;
خانواده و زناشوییزندگی

دوست نداشتن همسر: چگونه بفهمیم که مردی ما را دیگر دوست ندارد + ۱۰ نشانه

دوست نداشتن همسر: نحوه رفتار مردان و زنان با یکدیگر تفاوت های زیادی دارد. بنابراین داشتن اختلاف نظر میان شما و فرد مورد علاقه تان یک امر طبیعی است. اما برخی از مردان رفتارهایی را از خود بروز می دهند که با هیچ بهانه ای قابل توجیه نیستند.

این افراد حتی برای طرف مقابل خود آنقدر ارزش قائل نیستند که برای خاتمه دادن به رابطه با او به صحبت بنشینند بلکه سعی می کنند دختر را با رفتارشان اذیت کنند تا خودش رابطه را پایان دهد. رفتارهایی را که در بخش خانواده و زناشویی چشمک می خوانید، هرگز از سوی مردی که شما را دوست دارد، نخواهید دید.

بیشتر بخوانید: 10 مهمترین نشانه های نیاز به ازدواج درمانی که برای بقای زندگی مشترک باید جدی بگیرید!

چگونه بفهمیم مردی ما را دوست ندارد؟

۱.با احساسات تان بازی می کند

دوست نداشتن همسر، شما باید در زندگی کنار مردتان همواره احساس آرامش نمایید . اگر او با احساس شما بازی کند هیچگاه روی آرامش را نخواهید دید. او با رفتارهای مختلفی مانند تحقیر یا تمسخر شما، عیب گذاشتن روی شما، گرفتن اعتماد به نفس تان می تواند احساسات شما را خدشه دار کند و به تدریج شما را افسرده کرده و امید به زندگی را از شما بگیرد. بنابراین دنبال فردی باشید که برای شخصیت شما ارزش قائل است پس رابطه خود را با چنین فردی که با إحساس تان بازی می کند خاتمه دهید.

احتمالاً بپسندید: ابراز عشق شوهر به زن: چرا شوهرم بهم نمیگه دوستت دارم؟ + ۹ دلیل

۲.شما را مقایسه می کند

یکی از غلط ترین رفتارها در هر زمانی مقایسه کردن است. مقایسه کردن سبب تخریب شخصیت فرد و تحقیر او می شود. اگر طرف مقابل تان ظاهرتان را با افراد دیگر، دست پخت تان را با مادرش مقایسه نمود، بهتر است که از همان ابتدا جلو این رفتارها را بگیرید. زیرا شما شخصیتی منحصر بفرد دارید که نباید با مقایسه تحقیر شود.

بیشتر بخوانید: شناخت دنیای مردان: اگر می خواهید ازدواج کنید حتما این ۱۰ راز دنیای مردان را بدانید!

 

دوست نداشتن همسر

احتمالاً بپسندید: ابراز عشق شوهر به زن: چرا شوهرم بهم نمیگه دوستت دارم؟ + ۹ دلیل

۳.از شما می خواهد ظاهرتان را تغییر دهید

دوست نداشتن همسر، هر فردی چهره و اندام مختص به خود را دارد . اگر اندام شما ایده آل همسرتان نیست و او شما را وادار کند تا تنها برای رضایت او بدون در نظر گرفتن سلامتی تان تغییر کنید، بدانید که او فرد مناسبی برای شما نیست زیرا حاضر است برای به دست آوردن رضایت او، به جسم تان آسیب برسانید. پس به جای لاغر شدن و از دست دادن وزن، بهتر است که او را از دست بدهید.

احتمالاً بپسندید: ۵ ویژگی مهم زوج های خوشبخت

۴.شما انتخاب آخر او هستید

دوست نداشتن همسر، در برخی از مواقع شما اولویت اول همسرتان نیستید مثلا گاهی او باید ابتدا به خانواده اش برسد و یا کاری مهمتر از رسیدگی به شما را دارد و این طبیعی است اما اگر همیشه اولویت او دیگران است و شما انتخاب اول او نیستید.

مثلا او قرارش را با شما کنسل می کند تا با دوستانش باشد، بدانید که انتخاب اول او نیستید. اگر این حس همیشه در شما ایجاد شود که آخرین انتخاب اوهستید باید در انتخاب تان تجدید نظر کنید.

احتمالاً بپسندید: تأثیر رنگ قرمز بر مردان: آیا رنگ قرمز مردان را تحریک می کند؟

۵.شما را به دیگران معرفی نمی کند

دوست نداشتن همسر، اگر مرد مورد علاقه شما، در معرفی شما به دیگران مشکل دارد و شما را به دوستان و اعضای خانواده اش معرفی نمی کند و شما را از آنها پنهان می نماید بهتراست به احساس او و جدیت اش در رابطه شک کنید.

دلیل پنهان کاری می تواند این باشد که شما را به عنوان زن زندگیش قبول ندارد و یا در رابطه با دیگری به سر می برد. توصیه می شود که شما در انتخاب تان دقت کنید و فردی را انتخاب کنید که هنگام معرفی شما به اطرافیان اش احساس غرور کند.

بیشتر بخوانید: باورها و تصورات غلط در مورد تقش های زن و مرد در زندگی مشترک که بسیاری از آن بی خبرند!

۶.روابط شما را محدود می کند

دوست نداشتن همسر، دوستان تان بخش مهمی از زندگی تان هستند که هیچگاه نباید آنها را نادیده بگیرید. اگر فرد موردنظرتان از شما بخواهد دوستان تان را کنار بگذارید شاید در اوایل رابطه که کسی را جز او نمی بینید برای تان راحت باشد اما به مرور زمان صبر شما به سر خواهد آمد. زیرا همه ما به دوستانی نیاز داریم تا زمانی را با آنها سپری کنیم، بنابراین هیچ گاه زیر بار این حرف نروید.

احتمالاً بپسندید: نشانه های علاقه مردان: ۸ نشانه واضح که مردی شما را دوست دارد

۷.اهداف و رویای شما را نادیده می گیرد

ممکن است مرد زندگی شما با آرزو و اهداف شما موافق نباشد اما آنها را نادیده نمی گیرد. این مرد همواره به آرزوهای شما گوش می دهد هر چند با آنها موافق نیست و در کنار او می توانید به آرزوهای تان برسید اما مردی که شما را دوست ندارد زمانی که از رویاهای تان برای او سخن می گویید عکس العملی منفی از خود نشان می دهد و حمایت تان نخواهد کرد پس بهتر است دور او را خط بکشید.

احتمالاً بپسندید: بی محلی کردن شوهر به زن: چرا شوهرم بی محلی می کنه؟ چی کار کنم؟ + ۱۰ راهکار

دوست نداشتن همسر

۸.از صحبت کردن جدی با شما فراری است

دوست نداشتن همسر، اگر مرد زندگی شما مدام از حرف زدن در مورد مسائل جدی زندگی بیزار است از این جهت که فکر می کند ممکن است به دعوا و ناراحتی ختم شود او دچار ضعف است. زیرا دربسیاری از مواقع اختلاف نظرهایی به وجود می آید که بدون صحبت کردن حل نخواهد شد. شما لایق قویترین ها هستید بنابراین به کسی که شما را در سختی تنها می گذارد، اعتماد نکنید.

شاید بپسندید: بهترین زن برای شوهر: چگونه می توانم بهترین همسر دنیا برای شوهرم باشم؟ + ۲۰ ترفند

۹.به شما اعتماد ندارد

مهمترین بخش یک رابطه عاطفی ، اعتماد هر دو طرف به یکدیگر است . در طول زندگی مشترک اگر اعتمادی در کار نباشد، رابطه دوامی نخواهد داشت. اگر شریک زندگی تان به شما اعتماد ندارد و دائما بدون اجازه گوشی شما را چک می کند و به حریم خصوصی تان تجاوز می کند، بهتر است فکری برای بر هم زدن رابطه تان با او نمایید.

همسر خوب

۱۰.در مقابل دیگران سرزنش تان می کند

دوست نداشتن همسر، در همه روابط اختلاف نظر وجود دارد. همه زوجین در زمان هایی دررابطه عاطفی از حرف ها و رفتارهای طرف مقابل عصبانی می شوند. اگر در این شرایط در جمعی حضور دارید باید خودتان را کنترل کنید و در حضور دیگران اختلاف و ناراحتی تان را نشان ندهید.

اگر مرد زندگی تان این گونه نیست و در مقابل دیگران رفتارش زشت و زننده دارد شما احساس یک بازنده را پیدا می کنید، احساسی که شایسته آن نیستید.

بیشتر بخوانید: بدترین جملات در زندگی مشترک: 10 بدترین جمله که زندگی مشترک را از بین می برد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دو =

دکمه بازگشت به بالا