در زمینه زلزله شناسی به پا میشه من قول صددرصد میدم که دیگه ساختمان ها وبرج ها هرگز تخریب نمیشین وخراب نمیشین وبه ساکنین که در برج ها ساکن هستن هیچ آسیبی نرسه من هشت سال در این زمینه تحقیق وپژوهیش کردم ازشما دوستان یک خواهشی داشتم اگر کارشناسی میشناسین یا مطالب من درمیخوانه من قول صددرصد میدم حرف من روی هوا نیست بامدرک حرف میزنم میخواهم که ثبت قانونی بشه تا کسی ازروی اون برای خودش به ثبت نرسانه ازشما دوستان میخواهم کمک کنی تا به اجرا برسه حقیقتش میخواهم این ایده بفروش ام تا باپولش بتونم برای دختر کوچلوام یک کلیه فراهم کنم این شماره موبایل من هستش 09353772171 هستش اگر مهندسین ساخت وساز میخواهم ازاین ایده اطلاعات لطفا تماس بگیر ویا کارشناسان زلزله شناسایی میخواهن بیشتر بدون لطفا تماس بگیرین ممنون میشم

 15. من چند روزی تو یک کارگاه قنادی کار کردم نزدیک سال نو و از شیرینی های ریز میپختیم و خیلی از قنادی ها بهشون سفارش میدادن خلاصه کارگاه دقیقا همینطور بود حتی وقتی خمیر درحال هم خوردن بود گاهی مقداری روی زمینی که سوسک بود و ما با کفشمون میکشتیم می‌ریخت و می دیدم صاحب کارگاه برمی‌داره دوباره توی مخلوط خمیر میریزه و قاطی بقیه میشه . جعبه ها روی میز خیلی کثیف و زمین منگنه میشدن .یکیارم دیدم خمیر روی زمینو که برداشت داخل بقیه خمیرا بندازه یک کرم درشت توش رفته بود خیلی بیخیال درش آورد و خمیر و با بقیه قاطی کرد من فقط تونستم بگم خوب شد درشت بود و دیدی وگرنه با همون کرم داخل بقیه خمیرا مینداختی .سینی ها رو هم که می‌بینید روی زمین میزارن و ته همش کثیفه‌ بعد طبقه طبقه روی هم میزارن. خلاصه فکر کنم رویهم ۴روز تونستم دوام بیارم و اومدم بیرون .البته نانوایی های ما هم همینطور فقط هندی ها کثیف نیستن ایرانی ها بدترن

 16. اونایی که منفی میدن. حداقل تو کشور خودمون لباس مناسب وکلاه ودستکش میزارن، نه مثل اینجا با یه من مو وپشم زیر بغلو وکثافت، حالیت شد

 17. همه جا خوبه جز ایران هخ فقط ایران بده نمدونم چ ایرانی هم دست بی نمکی داره هم بدخواه زیاد داره هرچ ک باشه وطنمونه هزاران بار ایراد از ایران بگیرن عیب نداره ولی خدا نکنه کشور غربی باشه همه اوکین موندیم از خودیا داریم ضربه مخوریم یا از غریبه هاا

 18. اقا اوکی قبول دارم هند دیگه پر چرکه ول یارو هم کنید میخوای رو میخای نوشته ایران دیگه اونقدرم کثیف نیس شیرینی پزی هاش حدقلا وگرنه چیزای دیگش کثیفه ولی شیرینی پزی ها دیگه بالا شهر بهداشتین دیگ شورش در نیارین همه شیرینی پزی های ایران کثیفه

 19. ب نظرم کشور خودمون خیلی قنادیاش بدترن فقط اینا فیلمشو میزارن ماها مخفیانه کار می‌کنیم

 20. چراا مدام به هندگیر دادی
  تازشم من عاشق هندم و این جور غذا درست کردن در هند عادیه و خوب اونا دوست دارن دلیلل نمیشه شما هی بیاای بد بگی دوست داری خارجی ها هی بیان بگن. ما چندشیم چون کله پاچه میخوریم؟؟! پس به سنت قدیمیه یک کشور توهین نکن لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − ده =

دکمه بازگشت به بالا