;
تفریح و سرگرمی

اگه مثل شرلوک هلمز دقت ات خوب باشه تو یه نگاه اشتباه این جشن تولد رو متوجه میشی!؟

تست هوش اشتباه جشن تولد : این روزها بازی های فکری و سوالات هوش و … به مهمترین و پرطرفدارترین بخش مطالب شبکه های اجتماعی تبدیل شده اند. این سوالات و معماهای تصویری می توانند یک وسیله خوب برای پر کردن اوقات فراغت باشند. در کنار سرگرم کنندگی همچنین می توانند برای ذهن مفید باشند و در نهایت در رشد و توسعه فردی نقش مهمی را ایفا کنند. مجله خبری چشمک تلاش دارد هر روز با تست ها و بازی های فکری متنوع با مخاطبان خود همراه باشد. در تست هوش اشتباه جشن تولد شما با تصویری از یک مراسم جشن تولد روبرو هستید. اگر دقت کنید یک اشتباه فاحش در تصویر وجود دارد. اگر دقت ات بالا باشه خیلی راحت آن را تشخیص خواهی داد.

به باور محققان هر فردی نیازمند است به صورت روزانه و مرتب دقایقی را به انجام بازی فکری، حل جدول کلمات و امثالهم بپردازد. همانگونه که جسم نیاز به تمرین و ورزش دارد، مغز نیاز چنین نیاز مشابهی دارد. کاهش فعالیت مغز و نیز یک رژیم غذایی نامناسب می تواند بر سلامت مغز تأثیر منفی بگذارد و عوارض جبران ناپذیری را در دوران کهولت سن به همراه داشته باشد. بر همین اساس مجله خبری چشمک به شما توصیه می کند دقایقی از روز را صرف حل سوالات هوش و انجام بازی های فکری صرف کنید. در این زمینه چشمک تلاش دارد جدیدترین و بروزترین مطالب سرگرمی را با شما به اشتراک بگذارد.

شاید بپسندید: اگه چشات مثل شاهین تیزه، 3 تفاوت تصویر سگ شکاری رو تو 6 ثانیه پیدا کن!

تست هوش اشتباه جشن تولد

همان گونه که اشاره شد رشد فعالیت مغزی می تواند از بیماری هایی همچون فراموشی، آلزایمر و … در کهنسالی جلوگیری کند. در تست هوش اشتباه جشن تولدشما باید بتوانید اشتباه موجود در تصویر را در کمتر از 3 ثانیه تشخیص دهید. زمان محدود به علت سخت تر شدن معمای تصویری است. لذا تلاش کنید به بهترین شکل ممکن حواس خود را جمع کنید تا بتوانید به سوال پاسخ دهید.

در سوالات تصویری نظیر مطلب امروز، اگر شما بتوانید خطای تصویر را در زمان مشخص شده تشخیص دهید، نشان دهنده دقت بالاو تیزبنی شماست. در تصویر آزمون شناخت اشتباه جشن تولد شما با یک تصویر جالب و جذاب روبرو هستید. تصویر یک جشن تولد را نشان می دهد و همگی شادی خود را با خندیدن ودست زدن نشان داده اند. همه چیز عادی به نظر می رسد، اما یک اشتباه فاحش در این تصویر به چشم می خورد. با دقت تصویر تست هوش اشتباه جشن تولد را بررسی کنید.

شاید بپسندید: معمای ریاضی خفن: اگه این معادله را با حرکت دادن یه چوب کبریت اصلاح کنی، نابغه ای!

تست هوش اشتباه جشن تولد

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل ریش گرو گذاشتن!

.

.

.

.

شاید بپسندید: کمی عجیب است اما با انتخاب یکی از این گربه ها می توانید خود واقعی خود را کشف کنید!

اگر، اشتباه موجود در تصویر را در زمان مشخص شده پیدا کنی شما واقعا یک نابغه ای!

شاید بپسندید: چیستان: دو نفر در خیابان به همدیگر می رسند اولی پسر دومی است در حالی که دومی پدر اولی نیست. این دو چه نسبتی با هم دارند!؟

.

 

 

 

 

شاید بپسندید: آدم عملگرا هستی یا گوشه گیر و منزوی، یکی از سایه ها را انتخاب کن تا بفهمی!

 پاسخ تست هوش اشتباه جشن تولد

ایا شما توانستید در زمان مشخص شده اشتباه تصویر را پیدا کنید. به نظر شما این تصویر چقدر برای شما چالش برانگیز بود؟ احتمالا توانسته اید پاسخ صحیح را ارائه دهید. اگر نتوانستید هنوز اشتباه را در تصویر بالا تشخیص دهید، نگران نباشید. کمی بیشتر دقت کنید. 3 ثانیه دیگر به شما فرصت داده می شود.

شاید بپسندید: حکایت دو همسایه و ترس شان از مرگ!

.

.

 

احتمالاً بپسندید: قابل توجه با هوشا: عدد گم شده را در 10 ثانیه پیدا کن!

 

 

 

 

بیشتر بخوانید: تو تصویر ابتدا چی دیدی تا بگم آدم جاه طلبی یا حساس و گوشه گیر!؟

پاسخ تست هوش اشتباه جشن تولد: بهتر است به تصویر پایین مراجعه کنید. پاسخ در تعداد شمع هایی است که بر روی کیک قرار گرفته است. شواهد حاکی از آن است که خانواده تولد هفت سالگی کودک را جشن گرفته اند، اما تعداد شمع ها شش عدد بیشتر نیست.

شاید بپسندید:کلا آدم خوش بین هستی یا بدبین، کافیه یکی از زرافه ها را انتخاب کنی تا بفهمی!

پاسخ تست هوش اشتباه جشن تولد

امیدوارم از تست هوش اشتباه جشن تولد استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

احتمالاً بپسندید: یک ساعت را انتخاب کن تا بگم چقدر در گذشته گیر کردی!؟

 

 

 

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید: اگه باهوشی سریع بگو کدوم یکی ادای نقاشا رو در میاره!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

(ویدیو)تهیه بستنی جلو چشم مشتری با میوه‌های تازه، خیلی هم بهداشتی و خوشمزه!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: اگه تو یه نگاه گربه ای که داره نگات می کنه رو پیدا کنی، چشات مثل شاهینه!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: 3 تفاوت دو تصویر سگ خالدار را پیدا کن و اثبات کن چشات هیچ مشکلی نداره!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: فیل دومی کجای تصویره!؟ | بینایی ات مشکلی نداشته باشه پیداش می کنی

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

احتمالاً بپسندید: اگه راه بلدی، مسیر رو به دو عاشق دلداده که از هم دور افتادن نشون بده!

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: با پیدا کردن پلنگ برفی تصویر ثابت کن که چشات مثل عقاب تیزه!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: باهوشا می تونن کوچکترین عدد ممکن رو با جابجایی دو چوب کبریت بدست بیارن!

برایتان جالب خواهد بود

 اگه ریاضی ات خوبه، ارزش عددی هر نوشیدنی را در تصویر پیدا کن!

قدرت بالقوه ات چیه!؟ اگه خبر نداری یکی از تصاویر کارتونی رو انتخاب کن تا بهت بگم

اگه تو 10 ثانیه 5 تفاوت در تصویر دو خرگوش بامزه را پیدا کردی برا خودت اسپند دود کن!

چیستان:اسم حیوانی است که اگر حرف اولش را برداریم همه آدمها دارند و اگر حرف اول و دومش را برداریم فقط بعضی مردها دارند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا