;
تفریح و سرگرمیحکایت

داستان آموزنده پادشاه و سگ های وحشی اش! 

داستان آموزنده پادشاه و سگ های وحشی اش: پادشاهي دستور داد 10 سگ وحشي تربيت کنند تا هر وزيري را که از او اشتباهي سرزد، جلوي آنها بيندازند و سگ ها او را با درندگي تمام بخورند!!!

شاید بپسندید:  آزمون قدرت دید: تمساحی که در کمین سنجاب ها است را پیدا کنید!

داستان آموزنده پادشاه و سگ های وحشی اش

روزي يکي از وزرا رأيي داد که مورد پسند پادشاه واقع نشد! بنابراين دستور داد او را جلوي سگ ها بيندازند…

وزير گفت: ده سال خدمت شما را کرده ام حالا اينطور با من معامله مي کنيد؟! حال که چنين است 10 روز تا اجراي حکم به من مهلت دهيد…

پادشاه نيز پذيرفت٬ وزير پيش نگهبان سگ ها رفت و گفت: مي خواهم به مدت 10 روز خدمت اينها را بکنم…

نگهبان پرسيد: از اين کار چه سودي مي بري!

گفت: به زودي خواهي فهميد…

نگهبان گفت: باشد؛ اشکالي ندارد!

شاید بپسندید: حکایت مرد شیاد و مردم بی سواد و معلم بیچاره!

داستان آموزنده پادشاه و سگ های وحشی اش

وزير شروع کرد به فراهم کردن اسباب راحتي براي سگ‌ ها: غذا دادن، شستشوي آنها و…

ده روز گذشت و وقت اجراي حکم فرا رسيد٬ دستور دادند وزير را جلوي سگ‌ ها بيندازند. مطابق دستور عمل شد و خود پادشاه هم نظاره گر صحنه بود٬ ولي با چيز عجيبي روبرو شد!

همه سگ ها به پاي وزير افتادند و تکان نمي خورند! پادشاه پرسيد: با اين سگ ها چکار کردي؟ وزير جواب داد: 10 روز خدمت اين ها را کردم، فراموش نکردند؛ ولي 10 سال خدمت شما را کردم، همه را فراموش کرديد…

پادشاه سرش را پايين انداخت و دستور به آزادي او داد.

شاید بپسندید: حکایت عاشقانه شاهزاده و دختر ابراهیم کش از داستان های کهن فارسی+ بخش اول

نتيجه گيري داستان آموزنده پادشاه و سگ های وحشی اش

احتمال دارد در زندگي تو کساني باشند که خطاي کوچکي کرده اند و مدت هاست به خود اجازه نمي دهي آنها را ببخشي. کافيست امروز به روزهاي خوبي که با او داشتي فکر کني٬ و آنها را ببخشي.

 

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

بیشتر بخوانید: تست هوش: زن جادوگر را بین شاهدخت ها پیدا کن!

 

 

 

 

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید:آزمون ریاضی: حاصل عبارت زیر چند می شود!؟

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

بیشتر بخوانید: تست قدرت دید: مار را بین لاک پشت ها پیدا کن!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید:حکایت شنیدنی خیاط دزد | داستان خیاطی که شیک و ماهرانه از پارچه‌هاي مردم مي‌دزدید!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالا بپسندید: حکایت شنیدنی امتحان رفقا: داستانی برای شناخت رفیق از نارفیق!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: ریاضی ات خوب باشه تو 10 ثانیه جواب معادله را پیدا می کنی!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

اختمالا بپسندید: اگر مداد مخفی را بین هویج ها پیدا کنی قدرت دیدت مثل شاهینه!

شاید بپسندید: تست قدرت دید: تفاوت های دو تصویر برکه زیبا را پیدا کن!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا