;
تفریح و سرگرمی

با هوشا بگن: عدد بعدی در عبارت 13، 24، 45، 86، ؟ چیه!؟

سوال ریاضی با عدد گمشده: فکر می‌کنید برای پیدا کردن عدد گمشده تصویر سوال ریاضی با عدد گمشده تمام مهارت های لازم را دارید؟ توانائیهای ریاضی و مهارت های منطقی دو اصل ثابت برای پیدا کردن عدد گمشده و حل سوال ریاضی با عدد گمشده است. پس  خود را ثابت کنید و اکنون چالش را انجام دهید! ببینید آیا می توانید قبل از تمام شدن زمان 10 ثانیه ای آن را حل کنید. با مجله خبری چشمک و سوال ریاضی با عدد گمشده گمشده همراه شوید.

به تصویر زیر نگاه کنید و ببینید که آیا می توانید پاسخ عدد بعدی در عبارت 13، 24، 45، 86، ؟ چیه!؟ را پیدا کنید. بازی های فکری پازل های سرگرم کننده و جذابی هستند که می توانند به تقویت مهارت های حل مسئله شما کمک کنند. یافتن عدد گمشده در یک دنباله منطقی، بسته به پیچیدگی دنباله، می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. برای یافتن عدد گمشده در یک دنباله، باید با تعیین الگوی اعداد شروع کرد. این می تواند یک دنباله حسابی یا دنباله هندسی یا چیزی پیچیده تر مانند یک دنباله فیبوناچی باشد.سپس، مهم است که قاعده ای را که این الگو را تعریف می کند شناسایی کرده و از آن برای محاسبه عدد گمشده استفاده کنید.

شاید بپسندید: یکی از گربه سان ها را انتخاب کن تا بگم مهمترین ویژگی شخصیتی ات چیه!؟

سوال ریاضی با عدد گمشده

با فرض اینکه 10 ثانیه حداکثر زمان مجاز برای این کار است، باید در تجزیه و تحلیل الگو و یافتن پاسخ سریع و کارآمد باشد. بهترین راه برای یافتن الگوی یک دنباله منطقی، تجزیه مسئله به بخش های کوچکتر است. هر قسمت را به دقت بررسی کنید و گرایش ها یا الگوهایی که ممکن است وجود داشته باشد را شناسایی کنید. از خود سوالاتی بپرسید: چرا این بخش وجود دارد؟ هدف از این کار چیست؟ چگونه در چارچوب کلی قرار می گیرد؟

هنگامی که الگوهای بالقوه را شناسایی کردید، آنها را با مثال هایی آزمایش کنید تا ببینید آیا درست هستند یا خیر؟ با تمرین، می توانید الگوهای دنباله های منطقی را به سرعت و با دقت تشخیص دهید. انجام این چالش ها نه تنها می تواند سرگرم کننده باشد، بلکه می تواند به بهبود چابکی ذهنی ما نیز کمک کند و به ما کمک کند شفاف تر فکر کنیم.

شاید بپسندید: کدومیکی از این خانمای عصبانی همسر این مرد بخت برگشته است!؟

سوال ریاضی با عدد گمشده

شاید بپسندید:امتحان رفقا: حکایت تاجری که دوستان پسرش را در رفاقت امتحان کرد!

.

.

.

 

شاید بپسندید: تست قدرت تمرکز: 3 تفاوت موجود بین دو تصویر خارپشت را پیدا کنید!

 

 

.

.

شاید بپسندید: با کمک اعداد (4، 2، 5، 3، 10) و 4 علامت (+-×=)، یک عبارت ریاضی صحیح ایجاد کنید!

پاسخ سوال ریاضی با عدد گمشده

آیا راه حل را پیدا کرده اید؟ اگر نه، چرا یک بار دیگر آن را امتحان نمی کنید؟ من مطمئن هستم که شما می توانید آن را انجام دهید! چالش های بازی فکری یک راه عالی برای تیز و درگیر نگه داشتن ذهن ماست. به ویژه آنهایی که شامل یافتن عدد گمشده در یک دنباله منطقی هستند، می توانند به ما کمک کنند تا منطقی فکر کنیم و مشکل را حل کنیم. با قبول این چالش ها، می توانیم به هوشیار و سالم نگه داشتن ذهن خود نیز کمک کنیم.

شاید بپسندید:تست هوش: اگر با جابجایی 2 چوب کبریت عبارت را اصلاح کنی نابغه ای!

.

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: آزمون تمرکز: عدد 55 را میان اعداد 56 پیدا کنید!

پاسخ سوال ریاضی با عدد گمشده: ما پاسخ چالش را پیدا کردیم – عدد گم شده 167 است! با شکستن عدد قبلی، توانستیم الگویی را کشف کنیم که به ما امکان حل این معما را می دهد.

شاید بپسندید: تست قدرت دید: تفاوت های دو تصویر دخترک آشپز را پیدا کن!

جواب سوال ریاضی با عدد گمشده

امیدوارم از سوال ریاضی با عدد گمشده استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

 

 

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

شاید بپسندید: آیا می توانید تفاوت های دو تصویر راسوی بدبو را پیدا کنید!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: تفاوت های دو تصویر مردی که میخاد بره خواستگاری را پیدا کن!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

تست هوش: با حرکت دادن 4 کبریت این فلش را به 2 فلش تبدیل کن!

سوال هوش: چرا مرد در خیابان زن رو هُل میده!؟

آزمون قدرت بینایی: عدد متفاوت را بین اعداد 746 پیدا کنید!؟

تست شخصیت: بگو در نگاه اول سگ دیدی یا گربه تا بعدش شگفت زده ات کنم!؟

نوشته های مشابه

8 دیدگاه

 1. این معما یک روش دیگه هم حل میشه:
  عدد اول را دو برابر میکنیم و ۲ واحد از آن کم میکنیم.
  عدد دوم را دو برا بر میکنیم و ۳ واحد کم میکنیم.
  به همین ترتیب…
  ۱۳×۲= ۲۶ – ۲= ۲۴
  ۲۴×۲= ۴۸_۳=۴۵
  ۴۵×۲=۹۰_۴=۸۶
  ۸۶×۲=۱۷۲_۵=۱۶۷

 2. سوال شما کلا اشتباه است
  یک بار نوشته اید ۱۲ و یک بار ۱۳تصحیه کنید
  حالا جواب صحیح با ۱۳
  عدد اول سمت راست ضربدر ۲ عدد اخر بعلاوه ۱. این برای کل انها
  ۱×۲
  ۲
  ۳+۱=۴
  ۲۴

 3. سلام به عدد اولی ۱۱ واحد
  به عدد دوم ۲۱ واحد
  به عدد سوم ۴۱ واحد
  اضافه شده
  پس به عدد بعدی ۸۱ واحد
  اضافه می شود و عدد ۱۶۷
  بدست می آید

 4. سریع راه حلشو فهمیدم با اینکه جوابشو ندیدم
  خیلی دوست داشتم راه حل رو
  هیچکی دیگه که ازشون پرسیدم بلد نبودن

 5. فقط عدد دهگان دوبرابر شده ولی به عدد یکان فقط یک واحد اضافه شده
  عدد86 یعنی یک 8 و یک 6
  8×2=16
  6+1=7
  167

 6. سه راه حل داره…یک.عدد اول رو دوبرابر کنی .و بعد منفی ۲کنی عدد دوم هم دوبرابر منتهی منفی سه کنی ..سوم هم دوبرابر منفی ۴کنی ….درمیاد…و یکیش هم که خودت جواب دادی.‌و جواب سومی هم به اولی ۱۱تا اضافه شده دومی ۲۱سومی۴۱و بنابراین اخری ۸۱واحد اضافه شده.وجواب۱۶۷دراومده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا