;
خانواده و زناشوییزندگی

عشق اشتباهی: ۹ نشانه که با فرد اشتباهی وارد رابطه عاشقانه شده ایم!

عشق اشتباهی: عشق هدیه الهی به انسان است. در درون هر انسانی این إحساس زیبا وجود دارد و همه ما در زندگی عاشق می شویم. اما گاهی مشخص است که عاشق آدم اشتباهی شده‌ایم. گاهی هم نشانه‌هایی وجود دارد که شناخت شان نیاز به کشف وکمی زمان دارد.

زمانی که این نشانه های را کشف و درک می کنیم تازه دلیل ناکامیابی و ناراحتی‌های مان در رابطه عاشقانه را می‌فهمیم. در مطلب امروز بخش خانواده و زناشویی ۹ نشانه را بررسی می کنیم که به ما می گوید عاشق آدم اشتباهی شده ایم.

بیشتر بخوانید: ازدواج با مردان مطلقه: آیا ازدواج با مرد مطلقه درست است یا غلط؟ + ۱۲ نکته مهم

۹ نشانه که با فرد اشتباهی وارد رابطه عاشقانه شده ایم

۱. برنامه‌های زندگی‌تان باهم سازگار نیست

یکی از مصادیق عشق اشتباهی زمانی شکل می‌گیرد که برنامه‌های زندگی‌تان با طرف مقابل سازگار نیست. این موضوع در روابط دور از هم یا به‌قول فرنگی‌ها لانگ‌دیستنس (Long Distance) زیاد دیده می‌شود. منظور همان عشق و ارتباطی است که میان دو نفر از دو نقطه جغرافیایی مختلف شکل می‌گیرد. برای مثال، یکی در شمال زندگی می‌کند و دیگری در جنوب یا یکی در ایران است و دیگری در اروپا.

زمانی که برنامه‌های زندگی و اهداف شخصی دو فرد متناسب باهم نباشد، شانس و فرصت اندکی برای ساختن ارتباطی دوسویه پیدا می‌کنند. متفاوت‌بودن برنامه‌ها نشان از آن دارد که هر فرد خواسته و نیازهای متفاوتی نسبت به طرف مقابلش دارد. همین‌ها نشانه‌هایی است که باید از چنین عشقی دوری کرد. چرا؟ چون در نهایت به جایی نمی‌رسد و مسیر دو فرد بالأخره در جایی از راه از هم جدا می‌شود.

احتمالاً بپسندید: انتظارات نابجای شوهر از زن: به این ۸ خواسته شوهر تان نه بگویید!

عشق اشتباهی

بیشتر بخوانید: ویژگی های شوهر خوب: ۲۰ ویژگی یک شوهر جنتلمن و ایده آل

۲.هزینه‌ها به‌طور نامتعادلی از سوی یک طرف رابطه تامین می‌شود

عشق اشتباهی, زمانی که هزینه‌های مادی رابطه فقط از یک سو پرداخت می‌شود نیز باید شاخک‌های کنترل رابطه را به کار بیندازید. اگر فقط یکی از دو طرف مدام خرج می‌کند و مسئولیت هزینه‌های مادی را عهده‌دار می‌شود، نشانه‌هایی از نبود تعادل در رابطه را به وجود می‌آورد.

برای نمونه، زمانی که هدایای تقدیم‌شده از سوی طرف مقابل بسیار گران‌تر از طرف دیگر است یا زمانی که مسئولیت پرداخت تمام هزینه‌ها یا بخش قابل‌توجهی از آن به گردن یک سمت رابطه می‌افتد، نشانه‌هایی از نبود تعادل و تناسب در این عشق نمایان می‌شود.

احتمالاً بپسندید: علت بی حوصله شدن زنان: آقای شوهر زنان به این ۱۲ علت بی حوصله و عصبی می شوند!

۳.عادت‌های اشتباه و نادرستی در زندگی‌تان در حال شکل‌گیری است

عشق اشتباهی، یکی دیگر از نشانه‌های عشق اشتباه این است که پای عادت‌هایی ناخوشایند به زندگی‌تان باز می‌شود. مثلا شما تا قبل از ورود به رابطه عشقی‌تان، به رژیم غذایی و خواب کافی و ورزش اهمیت زیادی می‌دادید، اما با شروع رابطه همه اینها فراموش شده‌اند. چنین تغییراتی نشان می‌دهد مسیر درست زندگی و اهداف تان در حال دگرگونی و خروج از جاده مطلوب است.

شاید بپسندید: ۹ مهترین نشانه که فردی شما را دوست دارد، حتی اگر به زبان نیاورد!| شناخت زبان بدن عشق

۴. نوسانات زیادی در رابطه‌تان وجود دارد

رابطه‌ای که مدام در نوسان است نمی‌تواند عشقی خوشایند به زندگی‌تان وارد کند. اگر روز و روزگارتان با طرف مقابل مدام در حال تغییر احوال است، بهتر است وضعیت را بررسی کنید. احتمال دارد چنین رابطه‌ای اشتباه باشد. نمی‌شود که زندگی را در نوسان میان حالت خوب و شیرین/ بد و ناراحت‌کننده نگه داشت. برای اینکه عشقی سالم را تجربه کنید، باید به روندی قابل‌‌پیش‌بینی و قابل‌مدیریت برسید.

بیشتر بخوانید: ازدواج پایدار: ۹ نکته مهم که هر کسی باید قبل از ازدواج بداند!

عشق اشتباهی

۵.ارتباطات‌تان با خانواده و دوستان کمتر شده است

عشق اشتباهی، رابطه عشقی مناسب و مطلوب چیزی نیست که در آن ارتباطات‌تان با دوستان و خانواده کم‌رنگ شود. اگر طرف مقابل تان فردی اشتباه نباشد، هرگز در روند برقراری و مدیریت ارتباطات‌تان اختلال و تغییر ایجاد نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: ویژگی های مردان بد: از مردانی با این ۱۰ ویژگی دوری کنید

۶.اهداف و معیارهای تان در زندگی متفاوت است

عشق اشتباهی، کسی که اهدافش او را به‌سمت جاده‌هایی متفاوت از شما می‌برد همراه خوبی برایتان نخواهد بود. نمی‌توانید با کسی وارد رابطه شوید که معیارهای زندگی‌اش از نقطه‌نظرهای گوناگون متفاوت است. برای نمونه، درباره مقوله تعهد به رابطه، اگر استانداردها و خواسته‌هایتان با طرف مقابل متفاوت باشد، به دردسر خواهید افتاد.

۷.به طرف مقابل عادت کرده‌اید و جدایی را سخت می‌دانید

عشق اشتباهی، گاهی عادت‌کردن به طرف مقابل است که نمی‌گذارد از رابطه‌ای خارج شوید، که چندان درست نیست. به‌خاطر عادت‌کردن به دیگری نگذارید اشتباه‌های او و ناهماهنگی‌های رابطه نادیده گرفته شوند.

عشق اشتباهی

۸. عشقی آنی را تجربه می‌کنید که با عشق واقعی و مداوم فرق دارد

شاید اصطلاح «کراش» را زیاد شنیده باشید. کراش یا عشقی آنی و زیاد از آن احساساتی است که با عشق واقعی فرق دارد. زمانی که شما به‌طور ناگهانی و غیرعادی از فردی خوشتان می‌آید، از او بُتی می‌سازید که با واقعیت وجودی‌اش هم فرق دارد. منتها عشق واقعی طور دیگری است.

عشق اشتباهی، در عشق واقعی به بدی‌ها، خوبی‌ها، زشتی‌ها و زیبایی‌های طرف مقابل واقف هستید؛ اما او را به‌رغم تمام ناملایمات و چیزهای ناخوشایندی که در او می‌بینید بازهم دوست دارید. یادتان باشد اگر دچار عشقی عجیب و آنی نسبت به فردی شدید، احتمالا در تله عشق اشتباهی در حال اسیرشدن هستید.

۹.طرف مقابل تان بابت اشتباه‌هایش عذرخواهی نمی‌کند

عشق اشتباهی، نشانه مهم دیگری که درباره وجود عشق اشتباه در زندگی به شما هشدار می‌دهد این است که طرف مقابل یا همان به‌اصطلاح عشق تان از شما بابت خطاهایش عذر نمی‌خواهد. این شاید منشأ کشف مهمی باشد. کسی که بابت اشتباه‌هایش عذرخواهی نمی‌کند، یا خودپسند است و به بلوغ عاطفی نرسیده یا اصلا کاری را که انجام داده اشتباه نمی‌داند. در هر دو صورت، چنین رابطه‌ای به‌سمت مسیری درست پیش نخواهد رفت.

بیشتر بخوانید: شناخت دنیای مردان: اگر می خواهید ازدواج کنید حتما این ۱۰ راز دنیای مردان را بدانید!

زن جذاب از نظر مردان: ۱۷ چیزی که مردان در زنان بسیار جذاب و دوست داشتنی می دانند!

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. کلی بگم اول ماهواره وفیلم های ترکی همش درمورد دوستی خیانت رابطه بازی میکنن دوم گوشی لمسی سوم فضای مجازی اینستاگرام چشم وگوش زن دختر بچه بازمیکننه چهارم زن آزادی زیاد بزاری دم بیرون ومسافرت رفتن زیادی ماشین مجلل باعث طلاق خیانت میشه هرچی میخوان یاد بگین فضای مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا