;
خواص گیاهان داروییسلامت

درمان قند خون با گیاهان دارویی: دیابت را با این ۷ گیاه شگفت انگیز برای همیشه درمان کنید!

درمان قند خون با گیاهان دارویی: دیابت به “قاتل خاموش” معروف است. در دیابت ، قند خون بالا می رود. از آنجا که این یک بیماری مزمن است، فرد باید در تمام طول زندگی به داروهای تجویزی وابسته باشد و این می تواند رنج بزرگی در امور مالی فرد ایجاد کند و حتی از نظر سلامت نیز خوب نیست. بیشتر این داروها عوارض جانبی دارند و با استفاده طولانی مدت برای سایر اندام ها مضر هستند.

بیشتر بخوانید: باورهای غلط در مورد دیابت: این ۱۰ افسانه غلط در مورد دیابت را بشناسید

درمان قند خون در طب سنتی

بسیاری از روش های درمانی جایگزین گزینه های خوبی برای داروهای دیابت هستند. طب فشاری ، طب سوزنی و طبیعت درمانی از روش های درمانی جایگزین، گزینه های خوبی برای داروهای دیابت هستند. در طبیعت درمانی از بسیاری از گیاهان به عنوان بخشی از درمان قند خون بالا استفاده می شود. در این مطلب سلامت چند گیاه موثر برای کاهش قند خون آورده شده است.

۱.زنجبیل

درمان قند خون با گیاهان دارویی، از زنجبیل در غذاهای چینی و هندی بسیار استفاده می شود. از این گیاه معطر برای مقابله با دیابت استفاده شده است. زنجبیل حساسیت بدن به انسولین را افزایش می دهد و به افزایش ترشح انسولین کمک می کند.

شاید بپسندید: اگر بدونی این سبزی چقدر خاصیت داره، هر روز استفاده اش می کنی!

درمان قند خون با گیاهان دارویی

۲.شنبلیله

درمان قند خون با گیاهان دارویی، از شنبلیله برای درمان مشکلات پوستی و گوارشی استفاده می شود. این گیاه با اختلالات متابولیکی نیز مبارزه می کند. شنبلیله به کاهش سطح گلوکز خون کمک می کند و با دیابت مقابله می کند.

۳.رزماری

درمان قند خون با گیاهان دارویی، رزماری نه تنها باعث کاهش وزن می شود بلکه باعث تعادل سطح قند خون می شود. رزماری همچنین مسئول کاهش کلسترول بد (LDL) و افزایش کلسترول خوب (HDL) است.

۴.جینسینگ

به عنوان بخشی از طب شرقی، جینسینگ قرن هاست که مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت تقویت کننده ایمنی فوق العاده ای دارد و ضد دیابت است. جینسینگ میزان جذب کربوهیدرات در بدن را کاهش می دهد. جینسینگ همچنین تولید انسولین توسط پانکراس را تسریع می کند.

۵.مریم گلی

درمان قند خون با گیاهان دارویی، تحقیقات نشان داده است که مریم گلی میزان قند خون را تا میزان قابل توجهی کاهش می دهد. افزودن مریم گلی به رژیم غذایی ترشح انسولین را افزایش می دهد و به مدیریت بهتر دیابت کمک می کند. بهتر است به صورت چای مصرف شود.

بیشتر بخوانید: درمان خانگی دیابت: این ۳ ادویه در درمان دیابت معجزه می کند!

درمان قند خون با گیاهان دارویی

 ۶.آلوئه ورا

درمان قند خون با گیاهان دارویی، این گیاه گوشتی بخشی اساسی از داروهای جایگزین را در هند ، مکزیک ، استرالیا و آمریکای جنوبی تشکیل می دهد. التهاب در بدن را کاهش می دهد و سوءهاضمه را درمان می کند. التهاب در بدن مسئول بسیاری از بیماری های مزمن مانند دیابت است.

۷.پونه کوهی

این گیاه تأثیر دو جانبه ای بر قند خون بالا دارد. این فعالیت در لوزالمعده را برای ایجاد انسولین بیشتر افزایش می دهد و با مهار ولع مصرف شیرینی جات سطح قند خون را کاهش می دهد. گلوکز موجود در سلول ها به دلیل ترکیبات خاصی که در پونه کوهی وجود دارد ، مجهز می شود. جدا از تقویت سلامت سیستم ایمنی ، باعث کاهش تشکیل کربوهیدرات در بدن می شود.

درمان قند خون با گیاهان دارویی

سخن آخر

برای مدیریت بهتر سطح قند خون، رعایت رفتارهای سالم در زندگی از جمله رژیم غذایی غنی از فیبر و سبزیجات، ورزش منظم و کنترل سطح استرس مهم است.

درمان قند خون با گیاهان دارویی، گیاهان زیادی وجود دارند که به کنترل قند خون کمک می کنند، با این حال ، باید در نظر داشته باشید که بسیاری از این ترکیبات طبیعی از نظر پزشکی برای مدیریت قند خون تأیید نشده اند.

قبل از استفاده از گیاهان دارویی یا ادویه جات برای کاهش سطح قند خون، با پزشک خود مشورت کنید تا از بی خطر بودن آن اطمینان حاصل کنید. این خطر وجود دارد که قند خون شما خیلی کم شود، به خصوص هنگامی که در کنار داروهای تجویز شده دیابت مصرف می شود.

بیشتر بخوانید: درمان دیابت نوع ۲: این ۱۰ روش خانگی شگفت انگیز درمان قطعی دیابت نوع ۲ است!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا