;
زندگیموفقیت

حس ششم: ۴ نشانه که می گوید شما هم حس ششم دارید!

علائم حس شمم: همه افراد دارای حس ششم هستند. اگرچه ممکن است بسیاری از افراد آن را احساس نکنند و از آن آگاه نباشند اما با این حال دائما در طول فعالیت های روزانه خود از این حس استفاده می ‎کنند اما آیا می دانید که حس ششم دقیقا چه چیزی است؟ پس با ما با این مطلب جالب همراه باشید.

بیشتر بخوانید: فراموش کردن خاطرات بد با ۱۱ روش عملی و ساده!

حس ششم چیست؟

شما پنج حس اصلی دارید : بینایی ، شنوایی ، چشایی ، لامسه و بویایی و بسیاری از دانشمندان معتقدند که انسان ها علاوه بر پنج حسی که از آن ها نام برده شد؛ دارای حواس بسیار بیشتری هستند و به عنوان مثال، خارش را نمی ‎توان مرتبط با حس لامسه دانست؛ احساس گرما نیز ربطی به احساس لامسه افراد ندارد و در حقیقت، انسان ها از بیش از 21 حس برخور دارهستند.

علائم حس شمم، معنایی که ما در اینجا در مورد آن صحبت می ‎کنیم، احساسی فراتر از حواس عادی ما است . حس ششم، به صورت های مختلفی نمود ‎پیدا می ‎کند مانند دیدن چیزی که دیگران نمی ‎توانند ببینند، تا شنیدن صدا هایی که دیگران نمی ‎توانند بشنوند و یا حادثه ای که دیگران نمی ‎دانند قرار است رخ بدهد و حس ششم به عنوان فرآیندی غیر طبیعی برای انتقال اطلاعات و انرژی مانند تله پاتی تعریف شده است که از نظر مکانیسم های فیزیکی یا بیولوژیکی شناخته شده توضیح داده نشده است.

شاید بپسندید: بهترین زمان کاشت سبزه عید که تا ۱۳ به در سبز بمونه!

علائم حس شمم، اثبات حس ششم غیر قابل انکار است زیرا مغز شما به گونه ای عمل می‎ کند که به سختی می ‎توانید از آن آگاه شوید. اما اگر این گونه نبود، نسل بشر در همان سال های اولیه خلقت منقرض می ‎شد.

به فناوری به کار رفته در ساخت موشک فکر کنید، این یک دستاورد عظیم برای انسان است که بتواند دستگاهی بسازد که در مسیری تعیین شده حرکت کرده و یا مسیر خود را اصلاح کند . مثالی دیگر در این باب پرتاب کردن یک توپ از فاصله زیاد و گرفتن آن توسط شخصی دیگر است که این مهارت به مراتب پیشرفته از مهارت استفاده شده در یک موشک است.

علائم حس شمم، بنگرید که مغز بدون اینکه بدانید ، چگونه عمل می ‎کند تا بتواند توپ را در زمان و ناحیه مناسب دریافت کند و تمام این اتفاقات تنها در چند ثانیه اتفاق می ‎افتند و این امر ثابت می ‎کند که مغز توانایی بسیار بیشتری از چیزی که تصور می ‎کنید دارد و بنابراین، چگونه می ‎توان احتمال وجود حس ششم را رد کرد؟

شاید بپسندید: گیاهان خوش یمن از نظر فنگ شویی: ۵ گیاهی که برای شما خوش شانسی، ثروت و رفاه می آورد!

۴ نشانه وجود حس ششم در عمل

۱. احساس خطر

علائم حس شمم، بارزترین نشانه حس ششم احساس خطر است که این حس ممکن است به گونه های مختلفی به فرد الهام شود و پس هرگز این حس را نادیده نگرفته و سریعا خود را از وضعیت موجود دور کنید.

بیشتر بخوانید: لاغری سریع زنان فقط با ۳ مرحله ساده و عملی!

علائم حس شمم

۲. احساس وجود شخصی دیگر

دیدن حرکات و یا سایه های غیر قابل انکار ممکن است نشانه این باشد که شخصی به جز شما در مکان فعلیتان حضور دارد که در چنین شرایطی به دنبال پیدا کردن شخص مورد نظر خواهید بود.

بیشتر خوانید: رژیم لاغری کانادایی: با این رژیم لاغری پرطرف دار در ۱۵ روز لاغر و خوش هیکل می شوید!

۳. وجود صداهایی در سر شما

علائم حس شمم، شنیدن صداها و به ویژه مواردی که می ‎توانید با آن ها مکالمه داشته باشید، یکی دیگر از دلایل وجود حس ششم در انسان ها است و البته مهم است که در این مورد مشکلات روانی و یا افسردگی نیز در نظر گرفته شود و بهترین راه این است که آنچه را که در درون خود می شنوید، بنویسید.

شاید بپسندید: بختک بیشتر سراغ این افراد می رود + خطرات و راه های رهایی از شر آن!

۴. بی اعتمادی به شخصی غریبه

اگر در حضور کسی هستید که به تازگی با او ملاقات کرده اید و نسبت به او احساس بدی دارید، بهتر است بدانید که حس ششم شما در تلاش برای هشدار دادن به شما است .

علائم حس شمم، در حالی که شما با افراد دیگر رابطه صمیمانه و عمیق تری دارید، بدون هیچ گونه دلیل نسبت به شخصی خاص که شناختی نسبت به او ندارید بدبین خواهید بود. جذاب بودن بی دلیل فردی غریبه برای شما نیز یکی دیگر از دلایل وجود حس ششم در شما می ‎باشد.

حس ششم و خلاقیت بخشی از توانایی های ذاتی انسان ها از گذشته تا کنون بوده است . باستان شناسان اطلاعات جدیدی کشف کرده اند که ثابت می ‎کند غارنوردان نیز برای بقا و رفع نیاز های روزانه خود از حس ششم بهره می ‎بردند.

درکل حس ششم یک توانایی ذهنی ذاتی است که می ‎توانید با انجام تمرین های مختلف آن را تقویت کنید و دقیقا به همان صورتی که می ‎توانید به یک زبان جدید مسلط شوید و یا نواختن یک ساز را بیاموزید.

احتمالا بپسندید: لاغری سریع با روش چینی ها: ۲۳ روش ساده که چینی ها برای تناسب اندام و کاهش وزن استفاده می کنند!

راهکارهایی برای تقویت حس ششم

در این قسمت به ارائه راه کار هایی برای تقویت حس ششم خواهیم پرداخت. در لحظه زندگی کنید و به ایده ها ، نگرش ها و به برداشت های خود از جهان پیرامون توجه کنید :

علائم حس شمم، آن ها فقط تخیل نیستند بلکه آن ها اطلاعاتی هستند که مغز شما نسبت به جهان پیرامون تان در حال پردازش شان است . مغز شما قادر به دریافت اطلاعات در قالب احساسات ، طعم، بینایی، بو و صدا است و تمامی این اطلاعات را پردازش کرده و شروع به تفسیر آن ها می ‎کند که اغلب ما به این منبع اطلاعات درونی بی توجه هستیم و معتقدیم که منطقی بودن کارامدتر است.

احتمالاً بپسندید: ۸ مهمترین نشانه که نشان می دهد همسر و شریک زندگی خوبی دارید!

برای تقویت حس ششم خود، به ندای درونی تان گوش فرا دهید:

برای مثال ممکن است احساس کنید که اکنون زمان مناسبی برای زنگ زدن به شخصی خاص است و یا به جای فرستادن پیام متنی بهتر است به صورت حضوری با شخص مورد نظر ارتباط برقرار کنید و همچنین می ‎توانید اطلاعاتی که از طریق ندای دورنیتان به شما ابلاغ می ‎شود را جایی یادداشت کنید و در صورت لزوم به آن مراجعه کنید.

علائم حس شمم، در شرایط پر تنش و استرس زا به مغز خود استراحت بدهید تا بتوانید آزادانه فکر کنید :

گوش دادن به موسیقی ، پیاده روی و یا خواندن کتاب راه هایی مناسب برای ایجاد آرامش درونی است.

شاید بپسندید: خوش شانسی: ۵ وسیله که اگر در خانه باشد شانس و ثروت می آورد + عکس

علائم حس شمم

راه دیگر برای تقویت حس ششم، این است که از حس ششم خود کمک بخواهید :

ممکن است به نظرتان عجیب بیاید اما کافی است تا چشمان خود را ببندید، چند نفس عمیق بکشید و بعد از ایجاد آرامش در درونتان از حس ششم خود برای حل مشکلی که برایتان به وجود آمده، کمک بخواهید که مغز شما، هر دستوری را که شما وارد کنید اجرا می ‎کند.

به جای تمرکز بر روی جزئیات امور، ذهن خود را معطوف به انجام کار دیگری کنید و در عین حال از حس ششم خود کمک بخواهید . بعد از اینکه حس ششمتان شما را در زمینه مورد نظر راهنمایی کرد، آن را بر روی تکه کاغذی یادداشت کنید.بعد از موفقیت حس ششمتان در حل مسئله مورد نظر از او تشکر و قدردانی کنید . به این ترتیب قادر به تقویت حس ششم خود خواهید بود.

بیشتر بخوانید: ۱۱ روشی که میلیاردرها باهاش پولدار شدن!!

از خودتان سؤال کنید:

علائم حس شمم، یکی از بهترین راه های تقویت حس ششم ، در مورد چیزی که می خواهید بدانید ، فکر کنید و قبل از خودتان درباره آن از خود سوال کنید . مشاهده خواهید کرد که رؤیاهای شما در شب پاسخ سؤال شما را می دهند.

به خودتان عشق بورزید :

در قلمروی معنویات عشق عنصربزرگ و مهمی است. پس عشق ورزیدن را اط خودتان آغاز کنید تا بتوانید انرژی خود را سالم نگه دارید و حواستان دقیق تر و قدرتمندتر شود . اینگونه همه حواس شما به کانالی بسیار شفاف و دقیق تبدیل خواهد شد و بدن، ذهن، روح و احساساتتان از تاثیرات منفی رها خواهد شد.

بیشتر بخوانید: عادت های افراد موفق | اگر این عادت ها را دارید قطعا در زندگی آدم موفقی هستید!

به خودتان اعتماد کنید :

علائم حس شمم، به خودتان اعتماد کنید مثلا اگر زمان قدم زدن دوست دارید به سمت چپ بپیچید این کار را انجام داده و به حستان اعتماد کنید . اینگونه مشاهده می کنید که حستان درست شما را هدایت کرده است.

یکی از راه های تقویت حس ششم، تقویت حواس پنجگانه است :

حواس پنجگاه قوی به قوی تر شدن صدای درونی کمک زیادی خواهد کرد.سعی کنید دست از قضاوت بدون داشتن هیچگونه اطلاعات در مورد موضوع مورد نظر برداشته و تنها با دقت و هوشمندانه بنگرید و گوش دهید.

به احساسات خود بیش از حد بها ندهید:

برای تقویت حس ششم خود باید از بها دادن بیش از حد به احساسات خود دست بردارید؛ زیرا زمانی که احساساتی می ‎شوید توانایی درک اطلاعاتی که حس ششمتان به شما انتقال می ‎دهد را نخواهید داشت. بنابراین از دنبال کردن بیش از حد قلب خود خودداری کنید.

عقل و منطق خود را سرکوب نکنید:

علائم حس شمم، از سرکوب کردن عقل و منطق و یا احساسات قلبی خود دست بردارید و اجازه دهید که هر کدام از این موارد، کار خود را انجام دهند . شما برای تقویت حس ششمتان باید اجازه دهید تا همه چیز روال عادی خودشان را دنبال کنند که در غیر اینصورت، قضاوتِ حس ششم شما صحیح نبوده و قابل اتکا نخواهد بود.

عجول نباشید :

عجول بودن باعث به خطا رفتن احساسات درونی شما می‎شوند. بنابراین قبل از اتخاذ هرگونه تصمیمی بهتر است آرامش خود را حفظ کرده و بر روی حس ششم خود تمرکز کنید تا بتوانید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

به مکانی آرام بروید :

علائم حس شمم، راهکار دیگر برای برقراری ارتباط صحیح با حس ششم، رفتن به مکانی آرام و کشیدن چند نفس عمیق است. ذهن خود را خالی از هرگونه فکر و خیالی کرده و خوب تمرکز کنید که حس ششم شما جواب سوالات شما را خواهد داد .

علائم حس شمم

پیام دریافت شده را یادداشت کنید:

بسیاری از مواقع حس ششم، در خواب و رویا نمود پیدا می ‎کند و پیام هایی را به ما انتقال می‎ دهد. برای جلوگیری از فراموش کردن این پیام ها، بهتر است بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب، پیام دریافت شده از خواب خود را یادداشت کنید.

تجسم کنید :

علائم حس شمم، برای تحقق اهداف خود، آن ها را تجسم کنید و یا در مورد آن ها صحبت کنید و خواسته و اهداف خود را با ذهن ناخداگاه تان تقویت کنید تا بتواند به تحقق آن ها کمک کند.

فقط به محتوای کلام توجه نکنید :

معمولا 93% از ارتباطات غیر کلامی است که برای تقویت نیاز حس ششم خود باید به تک تک احساسات افراد مختلف ، کلمات، عبارات ، بوها، حرکات و خلق و خو ها توجه کنید و نه فقط محتوای کلام.

به طبیعت بروید :

بودن در طبیعت به بهبود حواس پنجگانه و همینطور حس ششم کمک زیادی می ‎کند و در کل طبیعت، دارویی شفا بخش برای روح است.

به خود و انرژی درونیتان اعتماد کنید :

علائم حس شمم، صدای درونی خود را نادیده نگیرید و به آن ها بها دهید و به خود و انرژی درونیتان اعتماد کنید.

در کلاس های تقویت کننده ذهن شرکت کنید :

شرکت در کلاس های تقویت کننده ذهن نیز کمک زیادی به تقویت حس ششم می ‎کند. تمرینات مدیتیشن و یوگا به تقویت تمرکز و کاهش استرس و اضطراب کمک کرده و نقش به سزایی در افزایش اعتماد به نفس دارند که با انجام روزانه 10 دقیقه تمرینات یوگا و مدیتیشن به مدت 2 هفته، از اثرات معجزه آسای آن بهره مند خواهید شد. با بهره گیری از نکات ذکر شده و انجام تمرینات منظم، موفق به تقویت اعتماد به نفس و حس ششم خود خواهید بود.

بیشتر بخوانید: خجالت و کمرویی: با ۵ راهکار ساده از شرش خلاص شو!

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: عدد شانس: رنگ، روز و عدد شانس متولدین ماه ها در سال ۱۴۰۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =

دکمه بازگشت به بالا