;
خانواده و زناشوییزندگی

عوامل طلاق: ۹ دلیل ساده که باعث جدایی و طلاق می شود

عوامل طلاق: شریک زندگی شما در آخرین باری که با یکدیگر دعوا کردید، خشن، ناراحت و گوشه گیر شده است. مثل همیشه، انتظار دارید که او پا پیش بگذارد و عذرخواهی کند تا روابط تان عادی شود. اما ممکن است که حفظ غرور بیش ازحد، حل نکردن مسائل و دعواهای مداوم، عدم برقراری ارتباط و خیانت باعث نابودی زندگی مشترک می شود. در بخش خانواده و زناشویی چشمک، به مهم ترین عوامل طلاق پرداخته شده است.

بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت در زنان: ۱۰ ویژگی زنی که خیانت می کند

۹ دلیل که باعث جدایی و طلاق می شود

۱.خیانت

عوامل طلاق، وقتی یک نفر برای برآورده کردن نیازهای خود، چه فیزیکی و چه جنسی، خارج از ازدواج اقدام می کند، باعث نابودی زندگی مشترک می شود. زیرا زمانی که شریک زندگی احساس کند به او خیانت شده، بازگرداندن اعتماد بسیار دشوار است.

روابط خارج از ازدواج عامل ۲۰ تا ۴۰ درصد از هم پاشیدگی بیشتر ازدواج ها بوده و به طلاق ختم می شود. در واقع این یکی از شایع ترین دلایل طلاق است. در واقع خیانت اغلب به عنوان یک دوستی به ظاهر بی گناه آغاز می شود. این به عنوان یک رابطه عاطفی شروع می شود که بعداً به یک رابطه فیزیکی تبدیل می شود.

۲.مشکلات مالی

عوامل طلاق، اگر یک زوج در مورد نحوه رسیدگی به امور مالی تفاهم نداشته باشد، می تواند منجر به مشکلات وحشتناکی شود. چرا طلاق به دلیل ناسازگاری مالی بسیار رایج است؟ یکی از دلایل طلاق، عدم سازگاری در عرصه مالی است و تقریبا ۴۱ درصد طلاق ها را به همراه دارد.

همه چیز، از عادات مخارج مختلف و اهداف مالی گرفته تا یکی از همسران که به طور قابل توجهی بیشتر از دیگری پول درمی‌آورند، که باعث جنگ قدرت می‌شود، می‌تواند باعث فشار بر همسر شود.

ازدواج تا نقطه شکست همچنین، تفاوت در میزان پولی که هر یک از طرفین برای ازدواج به ارمغان می آورد نیز می تواند منجر به بازی قدرت بین یک زوج شود.پول واقعاً همه چیز را تحت تأثیر قرار می دهد. امت برنز، مدیر بازاریابی برند  SunTrust  در این مورد می گوید، پول بر زندگی مردم تأثیر می گذارد. واضح است که به نظر می رسد پول و استرس برای بسیاری از زوج ها دست به دست هم می دهند. در واقع مشکلات مالی را می توان به عنوان یکی از بزرگترین دلایل طلاق، دسته بندی کرد.

عوامل طلاق

۳.عدم ارتباط

ارتباط در ازدواج بسیار مهم است و ناتوانی در برقراری ارتباط موثر به سرعت منجر به رنجش و ناامیدی برای هر دو طرف می شود و بر تمام جنبه های ازدواج تأثیر می گذارد.

از سوی دیگر، ارتباط خوب، پایه و اساس یک ازدواج قوی است. وقتی دو نفر با هم زندگی مشترکی دارند، باید بتوانند در مورد نیازهای خود صحبت کنند و بتوانند نیازهای شریک زندگی خود را درک کنند و تلاش کنند.

فریاد زدن بر سر همسرتان، صحبت نکردن به اندازه کافی در طول روز، اظهار نظرهای تند و زننده برای ابراز وجود، همگی روش های ارتباطی ناسالمی هستند که باید در ازدواج کنار گذاشته شوند.

علاوه بر این، وقتی زوج‌ها از صحبت کردن با یکدیگر دست می‌کشند، می‌توانند احساس انزوا و تنهایی کنند و به‌کلی دیگر به یکدیگر اهمیت ندهند. این می تواند منجر به شکست رابطه شود.

بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت مرد: ۱۰ علامت هشدار دهنده که مرد خیانت می کند

۴.مشاجره مداوم

عوامل طلاق، از مشاجره در مورد کارهای خانه گرفته تا مشاجره در مورد بچه ها باعث نابودی رابطه زن و شوهر می شود. زوج هایی که به نظر می رسد بارها و بارها به بحث مشابه ادامه می دهند، اغلب این کار را انجام می دهند زیرا احساس می کنند شنیده نمی شوند یا از آنها قدردانی نمی شود.

بسیاری از آنها به سختی می‌توانند دیدگاه طرف مقابل را ببینند، که منجر به بحث‌های زیادی می‌شود، بدون این که هرگز به راه‌حلی برسد. این در نهایت می تواند دلیل طلاق ۵۷.۷ درصد از زوج ها باشد.

۵.افزایش وزن بیش از حد

ممکن است به طرز وحشتناکی سطحی یا غیرمنصفانه به نظر برسد، اما افزایش وزن یکی از دلایل اصلی طلاق است. ممکن است عجیب به نظر برسد، اما افزایش وزن نیز یکی از دلایل اصلی طلاق است. در برخی موارد، مقدار قابل توجهی افزایش وزن بیش از حد باعث می شود که همسر دیگر از نظر جسمی کمتر جذب شود، در حالی که برای برخی دیگر، افزایش وزن بر عزت نفس آنها تأثیر می گذارد، که منجر به مشکلات صمیمیت بین زن و شوهر می شود و حتی می تواند باعث طلاق شود.

۶.انتظارات غیر واقعی

عوامل طلاق، به راحتی می توان با توقعات زیاد وارد یک ازدواج شد و انتظار داشت که شریک زندگی مطابق تصور شما از آنچه باید باشد، عمل کند.

این توقعات می تواند فشار زیادی را به طرف مقابل وارد کند و باعث شود احساس ناامیدی کند و همسرتان را برای شکست آماده کند. انتظارات نادرست می تواند یکی از دلایل طلاق باشد.

بیشتر بخوانید: ۸ کلید طلایی برای یک ازدواج موفق و سالم

عوامل طلاق

۷.نداشتن صمیمیت

عوامل طلاق، عدم ارتباط با شریک زندگی تان می تواند به سرعت یک ازدواج را خراب کند، زیرا این احساس را در زوج ها ایجاد می کند که انگار با یک غریبه زندگی می کنند یا بیشتر شبیه هم اتاقی هستند تا همسر.

این می تواند ناشی از فقدان صمیمیت فیزیکی یا احساسی باشد و همیشه مربوط به رابطه جنسی نیست. اگر نمی توانید با همسر تان احساس صمیمت کنید، بدانید که به مرور زمان می تواند زمینه طلاق شود.

اغلب زوج ها با میل جنسی متفاوت دست و پنجه نرم می کنند. این واقعاً می تواند باعث آزار زوجین شود زیرا آنها سعی می کنند نیازهای خود را برآورده کنند. علاوه بر این، در مراحل مختلف زندگی، نیازهای جنسی ما می تواند تغییر کند، که می تواند منجر به احساس سردرگمی و طرد شدن شود. نادیده گرفتن نیازهای جنسی شریک زندگی تان به عنوان عامل اصلی طلاق شناخته شده است.

ایجاد رابطه صمیمی و خاص بر عهده هر دو شریک است. کارهای کوچک محبت آمیز، قدردانی را انجام دهید و تا حد امکان از صمیمیت فیزیکی لذت ببرید تا رابطه خود را شیرین کنید.

۸.عدم برابری

وقتی یکی از طرفین احساس می کند که مسئولیت بیشتری در ازدواج به عهده می گیرد، می تواند دیدگاه او را نسبت به طرف مقابل تغییر دهد و منجر به رنجش شود. عصبانیت اغلب به یکی از دلایل طلاق تبدیل می شود. بنابراین بهتر است که در زندگی با مسئولیت پذیری برابر از این رنجش ها و عصبانیت جلوگیری کنید تا رابطه شما دوام داشته باشد.

۹.عدم آمادگی برای ازدواج

عوامل طلاق، بسیاری از زوج ها در هر سنی آمادگی نداشتن برای زندگی زناشویی را عامل از بین رفتن رابطه خود می‌دانند. بالاترین میزان طلاق در میان زوج های ۲۰ ساله به پایین است. عدم آمادگی برای یک زندگی مشترک یکی از شایع ترین دلایل طلاق است.

بیشتر بخوانید: حفظ رابطه عاشقانه پس از ازدواج با  ۱۰ مهم ترین بایدها و نبایدها

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 5 =

دکمه بازگشت به بالا