;
آرایش و زیباییدنیای مد

رنگ کردن موهای سفید و خاکستری: با این روش های ساده رنگ کردن موها، ۱۰ سال جوان تر شوید!

رنگ کردن موهای سفید و خاکستری: می‌تواند شما را ۱۰ سال جوان تر نشان دهد. امروزه رنگ کردن موها خیلی آسان است و حتی افراد مبتدی در خانه هم می‌توانند موهای خود را رنگ بگذارند. البته فراموش نکنید که رنگ کردن موی سفید در هر گروه سنی کمی دقیق تر و با احتیاط تر از رنگ کردن موهای دیگر است و این کار نیاز به توجه و دقت بیشتری دارد تا علاوه بر طبیعی و خوشرنگ در آمدن موهای سفید ماندگاری رنگ مو نیز تا در آمدن ریشه ی موها حفظ شود .

خیلی ازخانم‌ها و آقایان به علت هزینه یا شلوغ بودن آرایشگاه ها، موهای‌شان را در خانه رنگ می کنند. اگر شما هم جزو این گروه هستید، باید مواردی را برای رنگ کردن بهتر موها رعایت کنید. رعایت این موارد سبب می‌شود، رنگ روی موها دوام زیادتری داشته باشد و موهای سفید بهتر رنگ بگیرد.

بیشتر بخوانید: ماندگاری رنگ مو: چه کار کنم که رنگ بلوند روی موهام دوام بیشتری داشته باشه؟ + ۵ تکنیک

برای رنگ کردن موهای سفید از چه رنگ هایی استفاده کنیم ؟

۱.اگر بخواهید رنگ تیره روی موهای تان بگذارید می توانید از سری رنگ های ۱ تا ۵ استفاده کنید. ۲.برای پوشش دهی موهای سفید حتما باید از رنگ های طبیعی (نچرال یا سری N) و یا رنگ های اکسترا extra که قویتر که از رنگ های طبیعی هستند استفاده کنیم.

۳.برای بهتر پوشاندن سفیدی موها هر چه رنگ مورد استفاده شما قرمز و طلایی بیشتری داشته باشد و در دسته رنگ های گرم باشد پوشش دهی بیشتری دارد.

احتمالاً بپسندید: پاک نشدن خط چشم: ۸ ترفند حرفه ای برای ماندگاری خط چشم در تمام طول روز!  

رنگ کردن موهای سفید و خاکستری

گذاشتن رنگ روشن روی موهای سفید

رنگ کردن موهای سفید و خاکستری، اگر بخواهید روی موهای تان رنگ روشن بگذارید باید از مردانساژ یا شامپو شیمیایی یا دانه مصنوعی استفاده کنید که توضیح آنها به طور کامل بیان شده است.

روش اول : عمل مُردانساژ

اگر هر بار که موهای تان را رنگ می کنید موهای سفیدتان رنگ نمی گیرد می توانید از مردانساژ استفاده کنید. مردانساژ به معنی باز کردن پولک های سفید مو است .

روش انجام آن به این صورت است: اگر کمتر از ۲۰ درصد موهایتان سفید است، مقداری اکسیدان شماره ۲ روی تار موهای سفید بمالید بعد از ۱۵ دقیقه نم آن را با پنبه گرفته و مو را رنگ کنید.

شاید بپسندید: خواص روشور برای سلامت و زیبایی پوست که از آن بی خبر بودید!

روش دوم : شامپو شیمیایی

رنگ کردن موهای سفید و خاکستری، در صورتی که بیشتر از ۲۰ درصد موهای تان سفید است و می خواهید رنگ روشن (رنگ ۷ به بالا) روی موهای تان بگذارید باید عمل مردانساژ شامپو یا شامپو شیمیایی را انجام دهید.

این عمل یک دکلره قوی است که از ریشه تا نوک مو زده می شود و مدت مکث آن نباید از ۲۰ دقیقه بیشتر شود.

برای این مدت یک پیمانه شامپو ، یک پیمانه پودر دکلره ، یک پیمانه اکسیدان %۶ را با هم ترکیب می کنیم و روی کل مو به صورت شامپویی می زنیم حدود یک ربع صبر می کنیم و طی این زمان موها را ماساژ می دهیم و بعد سر را می شوییم و خشک می کنیم سپس رنگ مورد نظر را می گذاریم.

بیشتر بخوانید: آرایش مخصوص روز ولنتاین: با این ۷ ایده زیبای آرایشی برای عشق تان مثل ماه بدرخشید!

رنگ کردن موهای سفید و خاکستری

روش سوم : دانه مصنوعی

یک درجه روشن تر از رنگ مورد نظر خود را بدون ترکیب با اکسیدان درون ظرف غیرفلزی ریخته با برس رنگ به موها بزنید مدت ۱۰ دقیقه مکث کنید.

بدون این که رنگ را از روی موهای تان پاک کنید همان رنگ را با اکسیدان ۱ ترکیب کنید و روی موها بزنید و مدت نیم ساعت مکث کنید.

روش دانه مصنوعی در چه مواقعی استفاده می شود ؟

زمانی که رنگ پذیری موی مشتری پایین است یا زمانی که موهای شخص مش یا دکلره دارد (چون اگر برایش رنگ کنیم بعد از دو بار شست و شو دوباره دکلره یا مش بیرون می زند) یا سفیدی مو رنگ نمی گیرد (بعد از چند بار شستشو سفیدی بیرون می زند.)

رنگ کردن موهای سفید و خاکستری، برای تیره کردن پایه های بالای دکلره مثلا ۹ یا ۱۰ را بخواهیم به پایه ۴ یا ۵ برسانیم (برای ۲ الی ۳ درجه تیره) کردن نیاز به دانه مصنوعی نیست.

نکته: زمانی که حجم مو خیلی زیاد باشد برای صرفه جویی یک قاشق غذاخوری اکسیدان و کمی آب به رنگ اضافه می کنیم غلظت آن به اندازه خامه شود.

بیشتر بخوانید: ۴ نکته مهم برای درخشندگی و ثابت ماندن رنگ مو

چند نکته مهم هنگام رنگ کردن موهای سفید

هنگام رنگ کردن موهای سفید، پایه مو حتما باید با رنگ مویی که انتخاب می کنیم هماهنگ باشد. بعنوان مثال اگر موی شما پایه ۷ یا ۹ را دارد و سفیدی آن درآمده است ، می بایست رنگ ۷ یا ۹ را بعد از عمل مُردانساژ یا شامپو شیمیایی استفاده کنید.

رنگ کردن موهای سفید و خاکستری، روش شامپو شیمیایی مدت زمان مشخصی ندارد . فقط برای فعال کردن سفیدی های مو، زمان دکلره را ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در نظر گرفته و پس از شستشو، رنگ مو را استفاده کنید.

عمل شامپو شیمیایی را برای رنگ برداری هم می توان استفاده کرد. بعنوان مثال چنانچه شما از رنگ تیره شماره ۳ استفاده کرده اید (چون روی رنگهای سری ۱ و ۲ و ۳ طبیعی مو رنگ نمی گیرد) و قصد دارید آن را روشن تر کنید، عمل شامپو شیمیایی را انجام داده و بعد از شستشوی موها ، رنگ را غلیظ و یکدست به مو زده و بعد از ۴۵ دقیقه رنگ را بشویید.

همیشه در قانون سفیدی ها رنگ مو را غلیظ و با اکسیدان %۶ درست کرده و رنگ کردن موها را از جلوی سر که میزان سفیدی بیشتر است ، آغاز کنید.

رنگ کردن موهای سفید و خاکستری

قانون سفیدی موها

رنگ کردن موهای سفید و خاکستری، اگر موها دارای ۲۵درصد تار سفید باشد باید یک چهارم رنگ اصلی (همپایه رنگ مصرفی) بعلاوه سه چهارم رنگ فانتزی

اگر موها دارای ۵۰درصد تارسفید باشد یک دوم رنگ اصلی بعلاوه یک دوم رنگ فانتزی

اگر موها دارای ۷۵درصد تار سفید باشد سه چهارم رنگ اصلی بعلاوه یک چهارم رنگ فانتزی

اگر موها صددر صد سفید باشد از رنگهای اصلی استفاده میشود حتما یک درجه تیره تر از رنگ انتخابی درکمتر از ۲۰درصد تار سفید میتوان از هر رنگی استفاده کردچه فانتزی و چه طبیعی

برای رنگ کردن اول جاهای سفید را رنگ کنید زمانی که تا حدودی رنگ گرفتند بقیه قسمت های مو را رنگ کنید. همچنین برای رنگ کردن موهای سفید باید از جلو سر شروع به رنگ کردن کنید

آیا رنگ مو تأثیری در ریزش مو دارد ؟

رنگ کردن موهای سفید و خاکستری، اگر رنگ غالب مو سفید می باشد رنگی با یک درجه تیره تر از رنگ مورد نظرتان استفاده کنید. زیرا به خاطر نبود رنگ در تارهای مو، رنگی که می‌گذارید روشن تر به نظر می‌رسد.

برخی از موهای سفید به ویژه موهای اطراف شقیقه‌ها در برابر رنگ مقاوم هستند. اگر موهای سفید شما خیلی زبر و مقاوم در برابر رنگ باشد لازم است که قبل از رنگ کردن آنها را نرم کرد و مدت زمان رنگ کردن را افزایش داد

بیشتر بخوانید: 14 زیباترین و بهترین رنگ مو 1401

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نه =

دکمه بازگشت به بالا