;
زندگیموفقیت

خجالت و کمرویی: با ۵ راهکار ساده از شرش خلاص شو!

از بین بردن خجالت و کمرویی: داشتن یک شخصیت خجالتی لزوماً یک مشکل بزرگ نیست اما کمرویی در برخی افراد باعث می شود که نتوانند آنطور که باید با دیگران ارتباط برقرار کنند. در این مطلب چند نکته برای غلبه بر احساسات خجالت و کم رویی آورده شده است. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: پس انداز کردن پول با ۱۰ روش ساده و خیلی موثر!

۱.از افرادی که می‌شناسید شروع کنید

از بین بردن خجالت و کمرویی، رفتارهای اجتماعی مانند تماس چشمی، زبان بدن، معرفی کردن، صحبت های کوچک، پرسیدن سوال و دعوت کردن را با افرادی که در اطرافشان احساس راحتی می کنید، تمرین کنید. لبخند بزنید تا اعتماد به نفس خود را از این طریق تقویت کنید. پس از اینکه احساس راحتی داشتید، این کار را با دوستان جدید و افراد غریبه نیز انجام دهید.

شاید بپسندید: گیاهان خوش یمن از نظر فنگ شویی: ۵ گیاهی که برای شما خوش شانسی، ثروت و رفاه می آورد!

۲.چند جمله آماده برای باز کردن صحبت داشته باشید

غالباً، سخت ترین قسمت صحبت با شخص جدید شروع آن است. به جملات بازکننده‌های مکالمه فکر کنید، مانند معرفی خود (سلام، من علی هستم، ما در یک کلاس هستیم)، تعریف کردن (آن ژاکت شما عالی به نظر می رسد)، یا پرسیدن یک سوال (آیا شما می دانید چطور آن کار را می توانم انجام دهم؟). آماده بودن برای مکالمه جدید با جملات مشخص نزدیک شدن به افراد دیگر را آسان تر می کند.

شاید بپسندید: بهترین زمان کاشت سبزه عید که تا ۱۳ به در سبز بمونه!

از بین بردن خجالت و کمرویی

بیشتر بخوانید: ۱۱ روشی که میلیاردرها باهاش پولدار شدن!!

۳.تمرین کنید که چه بگویید

از بین بردن خجالت و کمرویی،وقتی آماده هستید، کاری را امتحان کنید که به دلیل خجالتی بودن از آن اجتناب کرده اید، مانند داشتن یک تماس تلفنی یا مکالمه؛ از قبل آنچه را که می خواهید بگویید بنویسید. آن را با صدای بلند تمرین کنید، شاید حتی در مقابل آینه صحبت کردن نیز برای شما خوب باشد. پس از آن فقط مکالمه ای را که تمرین کرده اید شروع کنید.

نگران نباشید اگر دقیقاً مثل تمرین نشد یا کامل نتوانستید آن را به خوبی بگویید. اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید. به خودتان افتخار کنید که آن را شروع و امتحان کرده اید. دفعه بعد، حتی بهتر خواهید شد زیرا شروع کردن یک مکالمه آسان تر خواهد بود.

احتمالاً بپسندید: ۸ مهمترین نشانه که نشان می دهد همسر و شریک زندگی خوبی دارید!

۴.به خودتان فرصت بدهید

از بین بردن خجالت و کمرویی، فعالیت های گروهی را پیدا کنید که بتوانید با افرادی که علایق مشترک شما را دارند، باشید. به خود فرصتی بدهید تا با این افراد جدید معاشرت کنید و به آرامی با آنها آشنا شوید. افرادی که خجالتی هستند اغلب نگران شکست خوردن یا قضاوت دیگران هستند. نگرانی ها و احساساتی از این دست می تواند شما را از تلاش باز دارد. خودتان را مدام نقد نکنید و از انتقاد دیگران نیز نترسید؛ به جای اینکه انتظار شکست داشته باشید، خودتان را تشویق کنید.

بیشتر بخوانید: لاغری سریع زنان فقط با ۳ مرحله ساده و عملی!

از بین بردن خجالت و کمرویی

بیشتر خوانید: رژیم لاغری کانادایی: با این رژیم لاغری پرطرف دار در ۱۵ روز لاغر و خوش هیکل می شوید!

۵.قاطع باشید

از آنجایی که افراد خجالتی می توانند بیش از حد نگران واکنش های دیگران باشند، نمی خواهند از نقطه امن خود خارج شوند. این به این معنی نیست که آنها ترسو هستند. اما می تواند به این معنی باشد که آنها کمتر ادعای چیزی را دارند. قاطع بودن به معنای صحبت کردن برای خود در صورت لزوم، پرسیدن آنچه می خواهید یا نیاز دارید می باشد. قاطع باشید و کم کم نیاز های خود را به زبان بیاوردید و ترس را کنار بگذارید.

از بین بردن خجالت و کمرویی، بیشتر از همه، خودتان باشید. اشکالی ندارد که روش‌های مکالمه متفاوتی را امتحان کنید. اما آنچه را که به سبک شما می خورد بگویید و انجام دهید. واقعی بودن و جرات داشتن برای شروع یک مکالمه است که دوستان واقعی را در کنار شما می آورد.

شاید بپسندید: بختک بیشتر سراغ این افراد می رود + خطرات و راه های رهایی از شر آن!

 

 

 

 

برایتان جالب خواهد بود

بیشتر بخوانید: عادت های افراد موفق | اگر این عادت ها را دارید قطعا در زندگی آدم موفقی هستید!

شاید بپسندید: عدد شانس: رنگ، روز و عدد شانس متولدین ماه ها در سال ۱۴۰۳

احتمالا بپسندید: لاغری سریع با روش چینی ها: ۲۳ روش ساده که چینی ها برای تناسب اندام و کاهش وزن استفاده می کنند!

رعایت این نکات ریز، شما را در دید دیگران به یک فرد باکلاس تبدیل می‌کند!

شاید بپسندید: خوش شانسی: ۵ وسیله که اگر در خانه باشد شانس و ثروت می آورد + عکس

فراموش کردن خاطرات بد با ۱۱ روش عملی و ساده!

۱۰ بهترین جمله انگیزشی که زندگی انسان های بزرگ تاریخ را تغییر داده!

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا