;
تفریح و سرگرمی

یه کوه رو انتخاب کن تا از نقاط قوت‌ات باخبر شی!؟|نقاط قوتی که دونستنش سبب پیشرفت تو زندگی میشه!

تست شخصیت براساس انتخاب کوه: شاید برای شما هم زیاد پیش آمده باشد که حرف هایی زده باشید، اما واقعا قصد انجام را نداشته اید. در این مسئله نکته مهمی نهفته است. روانشناسان معتقدند که تفکر و تصور حرف هایی که زده اید احتمالا در ضمیر ناخودآگاه شما موجود است. براساس همین موضوع است که روان شناسان تلاش می کنند افراد را براساس رفتارها و گفتارهایشان بشناسند و واقعیت اینجاست که این شناخت تا اندازه زیادی می تواند درست باشد.

روانشناسان از تست های شخصیت شناسی تصویری زیادی برای شناخت انسان استفاده می کنند. یکی از این تست ها، تست شخصیت براساس انتخاب کوه است. با بخش سرگرمی چشمک و تست شخصیت براساس انتخاب کوه همراه باشید.

شاید بپسندید: کدامیک از افراد تصویر به تازگی گروگان گرفته شده است!؟ فقط باهوشا میتونن جواب درست بدن!

تست شخصیت براساس انتخاب کوه

تست های شخصیت شناسی تصویری، معماها، سوالات هوش و … به یکی از محبوب ترین سرگرمی های اینترنت تبدیل شده اند. این تست ها در کنار جنبه سرگرمی آن به ما کمک می‌کنند تا بیشتر درباره خودمان کشف کنیم. به همین دلیل است که ما هر روز در بخش تفریح و سرگرمی برای شما تست های شخصیتی جدید تهیه می کنیم.

انجام این تست ها نیز بسیار آسان است، فقط باید یک کوه را انتخاب کنید و بسته به پاسخ خود خواهید فهمید که ناخودآگاه شما چه چیزی را پنهان می کند و البته اینکه بزرگترین نقطه قوت شما چیست. شما با فهمیدن نقاط قوت خود خواهید توانست در زندگی بهتر عمل کنید و در همه ابعاد زندگی خود موفق تر باشید. در تست شخصیت براساس انتخاب کوه، تصویر مورد علاقه خود را انتخاب کنید، عدد را به خاطر بسپارید. سپس به خواندن ادامه مطلب ادامه دهید تا تفسیر انتخاب خود را بفهمید.

شاید بپسندید: چشات قویه، پس ببین کدوم سیب گازخورده با بقیه فرق داره!؟

تست شخصیت براساس انتخاب کوه

احتمالاً بپسندید: اگه بتونی جوجه های کرکی جغد شاخدار را تو تصویر تشخیص بدی، واقعاً چشای تیزی داری!

.

.

.

.

واقعا خودت رو میشناسی؛ ذهن تحلیلی داری یا خلاق!؟| کافیه بگی تو نگاه اول چی دیدی!؟

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: حکایت فرزند باسواد چوپان که وقتی باسواد شد، کارش چندین برابر شد!

تفاسیر تست شخصیت براساس انتخاب کوه

پس از اینکه منظره کوهی نظر شما را به خود جلب کرد، می توانید به تفاسیر مراجعه کنید. هر کدام از این تفسیرها می تواند به شما کمک کند خود یا اطرافیان خود را بهتر مورد شناسایی قرار دهید.

شاید بپسندید: اگه خیلی تیز و زرنگ باشی باید تو یه نگاه همسر این آقای خوش تیپ رو بین این سه تا زن پیدا کنی!

.

.

.

.

شاید بپسندید: کدوم یکی از افراد کافه یه قاتله!؟ | اگه پیداش کنی واقعا هوش پلیسی بالا داری!

انتخاب کوه شماره 1

انتخاب کوه شماره 1

در صورت انتخاب این کوه در تست شخصیت براساس انتخاب کوه: شکی نیست که شما فردی مستقل هستید، زیرا به دنبال ایجاد مسیر شخصی خود در زندگی هستید. به لطف خوش بینی و تلاش ذاتی، خود می توانید امکانات مناسبی را برای دستیابی به هدف خود بدست آورید. داشتن فضای شخصی از چیزهایی است که بیشتر به آن اهمیت می دهید. پس طبیعی است که فردی صلح جو باشید و از از درگیری با دیگران اجتناب کنید.

برای تصمیم گیری های مهم، زمان لازم را صرف می کنید. به این ترتیب یکی از فضایل و نقاط قوت شما داشتن صبر است. صبر داشتن به شما آرامش درونی می دهد و شما را به دیگران نزدیک می کند.

شاید بپسندید:ضریب هوشی خود را با حرکت دادن 1 چوب کبریت و منطقی کردن معادله آزمایش کنید!

انتخاب کوه شماره 2

انتخاب کوه شماره 2

اگر این کوه را در تست شخصیت براساس انتخاب کوه انتخاب می کردید: شما فردی بسیار آرام هستید. ترجیح می دهید همواره زندگی توأم از آرامش و دور از تنش را انتخاب کنید. فردی عملگرا هستید و فقط از زمان لازم استفاده می کنید. شما می دانید که چگونه در شرایط دشوار یک راه ایده آل را انتخاب کنید. شما می توانید به آسانی آرامش را به زندگی منتقل کنید.

شاید بپسندید: بگو کدوم فصل متولد شدی تا بهت بگم وجه غالب شخصیتی ات دقیقاً چیه!

انتخاب کوه شماره 3

انتخاب کوه شماره 3

در صورت انتخاب این کوه در تست شخصیت براساس انتخاب کوه: شما برون گرا هستید و به همین دلیل است که اطرافتان را افراد زیادی احاطه کرده است. حس شوخ طبعی و مهربانی شما قابل توجه است. زندگی در زمان حال ویژگی مثبت شماست و دغدغه آینده را چندان ندارید.کنجکاوی، تمایل به ادامه یادگیری و کسب تجربیات شما هیچگاه متوقف نمی شود.

انتخاب کوه شماره 4

تست شخصیت براساس انتخاب کوه

اگر این کوه را در تست شخصیت براساس انتخاب کوه انتخاب می کردید: زندگی شما پر از ماجراها و چالش ها است. زندگی شما پر از احساساتی است که به شما انرژی می دهد. شما از زندگی بهترین استفاده را می کنید و روز به روز زندگی را زندگی می کنید. شما دوست ندارید از قوانین عرفی دست و پاگیر پیروی کنید، زیرا از آزادی و همچنین خودانگیختگی خود قدردانی می کنید، بنابراین برنامه ریزی های شما طبق برنامه نیست.

شاید بپسندید: بگو کدوم فصل متولد شدی تا بهت بگم وجه غالب شخصیتی ات دقیقاً چیه!

انتخاب کوه شماره 5

تست شخصیت براساس انتخاب کوه

در صورت انتخاب این کوه در تست شخصیت براساس انتخاب کوه: شما با کمک افکار عمیق خود به آرامش دست می یابید. همین مسئله باعث شده که به بهترین شکل ممکن زندگی کنید. زندگی کردن شما سبب قدردانی شما از خودتان می شود. بنابراین از قرار گرفتن در مکان های شلوغ یا پر سر و صدا اجتناب می کنید. بنابراین تنهایی یک نکته مثبت بزرگ برای شما است، به لطف این مسئله می توانید تصمیمات خوبی در مورد آینده خود بگیرید. اگرچه از تنهایی لذت می برید، اما به عزیزان خود نیز اهمیت می دهید، زیرا آنها به شما شادی زیادی می بخشند و اولویت شما هستند.

انتخاب کوه شماره 6

تست شخصیت براساس انتخاب کوه

اگر این کوه را در تست شخصیت براساس انتخاب کوه انتخاب می کردید: ویژگی بزرگ شما شجاعت است. از انتخاب مسیرهایی که افراد کمی انتخاب کرده اند هراسی ندارید، زیرا از این طریق در زندگی خود معنا پیدا می کنید. شما ترجیح بیشتری به تنهایی دارید و زندگی را به شیوه ای غیر متعارف می بینید که در سبک زندگی شما منعکس می شود. خلاق و مبتکر هستید.

امیدوارم از تست شخصیت براساس انتخاب کوه امروز استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

بازی های فکری و ورزش مغز

ورزش و ورزش منظم که نقش مهمی در کنترل بیماری هایی مانند قلبی عروقی، دیابت و فشار خون دارد، تأثیرات مثبتی بر مغز نیز دارد. ورزش با افزایش ترشح هورمون اندورفین که به هورمون شادی معروف است، عملکرد سازنده تری در روابط انسانی ایجاد می کند و در عین حال زمینه را برای بالا بردن آستانه شادی فراهم می کند. ورزش منظم باید بخشی از زندگی باشد تا از بیماری های تخریب کننده عصبی مانند زوال عقل، آلزایمر و پارکینسون جلوگیری شود. نباید فراموش کرد که یک فعالیت ذهنی با مهارت کامل، اساس یک فعالیت ورزشی است که به درستی انجام شده است.

شاید بپسندید: اگه خدای ریاضیاتی با توجه به سه معادله اول گربه، نوزاد و پستانک، معادله چهارم را حل کن!

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید برایتان جالب باشد: آزمون شناسایی نوزاد واقعی از عروسک: فقط یه تیزبین نابغه میتونه تو یه نگاه عروسک را بین نوزادا شناسایی کنه!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

احتمالاً بپسندید: آزمون شناسایی تازه به دوران رسیده: کدومیکی از این دو تا زن، تازه به دوران رسیده است؟

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

برایتان جالب خواهد بود: اگه نابغه ریاضی هستی این معادله را با یک حرکت درستش کن!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: کفش پاشنه بلند می‌پوشی یا کوتاه یا….!؟ می دونستی نوع پاشنه کفش‌، شخصیت‌ات رو لو میده!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: چه قدر منعطف و صبور هستی!؟یکی از منظره های غروب را انتخاب تا متوجه شوید!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: آیا می تونی 2 چوب کبریت را به نحوی حرکت بدی که معادله صحیح باشد؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

احتمالاً بپسندید: معادله را با جابه جایی یک چوب کبریت درست کنید!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: اگه هوش کارآگاهی بالا داشته باشی در یک نگاه می تونی دزد را شناسایی کنی!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: معمای شناخت والدین احمق: کدام یک از این پدر یا مادر، احمق تر و بی مسئولیت تر از دیگری است!؟

شاید برایتان جالب باشد

اگه چشات مثل شاهینه، 3 تفاوت گربه بامزه سمت چپ و راست رو تو 5 ثانیه پیدا کن!

شناخت بیگانه در مترو: اگه دقت‌ات بالا باشه تو یه نگاه، بیگانه واگن مترو رو شناسایی می کنی!

آزمون بینایی پلنگ استتار شده: فقط یه تیزبین نابغه میتونه تو یه نگاه پلنگ برفی استتار شده را پیدا کنه!

معمای شناسایی گارسون واقعی: یه تیزبین واقعی تو یه نگاه، گارسون واقعی را شناسایی می کنه!

شاید کمی عجیب باشد، اما با انتخاب یکی از این گل ها متوجه میشی که برای موفقیت چی کم داری!؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهار =

دکمه بازگشت به بالا