;
تازه ها

معرفی منطقه جنگلی دیزمار و ورزقان محل بروز سانحه بالگرد رئیس جمهور آیت الله رئیسی و هیئت همراه ؟

جنگل دیزمار و ورزقان: عصر یکشنبه خبرهای مبنی بر بروز سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور در استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و آنطور که ایرنا اعلام کرده جنگل دیزمار، محل دقیق تر وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور است که در محدوده عمومی بین ورزقان و جلفا قرار دارد.

مطلب مرتبط: بالگرد حامل رئیس جمهور شهید چه مشخصاتی داشت؟

جنگل دیزمار و ورزقان

به گزارش انتخاب”دیزمار”  نام منطقه کوهستانی و جنگلی  که در حوزه استحفاظی شهرستانهای خدافرین، ورزقان و جلفا در شمال استان آذربایجان شرقی قرار دارد. نام منطقه کوهستانی و جنگلیه که در حوزه استحفاظی شهرستانهای خدافرین، ورزقان و جلفا در شمال استان آذربایجان شرقی قرار دارد و در سال 1390به عنوان منطقه حفاظت شده معرفی شده. متصل شدن به مناطق حفاظت شده کیامکی در غرب، ارسباران در شرق منطقه و همچنین پارک ملی زاگاتای جمهوری آذربایجان و ارمنستان در شمال، این منطقه را بعنوان یک کردیدور مهم حیات وحش در سطح محلی، ملی و بین المللی تبدیل کرده است.

ورزقان یکی از شهرهای آذربایجان شرقی است و مرکز شهرستان ورزقان است. این شهر در ۴۰ کیلومتری غرب اهر و ۷۸ کیلومتری شمال تبریز قرار گرفته است.

شهرستان ورزقان در میان جنگل‌های ارسباران واقع شده است. منطقه­ ای کوهستانی است و اطراف آن را کوه­های آق داغ، مشک عنبر، کامتال، جوشون، جله­ داغ، ایری­ داغ، کیامکی، خاروانا و پیرسقا فرا گرفته ­اند

مجتمع مس سونگون در این منطقه قراردارد که با عنوان دومین قطب مس کشور در یک منطقه کوهستانی با ارتفاع متوسط ۲۰۰۰ متر بالای سطح دریا و در بخشی از رشته کوه های قره داغ قرار گرفته است. این منطقه زمستان‌هایی سرد و یخبندان و تابستان‌های معتدل دارد اما در اغلب روزهای سال مه آلود است.

 

دیگر مطالب مرتبط:

مقصر حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور ایران

زندگی شخصی آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شهید + عکس همسر و فرزندانش

جانشین رئیس جمهور شهید، دکتر محمد مخبر کیست + عکس و بیوگرافی

بیوگرافی شهید مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی + عکس همسر و فرزندان

بیوگرافی شهید حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه و معرفی همسر و فرزندانش+ عکس خانوادگی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا