;
فرهنگ و هنر

زندگی شخصی آیت الله ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شهید + عکس همسر و فرزندانش

بیوگرافی ابراهیم رئیسی: بیوگرافی کامل سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران را به همراه دوران و زمینه های فعالیت سید ابراهیم رئیسی در دولت و عکسهای شخصی و خانوادگی ایشان در این مطلب فرهنگ و هنر بخوانید.

بیشتر بخوانید: بیوگرافی سعید راد بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون+عکس خانوادگی

۱.بیوگرافی آیت الله ابراهیم رئیسی

نام:ابراهیم

نام خانوادگی:رئیسی

تاریخ تولد:آذر ماه 1339

محل تولد:مشهد

تاریخ شهادت:30 اردیبهشت 1403

محل شهادت:آذربایجان شرقی

همسر:دکتر جمیله سادات علم الهدی

فرزندان:2 دختر

بیوگرافی ابراهیم رئیسی

۲.زندگی شخصی و خانواده ابراهیم رئیسی رئیس جمهور

سید ابراهیم رئیسی در تاریخ آذر سال 1339 در مشهد متولد شد؛ با توجه به این اعداد و ارقام به پاسخ سوال خود با عنوان رئیس جمهور رئیسی چند سالشه، میرسید. درمورد اصالت ایشان و اینکه رئیس جمهور رئیسی اهل کجاست، اسم چند منطقه توسط برخی وب سایتها عنوان شده است که صحت ندارد و آقای رئیس جمهور، اصالتا اهل مشهد هستند و با توجه به این مسئله میتوان به اینکه پدر سید ابراهیم رئیسی اهل کجاست نیز رسید.

بیوگرافی ابراهیم رئیسی

۳.نوجوانی سید ابراهیم رئیسی

پدر آقای رئیس جمهور حجة الاسلام سیدحاجی رئیس الساداتی و مادر ایشان سیده عصمت خدادادحسینی بود. رئیسی رئیس جمهور در کودکی و زمانیکه تنها 5 سال سن داشتند، پدر خود را از دست داد.

بیوگرافی ابراهیم رئیسی

۴.محل و نحوه شهادت رئیسی

بیوگرافی ابراهیم رئیسی، آیت‌الله رئیسی و همراهانشان پس از آئین بهره‌برداری از سد قیزقلعه‌سی که با حضور الهام علی‌اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان برگزار شد، با بالگرد عازم تبریز بودند، اما این بالگرد در میانه راه و در منطقه ورزقان دچار سانحه شد و سقوط کرد و متاسفانه همه سرنشینان به شهادت رسیدند.

۵.تاریخ پایان ریاست جمهوری رئیسی

ریاست جمهوری سید ابراهیم رئیسی در پی پیروزی وی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران سال 1400 آغاز شد و او به عنوان هشتمین رئیس‌جمهور ایران آغاز به کار کرد. متاسفانه 30 اردیبهشت 1403 در حالی که بیش از یک سال به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده بود، بالگرد حامل رئیس جمهور سقوط و ایشان به شهادت رسیدند.

شاید بپسندید:  آخرین آرزوی شهید امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه از زبان پسرش

احتمالا بپسندید: جنجالی ترین میهمان مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید + عکس

بیوگرافی ابراهیم رئیسی

۶.ریاست جمهوری سید ابراهیم رئیسی

بیوگرافی ابراهیم رئیسی، بیوگرافی ابراهیم رئیسی، بر اساس اصل 131 قانون اساسی جمهوری اسلامی در صورت فوت، عزل، استعفا، و یا غیبت و بیماری بیش از دو ماه رئیس جمهور، معاون اول او با موافقت رهبری اختیارات و مسئولیت‌های او را برعهده می‌گیرد و شورای متشکل از او، رئیس مجلس و رئیس قوه قضائیه موظف هستند شرایطی را فراهم کنند که ظرف مدت زمانی حداکثر 50 روزه رئیس جمهور جدید انتخاب شود.

۷.تحصیلات سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور

ایشان یکی از چهره های مطرح در عرصه انتشار کتاب بوده و دوران تحصیل خود را در حوزه سپری کرده بودند. سید ابراهیم رئیسی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه جوادیه گذرانده و تحصیل در علوم حوزوی را در مدرسه نواب ادامه دادند.

سال 1354 بود که برای ادامه تحصیل به حوزه علمیة قم و مدرسه آیت الله بروجردی رفتند و دوره ای از تحصیلات حوزوی خود را در مدرسه‌ای که تحت نظر امام خمینی اداره می‌شد، تحصیل کردند.

 ابراهیم رئیسی

۸.ازدواج و همسر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور

بیوگرافی ابراهیم رئیسی، شهید دکتر رئیسی در سال 1362 زمانیکه 26 ساله بودند با دکتر جمیله سادات علم الهدی دختر ارشد آیت الله علم الهدی ازدواج کردند؛ آن زمان آقای رئیسی دادستان همدان بودند و به گفته خودشان، مهریه همسرشان مهریه حضرت زهرا(س) بود.

عکس خانم سید ابراهیم رئیسی را در دیدارها و مجالس رسمی بارها دیده ایم و در مورد میزان تحصیلات و سوابق ایشان هم میدانیم که، خانم دکتر علم الهدی دانشیار رشته فلسفه علوم تربیت دانشگاه شهید بهشتی تهران، رییس سابق پژوهشگاه علوم انسانی و رییس کمیسیون تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند.

 ابراهیم رئیسی

۹.فرزندان سید ابراهیم رئیسی

موضوع عکس فرزندان سید ابراهیم رئیسی و اسم فرزندان رئیسی رئیس جمهور جزو جستجوهای برتر شما در این رابطه بوده است که در توضیح آن باید بگوییم که دکتر رئیسی و همسرشان دو فرزند دختر دارند که با یکی از آنها در جریان مصاحبه تصویری که پس از ریاست جمهوری جناب رئیسی انجام شد، آشنا شدید.

بیوگرافی ابراهیم رئیسی، هر دو دختر آیت الله رئیسی بعد از دریافت مدرک دیپلم ازدواج کردند و متاهل هستند. در واقع دوران تحصیلات دانشگاهی آنها بعد از متاهل شدنشان صورت گرفت. دختر اول شهید رئیسی دارای دو مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم اجتماعی از دانشگاه الزهرا (س) و رشته علوم قرآن و حدیث از دانشگاه علوم حدیث شهر ری است. دختر دوم ایشان نیز کارشناسی رشته فیزیک از دانشگاه شریف دارد.

 ابراهیم رئیسی

۱۰.دوران و زمینه های فعالیت سید ابراهیم رئیسی در دولت

انتصاب به عنوان دادستان کرج در سال 1359 و در سن 20 سالگی.
انتخاب به عنوان دادستان استان همدان در سال 1361 و فعالیت به‌طور هم‌زمان در دو شهر کرج و همدان.
معاونت گروهکی دادستان تهران
دادستان انقلاب تهران در سال 1364
رسیدگی به مشکلات قضایی در برخی استانها از جمله لرستان، کرمانشاه و سمنان را مستقل از ساختار قوه قضائیه با دستور امام خمینی در سال 1367
دادستان انقلاب تهران از سال 1368 تا 1373
ریاست سازمان بازرسی کل کشور از سال 1373 تا 1383
معاون اول قوه قضائیه از سال 1383 تا سال 1393
دادستان کل کشور از سال 1393 تا 1394
دادستان ویژه روحانیت از سال 1391 تا کنون با حکم مقام معظم رهبری
انتصاب به عنوان تولیت آستان قدس رضوی(ع) در 17 اسفند 94
عضویت در شورای مرکزی جامعه روحانیت در سال 1376
ریاست قوهٔ قضائیه
عضویت در مجلس خبرگان رهبری با بیش از 80 درصد رای مردم و عضویت در هیأت رئیسه خبرگان رهبری.
برنده انتخابات ریاست جمهوری ایران در 28 خرداد 1400 و دریافت حکم ریاست‌جمهوری در 12 مرداد 1400 از سوی رهبر جمهوری اسلامی.

بیشتر بخوانید: مراسم خاکسپاری زهرا خوشکام در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار شد +تصاویر

 

 

دیگر مطالب مرتبط:

مقصر حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور ایران

جانشین رئیس جمهور شهید، دکتر محمد مخبر کیست + عکس و بیوگرافی

بیوگرافی شهید مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی + عکس همسر و فرزندان

بیوگرافی شهید حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه و معرفی همسر و فرزندانش+ عکس خانوادگی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا