;
تفریح و سرگرمیحکایت

حکایت چهار بازرگان و زن باغبان| داستان کودک باهوشی که زن باغبان را نجات داد!

حکایت چهار بازرگان و زن باغبان: چهار تن از بازرگانان با هم یک کیسه هزار دیناری به شراکت داشتند و می خواستند چیزی بخرند و سودی ببرند. ضمن راه به در باغی رسیدند.کیسه زر را به زن باغبان سپردند و وارد باغ شدند و در کنار جویی نشستند.

شاید بپسندید: اگر در 6 ثانیه عدد 888 را بین اعداد 808 پیدا کنی، چشمات مثل شاهین تیزه!

حکایت چهار بازرگان و زن باغبان

یکی از آنها گفت من شیشه ی عطر خوبی دارم. سر و صورت خود را با این آب بشوریم و با این عطر خود را معطر کنیم. دیگری گف:شانه نداریم تا موهای خود را مرتب کنیم.یکی از آنان گفت:ممکن است باغبان شانه داشته باشد.چهارمین نفر از جا بلند شد و به نزد زن باغبان رفت و گفت:کیسه  زر را به من بده!

زن باغبان گفت:همه یاران خود را حاضر کن تا بدهم و یا اینکه به صدای بلند به من بگویند تا کیسه را به تو بدهم.آن مرد داد زد و گفت:رفقا زن باغبان چیزی به من نمی دهد.هر سه نفر با صدای بلند گفتند:ای زن،رفیق ما هر چه میخواهد بده.ان مرد کیسه ی هزار دیناری را از زن باغبان گرفت و از باغ خارج شد و فرار کرد.چون بازگشت او به نزد رفقا دیر شد این سه نفر به نزد زن باغبان آمدند و گفتند چرا شانه را نمی دهی؟

شاید بپسندید: حکایت سلمان تنبل و دختر پادشاه یمن | آیا زن خانه را می سازد!؟

حکایت چهار بازرگان و زن باغبان

شاید بپسندید:  حکایت شنیدنی هم پیاز را خورد هم چوب را هم پول داد!

گفت:رفیق شما از من جز کیسه زر چیز دیگری نخواست من با فریاد و اجازه شما کیسه زر را به او دادم و او گرفت و فرار کرد. هر سه نفر بر سر و صورت خود زدند و ناراحت شدند و زن باغبان را به نزد قاضی شهر بردند و گفتند قرار ما این بود که با حضور هر چهار نفر کیسه ی زر را از زن باغبان بگیریم و او با یکی از ما داده و فرار کرد.قاضی گفت: زن باغبان باید جریمه و تاوان این هزار دینار را بدهد.زن چون این حکم و قضاوت قاضی را شنید غم و غصه تمام وجودش را گرفت وحیران و سرگردان می رفت  که کودک پنج شش ساله ای او را دید و گفت:ای مادر چرا محزون و ناراحتی؟

زن باغبان چون او را کودک دید و خرد سال شمرد چیزی به او نگفت.کودک دوباره همان سوال را کرد و زن باغبان جریان را برای او تعریف کرد و کودک گفت:ای مادر به من یک درهم بده تا حلوا بخرم و تو را از این غصه و گرفتاری نجات دهم.زن باغبان یک درهم به او داد.کودک گفت:ای مادر مگر قرار و شرط شما با این چهار نفر این نبود که در حضور هر چهار نفر کیسه ی زر را به آنان بدهی؟

زن باغبان گفت:بلی قرار همین بوده است‌.کودک گفت:بسیار خب،به نزد قاضی برگرد و بگو چون شرط دادن کیسه به حضور هر چهار نفر است هر چهار نفر هم باید با هم حاضر شوند تا کیسه زر را آنان بدهم.

قاضی این گفته باغبان را پذیرفت و همین گونه حکم داد که چون شرط شما چنین بوده که در حضور هر چهار تن کیسه ی زر را به شما بدهد بروید رفیق خود را پیدا کنید تا زن باغبان کیسه را به شما برگرداند و به این وسیله زن باغبان راحت شد و از غصه نجات یافت.

احتمالاً بپسندید: آیا می توانید مبل را در طبیعت زیبا پیدا کنید؟

چهار بازرگان و زن باغبان

شما می توانید داستان ها، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

بیشتر بخوانید: آیا ذاتاً رهبر زاده شدی | کدوم تصویر اسب نظرت رو جلب کرد!؟

 

 

 

 

 

 

 

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:افسانه زیبای باغ سیب | داستان شاهزاده ای که معشوقش را از ته چاه نجات داد!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

شاید بپسندید: اگه قدرت دیدت مثل عقاب باشه، 3 تا تفاوت بین دو تصویر کابوی را پیدا می کنی!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالا بپسندید: مقدار عددی گربه نارنجی و قهوه ای را پیدا کن | ریاضی‌ات چقدر خوبه!؟

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: افراد تیزبین در یک نگاه گل آفتابگردان را میان زنبورهای عسل پیدا می کنند!

 

 

 

برایتان جالب خواهد بود

ضرب المثل هیزم تر به کسی فروختن!

بیشتر بخوانید: اگه پلنگ خالدار تصویر رو پیدا کنی، چشات مثل شاهین تیزه!

شاید بپسندید: بزهای کوهی مخفی تصویر رو شناسایی کنی، قدرت دیدت مثل عقابه!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 9 =

دکمه بازگشت به بالا