;
موفقیت

رعایت این نکات ریز، شما را در دید دیگران به یک فرد باکلاس تبدیل می‌کند!

رفتارهایی که شما را باکلاس نشان می دهد: با کلاس بودن به معنای مغرور بودن نیست. افراد با کلاس به طور کلی افرادی اصیل و قابل احترام اند. با کلاس بودن اصطلاحی عامه برای اصول و شیوه رفتاری به سبک مدرن و جامعه پسند است. که باید برای رسیدن به این جایگاه رفتارهای اشاره شده در این مقاله را انجام دهید. افراد شیک و باکلاس بر اساس اندام خود لباس تهیه می‌کنند. همیشه آراسته هستند و صحبت های محترمانه دارند. این افراد حتی اصول غذا خوردن را رعایت می‌کنند.

احتمالا بپسندید: خجالت و کمرویی: با ۵ راهکار ساده از شرش خلاص شو!

رفتارهایی که شما را باکلاس نشان می دهد

آداب معاشرت روزمره صرفاً استفاده از چنگال برای خوردن سالاد نیست، بلکه با رعایت آن نشان هم می دهید که برای هم خود و هم اطرافیان تان احترام قائل هستید. گاهی کارهای جزئی می توانند نشان دهند که یک شخص فردی مؤدب و بافرهنگ است، یا برعکس فردی است که به راحتی می تواند به دیگران اهانت کند.

در ادامه از چند آداب معاشرتی خواهیم گفت که هر چند ساده اند، اما رعایت آن ها تعاملات اجتماعی مان را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. با مظلب رفتارهایی که شما را باکلاس نشان می دهد همراه باشید. با بخش موفقیت در مجموعه زندگی مجله خبری چشمک همراه باشید.

احتمالا بپسندید: لاغری سریع با روش چینی ها: ۲۳ روش ساده که چینی ها برای تناسب اندام و کاهش وزن استفاده می کنند!

رفتارهایی که شما را باکلاس نشان می دهد

۱- کیف تان را طوری آویزان کنید که برای کسی ایجاد مزاحمت نکند

وقتی پشت میز می نشینید، کیف تان را روی صندلی خالی میز خودتان، یا روی پاهایتان و یا پشت تان روی همان صندلی خودتان بگذارید. گذاشتن کیف روی زمین یا آویزان کردن آن از پشت صندلی کار درستی نیست چون می تواند جلوی راه دیگران را بگیرد.

اگر جای شلوغی بودید، کیف را از روی دوش تان بردارید (یا اگر کوله پشتی است، از روی پشت تان بردارید) و آن را جلوی خودتان بگیرید. هنگام انداختن کیف یا برداشتن آن مراقب باشید که ناخواسته به کسی ضربه نزنید.

شاید بپسندید: گیاهان خوش یمن از نظر فنگ شویی: ۵ گیاهی که برای شما خوش شانسی، ثروت و رفاه می آورد!

۲- هنگام خرید در فروشگاه، چرخ خریدتان را کنار راهرو پارک کنید

فروشگاه ها، بخصوص در روزهای آخر هفته و تعطیلات رسمی، معمولاً بسیار شلوغ هستند. به همین دلیل، همچون پارک کردن خودرو، در این مورد هم قانون مهمی هست که باید آن را رعایت کرد. چرخ خریدتان را به یک سمت راهرو نزدیک کنید تا وسط راهرو برای باقی مشتریان خالی بماند. اگر راهرو خیلی باریک بود، چرخ خریدتان را سر راهرو پارک کنید و بعد از برداشتن اجناس مورد نظرتان از قفسه ها، پیش چرخ بازگردید.

احتمالاً بپسندید: ۸ مهمترین نشانه که نشان می دهد همسر و شریک زندگی خوبی دارید!

۳- برای نوشیدنی‌ها از زیردستی استفاده کنید

وقت هایی که خانه کسی هستید، پیش از گذاشتن لیوان نوشیدنی خود، حتماً یک زیردستی یا دستمال کاغذی زیر آن قرار دهید. اگر زیردستی یا دستمال در دسترس نبود، از میزبان درخواست شان کنید. ممکن است صرفاً فراموش کرده باشد و از درخواست شما خوشحال هم شود.

بیشتر بخوانید: لاغری سریع زنان فقط با ۳ مرحله ساده و عملی!

۴- برای صحبت با تلفن همراه، محل را ترک کنید

ما بسیاری از اوقات مجبور در مکان های عمومی مجبور به پاسخ دادن به تماس های تلفنی مان می شویم، مثلاً در سوپرمارکت، بانک یا اتوبوس. اول از همه باید ببینید که آیا ضروری است آن تماس را همان لحظه پاسخ دهید یا خیر، چون همه ی اطرافیان تان مکالمه ی شما را خواهند شنید. اگر پاسخ به تماس لازم بود، سعی کنید به جای خلوت تری بروید که افراد زیادی در آنجا نباشند.

شاید بپسندید: بختک بیشتر سراغ این افراد می رود + خطرات و راه های رهایی از شر آن!

رفتارهایی که شما را باکلاس نشان می دهد

۵- صندلی‌تان را قبل از رفتن به سمت داخل هل دهید

فرقی نمی کند به رستوران رفته باشید یا یک جلسه ی کاری؛ این کار یک حرکت مؤدبانه نسبت به دیگران است. فراموش نکنید که پیش از ترک میز، صندلی را تو دهید تا جلوی راه کسی را نگیرد و باعث سقوط نشود.

بیشتر خوانید: رژیم لاغری کانادایی: با این رژیم لاغری پرطرف دار در ۱۵ روز لاغر و خوش هیکل می شوید!

۶- هنگام فشردن لیموترش دستتان را جلویش بگیرید

بیشتر اوقات هنگام فشردن لیموترش، اطرافیان مان را در نظر نمی گیریم. اما آداب معاشرت می گوید باید لیموترش را باید با یک دست فشار دهد و با دست دیگر جلوی آن را بگیرید تا آب آن تصادفاً به بقیه ی افراد پشت میز نپاشد.

۷- محکم دست دهید

از شل دست دادن خودداری کنید چون ذهنیت خوبی از شما در دیگران نمی سازد و باعث می شود فردی ضعیف با ناامنی های روانی به نظر برسید. محکم دست دهید، اما نه خیلی محکم. اگر شخص مقابل تان با شما شل دست داد، یک فشار ملایم به دستش وارد کنید. حفظ تماس چشمی حین دست دادن را هم فراموش نکنید.

شاید بپسندید: بهترین زمان کاشت سبزه عید که تا ۱۳ به در سبز بمونه!

۸- هنگام صحبت با دیگران عینک آفتابی‌تان را بردارید

قانونی در مورد استفاده از عینک آفتابی وجود دارد که بسیاری از مردم فراموشش می کنند؛ برنداشتن عینک آفتابی خود هنگام صحبت با دیگران، کار بی ادبانه ای محسوب می شود. به علاوه، ما بیشتر احساسات مان را از طریق چشم هایمان ابراز می کنیم و اگر عینک آفتابی مان را از روی صورت مان برنداریم، ممکن است شخص مقابل مان تصور کند که سعی داریم احساسات واقعی مان را از او پنهان کنیم.

 

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: عدد شانس: رنگ، روز و عدد شانس متولدین ماه ها در سال ۱۴۰۳

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 14 =

دکمه بازگشت به بالا