;
سلامت

عوارض باورنکردنی بدبینی و اثر هولناکش که نمیدانیم

عوارض بدبینی: در بسیاری از افراد، بدبینی به عنوان یک واکنش رایج وجود دارد که باعث می‌شود فرد نگرش منفی نسبت به مسائل واقعیت‌های اطراف خود داشته باشد و همواره به نیمه خالی لیوان نگاه کند. افراد بدبین در قضاوت‌های خود درباره موضوعات و افراد اطرافشان، تمایل دارند فقط به نکات منفی توجه کنند و این نگرش می‌تواند عواقب جانبی منفی و جدی برای زندگی آنان داشته باشد.

یکی از ویژگی‌های اصلی افراد بدبین یا پارانویید، سوءظن و بی‌اعتمادی به دیگران است. افرادی که این اختلال شخصیتی را تجربه می‌کنند، باور دارند که دیگران قصد آزار، بهره‌برداری یا فریب زدن آنها را دارند، در حالی که در واقعیت این ادعا صحیح نیست.

آنها بدون دلیل قابل قبولی یا بر اساس شواهد ناچیز و غیرقابل توجه، به این شک مبتلا می‌شوند که دیگران در توطئه علیه آنها دست دارند. آنها احساس می‌کنند که به شدت از طرف یک فرد یا گروهی آسیب دیده‌اند، در حالی که ممکن است هیچ شاهد ملموسی برای ادعایشان وجود نداشته باشد. با این مطلب سلامت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: از این ۶ نوع افراد همین حالا دوری کنید!

افزایش خطر مرگ در بیماران قلبی با بدبینی

در ذهن ما، نگرش خوش‌بین یا بدبین به پدیده‌ها، به طور عمده با روح و روان مرتبط است و به طور کامل به جسم ما مرتبط نیست. با این حال، نحوه نگرش ما نسبت به مسائل و تصمیم‌گیری درباره اینکه رویدادی را به عنوان خوب یا بد می‌بینیم، ارتباط مستقیمی با جسم ما دارد. این مسئله به ویژه برای افرادی که مشکلات قلبی دارند، اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: بهترین مواد غذایی برای افزایش قد | معرفی 11 غذای موثر در افزایش قد

عوارض بدبینی

عوارض بدبینی، بر اساس نتایج به دست آمده از برخی مطالعات، احتمال مرگ در بیماران قلبی که دارای نگرش منفی هستند، بیشتر از آنهایی است که نگرش مثبت دارند. به طور واقعی، بدبینی می‌تواند خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی را افزایش دهد؛ زیرا بدبینی تأثیر ویژه‌ای روی سلامت سیستم قلبی و عروقی ما دارد؛ پس در واقع اگر مبتلا به بیماری قبلی هستید، بدبینی دشمن بزرگ شماست و میتواند عمرتان را کوتاه کند.

شاید بپسندید: عرق گیاهی که شما را خوش اخلاق و مهربان می کند!

احتمالا بپسندید: دلیل مهم دل درد بعد قهوه

اثرات منفی و دیگر عوارض بدبینی

عوارض و تأثیرات رفتاری بدبینی روی سلامت حسی و عاطفی فرد به مرور بیشتر شده و اثرات منفی و مخربی را به همراه دارد. اغلب بدبینی منجر به افسردگی مزمن و احساس شک به خود و دیگران می‌شود. تأثیرات عاطفی مرتبط با بدبینی شامل موارد زیر می‌شود:

احساس دائمی تنهایی
ارزش‌یابی نادرست خود
احساس بی‌استفادگی درباره خود
مسئولیت‌پذیری دیگران را به خاطر فریب‌دهندگی خود می‌بینید
احساس بی‌دفاعی
احساس بدبختی و سرکوب کردن خود
این احساسات منفی و اثرات آنها می‌توانند بر سلامت عاطفی و روانی فرد تأثیرات عمیقی داشته باشند و در کلیت زندگی او را تحت تأثیر قرار دهند.

بیشتر بخوانید: در نگاه اول چی دیدی+برونگرا هستی یا درونگرا !؟

 

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: ویتامین لاغری سریع چیه؟ کمبود کدوم ویتامین چاق میکنه؟

احتمالا بپسندید: عادات صبحگاهی که بر خلاف تصویر غلط هستند | چگونه روزی شاد داشته باشید!؟

بیشتر بخوانید: راه های سریع افزایش آهن خون بدون دارو

جالب خواهد بود: این سبزی بدن را سم زدایی و به حرکت روده ها کمک می کند

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره قهوه کاسنی، خواص و روش تهیه آن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هفده =

دکمه بازگشت به بالا