;
زندگیموفقیت

دانش آموز ممتاز و نمونه: چگونه بچه های تان را تبدیل به یه دانش آموز باهوش و ممتاز کنید؟

دانش آموز ممتاز و نمونه: نمونه شدن یکی از موضوعات مهم و پراهمیتی است که برای دانش‌آموزان در دوران تحصیلی اهمیت دارد. برای رسیدن به این هدف، باید به چند نکته کلیدی توجه کرد. برای برخی از دانش آموزان این امر ممکن است بسیار دشوار و غیرممکن به نظر برسد، اما اگر اصول و تکنیک هایی را رعایت کنید، می توانید به این هدف برسید.

در این مطلب نکاتی به شما گفته می شود که اگر به نکات و دستور العمل های زیر دقت کنید و آن را انجام دهید به دانش آموز نمونه تبدیل خواهید شد.

بیشتر بخوانید: ۸ اشتباهی که در پول خرج کردن انجام می دهید شما را فقیر می کند!

روش اول: آماده شدن برای موفقیت

۱-وسایل مدرسه ت رو سازماندهی کن

حالا فرقی نداره شروع مدرسه باشه یا پایانش، مهم اینه که دو هفته قبل از شروع و پایان مدرسه، وسایلت رو سازماندهی کنی. همه ی پوشه ها، دفترها، کتاب ها و…. باید مرتب بشن. مرتب کردن، پروسه ی انجام کار رو سریع تر میکنه. ایده های زیر کمک کننده خواهند بود:

*از پوشه های مخصوصی که جاهای مختلفی برای وسایل مختلف از جمله مداد خودکار و … دارن استفاده کن. و وسایل کلاس های مختلف رو با این ابزار از هم جدا کن.

*در داخل پوشه ی هر کلاس، مداد و خودکار و برگه از جمله وسایل ضروری هستند.

*میز کارت رو مرتب کن و وسایل اضافی رو دور بریز. این کار باعث میشه اطرافت شلوغ پلوغ نشه و کارهات سریع تر پیش بره.

برایتان جالب خواهد بود: ترس از مدرسه: والدین موفق با ترس کودک شان از مدرسه این گونه برخورد می کنند!

دانش آموز ممتاز و نمونه

شاید بپسندید: ایلان ماسک چگونه ثروتمندترین فرد جهان شد؟

۲-برای خودت یه محل مطالعه آماده کن

هیچ وقت در رختخوابت مطالعه نکن. برای این که اگه به رختخواب بری ذهنت فکر میکنه میخوای بخوابی و در نهایت ممکنه خوابت ببره. بخاطر همین یه محل خوب از خونه رو باید برای مطالعه انتخاب کنی بهمین خاطر هر وقت در اون مکان قدم گذاشتی مغزت همیشه اونجا رو محل مطالعه رقم خواهد زد و به راحتی خواهی توانست که متمرکز بشی.

*آیا هیچ گاه در مورد حافظه ی ناخود آگاه چیزی شنیدی؟ این مکان ها در حافظه ت ذخیره میشن و هر کدوم از اونها تو رو یاد چیزی خواهند انداخت؛ مثلا کتابخونه یا محل بخصوص از خونه تو رو یاد مطالعه میندازه، رختخواب برای خواب و…

*اگه میتونی در محل های مختلف مطالعه کن، مثلا خونه، کتابخونه یا خونه ی دوستانت. مطالعات نشون داده که در مکان های مختلف، مغزت بیشتر با اطراف ارتباط برقرار میکنه و بهتر میتونی مطالعه کنی.

احتمالاً بپسندید: درخواست ازدواج مرد از زن: درخواست ازدواج از دختر متولد کدوم ماه سخت تره؟

دانش آموز ممتاز و نمونه

احتمالاً بپسندید: چرا همه از من بدشون میاد + ۱۶ دلیل جالب که نمی دانستی!

۳-کتاب مطالعه ت رو زودتر آماده کن

خیلی از معلمان قبل از این که سال شروع بشه برای سال بعد کتاب هایی رو برای دانش آموزان معرفی میکنند. حتما این کتاب ها رو تهیه کن و یه نگاه بهشون بنداز که با محتوا بیشتر آشنا بشی. سعی کن بخش های اول رو چه معلم گفته باشه چه نگفته باشه سریع شروع کنی و بخونی.

*اگه معلمت این لیست از کتاب ها رو معرفی نکرد، سعی کن از معلمت بخوای که این کار رو انجام بده. معلمت خیلی تحت تاثیر قرار میگیره اگه ببینه که کلاس چقدر واست مهمه. ممکنه با این کار دانش آموز مورد علاقه ی معلمت بشی.

*اگه معلمت این لیست از کتاب ها رو معرفی نکرد، سعی کن از معلمت بخوای که این کار رو انجام بده. معلمت خیلی تحت تاثیر قرار میگیره اگه ببینه که کلاس چقدر واست مهمه. ممکنه با این کار دانش آموز مورد علاقه ی معلمت بشی.

احتمالا بپسندید: مرد دوزنه و کلاهبرداری از نامزد پولدارش + جشنی که به جهنم تبدیل شد

۴-حتما راجع به کتاب های اضافی تر از معلمت سوال کن

حتما یکی دو تا از کتاب ها هستن که میتونن اطلاعات خیلی خوبی در اختیارت قرار بدن و معلمت اون ها رو در لیستش واست قرار نداده حتما از معلمت بخواه که این کتاب ها رم واست معرفی کنه.

*این کار رو میتونی از کتاب ریاضیات گرفته تا تاریخ انجام بدی. همیشه یه سری کتاب ها و اطلاعات اضافی در رابطه با موضوع مورد نظر وجود دارن که واست دور نمای بهتری از موضوع مورد نظر ارائه میدن.

شاید بپسندید: افراد پولدار: تغییر عجیب زندگی افراد مشهور پس از پولدار شدن!

۵-حتما راجع به چیزهایی که دنبالشون میگردی با معلمت صحبت کن

در مورد کلاس با معلمت صحبت کن. اون رو چیا تاکید کردن؟مشارکت، خوندن و یا….چه چیزی رسیدن به موفقیت رو راحت تر میکنه؟ آیا معلمان نمرات اضافی رو به بعضی فعالیت ها اختصاص میدن؟ دونستن این چیزا در برنامه ریزی بهتر، بیشتر بهت کمک میکنن.

*این کار همچنین باعث بنا نهادن یه رابطه ی خوب بین تو و معلمت میشه. در چشم معلم شما دانش آموزی خواهید بود که به کلاس و نمره اهمیت میده. همچنین این کار باعث میشه که بعضی وقت ها اگه یه کوچولو نمره لازم داری که نمره ی کامل رو بگیری، معلمت این نمره رو به خاطر دانش آموز خوب بودن به نمره ت اضافه کنه.

بیشتر بخوانید: وظیفه زن نسبت به شوهر: هر زنی باید این کارها را برای شوهرش انجام دهد!

دانش آموز ممتاز و نمونه

روش دوم: هر روز در صدر ایستادن

۱-یادداشت برداری رو تبدیل به یه چیز جذاب کن

اگه هر چیزی که از دهن معلم درمیاد رو بنویسی، آخر سری خسته میشی و چند صدتا برگه ی پر شده ی بی مصرف در خونه خواهی داشت. به جای این کارا چند تا ایده هست که میتونی این کار ر راحت تر انجام بدی.

*جملات رو تبدیل به عکس کن. این جوری یادگیری بهتر میشه.

*حتما از علائم نوشتاری اختصاری مثل & و… استفاده کن.

*از هایلایتر استفاده کن. هر چی نوت هات رنگی تر باشن، یادگیریشون واست سونتر و جذاب تر میشه.

۲-شب قبل از کلاس مطالعه کن

خیلی از دانش آموزان قبل از کلاس مطالعه نمیکنن و بخاطر همین سر کلاس وقتی معلم درس رو توضیح میده یکم سر در گم به نظر میان. تو اونجوری نباش! کلاس مهم باشه یا نباشه سعی کن قبل از کلاس، مخصوصا روز قبلش یه نگاه اجمالی به متن انداخته باشی. اگه این کارو کنی در کلاس، زمانی که معلم درس رو توضیح میده، کاملا در جریان خواهی بود.

*اگه تونستی حتما از متنی که میخونی، نوت برداری کن و کلید واژه ها رو بنویس و در کلاس همراهت داشته باش تا زمانی که معلمت چیزهایی رو توضیح میده، اگه لازم شد نکاتی رو بهش اضافه کنی و یا اگه لازم بود سوالی بپرسی.

۳-تمرینات و تکالیف رو انجام بده

اگه میخوای واقعا درس رو بفهمی، باید وقت کافی بزاری و تمرینات رو تا جایی که ممکنه با دقت حل کنی، این کار باید حتما روز و یا روزهای قبل از کلاس انجام بشه و نباید دقیقا صبح که از خواب بیدار میشی که بری مدرسه کتابتو باز کنی و به تمرینا نگاه بندازی. حتما زمانی که از مدرسه به خونه رسیدی همون روزی که معلمت بهت تکلیف داده سعی کن تکلیفات رو انجام بدی. بعد از انجام تکالیفت میتونی تلویزیون تماشا کنی، بازی کنی و…

*اگه معلمت یه تکلیف دور و درازی بهت داد، مشخصه که تمرین مهمیه و باید روش زحمت بکشی و بر روش تمرکز کنی، حتما هر روز یه مقدار زمان برای حل این گونه تمرینات اختصاص بده تا در روز موعود تمرینت آماده باشه.

دانش آموز ممتاز و نمونه

۴- هر روز به کلاس برو و سر کلاس دقت کن

خیلی از معلمان به حضور غیاب نمره میدن. حتما معلمان از این کار منظوری دارن. اگه سر کلاس سوالی پرسیده شد و نظری دلشتی، دستتو بلند کن و حتی اگه جوابت غلط باشه نظرتو بگو، معلمان به این کار احترام میزارن. *اگه دقت نکنی، معلمت ممکنه ازت سوال بپرسه و اگه گیج بزنی اینجاست که اوضاع خیط میشه و خودت از موقعیتت ممکنه خجالت زده بشی، پس حواست رو سر کلاس جمع کن.

۵- برای خودت هدف قرار بده

همه ی ما در زندگی نیاز به هدف داریم تا زندگیمون معنا دار بشه. برای این که به خودت انگیزه بدی، حتما برای خودت هدف آفرینی کن.

*حتما از والدینت بخواه که بهت جایزه بدن و حمایتت کنن. مثلا اگه عالی پیش بری میتونن برات بازی ویدئویی مورد علاقه ت رو بخرن و…

۶-در صورت لزوم از کلاس اضافی استفاده کن

مدرسه همیشه سخت بوده و هست، بخصوص اگه در کنار اون مشکلاتی هم ذر زندگی داشته باشیم. بعضی وقت ها، حتی باهوش ها هم به این نوع کلاس ها، احتیاج پیدا میکنن. با معلمت، مشاور و یا والدینت در این باره صحبت کن. حتی میتونی از دانش آموزان سال بالایی هم برای این کار استفاده کنی و اونا میتونن تجربیاتشون ر در اختیارت بزارن.

کلاس درس

*خواهر بردرای بزرگترت هم که این دوران رو گذروندن میتونن بهت کمک کنن فقط دقت کن که این کار باعث نشه عوض کمک اونا کاملا تمرینات رو واست حل کنن، چون این کار بی فایده ست

بیشتر بخوانید: ۱۱ میلیاردر مشهور جهان فرزندانش را از ارث محروم کردند!!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا