;
زندگیموفقیت

۸ اشتباهی که در پول خرج کردن انجام می دهید شما را فقیر می کند!

چگونه درست پول خرج کنیم: بسیاری از افراد رویای ثروتمند شدن و موفق شدن را در سر می پرورانند، اما همه به اهداف خود نمی رسند. برخی از افراد ممکن است عادات یا باورهای اشتباهی داشته باشند که آنها را از رسیدن به آرزوی خود باز دارد.

بسیاری از افراد رویای ثروتمند شدن و موفق شدن را در سر می پرورانند، اما همه به اهداف خود نمی رسند. برخی از افراد ممکن است عادات یا باورهای اشتباهی داشته باشند که آنها را از رسیدن به آرزوی خود باز دارد. در ادامه به بررسی ۸ اشتباه رایج در خرج کردن پول می پردازیم که ممکن است باعث شوند تا آخر عمر فقیر بمانید. با درک این اصول، می توانید از افتادن در تله های فقر جلوگیری کنید و شروع به ساختن آینده ای بهتر برای خود کنید.

بیشتر بخوانید: از کجا بفهمیم کسی به ما جذب شده و از ما خوشش می آید!؟

۱.من حق دارم با خودم خوب رفتار کنم

گاهی اوقات با گفتن این جمله که «دوران سختی داشتم و لیاقت دارم چیزی برای خودم بخرم تا حالم بهتر شود»، بهانه ای برای هزینه ای غیرمنطقی می تراشیم. این هزینه تنها زمانی توجیه پذیر است که پول کافی وجود داشته باشد و زمانی که نخواهیم کل سرمایه خود را خرج کنیم.

البته، ما باید کارهایی انجام دهیم که ما را خوشحال تر می کنند، اما همزمان باید به این هم فکر کنیم که آیا هزینه های اضافی در نهایت ما را خوشحال تر می کند یا نه. شاید هزینه های این چنینی، دردسرهایی به همراه داشته باشد؛ از جمله زمان هایی که برای پرداخت هزینه های روزمره پول کم بیاورید.

احتمالاً بپسندید: علل مجرد ماندن دختران: دختران با این ۷ ویژگی‌ مجرد می‌مانند!

چگونه درست پول خرج کنیم

برایتان جالب خواهد بود: ترس از مدرسه: والدین موفق با ترس کودک شان از مدرسه این گونه برخورد می کنند!

۲.عروسی یک بار در زندگی اتفاق می افتد، بنابراین گرفتن وام مشکلی ندارد.

چگونه درست پول خرج کنیم، یک اشتباه رایج دیگر در خرج کردن این رویکرد است که «عروسی یک بار در زندگی اتفاق می افتد» و مانند یک طلسم جادویی به مردم بهانه ای می دهد تا برای این مناسبت پول قرض کنند و وام بگیرند، بدون اینکه حتی به این فکر کنند که چقدر این کار منطقی است. این دسته از افراد باید درک کنند که عروسی چیزی نیست که پول بیشتری به ارمغان بیاورد و هیچ تضمینی وجود ندارد که این رویداد حتی به نتیجه برسد. وام با شما خواهد ماند و زندگی خود را با بدهی های غیرضروری آغاز خواهید کرد، که قطعاً چیزی نیست که کسی در آستانه آغاز یک زندگی عاشقانه به دنبال آن باشد. علاوه بر این، اختلاف بر سر پول یکی از دلایل اصلی مشاجره بین زوجین است.

احتمالاً بپسندید: باید و نبایدهای مهم شب اول عروسی که هر خانم و آقایی باید بدانند!

۳.من تمام روز کار می کنم، از پس هزینه های آن بر می آیم

بسیاری معتقدند که برای کسب درآمد خوب، نیازی به ۱۲ ساعت کار در روز نیست، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ذهن خود را روی درآمد متمرکز کنید و به جای کار بی وقفه و هزینه هایی غیر ضروری که برای تامین آنها نیاز به ساعت ها کار است، تعادلی بین هزینه ها و درآمدتان ایجاد کنید. اینکه به خاطر هزینه های غیرضروری چنان درگیر کار شوید که از جنبه های دیگر زندگی باز بمانید، کار درستی به نظر نمی رسد. با ایجاد تعادل بین کار و تفریح و حتی یادگیری مهارت های تازه، می توانید در عین لذت بردن از زندگی، درآمد خود را افزایش دهید و از نردبان ترقی بالا روید.

احتمالاً بپسندید: متولدین کدام ماه‌ها برونگراترین و درونگراترین آدم‌ها هستند؟

۴.من فقط یک بار زندگی می کنم، بنابراین پولم را اینجا و حالا خرج می کنم

چگونه درست پول خرج کنیم، یک اشتباه رایج در خرج کردن استفاده از این دست جملات اغلب قبل از خرج کردن کل حقوق است. اما حقیقت این است که ما واقعاً نمی دانیم فردا چه چیزی در انتظارمان است. اما همچنان می‌توانید با صرف پول کمتر و نگه داشتن بخشی از درآمدتان برای آینده، در عین لذت بردن در لحظه، از دردسرهای آینده خود کم کنید. البته، بیشتر چیزها غیرقابل پیش بینی هستند، اما اکثر ما می خواهیم زندگی طولانی و شادی داشته باشیم و برای آن به پول نیاز داریم. به همین دلیل است که ارزش آن را دارد که به آینده دور اهمیت دهید و به جای بدون فکر خرج کردن، پس انداز کنید.

شاید بپسندید: ایلان ماسک چگونه ثروتمندترین فرد جهان شد؟

۵.این یک موقعیت خاص است، من نباید کم بگذارم

موقعیت هایی که به ناچار منجر به خرج کردن پول می شوند، هر از چند گاهی در زندگی ما رخ می دهند. اما شرایط می تواند متفاوت باشد و شما باید بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی هزینه ها واقعا ضروری هستند و چه زمانی اسراف است.

شاید بپسندید: افراد پولدار: تغییر عجیب زندگی افراد مشهور پس از پولدار شدن!

برای جلوگیری از تکرار این اشتباه رایج در خرج کردن، توجه به موقعیت های خاص بسیار آسان است: شما باید از قبل در مورد همه موقعیت ها فکر کنید و لیستی تهیه کنید که چه زمانی خرج کردن خوب است و چه زمانی درست نیست. ارزش این را دارد که فقط مواردی را که نیاز به توجه دارند در این لیست قرار دهید: بیماری ها، از دست دادن شغل، خرابی لوازم خانگی که زندگی بدون آنها دشوار است، یا نیاز فوری به خرید کفش برای فصل آینده. در تمام موارد دیگر، باید به همه هزینه‌های غیرمنتظره نه بگویید، زیرا خرید یک جفت کفش بسیار گران قیمت یا لباسی که فقط یک بار پوشیده می‌شود، هدر دادن بی‌معنای پول است، حتی اگر برای شرکت در مراسم عروسی بهترین دوستتان باشد.

احتمالاً بپسندید: درخواست ازدواج مرد از زن: درخواست ازدواج از دختر متولد کدوم ماه سخت تره؟

چگونه درست پول خرج کنیم

۶.من این پول را خیلی راحت به دست آوردم، پس می توانم به راحتی آن را خرج کنم

چگونه درست پول خرج کنیم، یکی دیگر از اشتباهات رایج خرج کردن پولی است که به راحتی و بدون سختی به دست آورده اید. در این مورد، بهتر است از قبل در مورد نحوه خرج کردن منطقی آن فکر کنید. این رویکر، همان دلیلی است که باعث می شود اکثر افرادی که پول زیادی به ارث می برند یا در بخت آزمایی برنده می شوند، پول خود را خیلی سریع از دست بدهند.

احتمالاً بپسندید: درخواست ازدواج مرد از زن: درخواست ازدواج از دختر متولد کدوم ماه سخت تره؟

۷.حراج است

چگونه درست پول خرج کنیم، ما تمایل داریم از انتخاب هایمان، دفاع کنیم. هنگام خرید یک چیز گران، یک فرد اغلب احساس گناه می کند و با گفتن «اما آن را با قیمت خوبی خریده ام» خود را آرام می کند. هنگام خرید از یک فروشگاه، برای اینکه درگیر تصمیمات هیجانی نشوید بهتر است یک لیست برای خرید داشته باشید و اقلام اضافی نخرید. همچنین، می‌توانید از خود بپرسید: اگر تخفیف نداشت، باز هم احساس می کردم که باید این چیز را بخرم؟

احتمالا بپسندید: مرد دوزنه و کلاهبرداری از نامزد پولدارش + جشنی که به جهنم تبدیل شد

۸.تحقیق لازم نیست، به احتمال زیاد کالای گران تر، بهتر است

گاهی اوقات ما مبالغ زیادی را بدون هیچ تحقیقی خرج می کنیم. به عنوان مثال، زمانی که تصمیم می‌گیریم لوازم خانگی خود را تعویض کنیم، گران‌ترین آنها را بدون بررسی ویژگی‌ها و تنها با نگاه کردن به برند و لوازم جانبی متعدد و آپشن های مختلف آن، انتخاب می‌کنیم. پس از مدتی متوجه می‌شویم که از لوازم جانبی و آپشن هایی که به خاطر آنها، هزینه ای چند برابر پرداخت کرده ایم، هیچ استفاده ای نمی کنیم. متأسفانه، این دست هزینه ها، اغلب فقط هدر دادن پول است.

بیشتر بخوانید

۱۱ میلیاردر مشهور جهان فرزندانش را از ارث محروم کردند!!

بیشتر بخوانید: وظیفه زن نسبت به شوهر: هر زنی باید این کارها را برای شوهرش انجام دهد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 17 =

دکمه بازگشت به بالا