;
تفریح و سرگرمی

اگر فکر می کنی خیلی باهوشی، 1 دونه چوب کبریت را حرکت بده و یک مربع بساز!

بازی چوب کبریت و ساخت مربع: آیا آنقدر مهارت و نبوغ ریاضی دارید که بتوانید فقط با حرکت دادن یکی از این کبریت ها یک مربع بسازید؟ جرات کنید چالش را قبول کنید و IQ خود را ثابت کنید! امروز، ما با چالش دشوار تشکیل یک مربع که فقط با حرکت دادن یک چوب کبریت باید ایجاد شود با شما همراه هستیم.  شاید غیرممکن به نظر برسد، اما با کمی نبوغ و تفکر منطقی کاملاً ممکن است. با مجله خبری چشمک و بازی چوب کبریت و ساخت مربع همراه باشید.

تست های منطق و تفکر پازل های محبوبی هستند که مهارت های حل مسئله ما را به چالش می کشند. این پازل ها می توانند از بازی های ساده با کلمات تا معادلات پیچیده ریاضی متغیر باشند.آنها از ما می خواهند که خارج از چارچوب فکر کنیم و راه حل های متعدد را قبل از رسیدن به بهترین پاسخ ارزیابی کنیم. پازل امروز یک نمونه عالی از این نوع تمرینات ذهنی است. وظیفه شما این است که با حرکت دادن یک چوب کبریت، یک مربع ایجاد کنید. زمان شما محدود است. 5 ثانیه وقت دارید!

شاید بپسندید: اگه 3 تا تفاوت رو بین تصویر بز بامزه چپ و راست پیدا کنی، آخر تیزبینایی!

بازی چوب کبریت و ساخت مربع

تشکیل یک مربع از 4 چوب کبریت که به صورت علامت جمع چیده شده اند یک چالش فوق العاده دشوار است. شما باید بتوانید تنها یک چوب را در کمتر از 5 ثانیه حرکت دهید تا کار را کامل کنید.این نیاز به مقدار زیادی استراتژی و تفکر سریع دارد.

مهم است که در حین انجام این چالش سریع فکر کنید و قاطعانه عمل کنید، زیرا می تواند دلهره آور باشد و به تمرکز زیادی نیاز دارد. توانایی تشکیل مربع با یک چوب کبریت نیاز به سطح پیشرفته ای از تفکر منطقی دارد. مهم است که مغز خود را برای تفکر منطقی و انتقادی آموزش دهید زیرا به شما امکان می دهد مشکلات را حل کنید، تصمیم بگیرید و نتیجه بگیرید.

تفکر منطقی به ما کمک می کند تا اطلاعات را تجزیه و تحلیل و تفسیر کنیم، روابط علت و معلولی را درک کنیم، مفاهیم جدید را یاد بگیریم و راه حل هایی برای مسائل پیچیده کشف کنیم.

شاید بپسندید: پازل فکری ریاضی با چوب کبریت: با حرکت دادن دو چوب کبریت، یک معادله صحیح درست کنید!

بازی چوب کبریت و ساخت مربع

شاید بپسندید:معمای شناسایی اشتباه تصویر اداره: اگه نبوغ کارآگاهی داری، اشتباهات این اداره و کارمنداش را پیدا کن!

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: یه اشتباه کوچیک تو مزرعه این دختر و پسر خوشکل هست، اون چیه!؟

.

.

.

.

احتمالاً بپسندید: کدوم ویژگی ات تو رو متفاوت کرده، اگه خبر نداری کافیه بگی تو تصویر اول چی نظرت رو جلب کرد!؟

پاسخ بازی چوب کبریت و ساخت مربع

بازی های فکری ریاضی راهی عالی برای تمرین ذهن و تیز نگه داشتن آن است. آنها مهارت های حل مسئله را تحریک می کنند و تفکر انتقادی را تشویق می کنند.چه به دنبال یک چالش اضافی باشیم و چه فقط می خواهیم سرگرم شویم، بازی های فکری ریاضی راهی عالی برای تحریک ذهن ما هستند. بیایید راه حل چالش روز را بررسی کنیم و ببینیم که تا کجا می توانیم مهارت های حل مسئله خود را پیش ببریم!

شاید بپسندید:ذهن تحلیلی داری یا خلاق!؟ اگه تا به حال نمیدونی، کافیه یکی از مهره های شطرنج رو انتخاب کنی!

.

.

.

.

برایتان جالب خواهد بود: دو تا چوب کبریت را جابجا کن تا یک معادله درست بدست آوری!| اگه تو 6 ثانیه این کارو کنی نابغه ریاضیاتی!

 

 

 

 

احتمالاً بپسندید: کدومیکی از این خانما، همسر واقعی ریچارد است!؟

پاسخ بازی چوب کبریت و ساخت مربع:  ما به شما یک بازی فکری دادیم و منتظر بودید تا پاسخ را بدانید. راه حل در تصویر است. به سادگی کبریت را از بالا حرکت دهید تا یک مربع از پایه های هر چوب کبریت ایجاد کنید. مربع در مرکز قرار دارد.

شاید بپسندید: تست شخصیت: اگر یک جعبه 10 تایی و 4 تا تخم مرغ داشته باشی، چه جوری اونا را داخل جعبه میذازی!؟

بازی کبریت و ساخت مربع

شاید بپسندید:آزمون شناسایی عدد 626: اگه تیزبین باشی سریعاً عدد 626 رو میون اعداد پیدا می کنی!

امیدواریم از بازی چوب کبریت و ساخت مربع استفاده کرده باشید. می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مطالعه کنید.آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. چشمک را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: باهوشا بگن:علت مسمومیت مرد با آبمیوه و زنده ماندن زن چه بوده، در حالی که هر دو آبمیوه خوردند!؟

 

 

 

 

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

اجتمالاً بپسندید: باهوشا بگن: کدومیکی از این چهار زن واقعا باردار هست!؟

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید: کدوم یکی از این خانمای خشن همسر این آقای مظلومه!؟ | فقط باهوشا متوجه میشن!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل ماستمالی کردن!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید:نقطه ضعف و قوت‌ات چیه،به خصوص اگه با انتقاد روبرو بشی!|یکی از لکه های جوهر رو انتخاب کن تا بفهمی!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: قابل توجه باهوشا: فقط یه نابغه تیزبین میتونه تو یه نگاه اشتباه تصویر آرایشگاه را پیدا کنند!؟

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

احتمالاً بپسندید: حکایت چه کشکی چه پشمی؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: محافظه کاری یا منتقد، کافیه بگی همین که به تصویر نگاه کردی چی دیدی!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: تست شخصیت وابسته به فهم: وقتی یه اتفاق غیرقابل توضیح برات میوفته، چیکار می کنی!؟

شاید برایتان جالب باشد

اگه باهوشی سریع بگو که آیا کودک بیمار، فرزند زن است یا اینکه زن تصویر فرزندی ندارد!؟

حکایت یکی از گرسنگی مرد آن وقت دو تا دو تا نان بالای سرش می گذاشتند

با انجام این تست شخصیت میتونی علت کارهایی که انجام میدی و دست خودت نیس را بفهمی!

معمای آشنایی با فرد دروغگو: آیا مرد تصویر واقعا یک دیوانه زنجیری است!؟

آزمون شناسایی نامزد مرد: نابغه ای اگر تو 3 ثانیه، نامزد مرد تصویر رو شناسایی کنی!

نوشته های مشابه

11 دیدگاه

  1. بااین کار که دو حرکت‌ زده شده پایین وبالایی رو حرکت داده اید اگر یکی را حرکت بدهیم هم مربع نمیشود یک مستطیل کوچک میشود ولی درکل معمایی انحرافی بود

  2. کبریتی که بالا قرار دارد به اندازه گوشی عرض دو‌کبریت بالا جابجا کنید وسط تشکل مربع میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا