;
تفریح و سرگرمی

چیستان: سوغاتی شیراز است که از هر طرف بخوانیش، همان است!

چیستان خفن 6: یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

شاید بپسندید: اگه گربه را بین کاکتوس ها پیدا کنی چشمات مثل شاهین تیزه!؟

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان خفن 6 همراه باشید. شما در چیستان خفن 6 از سری مطالب بخش تفریح و سرگرمی چشمک به این سوال پاسخ دهید: سوغاتی شیراز است که از هر طرف بخوانیش، همان است! 

چیستان خفن 6

چیستان: سوغاتی شیراز است که از هر طرف بخوانیش، همان است!

چیستان خفن 6

شاید بپسندید: آزمون هوش: کدومیکی تا چند لحظه دیگه بی برو و برگشت می میره!؟

.

.

.

بیشتر بخوانید: با شناسایی گربه های دم کوتاه تصویر جنگلی ثابت کن چشمات مثل عقاب تیزه!

 

.

.

شاید بپسندید: قدرت تمرکزت را با پیدا کردن 4 حیوان مخفی ارزیابی کن!

جواب چیستان خفن 6

شما در معما یا چیستانی که امروز با آن روبرو هستید می توانید ضریب هوشی خود را محک بزنید. باید بدانید که پاسخگویی به معما در یک لحظه میزان اطلاعات عمومی شما را نشان می دهد. در ادامه با چیستان خفن 6 همراه باشید.

شاید بپسندید: اگه نمی دونی تو چی استعداد داری یکی از این چشم ها را انتخاب کن!

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: به شاهدخت کمک کنید تا شاهزاده طلسم شده اش را بین قورباغه ها پیدا کند!

پاسخ: کاک

این شیرینی سوغات کرمانشاه نیز هست!

 

چیستان خفن 6

امیدوارم از چیستان خفن 6 استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: قدرت تمرکزت را با پیدا کردن 4 حیوان مخفی ارزیابی کن!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: متولد کدوم ماهی تا مهم ترین نقطه ضعفت رو بگم؟  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دکمه بازگشت به بالا