;
تفریح و سرگرمی

اگه مقدار عددی گل ها را در معادله آخر پیدا کنی، باید گفت که نابغه ریاضیاتی!

آزمون ریاضی با مقدار عدد گل:  نتیجه این معما یا آزمون ریاضی را در کمتر از 8 ثانیه پیدا کرده و به همه اثبات کنید که در زمینه ریاضیات یک نابغه تمام عیار هستید. مغز خود را با این بازی مغزی تمرین دهید و در عین حال سطح IQ خود را ارزیابی کنید. این تست ضریب هوشی بهترین سرگرمی است تا در حین ورزش کردن مغزتان اوقات خوشی را به شما هدیه خواهد داد. چالش امروز یک معمای ریاضی است که باید حداکثر در 8 ثانیه حل شود. با آزمون ریاضی با مقدار عدد گل و مجله خبری چشمک همراه باشید.

این آزمون به شکل یک معادله ریاضی است که با گل هایی با رنگ های مختلف نمایش داده می شود. هدف شما این خواهد بود که ارزش هر یک از گل ها را پیدا کنید، از جمله گل هایی با گلبرگ های نارنجی، گلبرگ های صورتی و گلبرگ های آبی. برای رسیدن به این هدف باید در کمتر از 8 ثانیه پاسخ صحیح را پیدا کنید. در صورت تمایل می توانید خود را به کرونومتر، مداد و کاغذ مجهز کنید.

شاید بپسندید: اگه زبر و زرنگی بگو کدومیکی از این 3 زن، همسر دکتره است!؟

آزمون ریاضی با مقدار عدد گل

این معمای ریاضی این مزیت را دارد که در حین تمرین مغز شما را سرگرم می کند. این به شما امکان می دهد تا مهارت های شناختی خود را که در اجرای تمام فعالیت های روزانه ضروری است، تقویت کنید. حل این معما مهارت حل مسئله و همچنین حافظه شما را بهبود می بخشد. سپس خلاقیت و تمرکز را به دست خواهید آورد. به همین دلیل، می توانید به طور مرتب این نوع پازل را حل کنید تا حداکثر سود را از آن ببرید.

پس بیشتر از این فکر نکنید و به حل این معادله بپردازید. زمان 8 ثانیه شما از هم اکنون آغاز شد.

شاید بپسندید: چیستان جالب: پسر مادربزرگ و پدربزرگ شماست، اما عموی شما نیست؟!

آزمون ریاضی با مقدار عدد گل

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل کلاه سر کسی گذاشتن!

.

.

.

.

.

شاید بپسندید: باهوشا بگن: کدومیکی از معلمای تصویر میتونه معلم بهتری برای دانش آموزا باشه!؟

.

.

.

.

.

برایتان جالب خواهد بود: کدومیکی از این دانش آموز لباس بافت همکلاسی اش رو برداشته!؟| تیزبینا سریع تشخیص میدن!

پاسخ آزمون ریاضی با مقدار عدد گل

آیا به موقع جواب معما را پیدا کردید؟ اگر چنین است، می‌توانید به خودتان تبریک بگویید، شما استعداد ریاضیاتی و استدلالی چشمگیری دارید. اگر نتوانستید پاسخ صحیح را پیدا کنید، همیشه می توانید با پازل های دیگر تمرین کنید. البته قبل از دیدن پاسخ بهتر است یکبار دیگر امتحان کنید تا به پاسخ دست پیدا کنید.

برایتان جالب خواهد بود: زن باردار به همراه برادر و شوهرش به بیمارستان مراجعه کرده، حالا کدومیکی شوهرشه و کدوم برادرش!؟

.

.

.

.

شاید بپسندید: در نگاه اول به این درخت، چی کم داره چی زیاد داره!؟| پاسخت خیلی چیزا درباره ات رو میکنه!؟

 

 

 

برایتان جالب خواهد بود: تیزی ذهنی خودت رو با حل مجموع عددی کیک ها در 10 ثانیه اثبات کن!

پاسخ آزمون ریاضی با مقدار عدد گل: در اینجا توضیحی برای این معمای ریاضی وجود دارد:

معادله اول: اضافه کردن سه گل با گلبرگ های نارنجی برابر با 45 است. بنابراین، ارزش یک گل با گلبرگ 15 است. با جایگزین کردن گل ها با مقدار آنها! 15 + 15 + 15 = 45.

معادله دوم: اضافه کردن دو گل با گلبرگ های نارنجی با یک گل با گلبرگ صورتی برابر با 40 است. بنابراین، ارزش یک گل با گلبرگ صورتی 10 است. با جایگزین کردن گل صورتی با مقدار آن: 15 + 15 + 10 = 40.

معادله سوم: یک گل با گلبرگ های صورتی ضرب در یک گل با گلبرگ های آبی برابر با 30 است. بنابراین، ارزش یک گل با گلبرگ های آبی برابر 3 است.

پاسخ این معما 55 است. در واقع با توجه به الویت ضرب:

15 x 3 = 45,

10+45=55

شاید بپسندید: اگر هنوز استعدادت رو نشناختی، یه نماد را انتخاب کن تا متوجه شی! | آدم خلاق هستی یا منطقی یا ….؟

آزمون با مقدار عدد گل

احتمالاً بپسندید: چقدر تو زندگی مستقل و آزادی!؟| کافیه یکی از کبوترها را انتخاب کنی تا متوجه بشی!

امیدوارم از تست هوش شناسایی نجات یافته استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: چیستان: چون چهارده شود بالغ شود/ چون به سی رسد بچه شود!

 

 

 

 

 

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل به خون کسی تشنه بودن

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

شاید بپسندید: تو 5 ثانیه اشتباه تصویر دخترک را پیدا کنی، نابغه ای!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

تا حالا فکر کردی بهترین ویژگی شخصیتی ات چیه!؟ یکی از نمادها را انتخاب کن تا متوجه بشی!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

چند تا تفاوت بین دو تا کرم خاکی هست!؟| تیزبین باشی همه رو پیدا می کنی!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید:  تو کارا، بدون فکر عمل می کنی!؟ | اولین چیزی که می بینی این مسئله رو روشن می کنه!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

اگه مطمئنی خیلی نابغه ای، بگو کدوم یکی از این خانما تظاهر می کنه پولداره!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

جالب خواهد بود: چیستان: گربه ای در یک اتاق شش گوشه خوابیده است این گربه چند زاویه می بیند!؟

شاید برایتان جالب باشد

میخای دقت و قدرت دیدت رو امتحان کنی، 5 تفاوت دو تصویر روباه رو پیدا کن!

شوهر این خانم پرمدعا، کدومیکی از این 3 آقای شیرین عقل هست!؟

داستان ضرب المثل آش کشک خالته بخوری پاته نخوری پاته!

اگه با جابجایی 1 چوب کبریت بتونی معادله 8+5-6=4 رو درست کنی، یه نابغه تمام عیاری!

نوشته های مشابه

7 دیدگاه

 1. پاسخ سوال ریاضی گلها کاملا اشتباهه
  گل نارنجی ۱۵
  گل صورتی ۱۰
  گل آبی ۳
  پس ۱۵+۱۰ میشه ۲۵ و وقتی ضرب در ۳ میشه ۷۵
  حداقل کمی برای جواب فکر کنید
  معادلات ریاضی از چپ به راست حل میشه
  محاسبه شما وقتی درسته که ۱۰+(۱۵×۳) باشه

 2. با سلام ،
  پاسخ صحیح ۵۵ می باشد ، طبق قوانین ریاضیات ابتدا عملیات ضرب سپس جمع را انجام خواهیم داد .
  ۳×۱۵ + ۱۰= ۵۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا