;
تفریح و سرگرمی

آزمون خطای دید: آیا دو خط مشکی در این شکل یک اندازه هستند؟

آزمون خطای دید با خطوط: تصاویر معمایی یا توهمات نوری همیشه چیزی بیشتر از آنچه ما با چشم می بینیم، هستند. درک آنها می تواند آسان یا سخت باشد، اما همیشه یک سورپرایز برای ما دارد و آن جنبه سرگرم کننده آنهاست. آن هم به این دلیل است که توهم نوری ذهن ما را بیشتر از چشمان ما آزمایش می کند.

خطای دید، یک توهم بصری است که توسط سیستم بینایی ایجاد می‌شود. این خطاهای دید اشکال زیادی دارند. طبقه بندی آنها دشوار است زیرا علت اصلی اغلب مشخص نیست، اما طبقه بندی پیشنهاد شده توسط ریچارد گرگوری می تواند مفید باشد. بر این اساس، سه طبقه بندی اصلی برای خطای دید وجود دارد: توهمات جسمانی، فیزیولوژیکی و شناختی و در هر کدام چهار قسمت دارد: ابهامات، تحریفات، پارادوکس‌ها و داستان‌ها. در آزمون خطای دید با خطوط با چشمک همراه باشید. به نظر شما آیا دو خط مشکی در این شکل یک اندازه هستند؟

بیشتر بخوانید: تیز و زبل باشی تو 5 ثانیه عدد 89 رو پیدا می کنی!

آزمون خطای دید با خطوط

آیا دو خط مشکی در این شکل یک اندازه هستند؟ ذهن ما ابزار شگفت انگیزی است. آنها می توانند چیزهای بسیار متفاوتی را ببینند و درک کنند. علاوه بر این، آیا می‌دانستید که هر فردی سطح ادراک منحصر به فرد خود را دارد؟ به همین دلیل است که برخی از ما در دیدن واقعیت های توهم نوری بسیار خوب هستیم.

آیا می خواهید ببینید که توانایی های شما در مقایسه با دیگران در چه جایگاهی قرار می گیرد؟ پس، این پازل توهم نوری برای شما مناسب است. مطمئناً برای مدتی بهترین تمرین برای ذهن و چشم شما خواهد بود! توهم نوری امروزی نیز یک پازل است.. دلهره آور به نظر می رسد؟ خوب، دلهره نداشته باش! به این فکر کنید که چقدر شانس خوبی برای اثبات هوش و بینش خود دارید.

آیا برای آزمایش خود و دیدن تصویر آماده هستید؟

به تصویر زیر دقت کنید؛

آیا دو خط مشکی در این شکل یک اندازه هستند؟

شاید بپسندید: تست شخصیت شناسی: بگو اول چی دیدی تا بگم واقعی بینی یا خیال پرداز!

آزمون خطای دید با خطوط

شاید بپسندید: اگه آهوی مخفی تصویر رو تو یه نگاه شناسایی کنی، چشات مثل شاهینه!

.

.

.

.

شاید بپسندید: تو محیط کار بیشتر روحیه همکاری داری یا رقابت، چیزی که اول می بینی جوابتو میده!

.

.

.

.

 احتمالاً بپسندید: با حل معمای قتل مرد تصویر اثبات کن که لیاقت استخدام شدن در FBI داری!

پاسخ آزمون خطای دید با خطوط

ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسد، اما نگاهی دوباره بیندازید! آیا چیزی گیج کننده در سر اسب ها می بینید؟ خب، این چالش است: آیا می توانید بفهمید که آیا دو خط یک اندازه هستند!؟

 

.

.

اگرچه هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد، اگر می‌خواهید رقابتی باشید، می‌توانید زمان‌بندی خود را امتحان کنید. موفق شدید آن را تشخیص دهید؟ ما می دانیم که شما توانایی حل توهم نوری را دارید. فقط یک اشاره:جواب در جزئیات است.

شاید بپسندید: گربه داخل کوچه رو تو یه نگاه ببینی، قدرت دید و تمرکزت مثل عقابه!؟

.

.

.

.

بنابراین، آیا برای پاسخ آماده هستید؟ این خطوط کاملا یک اندازه هستند و به دلیل اندازه و نوع خطوطی که کنار آن قرار گرفته است، بدین صورت دیده می شوند.

شاید بپسندید: حکایت شنیدنی ضرب المثل با همه بله با ما هم بله!

پاسخ آزمون خطای دید با خطوط

شاید بپسندید:داستان ضرب المثل نه کور می کند نه شفا می دهد!

امیدوارم از آزمون خطای دید با خطوط استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: فقط یک نابغه می تواند با جابجایی یک چوب کبریت معادله 511-2=309 را تصحیح کند!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: اگه هوشی پلیسی ات قوی باشه، می تونی قناد قاتل را شناسایی کنی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: فقط تیزبینا اشتباه تصویر آغاز سال نو در یک خانه را پیدا می کنن!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید:داستان کف گیرش به ته دیگ خورده، حکایتی زیبا و دلنشین از ادبیات فاخر زبان فارسی!

 

 

شاید برایتان جالب باشد

یعنی چشم شور به این میگن! بزکوهی رو ترکوند!

 این هم کارگاه تولید چیپس موز در هند | یعنی بهداشت بیداد می کنه!

چیستان: منظور از خروس بیوه چیست!؟

اگر مجسمه های معروف حرف می زدند…. + تصاویر طنز جالب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − سه =

دکمه بازگشت به بالا